اینماد

اینماد چیست؟

به منظور راه‌اندازی یک سایت برای کسب و کار مجازی مثلا راه اندازی یک فروشگاه بر بستر فضای اینترنت لازم است مجوزهای لازم که یکی از آنها اینماد است را از طریق مجاری قانونی ذی صلاح کسب کرد. اینماد در حقیقت یک نماد الکترونیکی به منظور ایجاد اعتماد در کاربران فضای مجازی است چرا که در این فضا هرگونه کلاه برداری محتمل می باشد. اگر در ذهن شما این پرسش هایی از این‌ دست شکل گرفت که آیا دریافت ‌ینماد برای هرگونه کسب‌وکاری ضروری است؟ و یا اینکه چطور می‌توان در حداقل مدت‌زمان نماد الکترونیکی یا نماد اعتماد الکترونیکی را اخذ کرد؟ بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا ما به شما شرایط دریافت اینماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی را کاملاً شرح دهیم و شما را با زیروبم مراحل دریافت اینماد و تمدید آن آشنا کنیم.

همان‌طور که ذکر شد یکی از مجوزهای ضروری برای ایجاد یک فروشگاه بر بستر اینترنت کسب اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک است. در این بخش به چیستی، کاربرد و اهمیت اینماد خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.
نماد اعتماد الکترونیک یا اینماد علامتی است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کلیه کسب‌وکارها و مشاغل اینترنتی اعطا می‌شود. وجود این نماد باعث می‌شود تا مراجعه‌کنندگان به صفحه اینترنتی کسب‌وکار اعتماد کنند و به‌نوعی این نماد منجر به افزایش اعتبار سایت اینترنتی کسب‌وکار کمک شایانی می‌کند. به‌این‌ترتیب مراجعه‌کنندگان با خیال آسوده‌تری اقدام به خرید کالا یا خدمات ارائه‌شده در سایت و پرداخت از درگاه متعلقه نمایند.
پس تا اینجای کار متوجه شدیم که نماد اعتماد الکترونیکی یا همان اینماد به اعتبار سنجی و تائید اعتبار یک وب‌سایت فروشگاهی کمک می‌کند و لذا به‌این‌ترتیب این نماد برای وب‌سایت شرکت‌ها و همچنین صفحات شخصی مورد لزوم نیست. کاربران با کلیک بر روی نماد اعتماد الکترونیک سایت‌های فروشگاهی در حقیقت اقدام به استعلام مجوز کسب‌وکار الکترونیک و اعتبار سایت مورد مراجعه می‌کنند تا خرید اینترنتی خود با اطمینان و آسودگی خاطر بیشتری به انجام برسانند.

هر کسب‌وکاری که قصد داشته باشد در سایت فروشگاهی اقدام به ایجاد درگاه پرداخت کند و از این طریق به رونق کسب‌وکار خود بیافزاید بایستی به اهمیت اخذ نماد الکترونیکی توجه ویژه‌ای نماید. حال ممکن است این سوال در ذهن خواننده شکل‌گرفته باشد که چگونه می‌توان نماد الکترونیکی را کسب کرد و چگونه به استعلام صحت این نماد در سایت‌هایی که آن را درج کرده‌اند پی ببریم این‌ها مواردی است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت پس به همراهی با ما ادامه دهید. به‌این‌ترتیب به چگونگی اخذ اینماد در حداقل زمان و مراحل مختلف دریافت و همچنین تمدید نماد اعتماد الکترونیکی پی خواهید برد.

اینماد چیست

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

اهمیت اینماد

یک از مزایای بسیار مهم اینماد یا همان نماد اعتماد الکترونیک این است که باعث کسب اعتماد کاربران می‌شود و جلب اعتماد کاربران به‌تنهایی نود درصد کار را به‌پیش برده است و پس‌ازاین باید به چگونگی انجام تمهیداتی بیاندیشید که منجر به فروش بهتر محصولات و خدمات ارائه‌ شده توسط شما بشود. یکی از رایج‌ترین سؤالات کاربران همواره نحوه اعتماد به وب‌سایت‌های فروش اینترنتی است و اینکه چگونه می‌توانند از سایت موردنظرشان اعتبارسنجی به عمل بیاورند تا بتوانند با خیال آسوده‌تری به خرید آنلاین بپردازند. مسلما استعلام اعتبار نماد اعتماد الکترونیک یا همان نماد الکترونیکی یکی از بهترین راهکارها در این رابطه است.
لذا با توجه به اهمیت اینماد در جلب‌توجه و اعتماد کاربران و مراجعان به سایت‌های فروشگاهی آنلاین بدیهی است که صاحبان این وب‌سایت‌ها هم به دنبال بهترین و سریع‌ترین روش برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک باشند.
از دیگر مزایایی که دریافت نماد الکترونیکی برای صاحبان درگاه‌های فروش آنلاین در پی دارد امکان عقد قرارداد با اداره پست به‌منظور ارسال محصولاتشان می‌باشد و به‌این‌ترتیب کاربران هم دیگر نگرانی بابت دریافت محصولات خود باوجود قرارداد معتبر با اداره پست نخواهند داشت.
دریافت اینماد به‌عنوان یک مجوز الکترونیک در رابطه به فروشگاه‌های آنلاین منجر به قانونمند شدن معاملات آنلاین و تائید هویت صاحبان کسب‌وکارهای جاری بر بستر فضای مجازی می‌شود.
دیگر اهمیت نماد اعتماد الکترونیک افزایش ترافیک سایت و فروش بیشتر می‌باشد زیرا هرچه کاربران به سایت فروشگاهی شما اعتماد بیشتری داشته باشند خرید خود را راحت‌تر انجام می‌دهند و برای خریدهای بیشتر در زمان‌های دیگر نیز مجدداً سایت شما را جزو گزینه‌های انتخابی خود قرار می‌دهند.
اگر وب‌سایتی دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد در کسب اعتماد کاربران موفق‌تر خواهد بود و این به بیشتر شدن ترافیک سایت و افزایش وقوع معاملات و کسب درآمد بیشتر منجر می‌شود و این سهولت و آرامش ناشی از کسب نماد اعتماد الکترونیک برای کاربران آن‌ها را تشویق می‌کند که در آینده نیز از همان وب‌سایت قبلی خرید انجام دهند و یا به نزدیکان و دوستان خود خرید از آن سایت را پیشنهاد دهند.

81621

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

هزینه دریافت اینماد

تا به این جای مقاله متوجه شدید که مقوله‌ اینماد چیست و چه کارایی دارد اما سوالی که ممکن است در ذهن شما شکل گرفته باشد این است که برای جلب اعتماد نمودن از کاربران و بالا بردن اعتبار وب‌سایت آیا باید مبلغی پرداخت کرد؟
سازمان توسعه تجارت الکترونیکی برای ارتقای کسب‌وکارهای بر بستر فضای مجازی و انجام خریدوفروش‌ها در بستر ایمن مجوز نماد الکترونیکی را ارائه داده است و کاربران می‌توانند با بهره‌گیری از انواع روش‌های استعلام صحت اینماد بهترین وب‌سایت فروشگاه اینترنتی را برای خرید انتخاب کنند.
میزان مبلغ لازم برای دریافت اینماد در زمان‌های مختلف تفاوت می‌کند اما شما باید در وب‌سایت مربوط به درگاه ثبت‌نام نماد الکترونیکی فرایند ثبت و دریافت ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیک را مطابق مراحلی انجام دهید تا بتوانید از این طریق مجوز لازم را به سایت خود بیافزایید.
اما در مورد اینکه شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی چه چیزهایی است و چگونه اینماد بگیریم لازم است به استحضار برسانیم که برای کسب اینماد نیازی نیست تخصص ویژه‌ای را داشته باشید اما پیشرفت روند این کار کمی زمان‌بر است و شما باید در این کار تجربه لازم را دارا باشید.
با دریافت ای نماد فروش محصولات و خدمات شما در سایت فروشگاهی به‌راحتی انجام می‌پذیرد و می‌توانید کاربران را به خرید بیشتر با اعتماد بیشتر سوق دهید. به‌این‌ترتیب می‌توان تمام نظرها و انتقادها و شکایت‌ها را بررسی کرده و برای ارتقای هر چه بیشتر فرایند معامله در فروشگاه اینترنتی عمل کرد.

enamad

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

انواع اینماد

به‌صورت کلی می‌توان گفت فروشگاه‌های اینترنتی در 4 سطح می‌توانند اینماد را کسب کنند و به همین دلیل سطوح متفاوتی برای نماد الکترونیکی معین‌ شده است.
تعداد ستاره‌های نماد الکترونیکی مشخص‌کننده سطح اعتماد است و هر چه تعدادی ستاره‌ها بیشتر باشد بیانگر کیفیت بهتر عملکرد وب‌سایت فروشگاهی است.
سطح‌های طبقه‌بندی مختلف اینماد عبارت‌اند از سطح اول (پذیرش) و سطح دوم (پیشرفت) و سطح سوم (توسعه) و سطح چهارم (تعالی).
در سطح پذیرش فقط یک ستاره قابل دریافت است. سطح پیشرفته اینماد بیانگر پاسخگویی به شکایات و کیفیت بالای خدمات، رضایتمندی اکثر مشتریان و حسن رفتار کسب‌وکار است.
بر اساس چگونگی عملکرد فروشگاه اینترنتی و ارزیابی اعتبار وب‌سایت بر اساس ملاک‌های موردنظر امتیاز برای سطوح مختلف ای نماد دریافت می‌شود و در پایان اینماد طبقه‌بندی می‌شود.
ملاک‌هایی که تعیین‌کننده انواع اینماد در کسب‌وکارهای بر بستر مجازی هستند عبارت‌اند از:
۱) سابقه کسب‌وکار اینترنتی
۲) شرایط مالیاتی فروشگاه
۳) ضمانت محصولات و خدمات
۴) بیمه محصولات ارائه‌شده
۵) وضعیت رضایت و امنیت مشتریان
۶) چگونگی رفتار صاحب کسب‌وکار و نحوه مدیریت کسب‌وکار
۷) شرایط کیفی مدیران فروشگاه اینترنتی
۸) کیفیت و وضعیت خدمات
هرچه در این شاخص‌ها رتبه بهتری کسب ‌شده باشند می‌توانند منجر به دریافت سطح بالاتری از نماد الکترونیکی شوند.

enamad 1

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

اخذ اینماد موجب قانونی شدن و اعتبار کسب‌و‌کار شما می‌شود، همچنین کاربران و خریداران وب‌سایت‌های فروشگاهی اعتماد بیشتری به شما می‌کنند. نماد الکترونیکی برای گرفتن درگاه بانکی ضروری است. چنانچه نیاز به نماد الکترونیکی دارید می‌توانید با کارشناسان موسسه مهرگان در ارتباط باشید تا در کمترین زمان نسبت به اخذ اینماد شما با مناسب‌ترین قیمت اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.