انحلال شرکت

انحلال شرکت

اعضای شرکت‌ نیز مانند تمام صاحبان مشاغل ممکن است، روزی تصمیم بگیرند که به فعالیت خود پایان دهند. برای این کار لازم است که به طور رسمی انحلال شرکت را در روزنامه رسمی کشور اعلام کنند؛ زیرا در غیر این صورت مشکلاتی نظیر پرداخت مالیات و غیره برای شرکا به وجود می‌آید. در این مقاله قصد داریم که شما را با فرآیند منحل کردن شرکت و روال اداری آن آشنا کنیم، پس لطفا تا انتهای نوشتار همراه ما باشید.
در صورت نیاز به مشاوره رایگان در این زمینه می‌توانید با شماره 02144231712 تماس بگیرید و پرسش‌های خود را با کارشناسان موسسه ثبتی مهرگان مطرح کنید.

معنای انحلال شرکت

افرادی که از تخصص و سرمایه خود در قالب یک شرکت استفاده می‌کنند و از این طریق به کسب درآمد می‌پردازند، در واقع یک شخصیت حقوقی را به وجود می‌آورند. حال ممکن است که اعضای شرکت پس از سپری شدن مدتی به صورت اجباری یا اختیاری بخواهند به کار خود پایان دهند. در این شرایط باید نسبت به منحل کردن شرکت مربوطه اقدام کنند.
انحلال شرکت به معنای تعطیل شدن آن است و شرکا موظفند که طبق قانون تجارت، این انحلال را به صورت رسمی به اداره ثبت شرکت‌ها اعلام کنند. شخصیت حقوقی پس از انحلال باید قروض خود را به طلب‌کاران پرداخت کرده و پس از آن دارایی شرکت بین ذی‌نفعان تقسیم شود.

معنای انحلال شرکت

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

دلایل انحلال یک شرکت

بعضی از شرکت‌ها بنا به دلایل مختلف مدتی پس از فعالیت تصمیم می‌گیرند که به کار خود ادامه ندهند و شرکت را منحل کنند. علت‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. برای مثال ممکن است که در اساس‌نامه شرکت مدت خاصی برای فعالیت درج شده باشد و پس از پایان یافتن این بازه زمانی سهامداران برای انحلال آن اقدام کند. گاهی نیز موسسین شرکت به اهداف تعیین شده خود نمی‌رسند و تصمیم به انحلال شرکت می‌گیرند.
به طور کلی می‌توان دلایل انحلال یک شرکت را در موارد زیر خلاصه کرد:
1. عدم دستیابی به اهداف تعیین شده برای شرکت
2. ورشکستی
3. صدور حکم دادگاه مبنی بر انحلال
4. سپری شدن مدت زمان انقضاء در شرکت‌هایی که زمان محدودی برای فعالیت دارند.
5. فوت یکی از سهامداران (البته در صورتی که در اساس‌نامه درج شده باشد)

دلایل انحلال یک شرکت

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

انواع بدهی‌های شرکت که باعث انحلال می‌گردد

گاهی اوقات ممکن است که شرکت به دلیل داشتن بدهی مجبور شود که به کار خود پایان دهد. انواع بدهی‌های شرکت که باعث انحلال می‌گردد، عبارتند از:
1. بدهی مالیاتی
2. بدهی‌های مربوط به بیمه کارمندان و کارگران شرکت
3. بدهی مربوط به حقوق کارمندان
پس از اعلام انحلال شرکت کلیه این دیون و بدهی‌ها باید توسط مدیر تصفیه شرکت پرداخت شود.

انواع انحلال

انحلال شرکت انواع مختلفی دارد که به شرح ذیل است:
انحلال قهری: در این نوع انحلال اعضای شرکت مجبور می‌شوند که تعطیلی آن را اعلام کنند. انحلال قهری اغلب زمانی انجام می‌شود که شرکت ورشکسته شده باشد، ازاین‌رو سهامداران به اجبار تصمیم می‌گیرند که پایان فعالیت خود را اعلام کنند. در نوع قهری انحلال، موسسین شرکت می‌توانند بدون حکم دادگاه اقدام به منحل کردن شرکت کنند.
انحلال با حکم قضایی: در این حالت انحلال شرکت توسط حکم صادر شده از سوی دادگاه صورت می‌پذیرد، پس این نوع انحلال هم به صورت اجباری انجام می‌شود. دادگاه در مرحله اول به مدیران شرکت یک فرصت شش ماهه می‌دهد، تا موانع قانونی مربوط به فعالیت شرکت را برطرف کنند. پس از پایان این مهلت اگر اقدامات لازم از سوی سهامداران انجام نشود، حکم انحلال صادر خواهد شد.
انحلال با تصمیم مجمع عمومی: در این حالت مجمع عمومی که متشکل از سهامداران و مدیران شرکت است، تصمیم می‌گیرند که شرکت را منحل کنند. این نوع انحلال به صورت اختیاری انجام می‌شود.

انحلال شرکت با مسئولیت محدود

شرکت‌های با مسئولیت محدود در این موارد منحل می‌شوند:
1. وقتی که شرکت با مسئولیت محدود به دلیل خاصی تشکیل شده باشد، پس از اینکه هدف مورد نظر از بین برود، شرکت منحل می‌شود.
2. اتمام تاریخ انقضای شرکت
3. ورشکسته شدن شرکت با مسئولیت محدود
4. اگر تعدادی از شرکاء که دارای سهم الشرکه بالایی باشند، تصمیم به انحلال بگیرند، شرکت تعطیل می‌شود. البته در صورتی این تصمیم معتبر است که میزان سهم الشرکه این افراد بالاتر از پنجاه درصد سرمایه شرکت باشد.
5. در شرکت با مسئولیت محدود چنانچه میزان ضررها آن‌قدر زیاد باشد که نیمی از سرمایه شرکت از دست برود و یکی از شرکاء مایل به خاتمه کار باشد، انحلال انجام می‌شود. البته باید دلایل او برای منحل کردن شرکت از نظر مراجع قضایی قابل قبول باشد.
6. در شرکت با مسئولیت محدود اگر یکی از شرکا از دنیا برود، در صورتی که در اساس‌نامه شرکت درج شده باشد، انحلال انجام می‌گردد.

شروط انحلال شرکت با مسئولیت محدود در مواقع ضرر

شرکت با مسئولیت محدود زمانی که دچار ضررهای مالی فراوان شود، منحل می‌گردد. در این حالت برای تعطیلی شرکت یک‌سری شروط لازم است که به شرح ذیل می‌باشد:
شرط اول: اگر میزان ضررهای وارده شده به شرکت آن‌قدر زیاد باشد که نصف سرمایه شرکت نابود شود.
شرط دوم: یکی از شرکای شرکت دلایل محکمه پسندی را به دادگاه ارائه دهد و خواستار انحلال شرکت مربوطه شود. این ادله باید بتواند محاکم قضایی را مجاب نماید. برای مثال به دادگاه اثبات کند که ادامه فعالیت شرکت توجیه اقتصادی ندارد و سودآور نیست.
شرط سوم: اگر سایر شرکا حاضر به پرداخت سهم فرد متقاضی منحل شدن شرکت نباشند، دادگاه حکم انحلال را صادر خواهد کرد. در صورتی که شرکای دیگر بخواهند به فعالیت خود ادامه دهند، باید سهم فرد خارج شده از شرکت را به طور کامل بپردازند، تا دادگاه حکم انحلال را صادر نکند.

انحلال شرکت تضامنی

همان طور که می‌دانید، شرکت تضامنی بین دو نفر یا تعداد بیشتری شریک با مسئولیت تضامنی شکل می‌گیرد. انحلال شرکت تضامنی در موارد زیر انجام می‌شود:
1. در صورتی که تعدادی از شرکا تصمیم به خروج از شرکت بگیرند و تعداد شرکا به حد نصاب نرسد.
2. چنانچه یکی از شرکا تصمیم به تعطیلی شرکت بگیرد. ( البته به شرطی که تصمیم او به قصد ضرر وارد کردن به سایر سهامداران نباشد.)
3. موضوع فعالیت شرکت تضامنی منتفی شود.
4. تاریخ انقضای شرکت به اتمام برسد.
5. تصمیم کلیه شرکا برای انحلال باشد.
6. شرکت تضامنی ورشکسته شود.
7. یکی از شرکای شرکت ورشکسته گردد.
8. قراردادهای شرکت باطل شوند.
9. در صورتی که یکی از سهامداران شرکت فوت کند.

انحلال شرکت مختلط غیر سهامی و نسبی

طبق ماده ۱۳۶ قانون تجارت مواردی که منجر به انحلال شرکت مختلط غیر سهامی و نسبی می‌شود، عبارتند از:
1. رضایت کلیه شرکای شرکت
2. در موارد ۱ ، ۲ و ۳ در ماده ۹۳
3. ورشکسته شدن یکی از شرکا
4. فوت یکی از سهامداران
5. محجوریت یکی از سهامداران
6. فسخ یکی از شرکا
7. در صورتی که یکی از شرکا با دلایل محکمه پسند و قابل قبول تقاضای منحل شدن شرکت را از دادگاه داشته باشد.

انحلال شرکت مختلط سهامی

طبق ماده ۱۸۱ قانون تجارت شرکت مختلط سهامی در موارد اشاره شده در زیر می‌تواند به کار خود خاتمه دهد:
1. در صورتی که مجمع عمومی تصمیم به انحلال بگیرد (البته باید در اساس‌نامه شرکت این حق به مجمع عمومی داده شده باشد.)
2. در موارد ۱، ۲ و ۳ ماده ۹۳
3. در صورتی که شرکای ضامن به همراه مجمع عمومی مایل به انحلال باشند.
4. فوت یکی از شرکای ضامن (در صورتی که در اساس‌نامه ذکر شده باشد)
5. محجوریت یکی از شرکای ضامن (در صورتی که در اساس‌نامه ذکر شده باشد)

در شرکت‌ها مرجع تصمیم گیرنده برای انحلال چه کسی است؟

در شرکت‌های تجاری زمانی تصمیم انحلال شرکت قطعی می‌شود که مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود. پس از تشکیل این مجمع اگر اکثر حاضرین در آن با منحل شدن شرکت موافق باشند، این کار صورت می‌پذیرد.

در شرکت‌ها مرجع تصمیم گیرنده برای انحلال چه کسی است؟

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

درخواست انحلال شرکت

منحل شدن یک شرکت همواره به دلیل ورشستگی و مسائلی از این قبیل نیست. گاهی ماموریت کاری شرکت به پایان می‌رسد و سهامداران تصمیم می‌گیرند که شرکت را تعطیل کنند. معمولا درخواست انحلال به دو صورت اختیاری و اجباری انجام می‌شود.
درخواست اختیاری برای انحلال هنگامی صورت می‌پذیرد که سهامداران به دلایلی همچون عدم توانایی در اداره شرکت و نداشتن بودجه کافی تصمیم بگیرند، شرکت را منحل کنند. دلایل اجباری برای انحلال شرکت‌ها متنوع‌تر هستند و می‌تواند مواردی همچون ورشکستگی، انقضاء مدت فعالیت شرکت، کاهش تعداد شرکا و غیره را شامل شود.
گاهی نیز شرکت ماموریت خود را به طور کامل انجام داده و به اهداف مورد نظر رسیده است، حال زمان آن است که به کار خود خاتمه دهد. یک مثال رایج برای این موضوع شرکت‌هایی هستند که به منظور استخراج معدن تاسیس می‌شوند و پس از پایان یافتن پروسه کاری خود، شرکت را تعطیل می‌کنند.

درخواست انحلال شرکت

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مراحل انحلال شرکت

پایان دادن به فعالیت شرکت پیچیدگی‌های خاص خود را داراست. برای این‌که بتوانید انحلال شرکت خود را با موفقیت به ثبت برسانید، لازم است که مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:
1. در گام نخست باید مجمع عمومی فوق العاده با حضور همه شرکا به منظور درخواست ثبت انحلال تشکیل گردد. در این جلسه کلیه شرکا باید صورت‌جلسه را امضاء کرده و مدیر تصفیه را انتخاب کنند. اگر یکی از اعضا نتواند در جلسه شرکت کند، باید به دیگر شرکا وکالت تام‌الاختیار بدهد که از جانب او تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
2. بعد از این‌که صورت‌جلسه انحلال به امضای اعضا رسید، مدارک لازم به همراه صورت‌جلسه به آدرس اداره ثبت شرکت‌ها فرستاده می‌شود.
3. پس از ارسال مدارک حدود ۱۰ تا ۱۵ روز طول می‌کشد که شرکت منحل شود. البته تا زمانی که آگهی مربوط به انحلال در روزنامه کثیرالانتشار منتشر نشود، منحل شدن شرکت به رسمیت شناخته نمی‌شود.
بعد از پایان یافتن مراحل انحلال، مدیر تصفیه موظف است که به مدت ۱۰ سال در برابر تمام بدهی‌ها، مالیات‌ها و غیره پاسخگو باشد. اگر در زمینه انجام مراحل انحلال شرکت به مشکل برخوردید، یا وقت لازم برای انجام این کار را ندارید، می‌توانید پیگیری پرونده انحلال را به کارشناسان مجرب موسسه ثبتی مهرگان بسپارید.

مراحل انحلال شرکت

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

نحوه تنظیم صورت‌جلسه انحلال

صورت‌جلسه انحلال شرکت باید به صورت دقیق و حرفه‌ای تنظیم شود، در غیر این‌صورت از طرف اداره ثبت شرکت‌ها پذیرفته نمی‌شود. در این صورت‌جلسه باید مشخصات شرکت مانند نام، شماره ثبت، مقدار سرمایه سهامداران و همچنین شناسه شرکت به طور کامل درج شود. ذکر تاریخ و ساعت برگزاری جلسه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.
صورت‌جلسه انحلال باید توسط همه حاضرین در جلسه امضا شود. به هنگام بارگذاری اطلاعات مربوط به صورت‌جلسه در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها باید دقت کنید که تمام موارد بدون کوچکترین خطا وارد شوند و هیچ مغایرتی با مندرجات ذکر شده در برگه نداشته باشند. اگر برای تنظیم صورت‌جلسه انحلال نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از طریق سایت با کارشناسان موسسه ثبتی مهرگان ارتباط برقرار کنید.

نحوه تنظیم صورت‌جلسه انحلال

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

آثار قانونی انحلال

طبق قانون تجارت کشور زمانی که شرکتی منحل می‌شود، یک‌سری شرایط خاص برای شرکت مربوطه و اعضای آن پیش می‌آید. به طور کلی آثار قانونی انحلال شرکت عبارتند از:
1. پس از منحل شدن شرکت، نام و محل فعالیت آن حفظ می‌شود.
2. تمام دارایی‌های شرکت در مالکیت سهامداران باقی می‌ماند.
3. مدیر تصفیه شرکت از نظر قانونی این حق را دارد که به منظور پرداخت بدهی‌ها معاملات جدیدی انجام دهد.
4. چنانچه دلیل تعطیلی شرکت به خاطر ورشکستگی نباشد، مدیران می‌توانند هنگام تصفیه درخواست صادر شدن حکم ورشکستگی را از دادگاه داشته باشند.
5. پس از تعطیلی شرکت نمی‌توان نوع آن را تغییر داد، یعنی شخصیت حقوقی شرکت همان چیزی باقی می‌ماند که قبل از انحلال بوده است.

آثار قانونی انحلال

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

اقدامات پس از انحلال شرکت

پس از این‌که مراحل انحلال انجام شد، اموال شرکت تا زمان پرداخت بدهی‌ها در حالت تعلیق قرار می‌گیرد. در این شرایط طلبکاران برای پیگیری مطالبات خود به مدیر تصفیه مراجعه می‌کنند. تنها کسی که بعد از منحل شدن شرکت می‌تواند باقیمانده کارها را سروسامان دهد، مدیر تصفیه است و دیگران از نظر قانونی حق دخالت در امور اجرایی را نخواهند داشت.
ابتدا باید کلیه بدهی‌ها توسط مدیر تصفیه پرداخت شده و سپس باقیمانده اموال مطابق با سهام شرکا بین آن‌ها تقسیم شود. لازم به ذکر است که پس از اعلام انحلال، کارمندان شرکت باید پروژه‌هایی را که در دست اقدام است، سریعا انجام داده و به کارفرما ارائه دهند.
به طور کلی مدیر تصفیه باید نسبت به پرداخت این بدهی‌ها اقدام کند:
1. پرداخت بدهی‌های مربوط به مالیات به اداره دارایی
2. بدهی‌های مربوط به بیمه به تامین اجتماعی
3. بدهی حقوق معوقه کارمندان
تسویه صورت حساب‌ها و بدهی‌های شرکت یک کار تخصصی است و نیاز به مهارت بالایی دارد، ازاین‌رو اعضای هیئت مدیره باید این فرد را با دقت انتخاب کنند. مدیر تصفیه از زمان اعلام انحلال شرکت حدود یک سال فرصت دارد، تا تمام مسائل مربوط به بدهی شرکت را ساماندهی کند. اگر در طول این یک سال این امور انجام نگرفت، مدیر تصفیه می‌تواند برای تمدید فرصت خود نسبت به پرداخت بدهی‌ها درخواست کتبی ارائه دهد.

مراحل مختلف انجام تصفیه شرکت

پروسه تصفیه شرکت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید طبق فرآیند خاصی صورت پذیرد. مراحل مختلف انجام تصفیه شرکت در زیر آمده است:
1. وصول مطالبات توسط مدیر تصفیه شرکت
2. فروختن دارایی‌های غیر نقدی و نقد کردن کلیه دارایی‌ها
3. پرداخت بدهی‌ها به طلبکاران شرکت
4. تقسیم کردن باقیمانده دارایی‌ها بین سهامداران
فعالیت مدیر تصفیه (طول مدت تصفیه) باید حداکثر حدود دو سال باشد. لازم به ذکر است که شرکت منحل شده در طول این مدت شخصیت حقوقی خود را حفظ کرده و موظف است که قروض خود را به طلبکاران پرداخت کند. کسانی که از شرکت طلب دارند، مجاز نیستند که برای وصول این مبلغ به سهامداران شرکت مراجعه کنند. بلکه این مدیر تصفیه است که در طول این دو سال ملکف به پرداخت دیون شرکت می‌باشد.

وظایف مدیر تصفیه چیست؟

همان طور که قبلا هم گفته شد، مدیر تصفیه از سوی هیئت مدیره انتخاب می‌شود. مدیر تصفیه به محض برگزیده شدن به این سمت باید تمامی اسناد، مدارک و دفاتر شرکت را مورد بررسی قرار دهد و بدهی‌های آن را محاسبه کند.
این فرد همچنین موظف است که فعالیت‌های شرکت را به اتمام رسانده و کلیه تعهدات آن را نسبت به شخصیت‌های حقوقی و حقیقی پرداخت کند. در نهایت مدیر تصفیه دارائی‌های باقیمانده شرکت را بین سهامداران تقسیم می‌کند.

وظایف مدیر تصفیه چیست؟

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ختم تصفیه

مدیر تصفیه وظیفه دارد که سه بار آگهی مربوط به تصفیه شرکت را در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار منتشر کند و همه طلبکاران را برای پرداخت بدهی‌ها دعوت کند. تا زمانی که تصفیه به طور کامل انجام نشود، شرکت به منظور سروسامان دادن به امور تصفیه باقی می‌ماند.
در این بین اگر مدیر تصفیه تصمیم بگیرد که استعفا دهد، باید جانشین او توسط سهامداران در مجمع عمومی عادی تعیین شود. حتی اگر مدیر تصفیه فوت شود، هر کدام از افراد ذی‌نفع می توانند تقاضای برگزاری مجمع عمومی عادی را برای تعیین مدیر تصفیه جدید داشته باشند.

آیا منحل شدن شرکت بدون تصفیه امکان‌پذیر است؟

زمانی می‌توان شرکت را بدون انجام تصفیه منحل کرد که چند شرکت بخواهند باهم ادغام شوند و به صورت مشترک فعالیت خود را ادامه دهند. در مواردی که شرکت به دو یا چند مجموعه کوچکتر تجزیه شود، نیز امکان انحلال شرکت بدون تصفیه وجود دارد.
در این شرایط تمام بدهی‌های شرکت مذبور به شرکت جدید انتقال داده می‌شود. به این نوع منحل شدن، انحلال بدون تصفیه می‌گویند. در حال حاضر قوانینی وضع شده است که به شرکت‌ها اجازه نمی‌دهد، قبل از پرداخت مالیات انتقالات سهام یا سایر تغییرات را انجام دهند.

ثبت ختم تصفیه در نمایندگی خارجی یا شعبه‌های شرکت

ثبت کردن ختم تصفیه در نمایندگی‌های خارجی یا شعبه‌های شرکت تنها در اداره ثبت شرکت‌های شهر تهران صورت می‌گیرد. بنابراین کلیه افرادی که قصد دارند، این کار را انجام دهند باید در مهلت مقرر به اداره ثبت شرکت در تهران مراجعه کرده و نمایندگی یا شعب مورد نظر را منحل کنند. شرکت‌هایی که مجوز فعالیت آن‌ها لغو شده است، تنها به مدت 6 ماه فرصت دارند که برای انحلال شرکت و انجام تصفیه اقدام نمایند.
از آنجا که شعب و نمایندگی‌های شرکت تحت نظارت شرکت مادر فعالیت می‌کنند، تمام امورات مربوط به انحلال و تصفیه باید توسط شرکت مادر مورد تایید قرار گیرد. در مورد مسئولیت‌های قانونی نیز فقط شرکت اصلی پاسخگو است و شعب هیچ گونه وظیفه‌ای در این رابطه ندارند.

ثبت ختم تصفیه در نمایندگی خارجی یا شعبه‌های شرکت

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

تکلیف دفاتر قانونی پس از خاتمه یافتن تصفیه چه می‌شود؟

وظیفه نگهداری دفاتر قانونی شرکت‌های منحل شده پس از ختم تصفیه به عهده اداره ثبت شرکت‌ها است. در ماده 217 قانون تجارت صراحتا به این موضوع اشاره شده و دفاتر مربوط به شركت تعطیل شده باید به مدت ده سال از تاریخ پایان یافتن تصفیه در یک مکان مشخص نگهداری گردد.
به همین منظور فردی که به‌عنوان مدیر تصفيه انتخاب می‌شود، بايد همزمان با اعلام ختم تصفيه کلیه اسناد و دفاتر شرکت تعطیل شده را جمع‌آوری کرده و به اداره ثبت شركت‌ها تحویل دهد. این مدارک و دفاتر در اداره حفظ می‌شود، تا در صورت لزوم افراد ذي‌نفع بتوانند از آن استفاده کنند.
با توجه به این‌که در اداره ثبت شرکت‌ها فضای کافی برای نگهداری این دفاتر قانونی وجود ندارد، ممکن است، در مواقعی رئیس اداره از مدیر تصفیه بخواهد که این اسناد و دفاتر را تا ده سال نزد خود نگه دارد.

آیا نام شرکت پس از ختم تصفیه حذف می‌شود؟

با انحلال شرکت و اعلام ختم تصفیه، شرکت دیگر دارای شخصیت حقوقی نیست، لذا تمام امکانات و مزایای خود را از دست می‌دهد. در این شرایط مدیر تصفیه وظیفه دارد که حدود یک ماه پس از پایان یافتن تصفیه این موضوع را به اداره ثبت شرکت‌ها اطلاع دهد. علاوه بر آن ختم تصفیه حتما باید در روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار کشور درج شود.
پس از انجام این مراحل نام شرکت از دفاتر ثبت تجاری به طور کامل حذف می‌شود. حذف نام فقط پس از اعلام ختم تصفیه امکان‌پذیر است و توسط اداره ثبت شرکت‌ها انجام می‌گردد. حال اگر یک شرکت تازه تاسیس بخواهد از این نام برای خود استفاده کند، هیچ منع قانونی ندارد
پس از اعلام ختم تصفیه، مدیر تصفیه باید مابقی موجودی شرکت را در یک حساب مخصوص واریز کند و به همراه لیست اسامی طلبکاران شرکت در اختیار بانک قرار دهد. سپس مراتب را در آگهی ختم تصفیه اعلام کند، تا به اطلاع افراد ذی‌نفع برسد. کلیه اشخاص که حقوق خود را اخذ نکرده‌اند، می‌توانند به بانک مراجعه کرده و طلب خود را وصول نمایند.
اگر پس از گذشت ده سال از ختم تصفیه همچنان مبلغی در حساب بانکی وجود داشته باشد، بانک موظف است که مراتب را به دادستان شهر اطلاع دهد. این مقدار پول در حکم مال بلاصاحب محسوب شده و به خزانه دولت انتقال داده می‌شود.

مالیات انحلال شرکت

دغدغه ذهنی اکثر افرادی که اقدام به انحلال شرکت می‌کنند، این است که آیا باید برای این کار مالیات بپردازند یا نه؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوئیم که مالیات بر اساس درآمد اشخاص تعیین می‌گردد و از آنجا که تعطیلی شرکت هیچ درآمدی برای شرکا به دنبال ندارد؛ لذا به آن مالیات تعلق نمی‌گیرد.
ناگفته نماند که به هنگام منحل کردن شرکت باید تمامی بدهی‌های مالیاتی که از قبل باقی مانده است و همچنین معوقه‌های بانکی را بپردازید. اگر این کار را انجام ندهید، موقع ثبت درخواست انحلال در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها با اخطار روبرو می‌شوید.

مالیات انحلال شرکت

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

هزینه انحلال شرکت

هزینه منحل کردن شرکت بسته به نوع شرکت متفاوت است. به‌عنوان مثال هزینه تعطیلی شرکت تعاونی در مقایسه با شرکت با مسئولیت محدود نیاز به بودجه بیشتری دارد. علاوه بر آن اگر کلیه شرکاء در مجمع عمومی شرکت حضور داشته باشند، هزینه نهایی تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
معمولا هزینه انحلال شرکت موارد زیر را دربرمی‌گیرد:
1. هزینه‌های مربوط به آگهی دعوت به جلسه انحلال
2. حق الوکاله وکیل (در صورتی که مدیران وکالت خود را در زمینه انحلال بر عهده وکیل قرار دهند)
3. هزینه تنظیم صورت‌جلسه و همچنین ثبت آن
4. حق الثبت مربوط به اداره ثبت شرکت‌ها
5. هزینه‌های مربوط به گرفتن استعلام برای شخصیت‌های حقوقی
6. هزینه معرفی نامه اشخاص حقوقی
7. هزینه انتشار آگهی انحلال در روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار
اگر در زمینه هزینه‌های لازم برای منحل کردن شرکت خود با سوال یا هر گونه چالشی مواجه شده‌اید، می‌توانید از کارشناسان موسسه ثبتی مهرگان کمک بگیرید، تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

هزینه انحلال شرکت

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

محدودیت زمانی ثبت انحلال

از سوی قانون‌گذار برای ثبت انحلال شرکت محدودیت زمانی خاصی اعلام شده است، البته این بازه زمانی با توجه به نوع شرکت متفاوت است. برای مثال شرکت‌های سهامی خاص 5 روز بعد از تنظیم صورت‌جلسه انحلال مکلف هستند که منحل شدن شرکت را به اطلاع مرجع ثبت شرکت‌ها برسانند. از طرف دیگر برای ثبت انحلال سایر شرکت‌ها نظیر مختلط سهامی و غیر سهامی، تعاونی، تضامنی، مسئولیت محدود و نسبی هیچ گونه محدودیت زمانی تعیین نشده است.

نکات مهم درمورد انحلال شرکت‌ها

اگر شما نیز قصد دارید که برای منحل کردن شرکت خود اقدام کنید، بهتر است، این چند نکته را مدنظر داشته باشید:
1. قبل از این‌که کارهای مربوط به انحلال را انجام دهید، ابتدا دارایی‌های شرکت را به طور کامل مشخص کنید. همچنین نحوه تقسیم اموال منقول و غیر منقول را بین سهامداران تعیین نمائید، تا بعدا دچار مشکل نشوید.
2. از آنجا که تمام قرض‌ها و دیون شرکت بعد از انحلال باید تصفیه شود، پس تمام اموال نقدی و غیر نقدی شرکت را لیست کنید.
3. توجه داشته باشید که برای انحلال بعضی از شرکت‌ها مانند شرکت سهامی خاص تنها 72 ساعت مهلت دارید. لذا در این بازه زمانی حتما امور مربوط به انحلال را انجام دهید.
4. نکته دیگر این است که درخواست انحلال توسط کلیه شرکا امضا شود.
5. بعد از این‌که شرکت منحل شد، مدیر تصفیه باید حتما به اداره دارایی مراجعه کرده و اظهارنامه انحلال را پر کند. در غیر این‌صورت ممکن است که بعدا برای شرکت مشکلات مالیاتی به وجود آید.
6. توجه داشته باشید که پس از تعطیلی، در شرکت با مسئولیت محدود تمام سهم الشرکه بین شرکا تقسیم می‌شود. در شرکت‌های سهامی خاص نیز سهام بین سهامدارن تقسیم می‌گردد.
7. انحلال شرکت تعاونی با سایر شرکت‌ها اندکی متفاوت است و باید مجمع عمومی برگزار شود.
اگر می‌خواهید در مورد تعطیلی و منحل شدن شرکتی اطلاع کسب کنید، بهتر است ببینید که آگهی انحلال آن در روزنامه رسمی کشور منتشر شده است یا نه؟ اگر آگهی مربوطه را مشاهده نکردید، شرکت همچنان پابرجاست و منحل نشده است.
اگر شرکت شما غیر فعال بوده است و قصد دارید آن را تعطیل کنید، پرونده مالیاتی ندارید. ازاین‌رو کارهای مربوط به انحلال بدون پیگیری مالیاتی انجام می‌شود.

راه‌های پیش‌رو برای انحلال شرکت

چنانچه به هر دلیلی تصمیم دارید که شرکت مورد نظر خود را تعطیل کنید و فعالیت خود را خاتمه دهید، برای ثبت انحلال باید یکی از دو راه گفته شده در زیر را انتخاب کنید:
راه حل اول) در این روش کلیه مراحل اداری برای ثبت انحلال را خود به تنهایی انجام می‌دهید. از آنجا که به قوانین کشور در این زمینه آگاه نیستید، فرآیند منحل شدن شرکت ممکن است، بسیار فرسایشی و زمان‌بر شود. چه بسا موفق نشوید که روند انحلال شرکت را با موفقیت به سرانجام برسانید، یا هزینه‌های ریز و درشت بسیاری به شما تحمیل شود.
راه حل دوم) راه‌کار بعدی این است که امور مربوط به انحلال را به کارشناسان زبده و مجرب موسسه ثبتی مهرگان بسپارید. این افراد در زمینه امور ثبتی و انحلال شرکت‌های مختلف تجارب فراوانی دارند؛ از طرف دیگر به قوانین این حوزه کاملا مسلط هستند. بنابراین در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین هزینه پرونده منحل شدن شرکت را به نتیجه می‌رسانند.  

راه‌های پیش‌رو برای انحلال شرکت

انحلال شرکت - موسسه مهرگان - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

هنگامی که سهامدارن شرکت تصمیم می‌گیرند که شرکت را منحل کنند، باید این موضوع را در اسرع وقت به اطلاع اداره ثبت شرکت‌ها برسانند. در صورتی که انحلال شرکت به طور قانونی انجام نشود، ممکن است مدیران شرکت با چالش‌های عدیده روبرو شوند؛ برای مثال مالیات زیادی به آن‌ها تعلق گیرد.
از آنجا که فرآیند منحل شدن شرکت پروسه‌ای وقت‌گیر و نسبتا پیچیده است، توصیه می‌کنیم که برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود پیگیری پرونده مربوطه را بر عهده کارشناسان موسسه ثبتی مهرگان قرار دهید. این افراد با تکیه بر دانش و تجربه خود فرآیند انحلال به سرعت انجام می‌دهند. چنانچه در این زمینه  احتیاج به راهنمایی دارید، می‌توانید با شماره 02144231712 تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.