ثبت شرکت در آستارا

ثبت شرکت در آستارا

ثبت شرکت در آستارا

آستارا یکی از ششمین شهرهای بزرگ استان گیلان و همچنین مرکز شهرستان آستارا است. آستارا اصلی‌ترین پل راهبردی ایران و جمهوری آذربایجان، دروازه منطقه قفقاز، دروازه طلایی اروپا، دارای بیشترین و بزرگ‌ترین  صادرات کشور در زمینه تجارت چمدان، آستارا در زمینه صادرات و واردات سومین مرز فعال کشور می‌باشد.  یکی از قدرتمندترین و قوی‌ترین گمرکات کشور با بیش از 200 سال سابقه، رتبه اول صادرات و بزرگ‌ترین گمرک زمینی شمال کشور، یکی از پرترددترین و امن‌ترین مرزهای زمینی و ترانزیت، دومین منبع درآمد گمرکی برای استان گیلان است و بیشترین ارزش صادرات چمدانی کشور را به خود اختصاص داده است.
همان‌طور که مشاهده می‌کنید ظرفیت‌های خوبی در این شهر وجود دارد که با ثبت شرکت می‌توان از آن برای اجرای اقتصاد بومی و محلی استفاده کرد. طبق قوانین ایران کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی می‌توانند برای ثبت شرکت اقدام کنند. ضمناً چندین شرکت (شخصیت حقوقی) می‌توانند به صورت مشترک بدون حضور اشخاص حقیقی شرکت مستقلی را به ثبت برسانند. با این حال، هر نوع فعالیت نیاز به نوع خاصی از کسب و کار دارد. به طور خلاصه برای ثبت شرکت در آستارا ابتدا باید ماهیت شرکت را بشناسیم و اطلاعات لازم را در مورد آن به دست آوریم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در آستارا می‌توانید با کارشناسان مؤسسه ثبتی و حقوقی مهرگان به صورت کاملاً رایگان در تماس باشید. مشاوره رایگان 02144231712

ثبت شرکت در آستارا

ثبت شرکت در آستارا موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

معرفی شهر آستارا از دیدگاه جغرافیایی و اقتصادی

شهر آستارا به عنوان مرکز شهرستان آستارا  از سمت شرق به دریای خزر، از شمال به آستارا در جمهوری آذربایجان، از غرب به استان اردبیل و از سمت جنوب به شهرستان تالش در استان گیلان همسایه است. این شهر (آستارا) ششمین شهر بزرگ استان گیلان است و با آذربایجان هم مرز است، جدا کردن مرز این دو کشور، رودخانه‌ای به نام آستارا چای که آستارای ایرانی را از آستارای جمهوری آذربایجان جدا می‌کند.
قسمت اصلی جاده آستارا – شوسه از سمت اردبیل تقریباً به موازات این رودخانه و خط مرزی است. این شهر از نظر ارتباطی بر روی شاهراه مهمی قرار دارد که مسیرهای آن از بندر انزلی و رشت و  آستارا جمهوری آذربایجان و باکو و گذرگاه حیران می‌گذرد.
شهرستان آستارا یکی از مهم‌ترین مراکز صادراتی و وارداتی این شهرستان است، یکی از قوی‌ترین و قدرتمندترین گمرکات زمینی ایران و یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی منطقه استان گیلان است.
با توجه به جایگاه مذکور شهرستان آستارا همچنین با توجه به گسترش امور بازرگانی و تمایل روزافزون افراد به فعالیت در این زمینه، ثبت مشاغل در آستارا مورد توجه فعالان اقتصادی قرار گرفته و لذا، در ادامه مقاله به بررسی شرایط ثبت شرکت در آستارا می‌پردازیم.

شرایط ثبت شرکت در آستارا

با توجه به شرایط خاص و اهمیت فراوان آستارا و کثرت اهالی، اداره ثبت مشاغل در این شهرستان راه اندازی شد. علاقه‌مندان به ثبت شرکت در آستارا می‌توانند از هر منطقه از ایران و حتی خارج کشور ایران اقدام به ثبت شرکت در آستارا نمایند. اولین مرحله ثبت شرکت در آستارا انتخاب فرمت ثبت شرکت است.
بر اساس قانون تجارت ایران، 7 نوع شرکت سهامی عام و خاص، شرکت‌های با مسئولیت محدود، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی و تعاونی، شرکت تضامنی، شرکت نسبی و مؤسسات غیرتجاری وجود دارد. آن‌ها اشخاص حقوقی و تجاری ایران هستند که به رسمیت شناخته شده‌اند که البته باید شامل ثبت دفاتر و شعبه‌های نمایندگی نیز به آن‌ها افزوده شود.
علاقه‌مندان به ثبت شرکت در آستارا می‌توانند هر یک از این فرم‌ها را بدون محدودیت انتخاب و ثبت کنند. عوامل تعیین کننده قالب شرکت عبارت‌اند از: میزان سرمایه، تعداد و نوع سهام­داران، نوع شرکت و وظایف سهام­داران می‌باشد شما می‌توانید با مراجعه به مقالات مربوط به هر نوع شرکت، شرایط ثبت هر شرکت را بسته به نوع قالب شرکت انتخاب کنید.
به‌طورکلی، به یاد داشته باشید که شرکت‌ها سرمایه ‌محور هستند و تأمین و پرداخت سرمایه در داخل آن‌ها اعتبار شرکت را تعیین می‌کند. شرکت سهامی به 5 نفر و 500 هزار تومان سرمایه و شرکت سهامی خاص به 3 نفر و 100 هزار تومان سرمایه نیازمند است. شرکت با مسئولیت محدود بر سرمایه و تا حدودی شخصیت شرکا تمرکز دارد و 100000 تومان سرمایه اعلامی و 2 نفر شریک می‌خواهد.
شرکت‌های نسبی و تضامنی تماماً اعتبار خود را از اعتبار مؤسسین به دست می‌آورند و به همین خاطر نیازی به سرمایه اولیه ندارند، شرکت‌های مختلط چه سهامی و غیر سهامی از ادغام شرکت تضامنی با مسئولیت محدود یا سهامی حاصل می‌شوند. شرکت‌های تعاونی‌ نیز با مشارکت حداقل ۷ نفر در یک موضوع و تفکر مشترک تأسیس می‌شوند.
شرکت‌های غیرتجاری فقط در مناطق آموزشی و غیرتجاری قابل ثبت هستند و شعبه و نمایندگی واحدی از شرکت‌های دیگر با مسئولیت‌های مختلف است که در قسمت یا شهر دیگری ثبت شده‌اند.
پس از تعیین ساختار شرکت و میزان سرمایه و پرداخت با توجه به فرمت  و تعهدات سهام­داران باید نامی برای شرکت انتخاب شود. این نام بر اساس فرم نام‌گذاری و ترتیب اولویت است و 5 نام پیشنهادی وجود دارد. فقط یکی از این نام‌ها پس از بررسی تأیید می‌شود.
تعیین نام و نام شرکت تابع قوانین و مقررات خاصی از قانون تجارت ایران بوده و باید رعایت شود. برای اطلاع از شرایط لازم برای تصمیم گیری در مورد نام و انتخاب نام، مقاله تصمیم گیری در مورد نام شرکت را مطالعه کنید.
پس از تعیین نام پیشنهادی، برای جلوگیری از مشکلات قانونی و حقوقی در تنظیم شرکت‌نامه و اساسنامه، صورت جلسه مجمع عمومی و هیئت مدیره توصیه می‌شود با وکلای مجرب مؤسسه ثبتی و حقوقی مهرگان تماس بگیرید. ضمناً وکلای مجرب ما در کمترین زمان آماده عقد قرارداد و ثبت شرکت شما در شهر آستارا هستند.

شرایط ثبت شرکت در آستارا

ثبت شرکت در آستارا موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

انواع ثبت شرکت در آستارا

شرکت‌های تجاری به انواع زیر دسته بندی می‌شوند:
1- شرکت سهامی عام
2- شرکت سهامی خاص
3- شرکت با مسئولیت محدود
4- شرکت تضامنی
5- شرکت نسبی
6- شرکت مختلط سهامی
7- شرکت مختلط غیر سهامی
در بین شرکت‌های تجاری، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین شرکت‌های ثبت شده در اداره ثبت اسناد و املاک کشور هستند.
از مهم‌ترین تفاوت‌های این دو نوع شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- یک شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل 2 عضو داشته باشد در حالی که یک شرکت سهامی خاص حداقل به 3 سهام­دار نیاز دارد.
2- در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه اولیه فقط در اساسنامه مشخص می‌شود و نیازی به افتتاح حساب و واریز وجه نیست. در شرکت سهامی خاص، سهام­داران موظف‌اند حداقل 35 درصد از سرمایه را به حسابی به نام شرکت واریز کنند. ودیعه و گواهی مربوطه پس از تأسیس شرکت ارائه می‌شود و 65% باقیمانده سرمایه متعلق به سهام­داران باشد.
3- انتخاب حسابرسان اصلی و سایر حسابرسان علی‌البدل در شرکت سهامی الزامی است، اما در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری می‌باشد.
4- در شرکت با مسئولیت محدود محدودیتی برای زمان مدیریت مدیران وجود ندارد و اعضای شرکت می‌توانند مدیران را برای مدت محدود یا نامحدود در نظر بگیرند در حالی که در شرکت‌های سهامی خاص مدیران حداکثر برای مدت دو سال برگزیده می‌شوند.
5- در شرکت مسئولیت محدود اعضای هیئت مدیره الزامی به انتخاب روزنامه کثیرالانتشار ندارند، اما در شرکت‌های سهامی خاص انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای صدور دعوت‌نامه شرکت جهت درج آگهی در روزنامه الزامی است.
6- برای انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود می‌توان از بین سهام­داران یا خارج از آن‌ها انتخاب شوند، اما در شرکت سهامی خاص، مدیران باید از بین سهام­داران شرکت یا پس از انتخاب تعداد سهام و تعهداتی که در اساسنامه تعین شده است را تهیه و به خزانه یا صندوق شرکت تحویل دهند.
7- تشکیل مجمع عمومی شرکت با مسئولیت محدود شرایط سخت‌تری دارد؛ اما شرایط آسان‌تری برای تشکیل مجمع عمومی شرکت‌های سهامی خاص در نظر گرفته شده است.
8- انتقال سهام در شرکت‌های با مسئولیت محدود با موافقت سه چهارم صاحبان سهام و اطلاع قبلی به سردفتر (اسناد رسمی) صورت می‌گیرد؛ اما در شرکت‌های سهامی به صورت انتقال عادی سهام انجام می‌شود.
9- حق رأی متناسب با تعداد سهام در شرکت سهامی خاص و متناسب با سرمایه در یک شرکت با مسئولیت محدود است.
10- سرمایه شرکت با مسئولیت محدود به سهام یا کسری از سهام تقسیم نمی‌شود و شرکا فقط تا سقف سرمایه خود در قروض و تعهدات شرکت مسئول هستند.
11- انتقال سهام در شرکت‌های با مسئولیت محدود فقط با تشکیل مجمع انجام می‌شود، اما در مورد شرکت خاص برای نقل و انتقال سهام، واگذار کنندگان سهام و گیرندگان سهام باید به امور مالی مربوط به حوزه مالیاتی شرکت و پس از دریافت گواهی مالیات نقل و انتقال 4 درصدی از طریق تشکیل مجتمع به همراه گواهی انتقال عنوان دریافتی کار خود را به پایان خواهند رساند.
12- وقتی بخشی از کسب و کار شامل مشارکت‌های غیر پولی است، زمان آن مشارکت‌ها توسط سهام­داران یک شرکت با مسئولیت محدود تعیین می‌شود و مسئولیت صحت برآورد بر عهده سهام­داران است، اما در شرکت‌های سهامی خاص، جدول مشارکت‌های غیرنقدی توسط کارشناس رسمی دادگاه تهیه می‌شود.
13- تقویم سهام بدون نقد در شرکت با مسئولیت محدود توسط شرکا ارائه می‌شود. شرکا در قبال آن مسئولیت دارند. تقویم بدون نقد در شرکت با مسئولیت محدود خصوصی توسط کارشناس رسمی دادگستری تهیه می‌شود.

ثبت مؤسسه غیرتجاری در آستارا

ثبت شرکت در آستارا موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت مؤسسه غیرتجاری در آستارا

پس از ثبت شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهام خاص، تعداد زیادی از آمار ثبت شرکت‌ها برای مؤسسات غیرتجاری محفوظ است که در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت غیرتجاری شرح داده شده است:
1- دو صفحه از تقاضانامه مؤسسه توسط کلیه سهام­داران
2- دو نسخه اساسنامه شرکت با امضای کلیه سهام­داران
3- فتوکپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند هر یک از سهام­داران.
4- نسخه اصل پروانه اختصاصی صادره از مرجع ذی‌صلاح (در صورت دارا بودن مجوز موضوع مؤسسه)
5- تهیه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین و صورت‌جلسه هیئت مدیره با امضای کلیه سهام­داران
6- گرفتن تعهد نامه از کلیه اعضای هیئت مدیره.

نحوه انتخاب نام شرکت

 1. یکی از الزامات نام شرکت داشتن یک نام منحصر به فرد است. اسم‌های خاص، اسم‌هایی هستند که فقط به اشخاص و اشیا اشاره می‌کنند و شامل همه افراد نمی‌شوند. مانند: آسیا، بیستون و فرزام
 2. نام شرکت‌ها باید دارای سه سیلابی باشد.
 3. نام شرکت باید ریشه فارسی داشته باشد و هیچ کلمه یا عبارت انگلیسی در آن استفاده نشود.
 4. اسامی انتخاب شده باید در فرهنگ دهخدا دارای اهمیت باشد. به‌عنوان‌مثال، سپنتا، کاسپین، سپهر و غیره. شایان ذکر است که برخی از نام‌ها در فرهنگ دهخدا مهم هستند؛ اما قابل ثبت نیستند، مانند برنی. رویال. فارسی و پرشین. از طرفی کلماتی مثل ایران را نمی‌توان ثبت کرد.
 5. نام شرکت نباید با قوانین اسلامی مغایرت داشته باشد.
 6. استفاده از نام‌های تکراری خودداری کنید. (لازم به توضیح است که اداره ثبت به منظور حفظ حقوق نام شرکت‌های ثبت شده از ثبت نام شرکت‌هایی که قبلاً به ثبت رسیده است خودداری خواهد کرد).

مدارک ثبت شرکت در آستارا

 1. کپی برابر با اصل کارت ملی، شناسنامه و کارت پایان خدمت هیئت مدیره، سهام­داران، بازرسان باید در دفاتر اسناد رسمی موجود باشد.
 2. نام شرکت
 3. موضوعی که شرکت در آن فعالیت می‌کند.
 4. مجموع دارایی‌های شرکت
 5. اسامی سهام­دارانی که مجاز به امضا هستند.
 6. تعیین و مشخص کردن سهام­داران و همچنین تعیین میزان سهام آن‌ها
 7. تعیین تعداد اعضا و سهام آن‌ها (حداقل سهام مدیران)
 8. انتصاب مدیران شرکت و سمت‌های آن‌ها (رئیس هیئت مدیره، مدیرعامل، نایب رئیس هیئت مدیره)
 9. تعیین بازرس شرکت (مختص شرکت‌های سهامی خاص)
 10. آدرس و کد پستی شرکت
 11. آدرس و کد پستی کلیه اعضا از جمله شماره تلفن همراه
 12. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه (کلیه اعضای هیئت مدیره، سهام­داران، بازرسان)

مراحل ثبت شرکت در آستارا

جهت ثبت شرکت در آستارا انجام مراحل اداری جهت اخذ مدارک مربوط به ثبت شرکت الزامی است. این مراحل به شرح زیر است:
1- جمع آوری مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آستارا
2- دریافت گواهی عدم سوءپیشینه
3- تنظیم و تصویب اساسنامه
4- انتخاب کردن نامی مناسب برای شرکت
5- ثبت نام اولیه در سامانه اداره ثبت شرکت و تنظیم اسناد ثبتی
6- نام شرکت را تعریف کنید
7- ارسال مدارک به دفتر ثبت شرکت در آستارا از طریق پست
8- بررسی مدارک مربوطه توسط کارشناس اداره ثبت شرکت‌ها در آستارا
9- اعلام تأسیس شرکت در صورت عدم وجود مانع جهت تأسیس
10- اختصاص شماره ثبت و شناسنامه ملی جهت درخواست ثبت شرکت در آستارا
11- ارسال آگهی جهت درج در روزنامه رسمی کشور
12- تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

مراحل ثبت شرکت در آستارا

ثبت شرکت در آستارا موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

نکات مهم ثبت شرکت در آستارا

 1. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت 1.000.000 ریال می‌باشد.
 2. تعداد سهام­داران مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل ۲ نفر و برای شرکت سهامی خاص ۵ نفر می‌باشد.
 3. اعضای شرکت می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
 4. هیئت مدیره شرکت ممکن است خارج از سهام­داران باشد.
 5. محل شرکتی که قرار است در آن تأسیس شود در ابتدا می‌تواند مسکونی باشد و لازم نیست حتماً تجاری باشد.
 6. شماره تلفن همراه مدیرعامل شرکتی که قرار است تشکیل شود به نام وی باشد.
 7. بازرسان شرکت نباید با اعضای هیئت مدیره شرکت نسبت فامیلی داشته باشند.
 8. سوابق کیفری به صورت اینترنتی اخذ می‌شود و نیازی به گواهی نیست.
 9. برای ثبت شرکت کافی است فرم ثبت مؤسسه مهرگان را به درستی پر کنید.

هزینه ثبت شرکت در شهر آستارا چقدر است؟

ثبت مهرگان برای اولین بار در بین تمامی مؤسسات ثبتی کلیه فعالیت‌های ثبتی از جمله ثبت شرکت در آستارا را با کمترین هزینه انجام می‌دهد، هزینه ثبت شرکت هر در آستارا 455000 تومان می‌باشد.
همچنین یکی از تفاوت‌های اصلی ثبت مهرگان با سایر گروه‌ها و مؤسسه­های ثبتی نحوه پرداخت و شرایط آن است.
نحوه پرداخت هزینه‌های ثبت شرکت در آستارا چگونه است؟
در ابتدا مبلغی از شما دریافت نمی‌شود.
مبلغ 300.000 تومان پس از تأیید نام شرکت دریافت می‌شود.
مابقی مبلغ پس از تأیید شدن ثبت شرکت دریافت خواهد شد.

مزایای ثبت شرکت در آستارا

 1. 20 سال معافیت مالیاتی از زمان ثبت شرکت برخوردار خواهید شد.
 2. امکان مالکیت کامل خارجی شرکت
 3. ورود مشتریان خارجی و تجار مختلف به این منطقه بدون ویزا
 4. داشتن تضمین‌های مناسب برای سرمایه گذاران خارجی
 5. عدم محدودیت انتقال ارز و درآمد حاصله در شهر آستارا
 6. استفاده از امکانات خدمات ویژه مالی و بیمه‌ای
 7. معافیت برخی کالاها از حقوق گمرکی
 8. بهره برداری از بورس‌های منطقه‌ای
 9. شرایط بسیار ساده برای ثبت شرکت‌ها و مؤسسه‌های غیر تجاری و همچنین ثبت شعب و نمایندگی
 10. در دسترس بودن کارگران ماهر و ارزان

سخن پایانی

به طور کلی ثبت شرکت در آستارا ویژه اقتصادی برای اعتبار، رشد و بهره وری شرکت بسیار سودآور و مهم است. شرایط آسان برای ثبت شرکت در آستارا، علی‌رغم سودآوری بالای این مناطق برای صاحبان مشاغل، باعث شده تا تعداد زیادی از فعالان اقتصادی به این شهر بیایند تا از شرایط سودآور این منطقه بهره ببرند و فعالیت‌های اقتصادی خود را انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در آستارا می‌توانید با کارشناسانمؤسسه ثبتی و حقوقی مهرگان به صورت کاملاً رایگان در تماس باشید. مشاوره رایگان 02144231712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.