ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

در کشور ژرمن‌ها شرکت خود را ثبت کنید. ثبت شرکت در کشورهای خارجی همواره از روش‌های بسیار محبوب در میان افراد می‌باشد. افراد به دلایل مختلفی که در ادامه‌ی مطلب ذکر خواهیم کرد علاقه‌ی زیادی به ثبت شرکت در کشورهای خارجی دارند. زیرا با ثبت شرکت در کشورهای خارجی امکانات بسیاری در اختیار افراد قرار می‌گیرد که می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. یکی از روش‌های مطمئن ثبت شرکت در آلمان می‌باشد. سرمایه‌گذاران خارجی آلمان را کشور خوبی برای سرمایه‌گذاری می‌دانند. زیرا نرخ ریسک ثبت شرکت در آلمان بسیار پایین می‌باشد. به همین دلیل اطمینان خاطر بالایی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورد. از لحاظ سطح اقتصادی در اروپا آلمان یکی از امن‌ترین کشورها می‌باشد. همچنین سطح زندگی و رفاه اجتماعی و اقتصادی در رتبه‌ی بالایی قرار دارد. ای ویژگی‌ها را می‌توان تنها بخش بسیار کوچکی از مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور دانست. با دانستن این ویژگی‌ها همواره تمایل برای دریافت اقامت این کشور افزایش می‌یابد.
در راه اندازی کردن مشاغل ثبت تجارت گام بسیار مهمی محسوب می‌شود. هم برای تاسیس استارت آپ جدید هم برای ثبت یک تجارت کوچک یا دنبال کردن کار و حرفه باید نسبت به دریافت ویزا و اقامت جهت راه‌اندازی و ثبت شرکت اقدام نمایید. هر آنچه که باید قبل از ثبت شرکت در آلمان بدانید در این مقاله توضیح داده شده است. با مطالعه آن می‌توانید اطلاعات ارزشمندی را کسب نمایید.
آن چیزی که آلمان را در سال‌های گذشته به قطب مهاجرتی مبدل کرده است، استقبالی است که این کشور در مقابل نیروهای متخصص ارائه می‌دهد. همچنین امکانات بسیاری نیز برای آن‌ها فراهم می‌کند. از این رو بسیاری از افرادی که از سابقه درخشان مدیریتی برخوردار هستند تصمیم می‌گیرند که به ثبت شرکت در آلمان بپردازند. پله های  موفقیت و ترقی را هر چه بیشتر و بهتر طی کنند. در این مقاله قصد داریم که انواع شرکت‌هایی که قابلیت ثبت در کشور آلمان را دارند به طور کامل به شما معرفی کنیم. از جمله شرکت‌های قابل ثبت در آلمان می‌توان به شرکت‌های بازرگانی و شرکت‌های UG اشاره داشت. همچنین شرایط موجود برای وکیل ثبت شرکت‌ها و مراحل دریافت اقامت این کشور را نیز ذکر کرده‌ایم.
یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در آلمان ثبت شرکت در این کشور می‌باشد. زیرا با ثبت شرکت در آلمان می‌توانید اخذ اقامت دائم را داشته باشید و به دنبال آن تابعیت آلمان را نیز دریافت نمایید. د رکشور آلمان بین سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در قبال هزینه‌ها و مالیات‌های پرداهتی هیچ گونه تبعیضی وجود ندارد. همچنین هزینه‌ای که باید برای مالیات و نیروی کار پرداخت کنید در آلمان نسبت به کشورهای دیگر کم‌تر می‌باشد.
در این مقاله علاوه بر اینکه شرایطی که برای اخذ اقامت لازم است بدانید را شرح می‌دهیم، به شرح مزایا، محدودیت‌ها و دیگر شرایط ثبت شرکت در آلمان نیز می‌پردازیم. 
برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در آلمان می‌توانید با مشاوران موسسه ثبتی مهرگان به شماره تلفن 02144231712 در تماس باشید.

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت شرکت در کشور آلمان

آلمان کشوری است که در قسمت مرکزی قاره اروپا واقع شده است. بر روی اقتصاد کشورهایی که در همسایگی آن قرار دارند از جمله اتریش و سوئیس نیز تاثیر قابل توجه‌ای می‌گذارد. در سال‌های گذشته این کشور همواره به عنوان یکی از پنج قطب برتر اقتصادی در جهان بوده است. همواره دولت این کشور ثبت شرکت در آلمان را تشویق می‌کند. چون کشور آلمان رقابت بسیاری را با کشورهایی از جمله انگلستان و آمریکا دارد همواره تمام تلاش خود را می‌کند، تا ویژگی‌های خاصی را به سرمایه‌گذاران ارائه دهد تا همواره آن‌ها را به ثبت شرکت در این کشور تشویق نماید. زبان رسمی مردم در کشور آلمان از دلایلی میباشد که ممکن است داوطلبان را برای ثبت شرکت در این کشور کمی مردد سازد.
دولت آلمان سیاست‌های تشویقی بسیاری برای سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند تدارک دیده است. دولت آلمان تبلیغاتی را برای ثبت شرکت در این کشور ارائه کرده است و در آن بیان کرده که سرمایه‌گذاران نیازی به تسلط کامل بر زبان آلمانی ندارند.
همچنین این کشور با ارائه مزیت‌های بالای زندگی همواره مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است. افراد می‌توانند ویزای آلمان را با ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در این کشور اخذ نمایند. آلمان جزء یکی از ده کشور برتر برای مهاجرت محسوب می‌شود که علاوه بر شرایط زندگی کاری و شخصی عالی از  طبیعت چشم‌نواز آن نیز بهره‌مند شوید.

4 دلیل مثبت برای راه‌اندازی شرکت در آلمان

با راه‌اندازی شرکت در کشور آلمان از مزیت‌های بسیاری برخوردار می‌شوید که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. اگر هنوز هم نسبت به ثبت شرکت در آلمان مردد هستنید همراه ما باشید تا چهار نمونه از دلایلی را برایتان ذکر کنیم که از جمله دلایل مثبتی برای ثبت شرکت در این کشور هستند.

1- اقتصادی مطمئن و متعهد به پیشرفت

در حوزه‌ی نوآوری در اقتصاد کشور آلمان یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها می‌باشد. دولت این کشور همواره بر استفاده از علم برای کسب موفقیت، پیشرفت و نوآوری تاکید کرده است. همچنین شرایط سرمایه‌گذاری در کشور آلمان بسیار سخت و محکم می‌باشد که به همین دلیل ثروتمندان هر چه بیشتر تمایل پیدا می‌کنند که در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام گرفته تصور می‌شود که در سال‌های آینده نیز کشور آلمان از کشورهای اقتصادی باشد که بهترین اقتصاد را در جهان دارد.
اقداماتی که دولت آلمان در راستای تحقق این امر انجام داده است شامل، اختصاص دادن بودجه مشخص و معینی برای موسسه‌های تحقیقاتی، حمایت بسیار از کارآفرینان و سایر زمینه‌های اقتصادی در نظر گرفته شده می‌باشد. دولت آلمان در اواخر سال 2019 کمیته جدیدی را راه‌اندازی کرد که به منظور ایده‌های نوین قتصادی در نظر گرفته شده بود. افراد علاققه‌مند به سرمایه‌گذاری در این کشور از موقعیت‌های بسیار مناسبی برخوردار می‌شوند.

2- بازار عالی

یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مصرف کننده در اتحادیه اروپا با جمعیت 82 میلیون نفر در کشور آلمان قرار دارد. کشور آلمان دومین کشور مصرف‌کننده و همچنین سومین کشورصادرکننده در جهان می‌باشد. که این کشور صادرکننده برتر محصولات کشاورزی در سراسر دنیا می‌باشد. بازار کشور آلمان از قدر بین‌المللی بی‌نظیری برخوردار است. این کشور به عنوان میزبان برای چندین رویداد بین‌االمللی در جهان می‌باشد. همین رویداد سبب جابه‌جایی مقدار زیادی پول در این کشور می‌شود. که این رویدادهای بزرگ شامل، مدیکا، هانوفرفیر، مراسم‌های توریستی و اتومچینکا می‌باشد.

3- مشوق‌های مختلف برای برنامه‌های سرمایه‌گذاری

برنامه‌های بسیاری در کشور آلمان وجود دارد که سرمایه‌گذاران بسیاری را برای استفاده آن‌ها تشویق می‌کند. این برنامه‌ها شامل انواع مختلفی می‌باشند که افراد با هدف‌های متاوت آن‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهند. تعدادی از برنامه‌های رایج و مرسوم در این کشور شامل موارد ذیل می‌باشد.
1- برنامه‌ی نقدی
2- برنامه‌های پژوهشی مختلف
3- امکان برای استخدام نمودن نیروهای خارجی
و غیره

4- فرهنگ جا افتاده استارت‌آپی

یکی از بهترین کشورهای دنیا برای راه‌اندازی استارت آپ کشور آلمان می‌باشد. بنابر آخرین آماری که از سایت استارت‌آپ بلینک به دست آمده است شهرهای زیر را می‌توان از بهترین شهرهای آلمان برای راه‌اندازی استارت‌آپ نام برد.
برلین
همبورگ
مونیخ
در سال‌های اخیر شهر برلین به قطب تکنولوژی کشور آلمان تبدیل شده است. این شهر از موقعیت‌ها و امکانات بسیار نوینی برای ثبت شرکت در آلمان برخوردار می‌باشد.

چالش‌های سرمایه‌گذاری در آلمان

با وجود تمام مزیت‌های که برای ثبت شرکت در این کشور ذکر کردیم. باید به مراحل سخت آن اشاره کنیم که باید برای ثبت یک شرکت تمام این مراحل دشوار را پشت سر بگذارید. از آمار منتشر شده از سایت معتبر ورلد بانک رتبه 125 در میان 190 در سال 2020 به المان اختصاص یافته است. این بدین معناست که مراحل راه‌اندازی شرکت در کشور آلمان بسیار سخت می‌باشد. برای مثال این مورد را باید در نظر بگیرید که شرکت‌های تازه تاسیس مستلزم به ثبت نام در ارگان‌های مختلفی می‌باشند. از جمله این ارگان‌ها می‌توان به اداره مالیاتی کشور آلمان، انجمن اداری و محلی و هر گونه سازمان مرتبط به اقتصاد کشور آلمان اشاره کرد.

مالیات‌های بالا و روند محاسباتی پیچیده

افرادی که تصمیم دارد شرکتی را در آلمان ثبت کنند. باید وقت بسیار زیادی را صرف جمع‌آوری مدارکی کنند که باید به اداره مالیاتی این کشور تسلیم شود.

فرهنگ بسیار منظم و سخت‌گیر

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین ثبت شرکت در کشورهای خارجی لازم است که به آن توجه کنید فرهنگ معامله در آن کشور می‌باشد. حتما باید با این فرهنگ آشنایی داشته باشید تا بتوانید ان را رعایت کنید زیرا رعایت فرهنگ در آلمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به عبارتی وقت‌شناس بودن از جمله ویژگی‌ها در معاملات تجاری می‌باشد که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد.

چالش‌های سرمایه‌گذاری در آلمان

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

شرکت‌های مختلف در کشور آلمان

همچون دیگر کشورها شرکت‌ها در آلمان نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند. اهداف مختلفی برای هریک از این شرکتها موجود می‌باشد تا افراد بتوانند متناسب با آن به ثبت شرکت مورد نظر خود بپردازنند. انواع شرکت‌هایی که در آلمان قابلیت ثبت دارند شامل موارد زیر می‌باشد.

شرکت‌هایی از نوع مسئولیت‌های محدود (Gesellschaft mit beschränkter Haftung)

از محبوب‌ترین و گسترده‌ترین شرکت‌ها در آلمان شرکت‌هایی با مسئولیت محدود می‌باشد. حداقل سرمایه‌ای که برای راه‌اندازی این شرکت‌ها نیاز دارند 25 هزار یورو می‌باشد. در ابتدا برای شروع لازم است که شرکت مورد نظر خود را در مراجع مربوطه به ثبت رسانید. که این مراکز مربط شامل موارد ذیل می‌باشد.
1- انجام ثبت نام تجاری
2- ثبت نام در دفتر تجارت
3- ثبت نام در اداره مالیات
4- بسته به فعالیت تجاری ثبت نام در اتاق صنعت و تجارت یا اتاق صنایع دستی الزامی می‌باشد.
5- ثبت نام در انجمن صنفی از ضروریات است.
6- اگر می‌خواهید که کارمند استخدام کنید لازم است که در آژانس کاریابی ثبت نام نمایید.

هزینه هایی که برای ثبت نام یک شرکت بازرگانی UG در آلمان نیاز است

علاوه بر هزینه‌هایی که باید در دفتر اسناد رسمی پرداخت نمایید، هزینه‌ی در نظر گرفته شده برای مشاغل 20 تا 60 یورو می‌باشد. همچنین 150 یورو باید برای ثبت نام در Handelsregister پرداخت نمایید.

ثبت نام شرکت بازرگانی (UG) یا GmbH در آلمان به چقدر زمان نیاز دارد؟

سرعت ورود در شرکت بازرگانی تا حد زیادی به سرعت دادگاه ثبت مرتبط می‌باشد. دادگاه‌هایی که درخواست‌هایی زیادی برای ثبت شرکت داشته باشد مشخصا به چندین هفته زمان نیاز دارند تا به پروندههای مختلف ثبت شرکت رسیدگی نمایند. اما با این حال اگر دادگاه محلی که به آن مراجعه کرده باشید درخواست کمتری داشته باشد طی چند روز کار شما رسیدگی خواهد شد.

ثبت شرکت MINI GMBH در آلمان

تاسیس یک شرکت یا انتقال دادن مالکیت انحصاری یک شرکت، با اصلاحیه‌های قانونی جدیدی که در سال 2008 به تصویب رسیده است. بسیار ساده‌تر و ارزانتر می‌باشد. تنها با داشتن سرمایه از 1 تا 25.000 یورو می‌توان یک شرکت mini-GmbH را در کشور آلمان ثبت کرد. که لازم است یک چهارم سود حاصل به ذخایر سرمایه شرکت mini-GmbH منتقل شود. با این کار سرمایه اولیه شرکت به 25.000 یورو خواهد رسید. در این زمان می‌باشد که تبدیل UG به یک  GmbH اتفاق می‌افتد.
شرکت mini-GmbH از یک هیئت مدیره تشکیل شده است. همچنین مشمول مالیات شرکت‌ها نیز می‌شود. املاک و دارایی‌های خود را می‌تواند در اختیار داشته باشد. به این نکته توجه کنید که نام این شرکت باید حتما شامل Unternehmergesellschaft یا مخفف آن به صورت UG باشد که این اسامی درواقع به شرکت‌های بازرگانی اختصاص دارد.
از نظر مالیاتی هیچ تفاوتی را بین شرکت mini-GmbH با شرکت GmbH مشاهده نخواهید کرد. هر دو این شرکت‌ها لازم است که در اداره مالیات محلی به ثبت برسند. در نتیجه این ثبت شماره مالیاتی به شرکت شما اختصاص می‌یابد که در صورت نیاز می‌توانید در اظهارنامه مالیاتی یا دیگر فرم‌های اداره مالیاتی از این شماره استفاده نمایید.

تفاوت بین شرکت های GmbH و UG

اگر می‌خواهید که با تفاوت‌های موجود بین این دو شرکت نیز آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا این تفاوت‌ها را بررسی نماییم. شرکت GmbH به حداقل سرمایه ای به میزان 25000 یورو نیاز دارد. در حالی که شرکت‌های UG با سرمایه‌ی حداقل 1 یورو نیز قابلیت ثبت دارند. اگرچه باید به این نکته هم توجه کرد که سرمایه شرکت حداقل باید به اندازهای باشد که از عهده تامین هزینه‌های جاری شرکت برآید.
در شرکت GmbH می‌توان سود حاصل شده را بین سهامداران شرکت توزیع کرد که این تقسیم سود در پایان یک سال مالیاتی صورت می‌گیرد. در حالی که برای شرکت‌های UG اینگونه نیست و باید آن‌ها 25 درصد از سود حاصل شده را به حساب شرکت برسانند تا با رسیدن سرمایه اولیه به سقف 25000 یورو شرکت آن‌ها به یک شرکت GmbH تبدیل شود. برای اینکه به این مرحله برسند هیچ ضمانت زمانی ارائه نشده است. ولی تا زمانی که به این میزان نرسد توزیع سود به صورت کامل اتفاق نمی‌افتد.
از نظر قانونی تمامی شرکت‌ها از نوع مسئولیت محدود لازم است که بعد از نام شرکت حتما عنوان GmbH را قرار دهند. از این رو همه‌ی همکاران از سرمایهی اولیه شرکت مطلع می‌شوند. از این نظر شرکت در آلمان اعتبار موثری پیدا می‌کند.
مدیر‌عاملان شرکت‌های  UG قادر به درخواست اقامت در کشور آلمان نیستند. ولی مدیر عامل‌های شرکت‌های GmbH می‌توانند درخواست اقامت خود ‌اشتغالی را ارائه کنند.

مزایای تاسیس شرکت Mini-GmbH در آلمان

یکی از مهم‌‌ترین مزایای ثبت شرکت mini-GmbH در کشور آلمان تاسیس نسبتا ارزان و بوروکراتیک آن می‌باشد. با وجود این قانون به جای اینکه وکیل پروتکل پیچیده‌ای را در اختیار شما قرار دهد. پروتکل استانداردی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که شامل اطلاعات کمی نیز می‌باشد. اصالت امضاهای موجود باید توسط دفتر اسناد رسمی تایید شود. اما روش‌های ثبت شرکت GmbH در کشور آلمان پیچیده‌تر و دشوارتر می‌باشد و لازم است که مراحل بیشتری را طی کنید.
مقایسه نمودن سرمایه‌ای که در شرکت GmbH و Mini GmbH نیاز استبدین صورت است که برای ثبت شرکت GmbH 12.500 یورو مورد نیاز می‌باشد. همچنین هزینه لازم برای ثبت شرکت Mini GmbH 1 یورو می‌باشد.

مزایای تاسیس شرکت Mini-GmbH در آلمان

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

شرکت‌های سهامی (Aktiengesellschaft)

یکی دیگر از شرکت‌های موجود در کشور آلمان شرکت‌های سهامی می‌باشند. که سرمایه اولیه لازم برای ثبت شرکت در آلمان از نوع سهامی 50 هزار یورو می‌باشد. برای راه‌اندازی شرکت سهامی در کشور آلمان در ابتدا نیاز به پنج نفر دارید.

شرکت‌های غیر سهامی با مسئولیت محدود (Kommanditgesellschaft)

حداقل وجود دو شریک برای راه‌اندازی شرکت غیر سهامی با مسئولیت محدود مورد نیاز می‌باشد. که یکی از این شرکا تحت عنوان شریک معمولی و دیگری تحت عنوان شریک محدود در نظر گرفته می‌شود. برای شرکای عمومی در این نوع از شرکت‌ها بدهی به اموال شخصیشان نیز گسترش می‌یابد.همچنین برای شرکای محدود نیز دارایی‌ها فقط به اسمشان در شرکت محدود می‌شود.

شرکت‌های غیر سهامی از نوع مسئولیت نامحدود (Offene Handelsgesellschaft)

شرکای موجود در شرکت‌های غیر سهامی با تمام قابلیت در این شرکت غیر سهامی مشغول به کار هستند. کالاهای مختلف این شرکت‌ها به دولت، تاجران و شهروندان اختصاص می‌یابد و توسط آن‌ها خریداری می‌شود.

شرکت‌های تجاری به صورت انفرادی

شرکت‌های انفرادی نیز از دیگر انواع شرکت‌های قابل ثبت در کشور آلمان می‌باشد. برای تاسیس این شرکت‌ها فقط به یک نفر نیاز است. به همین دلیل هم می‌باشد که انجام فعالیت‌ها توسط یک شخص ممکن است دشواری‌هایی را به همراه داشته باشد. این نوع از شرکت‌ها طرفداران زیادی را بین سرمایه‌گذاران خارجی ندارد.

شعب شرکت‌های خارجی

اگر مالک یک شرکتی هستید که خارج از آلمان قرار دارد و قصد ثبت شرکت در المان را دارید. می‌توانید تنها با کسب یک شعبه از شرکت خود در کشور آلمان کسب و کار خود را بین‌المللی کنید. همچنان با وجود تاسیس شعبه جدید در کشور آلمان، سود و زیان شرکت بر عهده شرکت مادر می‌باشد که در کشوری دیگری قرار گرفته است.

مشارکت محدود آلمان

علاوه بر شرکت‌هایی مانند GmbH یا AG، انواع دیگری از مشارکت‌ها را نیز در این کشور مشاهده خواهید کرد. برای هر مشارکتی حداقل به دو شریک نیاز است. در کشور آلمان سه شکل عمده مشارکت را مشاهده می‌کنید.
مشارکت حقوق مدنی: دو شریک در این نوع از مشارکت دارای مسئولیت نا محدود هستند. لازم به انعقاد قرارداد کتبی بین دو نفر نیست. می‌تواند قرارداد به صورت شفاهی لحاظ شود.
مشارکت تجاری عمومی (OHG):  مسئولیت بدهی‌ها و تعهدات این شرکت را شرکا بر عهده می‌گیرند. در نهایت سود بین آن‌ها تقسیم می‌شود.
مشارکت محدود (KG): همکاری بین دو شریک اتفاق می‌افتد که حداقل یک نفر از شرکا دارای مسئولیت نامحدود می‌باشد.

مراحل کلی ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان از سال‌های گذشته نیز بهترین گزینه سرمایه‌گذاری در میان کشورهای اروپایی محسوب شده است. افرادی که علاقه‌مند به ثبت شرکت در این کشور هستند لازم است که مراحلی را طی کنند. تا موفق به ثبت یک نوع از شرکت‌ها در این کشور شوند. با انجام مراحل پیش رو و سرمایهگذاری در شرکتهای آلمانی بعد از سپری شدن هشت سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.
با نوجه به اینکه مراحل ثبت شرکت‌ها با توجه به انواع آن‌ها مختلف می‌باشد. با این حال لازم است که برای ثبت شرکت در کشور آلمان مراحلی که در ادامه ذکر شده است را طی کنید.
بعد از اینکه در ابتدا مدارک شما ترجمه شد و به تایید سفارت آلمان رسید. مدارکی که تایید شده است به همراه طرح توجیهی به وکیل مربوط به ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شود. تا بعد از اینکه طرح توجیهی توسط اداره ثبت شرکتها در ایالت مورد نظر به تایید رسید، شرکتی به نام شما تاسیس شود. بعد از اینکه ثبت شرکت با موفقیت انجام شود، حساب بانکی نیز به اسم شما افتتاح خواهد شد. بعد از این مراحل شما می‌توانید با مراجعه به سفارت ویزای سه ماهه را دریافت کنید. سپس باید اقدام به رفتن به کشور آلمان را داشته باشید و مراحل اولیه لازم برای طرح توجیهی را سپری کنید.

گام اول: نوع است که نوع شرکت مورد نظر را انتخاب نمایید.

در وهله اول برای ثبت شرکت در کشور آلمان لازم است که نوع شرکتی که تصمیم به تاسیس آن را دارید انتخاب نمایید. در این راستا باید در انتخاب نوع شرکت، اهداف و تعداد نفرات را در نظر بگیرید.

گام دوم: انتخاب کردن نام برای شرکت

در وهله دوم لازم است یک نام را برای شرکت خود انتخاب نمایید. این نام را باید در دفاتر قانونی موجود در آلمان ثبت کنید. نام انتخابی شما باید خاص باشد.

گام سوم: تکمیل نمودن درخواست برای ثبت شرکت

در این مرحله با حظور در دفاتر اسناد رسمی در کشور آلمان باید اقدام به پر کردن فرم درخواست نمایید.

گام چهارم: واریز کردن مبلغ لازم برای تاسیس یک شرکت

در این مرحله باید با توجه به نوع شرکتی که قصد ثبت ان را دارید سرمایه لازم برای آن را به حساب دفاتر رسمی کشور آلمان واریز نمایید.

گام پنجم: ثبت کردن شرکت و دریافت پروانه برای کسب و کار

بعد از اینکه تمام مراحل بالا به انجام رسید و مدارک و بیزینس پلن توسط دولت کشور آلمان به تایید رسید. می‌توانید اقدام به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری نمایید. این ویزا موقت می‌باشد و برای فرزندان زیر هجده سال و برای همسر نیز قابلیت صدور دارد.
پیش‌نویسی اساسنامه شرکت: اساسنامه در واقع همان سند شرکت در نظر گرفته می‌شود. اطلاعات مختلفی نیز در آن ذکر می‌شود که شامل، نام شرکت، محدوده جغرافیایی، موسسان شرکت و غیره می‌باشد.
برای اینکه اساسنامه را تهیه و تنظیم کنید می‌توانید از الگوی استاندارد آن که تحت عنوان Musterprotokoll می‌باشد، بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید نسخه سفارشی تحت عنوان Gesellschaftsvertrag را نیز تهیه کنید.
محضری کردن اسناد شرکت: بعد از این که سند شرکت را دریافت نمودید در یکی از دفاتر رسمی در کشور آلمان نسبت به محضری کردن آن اقدام نمایید.
ارائه نمودن سرمایه و افتتاح کردن حساب: باید یک حساب بانکی را افتتاح کنید و مبلغ سرمایه‌گذاری را بهآن حساب واریز نمایید.

تصمیم گیری در مورد موضوع شرکت (Unternehmensgegenstand)

طبق قوانین حاکم در کشور آلمان لازم است که حوزه‌ای که شرکت در آن فعالیت می‌کند به وضوح مشخص شود.
برای بررسی اهداف و نام شرکت لازم است که به اتاق بازرگانی و صنعت آلمان IHK مراجعه فرمایید.
خدماتی که در اتاق بازرگانی و صنعت آلمان ارائه می‌شود، رایگان است.

مراحل نهایی ثبت شرکت در المان

 1. افتتاح کردن حساب در یک بانک آلمانی
 2.  فیش واریزی سهام را به دفتر اسناد رسمی ارسال نمایید.
 3.  هزینه‌های مربوط به دفتر ثبت را پراخت نمایید.
 4. فاکتور Handelsregister را پرداخت نمایید. همچنین لازم است که چک کنید فاکتور توسط سر دفتردار واریز نشده باشد.
 5. فرم ثبت تجارت Gewerbeamt در منطقه انتخابی را تکمیل نمایید.
 6. شناسه مالیاتی را از اداره مالیات دریافت نمایید.
 7.  بیمه مناسبی را برای سهامداران و کارکنان شرکت فراهم نمایید.
 8. از طریق سفارت آلمان یا کنسولگری درخواست ویزای خود را ارائه دهید.

آیا شخص متقاضی این امکان را دارد که خودش زمینه کاری شرکت را انتخاب نماید؟

همانطور که در قسمت‌های پیشین موضوع اینکه بهترین و آسان‌ترین روش برای ثبت شرکت کدام است را مورد بررسی قرار دادیم. در این تیتر به این موضوع می‌پردازیم که آیا شخص قادر است زمینه کاری شرکت خود را انتخاب کند یا خیر. برای آگاهی کامل از این موضوع تا انتها همراه ما باشید.
 پاسخ به این سوال جواب مثبت می‌باشد و فرد می‌تواند زمینه کاری شرکت را انتخاب کند. همچنین می‌توانید در همان زمینه‌ای که علاقه دارد به ثبت شرکت در آلمان بپردازد. اگرچه لازم است که برای دریافت اقامت آلمان به نکاتی توجه کند.
زمینه فعالیت و کاری که برای یک شرکت انتخاب می‌کنید باید در ارتباط با صنایعی باشد که کشور آلمان در آن منطقه به آن نیازمند باشد. شخصی که شرکتی را به ثبت رسانده است و می‌خواهد برای دریافت ویزای خود اشتغالی اقدام نماید لازم است که مدرک تحصلی مرتبط با فعالیت شرکت را دارا باشد و به مراجع مربوطه تحویل دهد. همچنین لازم است که ااق بازرگانی و صنعت نیز طرح ارائه شده برای کسب و کار و مدرک تحصیلی متقاضی را تایید کند تا فرد بتواند ویزای خود اشتغالی را اخذ نماید.

کارآفرینی در کنار سرمایه‌گذاری در آلمان

در کشور آلمان افرادی که ایده‌های نوینی را در ذهن خود دارند از گزینه‌ی خوبی برخوردار هستند. زیرا کارآفرینی در آلمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر ایده نابی را در ذهن خود می‌پرورانید و جسارت آن را دارید که در منطقه عالی اقدام به پیاده سازی آن نمایید، انتخاب کشور آلمان می‌تواند بسیار موثر باشد و همچنین بهترین گزینه برای این کار محسوب می‌شود. علاوه بر راه‌اندازی کردن یک کسب و کار و تاسیس شرکت با کارآفرنی نیز می‌توانید اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمایید.
فرد دارای یک کسب و کار و شریک اجرایی و مالی یک شرکت از نظر دولت آلمان کارآفرین محسوب می‌‌شود. اگر این افراد بتوانند بیزنس پلن قانع کننده‌ای را به دولت آلمان ارائه دهند می‌توانند ویزای کارآفرنی را دریافت کنند.

شرایط کارآفرینی در کشور آلمان

نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شرایط کارآفرنی در آلمان اندکی دشوارتر می‌باشد. تمام سختی این راه را می‌توان در ارائه بیزینس پلنی با کیفیت و متقاعد کردن دولت آلمان خلاصه کرد. داوطلبان کارآفرنی که بیزینس پلنی را ارائه می‌کنند، این پلن باید دارای شرایطی باشد.

1- توضیحات شخصی درمورد شما و انگیزه‌هایی که دارید

در ابتدا لازم است که توضیحاتی را راجع به خود و اهدافی که برای تاسیس یک شرکت دارید را به طور کامل ارائه دهید. در این بخش باید تمم تلاش خود را بکنید که انگیزه؟؟‌ها و اهداف خود را به طور واضح به دولت آلمان شرح دهید. در این قسمت از صحبت‌های پیچیده و مبهم اجتناب کنید.

2- مختصر توضیحی درمورد ایده‌های شما

لازم است که توضیحات کوتاهی را از ایده‌های خود و دلایلی که اثبات کند ایده‌ی شما سود آور است را ارائه نمایید.

3- چه خدماتی ارائه می‌دهید

شما باید خدماتی را که برای شهروندان آلمانی ارائه می‌دهید را به صورت کامل بیان نمایید. همچنین روش اجرایی آن را نیز باید توضیح دهید.

4- ذکر بازاری که مورد هدف قرار داده‌اید

یکی از موارد لازم برای این هدف، شرح دادن کامل و شفاف بیزینس پلن خود می‌باشد.

5- ذکر شرکت‌های رقیب

همچنین می‌توانید شرکت‌هایی را نیز که رقیب شما می‌باشند در بیزینس پلن خود ثبت نمایید.

6- مکان مورد نیاز برای شروع کسب و کار

در این قسمت باید توضیح دهید که کدام شهر و مکان مناسب برای کار شما است. انتخاب شهر و مکان با توجه به ایده‌ی شما می‌تواند در شهرهای صنعتی، تجاری و بازرگانی رخ دهد.

7- بررسی شرایط موفقیت طرح خود

در این طرح بخش مهم شامل در نظر گرفتن تمام عوامل پیروزی و شکست می‌باشد. همچنین لازم است که راه‌هایی که برای موفقیت نیاز دارید را ذکر کنید.

8- شرایط قانونی

در آخر این طرح لازم است که مسئولیت تمامی اعضا را شرح دهید و به طی کردن مراحل قانونی برای ثبت شرکت در آلمان اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز کارآفرینان برای ثبت ایده‌های خود در آلمان

به دلیل سخت‌گیری‌هایی که دولت آلمان دارد، لازم است که تمام مدارک را به صورت کامل ارائه دهید تا بتوانید ویزای کارآفرینی را دریافت نمایید. اگر در ارائه مدارک سهل انگاری کنید ممکن است دولت آلمان درخواست شما را رد کند. همچنین بیزینس پلنی که ارائه می‌دهید باید کاملا قانع کننده باشد. برای اینکه از کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید پیشنهاد می‌کنیم که برای این کار از وکلای خبره موسسه ثبتی مهرگان کمک بگیرید.

مدارک مورد نیاز کارآفرینان برای ثبت ایده‌های خود در آلمان

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک لازم برای ثبت ایده و بیزیس پلن برای ثبت شرکت در آلمان

 1. ارائه نمودن پاسپورت خود و اعضای خانواده
 2.  ارائه کامل یک بیزینس پلن بسیار قوی
 3.  تکمیل نمودن فرم درخواست برای ویزای کارآفرنی
 4.  ارائه رزومه تحصیلی متقاضی ثبت شرکت
 5.  ارائه رزومه کاری متقاضی
 6.  صدور گواهی برای امکان اشتغال در کشور آلمان ( برای افراد بالای 40 سال ضروری می‌باشد)

میزان سرمایه لازم برای کارآفرینی و ثبت شرکت در آلمان

برای اینکه در کشور آلمان شغل ایجاد کنید و کارآفرین باشید نیازی به سرمایه زیاد نمی‌باشد. با ارائه بیزینس پلن قوی می‌توانید با داشتن سرمایه اندک و با کمک‌هایی که از سوی دولت آلمان دریافت می‌نمایید، کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید. حداقل سرمایه‌ای که برای ایجاد کسب و کار به آن نیاز دارید، 25 هزار یورو می‌باشد.
سرمایه اندک به معنی این نیست که نیازی به سرمایه‌گذاری ندارید. بلکه لازم می‌باشد که سرمایه لازم به اندازه‌ای که به مدت یک سال بتوانید مخارج مورد نیاز را پرداخت کنید، لازم است.
مخارج و هزینه‌هایی که به مدت یک سال لازم است به شرح ذیل می‌باشد:
1- حقوق دوازده ماهه برای مدیر شرکت
2- هزینه‌ای که برای پرداخت اجاره یک سال دفتر لازم است.
3- در صورت نیاز حقوق یک سال کارمندانی که استخدام شده‌اند.
4- هزینه‌هایی که برای حسابرسی و مالیات نیاز است.
5- سایر هزینه‌ها از جمله هزینه تبلیغات و غیره
شاید در وهله اول فکر کنید که این روش مشابه روش سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت کشور آلمان می‌باشد. اما اصلی‌ترین تفاوت این می‌باشد که شما در سرمایه‌گذاری یک حداقل سرمایه‌ای را نیز علاوه بر هزینه‌های بالا باید به دولت آلمان واریز نمایید.

هزینه ثبت شرکت در آلمان چقدر است؟

معمولا هزینه براورد شده برای ثبت شرکت در آلمان بین مبالغ 10 تا 40 یورو می‌باشد. اگر فرمی را که انتخاب کرده‌اید غیر از GbR یا یک شرکت انحصاری باشد. لازم است که قبل از هر چیزی گواهینامه محضری و ثبت تجاری را برای خود لحاظ کنید.

هزینه ثبت شرکت در آلمان چقدر است؟

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان برای کارآفرینان

کارآفرینان بعد از اینکه بیزینس پلن خود را ارائه نمودند و زمانی که این بیزنس پلن مورد تایید دولت آلمان قرار گرفت. می‌توانند از دو گزینه برای دریافت ویزا استفاد کنند. اولی ویزای دائم و دیگری ویزای موقت می‌باشد.
ویزای موقت یا کوتاه مدت کشور آلمان که با نام Aufenthaltserlaubnis für selbständige tätigkeit نیز شناخته می‌شود عبارت‌اند از:
این ویزای موقت از اعتبار شش ماه تا پنج سال برخوردار است. این ویزا که به ویزای بازرگانی نیز شهرت دارد می‌توان با این ویزا به فاصله سه ماه در کشور رفت و آمد داشت.
شرایط ویزای دائم یا بلند مدت عبارت‌اند از:
افراد مختلفی می‌توانند از این ویزای بلند مدت استفاده کنند. از جمله آن‌ها می‌توان به کارآفرینان، بازرگان‌ها و استارت‌آپ ها اشاره کرد. در ابتدا این ویزا با اعتبار سه سال صادر می‌شود که بعد از پایان اعتبار می‌توانید نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

نرخ ریسک سرمایه‌گذاری در کشور آلمان

از مسائل مهمی که لازم است پیش از اقدام به سرمایه‌گذاری در کشور‌های خارجی به آن توجه کنیم، نرخ ریسک از بین رفتن سرمایه در آن کشور می‌باشد. امتیاز بندی این نرخ به صورت یک تا هفت می‌باشد. که عدد هفت نشان‌دهنده خطرناک‌ترین و ریسکی ترین کشور برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. کشور آلمان به دلیل ثبات اقتصادی از عدد یک به عنوان نرخ ریسک برخوردار است. این عدد بیان‌گر این می‌باشد که کشور آلمان در کنار ایالات ‌متحده‌ آمریکا از جمله بهترین و امن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری است.

نرخ ریسک سرمایه‌گذاری در کشور آلمان

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

راه اندازی استارت‌آپ در کشور آلمان

بنابر آمارهای جهانی کشور آلمان در زمره یکی از بهترین کشورها برای راه‌اندازی استارت‌آپ می‌باشد. این کشور علاوه بر اینکه از اقتصادی بسیار قوی برخوردار می‌باشد از سرمایه‌گذاران خارجی نیز حمایت بسیاری می‌کند. داوطلبان با ارائه مدارک مورد نیاز قادر هستند که ویزای استارت‌آپ را به صورت یک ساله و موقت اخذ نمایند. پس از اینکه اعتبار یک ساله ویزای موقت به پایان رسید افراد می‌توانند نسبت به تمدی آن اقدام کنند تا بعد از هشت سال بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

از طریق ثبت شرکت اقامت آلمان را دریافت نمایید

قوانین در نظر گرفته شده بری تاسیس شرکت در کشور آلمان به افراد خارجی امکان می‌دهد که کسب و کار خود را در آلمان راه‌اندازی نمایند و برای مدیریت آن بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. که یکی از مرسوم‌ترین این روش‌ها، راه‌اندازی کسب و کار و ثبت یک تجارت در این کشور می‌باشد.
اگر کسب و کار شما منافع اقتصادی و ملی را برای این کشور رقم بزند اجازه اقامت دائم به شهروند خارجی داده می‌شود.

چگونه می‌توان با ثبت شرکت اقامت آلمان را تمدید کرد؟

پرداخت مالیات به صورت سالیانه در زمان مقرر، احراز توان برای پرداخت یک ساله حق بیمه و حقوق به خودتان و دیگر هزینه‌های آتی شرکت. اثبات سود آور بودن شرکت، از جمله عواملی است که می‌تواند سبب تمدید اقامت شود.

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت

بعد از یک دوره‌ی سه ساله، در صورتی که موفقیت لازم را داشته باشید. اقامت موقت به اقامت دائم کشور آلمان تبدیل خواهد شد.

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

شرایطی که برای دریافت ویزای موقت آلمان نیاز است داشته باشید

برای اینکه بتوانید ویزای موقت را دریافت نمایید، لازم است که سابقه پنج ساله در آن حوزه کاری داشته باشید و مدارک آن را نیز ارائه دهید.
شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از:

1- داشتن طرح و ایده ناب و نوین

شما باید طرحی نو و کاملا اقتصادی را به دولت آلمان ارائه نمایید. که ایده ارائه شده شما باید به تایید اتاق بازرگانی برسد. همچنین افراد باید سابقه کاری پنج ساله در حوزه کاری ارائه شده داشته باشند.

2- ارائه رزومه تحصیلی و کاری

افراد متقاضی لازم است که رزومه و مدارک تحصیلی خود را به صورت ترجمه شده ارائه نمایند.

3- منابع مالی لازم

در صورتی که ایده شما به تایید دولت آلمان برسد برای راه‌اندازی کسب و کار خود لازم است که گواهی تمکن مالی را ارائه دهید. که این میزان معمولا 25 هزار یورو در نظر گرفته می‌شود.

4- ارائه مدارک زبان معتبر

ارائه کردن ک مدرک معتبر برای زبان انگلیسی و آلمانی از شرایط دیگر برای دریافت ویزای موقت استارت‌آپ می‌باشد. برای زبان انگلیسی به عنوان نمونه مدرک آیلتس معتبر می‌باشد.

5- ایجاد کردن فرصتهای شغلی برای شهروندان آلمانی

افرادی که تمایل دارند کسب و کاری را در کشور آلمان ایجاد کنند. باید حداقل پنج فرصت شغلی را برای ژرمن‌ها فراهم سازند.

6- میزان مشخصی از درآمد در سال مورد نیاز است

حداقل درآمدی که باید افراد با اجرایی کردن ایده خود حاصل کنند، باید حداقل به اندازه سرمایه اولیه شرکت باشد.

چه قوانین برای دریافت اقامت دائم آلمان از طریق ثبت شرکت وجو دارد؟

 1. ویزای موقت حداقل به مدت پنج سال تمدید شده باشد.
 2.  اثبات کنید که توانایی مالی برای تامین هزینههای زندگی در آلمان را دارید.
 3. حداق به مدت 60 ماه باید سهم اجباری یا داوطلبانه باید به قانون طرح بازنشستگی کشور آلمان پرداخت شود.
 4.  ارائه نمودن گواهی عدم سوء پیشینه ضروری می‌باشد.
 5.  ارائه مجوز برای کار نیز از دیگر شرایط میباشد.
 6.  مدارکی را که نشان دهد به زبان آلمانی در سطح B2 تلسط دارید، را ارائه نمایید.
 7. اثبات کردن اینکه دانش کافی از شرایط حقوقی، اجتماعی و زندگی در این کشور را دارا  می‌باشید، الزامی است.

مدارکی برای راه اندازی استارت آپ در آلمان نیاز دارید

اگر به راه‌اندازی شرکت استارت‌آپی در کشور آلمان علاقه دارید. لازم است که مدارک مشخصی را به اداره بازرگانی این کشور تحویل دهید.
1- ارائه بیزینس پلن قوی
2- فرم تکمیل شده برای درخواست نمودن ویزای استارت‌آپ
3- داشتن پاسپورتی معتبر
4- ارائه گواهی تمکن مالی برای تمامی اعضا خانواده. که این میزان تقریبا 700 یورو به ازای هر نفر در نظر گرفته شده است.
5- ارائه نمودن گواهی عدم سوء پیشینه
6- ارائه مدارک تحویلی شخص متقاضی
7- ارائه دادن مدارک شناسایی شخص متقاضی
8- رزومه کاری معتبری را لازم است که ارائه کنید.
9- مدارکی برای تایید محل سکونت در کشور آلمان باید ارائه شود.
10- بیمه سلامت نیز الزامی می‌باشد، که سقف آن به ازای هر دفر 30 هزار یورو در نظر گرفته شده است.
11- ارائه نمودن ترازنامه مالی
12- بعضی از مشاغل باید مجوز فعالیت در آلمان را ارائه دهند.
13- ارائه مدارکی معتبر از شرکت فعال در ایران با حداقل یک سال سابقه فعالیت مرتبط
14- ارائه نمودن مدارک لازم برای ثبت شرکت در آلمان
15- اسنادی که برای ثبت شرکت در این کشور مورد نیاز است.
16- پر کردن اطلاعات شخصی به صورت کامل
17- نام و شکل شرکت حقوقی باید ارائه شود.
18- هنگام ثبت شرکت کلیه سهامداران و شرکا باید نامشان ذکر شود.
19- شهر و محلی که ثبت شرکت در آنجا روی می‌دهد نیز باید ارائه شود.
20- تعداد شرکا که برای مدیریت لازم است.
21- ارائه تعداد نمایندگان قانونی برای شرکت
22- جزئیات محل کار را نیز باید ارائه دهید.
23- ارائه فعالیت‌های ثبت شده. اینکه زمان آغاز فعالیت‌ها و اینکه چه نوع فعالیت تجاری است باید ارائه شود.
این ویزا به صورت یک ساله یا سه ساله در ابتدا صادر می‌شود. بعد از اینکه اعتبار آن تمام شود باید نسبت به تمدید آن اقدام نمایید. همچنین بعد از اقامت در کشور آلمان به مدت زمان پنج سال می‌توانید اقامت دائم را اخذ کنید.

نرخ بیکاری در کشور آلمان چقدر و چگونه است؟

از مهمترین مسائلی که پیش از مهاجرت به یک کشور خارجی باید در نظر بگیرید نرخ بیکاری در آن کشور می‌باشد. که بسیار حائز اهمت است. این نرخ درواقع نشان دهنده افرادی هست که مایل به کار هستند و لی شغلی ندارند. این نرخ بیکاری در کشور آلمان بعد از شیوع کرونا به میزان دو درصد افزایش پیدا کرده است. با این وجود در سال 2021 نرخ بیکاری در کشور آلمان 5.8 درصد است. حتی این نرخ بعد از کرونا نیز نسبت به دیگر کشورها بهتر بوده و میانگین خوبی می‌باشد. در سال 2021 نرخ بیکاری در کشور‌های اروپایی 7.3 می‌باشد.

مزایای ثبت شرکت در آلمان

مزایای  بسیاری برای ثبت شرکت در آلمان وجود دارد. که این کشور را به کشوری محبوب برا یسرمایه‌گذاران تبدیل کرده است. از جمله مزیت‌های مالیاتی خوب در شرکت‌های GmbH قابل ذکر است. در ادامه قصد داریم که از مزیت‌های محبوبترین شرکت ثبتی که شرکت GmbH می‌باشد را برایتان ذکر کنیم.

1- مسئولیت‌های قانونی محدود

سهامداران در این شرکت‌های GmbH تنها در سود و زیان حاصله شریک هستند و سرمایه آن‌ها به صورت دست نخورده باقی می‌ماند.

2- قابلیت منصوب کردن مدیری خارج از اعضا سهام داران

این شرکت‌ها می‌توانند مدیری را انتخاب کنند که دارای سهمی در این شرکت نباشد.

3- به شهروندان آلمانی محدود نیست

یکی از ویژگی‌های خوب این شرکت GmbH می‌باشد که افراد خارجی هم می‌توانند نسبت به خرید سهام این شرکت اقدام نمایند و محدود به شهروندان آلمانی نمی‌باشد.

4- مزایای مالیاتی بسیار

شرکت‌های GmbH بر حسب نوع درآمد و فعالیت باید مالیات متفاوتی را پرداخت نمایند. اما مالیات در نظر گرفته شده برای این شرکت‌ها نسبت به دیگر شرکت‌ها پایین‌تر می‌باشد. که میزان این مالیات بین 23 تا 33 درصد در نظر گرفته شده است.

5- داشتن تصویر ذهنی خوب مردم از این شرکت

این شرکت‌ها در کشور آلمان از چهره‌ی قانونی و قابل اعتمادی برخوردار هستند. به همین دلیل هم می‌باشد که افراد بیشتر متقاضی ثبت شرکت‌های GmbH می‌باشند.

مزایای ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سایر مزایای سرمایه‌گذاری در کشور آلمان

 1.  دریافت کردن پشتیبانی و بودجه از سمت دولت آلمان: زمانی که به یک ایده تجاری برسید. این ایده پایه و اساس شرکت شما را تشکیل می‌دهد. برنامه‌های حمایتی در آلمان منظور شده است که ممکن است بودجه‌ای را به کسب و کار شما اختصاص دهد. همچنین مراکز اطلاعاتی بسیاری وجود دارد که مشاورههای لازم را در این زمینه به متقاضیان ارائه می‌کند.
 2.  آلمان مکانی بسیار امن و مناسب برای ایده‌های شما: اگر کارآفرین باشید قانون از ایده‌های شما محافظت می‌کند. همچنین اختراعات و لوگو و غیره در آلمان از سوی شما محفوظ می‌ماند. همچنین برای حفاظت از ارزش دارایی شما قانون ثبت اخترعات وعلائم تجاری را لحاظ کرده است.
 3.  مشتریان بین‌المللی جذب کنید: کشور آلمان جز کشورهای بسیار مهاجرپذیر می‌باشد. که اغلب آن‌ها نیز نیازها و خواسته‌های خاصی را دارا می‌باشند. شما ممکن است بیشتر از آلمانیها به آنان آشنایی داشته باشید. دانشی که شما درمورد زبان و فرهنگ یک کشور دیگر دارید کلید ارتباط شما با آنان و راه موفقیت شما محسوب می‌شود. همچنین ممکن است راهی برای تجارت بین‌المللی شما باشد.
 4.  اقتصادی قوی و پویا: کشور آلمان در میان کشورهای اروپایی از قدرت خرید بالایی برخوردار است. که راه یافتن ایده‌های جدید در بازار آلمان به راحتی امکان‌پذیر است. محیطی عالی برای نوآوران فراهم شده است که به خوبی می‌توان از آن‌ها بهره‌مند شد.
 5.  مدت زمان کمی که برای انجام پروسه لازم است طی کنید.
 6.  نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و حداقل مدرک دانگاهی لیسانس کفایت می‌کند.
 7. امکان راه‌اندازی کسب و کاری در قطب اقتصادی جهان
 8.  وضعیت خوب و عالی شرایط زندگی در کشور آلمان
 9. به حداقل سرمایه مشخص نیازی نیست.
 10.  الزامی برای استخدام کارمند نخواهید داشت.
 11. به صورت غیر حضوری و در سفارت آلمان می‌توانید اقدامات ثبت را به انجام برسانید.
 12.  امکان زندگی به همراه اعضای خانواده نیز در آلمان فراهم است.
 13.  در کل کشورهای شنگن امکان زندگی دارید.
 14.  کالاها و خدمات تحت حمایت دولت آلمان را می‌توانید به فروش برسانید.
 15.  امکان واردات تجهیزات فنی و کالاهای مختلف را نیز از سایر کشورها دارا می‌باشید.
 16. سهامداران و اعضای خانواده می‌توانند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند.
 17.  دفاتر تابعه را می‌توانید در سراسر اتحادیه اروپا راه‌اندازی کنید.
 18. می‌تواند اقدام به دریافت کمک هزینه و وام را نیز داشته باشید.

محدودیت‌های دریافت اقامت کشور آلمان با ثبت تجارت کدامند؟

 1. هزینه‌هایی که برای دریافت اقامت و مهاجرت باید بپردازید نسبتا بالا است.
 2. نیاز به ارائه مدارک فعالیت مربوطه در کشوری که فعالیت در ان انجام می‌پذیرد و مبدا حساب می‌‌شود.
 3. هزینه قابل توجه مالیات و تمدید نیز از موارد قابل توجه در این محدودیت‌ها می‌باشد.
 4. متقاضیان بالای 45 سال لازم است که احراز تمکن مالی خود برای تامین هزینه‌های زندگی را ارائه نمایند.
 5. اگر حداقل مدرک کارشناسی دانشگاهی را نداشته باشید باید مدرک زبان را ارائه کنید.
 6. همسر و فرزندان نیز باید مدرک زبان آلمانی با سطح A1 را ارائه نمایند.

بیمه افرادی که دارای ویزای کار یا سرمایه‌گذاری هستند در آلمان چگونه می‌باشد

افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند حتی برای مدت زمان کوتاه نیز نیاز به بیمه سلامت خواهند داشت. که این ویزا به دو صورت خصوصی و عمومی در کشور آلمان ارائه می‌شود. همچنین افرادی که به قصد سرمایه‌گذاری و احداث شرکت نیز به آلمان مهجرت می‌کنند باید بیمه سلامت را داشته باشند. این بیمه‌ها هزینه‌های درمانی افراد را که شامل تمامی هزینه‌های درمانی است را پوشش می‌دهند.

بیمه سلامت عمومی

در کشور آلمان به صورت همگانی برای تمامی افراد بیمه سلامت عمومی صادر می‌شود. که با توجه به درآمدی که هر شخص دارد به صورت ماهیانی مبلغی را برای بیمه کسر می‌کند. از ویژگی‌هایی که این بیمه دارد می‌توان به این مورد نیز اشاره داشت که اعضای خانواده را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.
موارد تحت پوشش بیمه سلامت عمومی شامل موارد زیر می‌باشد.
1- هزینه‌هایی برای درمان‌های اولیه
2- تمامی سوانح و حادثه‌های پیش‌بینی نشده و غیر مترقبه
3- هزینه‌هایی را که پزشک بیمه تایید کند تقبل می‌نماید.
4- خدماتی برای بارداری و زایمان ارائه می‌دهد.

بیمه سلامت خصوصی

سرمایه‌گذاران اگر در ماه بیشتر از 5 هزار یورو درآمد داشته باشند می‌توانند از بیمه سلامت خصوصی بهره‌مند شوند. شرایطی که این بیمه دارد بسیار مشابه با شرایط بیمه خصوصی در کشور ایران می‌باشد. هزینه2های بیشتری توسط این بیمه نسبت به بیمه عمومی پوشش داده می‌شود. بیمه سلامت خصوصی موارد زیر را پوشش خواهد داد.
1- هزینه تمام اعمال جراحی در کشور آلمان
2- هزینه‌های اختصاص یافته به ایمپلت و دندان
3- هزینه‌ای که به پزشک خصوصی اختصاص دارد.
4- هزینه‌هایی که شامل درمان خصوصی می‌شود.

شرایط مالیات در کشور آلمان

برای مهاجرت به یک کشور خارجی از جمله ضروریاتی که لازم است بدانید اطلاعات مالیاتی آن کشور می‌باشد. در ادامه مقاله ضروریاتی که راجع به سیستم مالیاتی کشور آلمان لازم است بدانید را برایتان شرح می‌دهیم.

مالیات تبادلات تجاری (Trade)

برای سودهای بیشتر از 24.500 دلار هزینه تبادل تجاری یک تا سه درصد سود حاصله می‌باشد.

مالیات بردرآمد

این مالیات تا 35 درصد را به خود اختصاص می‌دهد. ه عنوان شهروند این کشور مستلزم به پرداخت مالیات بر درآمد می‌باشید.

شرایط مالیات در کشور آلمان

ثبت شرکت در آلمان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سیستم مالیات شرکت ها در آلمان

در آلمان سیستم مالیاتی به این گونه است که شرکت‌ها بر اساس درآمد سالانه اقدام به پرداخت مالیات می‌کنند. مالیات در نظر گرفته برای فعالیت‌های تجاری همانند فعالیت‌های شرکتی می‌باشد و با هم تفاوتی ندارند. شرکت‌ها موظف هستند که از کل درآمد مالیات را پرداخت کنند. یعنی هم از سود توزیع شده سهام هم سودی که توسط صاحبان مشاغل کسب شده است. بر اساس اداره مالیاتی مشاغل بر اساس فعالیت پایدار و مستقلی که دارند تقسیم‌بندی می‌شوند. این مدل از اصلاحیات مالیاتی سه سال جاری می‌باشد که لحاظ شده است. از سال 2020 به بعد شاهد معرفی مالیات تحقیق و توسعه جدیدی در کشور آلمان هستیم. همچنی لغو هزینه‌های همبستگی بین مشاغل را مشاهده می‌کنیم. اگر دفتری که ثبت می‌کنید در آلمان واقع است. این صنف‌ها باید مالیات را پرداخت نمایند.
1- شرکت‌ها
2- تعاونی‌های مختلف
3- شرکت‌های بیمه
4- اشخاص حقوقی و صندوق‌هایی که سرمایه‌گذاری در آن‌ها انجام می‌شود.
5- همچنین بنگاه‌های تجاری که توسط اشخاص حقوقی عمومی مدیریت می‌شوند.
لازم است که برای پرداخت مالیات در اداره محلی مالیات صاحبان مشاغل ثبت نام انجام داده باشند. برای درج در تمامی فاکتورها نیاز است که شناره مالیاتی را داشته باشید. همچنین بازرگانان نیز لازم است که در دفتر تجارت ثبت نام انجام دهند.
دفتر تجارت مسئول انتقال اطلاعات مالیاتی شما به اداره مالیات می‌باشد. سپس با طی این مراحل شماره مالیاتی برای شما صادر خواهد شد. بعد از ثبت نام باید هر سال اقدام به پر کردن اظهارنامه مالیاتی کنید و پیش پرداخت مالیات بر درآمد را واریز نمایید.
مالیات با نرخ یکنواخت 15 درصد در کشور آلمان محاسبه می‌شود. سپس میزانی تحت عنوان همبستگی نیز به آن اضافه خواهد شد.
افرادی که درآمدشان زیر 9.408 باشد در کشور آلمان از پرداخت مالیات معاف خواهند شد و دیگر نیازی به پیش پرداخت مالیاتی نیست.

مالیات بر ارزش افزوده در آلمان

یک سری از شرکتها با درآمد مشخص و تعیین شده از سوی اداره مالیاتی موظف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود. شرکت‌هایی که درآمد آن‌ها به صورت 17.500 یور ناخالص می‌باشد یا احتمال این وجود داشته باشد که در سال بعدی 50.000 یورو درآمد دارد باید این مالیات بر ارزش افزوده را نیز پرداخت نماید. نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای مشاغل 19 درصد محاسبه می‌شود. اما خدماتی را از جمله تهیه غذا، روزنامه نگاری، چاپ و غیره ارائه دهید می‌توانید این مالیات را 7 درصد پرداخت نمایید.
کالاها و خدماتی وجود دارند که از مالیات بر ارزش افزوده معاف م‌شوند در ادامه آن‌ها را ذکر می‌کنیم.
1- تحویل‌هایی که در داخل اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد. چون در این صورت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بر عهده مشتری می‌باشد.
2- خدماتی را که متخصصان خاص مانند پزشکان ارائه می‌دهند.
3- اموری که شامل کارهای بیمهای و مالی می‌باشد.
4- فعالیت‌هایی که در زمینه خرید و فروش ملک صورت می‌گیرد.
به زودی در کشور آلمان شاهد کاهش نرخ مالیاتی 7 درصد سفر با قطار و افزایش نرخ مالیاتی سفر با هواپیما خواهیم بود.
شرکت‌ها باید مالیات خود را در تقویمی که سال مالی آن‌ها به پایان می‌رسد پرداخت نمایند. این تاریخ مشخص برای هر شرکت مشخص می‌باشد.

چگونه می توان اظهارنامه مالیاتی شرکت خود را در آلمان ثبت کرد

افراد، کارفرمایان و صاحبین مشاغل می‌توانند اظهارنامه مالیاتی خود را در سایت ELSTER پر کنند. مراحل مختلفی برای این ثبت نام موجود می‌باشد. بعد از اینکه اطلاعات ثبت نام را ارسال کنید باید نامه تاییدی را از طریق سایت ELSTER اخذ نمایید. این کد فعالسازی به همراه نامه به اداره مالیاتی ارسال خواهد شد. در گام بعدی می‌باشد که ادراه مالیاتی تصمیم می‌گیرد که چه مبلغی را پرداخت نمایید.

انواع دیگر مالیات تجاری در آلمان

مالیات سود سهام

برخی از مشاغل لازم است که سود سهام را به عنوان مالیات پرداخت کنند. سود سهام در نظر گرفته برای شرکت‌های مقیم خارجی 95 درصد می‌باشد. مگر اینکه این مبالغ به عنوان کسری مالیاتی در نظر گرفته شوند.

مالیات بر سود سرمایه

به طور کلی این مالیات بر سودی تعلق می‌گیرد که شرکت‌ها از طریق فروش کالای تجاری خود کسب می‌کنند. این سود را می‌توان در مقابل هزینه ملک جایگزین جبران نمود.

مالیات تجارت

همه یمشاغل تجاری مستلزم به پرداخت مالیات تجاری هستند. نرخ پایه در نظر گرفته شده برای مالیات تجارت در سراسر آلمان 3.5 درصد می‌باشد. سپس هر شهرداری نیز ضریب معینی را به آن اضافه خواهد کرد.

اهمیت و نقشی که وکیل ثبت شرکت در آلمان ایفا می‌کند؟

وکیل ثبت شرکت در آلمان می‌تواند خدمات مشاوره‌ای مختلفی را سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. یکی از مهمترین نقش‌هایی که وکلا ثبت شرکت انجام می‌دهند خدمات مشاوره بازرگانی می‌باشد. زیرا با این راهنمایی‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاران با خدمات ادغام شرکت در این کشور آشنا خواهند شد.

وکیل ثبت شرکت در آلمان مشاوره و راه‌نمایی را در چه زمینه‌هایی ارائه می‌دهد؟

 1. در زمینه قانون کار
 2. مشاوره حقوقی ارائه می‌دهد.
 3.  در زمینه امور مالیاتی راهنمای خوبی است.
 4. در زمینه مشاور املاک
 5. قوانین بانکی را توضیح می‌دهد.
 6. مالکیت معنوی را نیز شرح خواهد داد.

ثبت شرکت در هامبورگ

برای اینکه در شهر هامبورگ اقدام به ثبت شرکت نمایید لازم است که در مراجع نظارتی و سازمان‌های مربوطه ثبت نام کنید. برای این منظور باید به مراکز خدمات بازرگانی هامبورگ تحت عنوان Handwerkskammer مراجعه فرمایید. می‌توانید هم به صورت آنلاین هم با مراجعه به دفتر مدیریت منطقه اقدام به ثبت شرکت نمایید.

ثبت شرکت در فرانکفورت

در فراکفورت کلیه مراحل حقوقی ثبت یک شرکت در دادگاه ثبت بررسی خواهد شد. سپس توسط دفاتر اسناد رسمی اعلام خواهد شد. همچنین بعد از ثبت تجاری در روزنامه الکترونیکی فدرال منتشر می‌شود. متقضاین بعد از این که نام و نوع شرکت خود را انتخاب نمودند لازم است که برای ثبت آن در فراکفورت به مراجعه مرتبط مراجعه کنند. بسته به صنعت و منطقه‌ای که قرار است فعالیت در آنجا صورت پزیرد ممکن است الزامات قانونی متفاوت باشد.

سخن پایانی

در این مقاله تمامی اطلاعاتی را که باید از ثبت شرکت در آلمان داشته باشید از جمله مزایا، محدودیت‌ها، شرایط و غیره را به طور کامل برایتان شرح دادیم. با خواندن این مطلب با آگاهی کامل می‌توانید جهت ثبت شرکت در کشور آلمان اقدام نمایید. همچنین کسب و کار خود را در قطب اقتصادی جهان راه‌اندازی کرده و از مزایای بسیار آن نیز بهره‌مند شوید. همچنین برای دریافت راهنمایی و مشاوره می‌توانید از وکلای ثبت شرکت موسسه ثبتی مهرگان به شماره تلفن 02144231712 کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.