ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران در مرحله اول نیاز به آگاهی از مراحل، مدارک و همچنین شرایط مورد نیاز برای ایجاد شرکت مورد نظر دارد.
هدف ما در این مقاله بررسی تمام ابعاد و جزئیات ثبت شرکت بر اساس قوانین موجود در کشور و نیز تغییرات جدید ایجاد شده در سامانه ثبت شرکت‌ها می‌باشد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید به جهت اینکه از مرحله اول تا آخرین مرحله ثبت شرکت در ایران را، در مقاله بررسی می‌کنیم و به شما ارائه می‌دهیم.
نخستین قدمی که لازم است در جهت رسمیت بخشیدن به بیزینس خود انجام دهید، ثبت شرکت در ایران می‌باشد .ایجاد و تأسیس یک شخصیت حقوقی وجهه رسمی خواهد داشت و به دنبال آن دارای مزیت‌های زیادی می‌باشد.
اکثر کسب و کارهای بزرگ به صورت رسمی به ثبت رسیده اند تا در جهت انجام فعالیت های گوناگون خود با مشکل حقوقی مواجه نگردند.
افرادی که قصد ثبت شرکت در ایران را دارند باید قبل، حین و نیز بعد از تاسیس شرکت به نکات مهمی توجه داشته باشند و دارای اطلاعات کافی در این حوزه باشند در غیر اینصورت ممکن است دچار مشکل گردند.
مقاله‌ای که در حال مطالعه آن هستید به وسیله موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان جمع‌آوری و نگارش شده است به همین جهت بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید تا بتوانید پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. جهت ارتباط و تماس با کارشناسان ما با شماره تلفن 02144231712 تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت شرکت به زبان ساده

معنی کلمه شرکت همکاری می‌باشد که ریشه این کلمه با کلمه‌هایی مانند شریک و شراکت در یک خانواده قرار دارد. در زبان انگلیسی کلمه ثبت شرکت (Company registration) می‌باشد.
در معنای لغوی کلمه شرکت نیز معانی مختلفی مانند شریک شدن و همدست شدن در کاری آمده است و نیز دهخدا شرکت را اینگونه تعریف کرده است :شریک شدن، انبار گشتن و مشارکت دسته جمعی چند نفر به جهت دستیابی به هدف و یا منفعتی خاص.
اگر بخواهیم از دیدگاه حقوقی معنی کلمه شرکت را بررسی نماییم این گونه می‌توان بیان کرد که به توافق و اجتماع افراد که شامل دو یا چند نفر می‌باشد و همچنین به صورت شرکت در یک همکاری اقتصادی رسمی گرد هم آمده‌اند شرکت گفته می‌شود که در کنار هم  مجموعه‌ای که دارای شخصیت می‌باشد را تشکیل می‌دهند.
در شرکت که مجموعه دارای شخصیت حقوقی می‌باشد، اشخاص مختلف به جهت دستیابی به اهداف مشترک خود دارای فعالیت های اقتصادی و نیز دارای فعالیت‌های غیر اقتصادی می‌باشند. در این مجموعه با محاسبه درآمد و نیز کم کردن هزینه‌های انجام گرفته (تقسیم سود حاصل از سرمایه گذاری) سودی که باقی می‌ماند در بین اعضای شرکت تقسیم بندی خواهد شد.
در واقع می‌توان اینگونه بیان کرد که شرکت بصورت قراردادی می‌باشد که مابین اشخاص حقیقی و حقوقی به امضا می‌رسد تا در چارچوب تعریف شده‌ای از قوانین مشخص شده یا همان اساسنامه، به آن قرارداد عمل می‌شود. قرارداد منعقد شده یا همان شرکت می‌تواند هم شامل قوانین حاکم بین خود اعضا باشد و هم می‌تواند شامل نحوه تعامل با اشخاص دیگر و یا شرکت‌های دیگر باشد.
حتماً افرادی را دیده‌اید که به صورت شراکتی کسب و کاری را آغاز کرده‌اند. این گونه افراد حتی بدون اینکه شرکتی را به صورت رسمی ثبت کنند معنی و مفهوم شرکت را پیاده سازی کرده‌اند اما این عمل یک تفاوت بزرگ با ثبت شرکت دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

انواع ثبت شرکت در ایران

در کشور ایران به صورت کلی کشورها به دو دسته تجاری و مدنی تقسیم بندی می‌گردند.
هدف شرکت‌های تجاری از تشکیل شرکت ،جذب سود و منفعت اقتصادی و همچنین تقسیم آن میان اعضای شرکت می‌باشد و تمامی فعالیت های این گونه شرکت‌ها در زمینه امور بازرگانی و تجاری انجام می‌گردد.
شرکت‌های تجاری خود در ۷ دسته بندی دیگر قرار می‌گیرند که اکثر مردم انواع شرکت را در این 7نوع جای می‌دهند.
1. شرکت های سهامی (مانند شرکت‌های سهامی خاص و سهامی عام)
2. شرکت با مسئولیت محدود
3. شرکت تضامنی
4. شرکت مختلط غیر سهامی
5. شرکت مختلط سهامی
6. شرکت نسبی
7. شرکت تعاونی تولید و مصرف
شرکت‌های مدنی در این مقاله توضیح داده نمی‌شود اما به صورت مختصر در مورد این گونه شرکت‌ها لازم است بدانید که تشکیل این شرکت‌ها از طریق گردآمدن مالکین متعدد حقیقی و حقوقی جهت در هم آمیختن  سهم الشرکه‌ی نقدی و غیر نقدی اشخاص می‌باشد.
ویژگی‌های انواع شرکت‌های تجاری توضیح داده خواهد شد.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت‌های با مسئولیت محدود یکی از هفت نوع شرکت‌های تجاری می‌باشد و برای ثبت آن حداقل دو شریک لازم است. اشخاصی که می‌خواهند شرکت بازرگانی را به ثبت برسانند، شرکت مسئولیت محدود را انتخاب می‌کنند. توجه داشته باشید برای ثبت این گونه شرکت‌ها حداقل سرمایه لازم یک میلیون ریال می‌باشد. در این گونه شرکت‌ها مسئولیت هیئت مدیره شرکت به صورت نامحدود برقرار است مگر در صورتی که در اساسنامه شرکت به صورت دیگری عنوان شده باشد. همچنین میزان مسئولیت و ضمانت شرکا در اینگونه شرکت‌ها با مسئولیت محدود به میزان سقف سرمایه آنها می باشد. انتخاب افراد برای امور بازرگانی و عمومی در کشورهای خارجی اکثراً شرکت‌های با مسئولیت محدود ( LTD )می‌باشد.

شرکت سهامی خاص

از انواع شرکت‌های تجاری ثبت شرکت سهامی خاص می‌باشد که جهت به ثبت رساندن اینگونه شرکت‌ها حداقل به سه نفر عضو نیاز است
مقدار حداقل سرمایه‌ای که برای ثبت این گونه شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود یک میلیون ریال است. همچنین دو نفر بازرس در شرکت‌های سهامی خاص باید حضور داشته باشند و هر یک از مقام‌های مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس شرکت سهامی خاص باید حضور داشته باشند .انتخاب بسیاری از شرکت‌های عمرانی و شهرداری که قصد شرکت در مزایدات و مناقصات را دارند شرکت‌های سهامی خاص می‌باشد. همچنین  مدت زمان اعتبار هیئت مدیره در شرکت‌های سهامی خاص به مدت دو سال خورشیدی و بازرسین اینگونه شرکت تا یک سال مالیاتی می‌باشد که پس از پایان یافتن این مدت باید نسبت به تمدید یا تعویض آن‌ها اقدام نمود. به صورت کلی می‌توان گفت که حداقل سه عضو و دو نفر بازرس برای شرکت‌های سهامی خاص مورد نیاز می‌باشد

موسسه غیر تجاری

موسسات غیرتجاری از جمله شخصیت‌های حقوقی می‌باشند که در آن‌ها فعالیت‌هایی مانند تجارت و بازرگانی صورت نمی‌گیرد و اغلب فعالیت آن‌ها در بخش خدمات می‌باشد برای ثبت این گونه از موسسات به حداقل دو نفر عضو نیاز است.
در نام این گونه از شرکت‌ها که دارای شخصیت حقوقی می‌باشند باید از پسوند موسسه غیر تجاری استفاده شود. شرکت‌ها در حوزه‌های مختلفی همچون خدماتی، فرهنگی ،حقوقی و نیز کسب و کارهای دیگری که در آن اقدام به خرید و فروش محصول می‌گردد، کاربرد خواهند داشت.

شرکت دانش بنیان

این شرکت‌ها که شرکت‌های خلاق هم نام دارند می‌توانند از طریق فروش فناوری یا خدمات خود به درآمد و سود دست یابند. برای ثبت شرکت های دانش بنیان انتخاب شرکت سهامی خاص مناسب تر می‌باشد. در انتخاب اعضای شرکت دانش بنیان باید موارد زیر در نظر گرفته شود:
2 نفر از کسانی که عضو هیئت مدیره هستند باید مدرک کارشناسی ارشد به بالا داشته باشند و یا اختراعی را به ثبت رسانیده باشند و یا همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه باشند. این گونه شرکت‌ها به مدت زمان ۱۵ سال از پرداخت هرگونه مالیات و عوارض و گمرک معاف می‌باشند.
از جمله اهداف شرکت‌های دانش بنیان می‌توان به: جذب و نیز تبدیل ایده‌ها به محصول و مشاغل پایدار ،تجاری سازی دست یافته‌های پژوهشی و تحقیقاتی ،حمایت و هدایت در جهت سودآوری و تولید فناوری‌های برتر اشاره کرد.
ادامه مطلب انواع شرکت‌های دیگر را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم.

شرکت تضامنی

تشکیل این گونه شرکت‌ها تحت نام بخصوصی به جهت انجام امور تجاری در بین دو یا چند فرد با مسئولیت تضامنی صورت می‌گیرد. می‌توان  اینگونه بیان کرد که در صورتی که دارایی‌های شرکت به جهت پس دادن  قرض‌ها و تعهدات شرکت کافی نباشد مسئولیت پرداخت تمامی قروض و تعهدات شرکت در مقابل افراد ثالث بر عهده هریک از اعضای شرکت به تنهایی می‌باشد.

شرکت مختلط غیر سهامی

تشکیل این گونه شرکت‌ها به جهت انجام امور تجاری و تحت نام مخصوصی بین یک یا چند فرد شریک ضامن و یک یا چند فرد شریک با مسئولیت محدود و همچنین بدون انتشار سهام می‌باشد.

شرکت مختلط سهامی

نحوه تشکیل این نوع شرکت‌ها هم تحت نام مخصوص بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن می‌باشد.

شرکت نسبی

این گونه از شرکت‌ها به جهت انجام امور تجاری و تحت نام مخصوصی بین دو یا چند فرد تشکیل می‌گردد و همچنین میزان مسئولیت شریکان بسته به میزان سرمایه آن‌ها در شرکت می‌باشد.

شرکت تعاونی تولید و مصرف

اینگونه از شرکت‌ها اهداف هفت گانه‌ای را که در قانون بخش تعاونی  درج شده است، دنبال می‌کنند و با قید واژه تعاونی شکل می‌گیرند. همچنین برای تشکیل این گونه از شرکت‌ها باید حداقل 7 نفر که دارای تابعیت ایرانی می‌باشند، حضور داشته باشند.
در جدول زیر به صورت خلاصه ویژگی‌ها وتفاوت‌های موجود میان شرکت‌ها به صورت خلاصه بیان شده است:

ثبت شرکت در ایران
ثبت شرکت در ایران

ثبت شعبه و نمایندگی

شعبه یک شرکت در واقع یکی از واحدهای شرکت می‌باشد که توسعه دهنده فروش کالا و یا خدمات خود در منطقه‌ای دیگر که ممکن است دارای فاصله زیادی با مرکز اصلی شرکت باشد،است. میزان اختیارات و نیز استقلال یک شعبه از این شرکت به وسیله موافقت شرکت مادر تعیین خواهد شد و شرکت اصلی عهده دار مسئولیت حقوقی شعبه می‌باشد.
در نمایندگی یک فرد حقیقی یا حقوقی مستقل که در ایران اقامت دارد (لزوما لازم نیست شعبه ایران باشد) بر اساس قرارداد منعقد شده نمایندگی، عهده دار انجام بخشی از موضوع  و وظایف شرکت خارجی می‌باشد. پس در نتیجه دارای شخصیت مستقلی می‌باشد و عهده دار مسئولیت حقوقی نماینده خود است.

انواع ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مراحل ثبت شرکت در ایران

مانند تمام امور اداری که دارای شرایط خاص خود می‌باشد ثبت شرکت در ایران نیز دارای مراحل مختلفی است که هر کدام پیچیدگی‌های خاصی دارد. به همین جهت برای انجام مراحل ثبت شرکت لازم است به صورت کامل با این پروسه آشنا باشیم. در سال‌های گذشته کارهای اداری به صورت حضوری و دستی انجام می گرفت و هر شخصی باید به صورت حضوری به اداره ثبت شرکت استان مراجعه می‌کرد و با تکمیل فرم ها و همچنین پرداخت هزینه های قانونی ثبت شرکت،در انتظار تکمیل فرایند ثبت توسط اداره قرار می گرفت.
در هر زمانی هم اقدام به پیگیری و استعلام شرکت خود می کرد باید به صورت حضوری به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه می‌کرد. اما در چند سال اخیر و نیز با ظهور سیستم ها و سامانه آنلاین ثبت شرکت‌ها ،پروسه و مراحل ثبت شرکت دچار تغییرات مختلفی شده است. انجام این تغییرات به جهت سهولت در روند ثبت ایجاد شده‌اند .با این که با اینترنتی شدن مراحل ثبت شرکت این کار راحت تر شده است اما به صورت ناخواسته موجب ایجاد برخی مشکل‌ها و پیچیدگی‌ها نیز شده است.
اگر شما تجربه و آگاهی کافی در زمینه ثبت شرکت در ایران برای انجام مراحل را نداشته باشید، ممکن است در زمان انجام مراحل با مشکل مواجه شوید. کارشناسان موسسه مهرگان آماده اند تا شما عزیزان را در این جهت راهنمایی کنند و اطلاعات لازم را در این خصوص در اختیار شما قرار دهند. همچنین اگر شما وقت لازم را برای انجام کارهای ثبت شرکت خود ندارید، می‌توانید کار ثبت شرکت در ایران را به موسسه ما بسپارید تا در کمترین زمان و بدون ایجاد مشکلی این اقدام برای شما صورت پذیرد و البته به این نکته توجه داشته باشید که پروسه ثبت شرکت در ایران یک فرآیند حقوقی محسوب می گردد و شما برای انجام این کار حتما به یک وکیل نیاز خواهید داشت.

صفر تا صد مراحل ثبت شرکت در ایران در 7 مرحله

مراحل ثبت شرکت در ایران در هفت مرحله مهم و اساسی به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید. به همین جهت لازم است که این مراحل را به دقت مطالعه فرمایید تا بتوانید اطلاعاتی را که لازم دارید به دست آورید.

مرحله اول – انتخاب نوع شرکت

اولین اقدام برای ثبت شرکت در ایران انجام ارزیابی‌های اولیه برای انتخاب بهترین نوع شرکت می‌باشد که لازم است به جهت ثبت کسب و کار خود این اقدام را انجام دهید. همچنین با توجه به نوع شرکتی که انتخاب می‌کنید لازم است اقدام به مشخص کردن شرکا و اعضای شرکت هم نمایید.
در صورتی که شما شرکتی نیاز دارید تا به وسیله آن در مناقصات شرکت کنید لازم است نوع شرکت خود را به صورت سهامی خاص انتخاب کنید که در این صورت به سه نفر عضو و دو نفر بازرس نیاز خواهید داشت. اما اگر تعداد افراد ما دو نفر باشند لازم است شرکت با مسئولیت محدود انتخاب شود. با توجه به موارد عنوان شده این مرحله از ثبت شرکت در ایران به عنوان اولین مرحله این فرآیند دارای حساسیت زیادی می‌باشد زیرا انتخاب نوع شرکت می‌تواند آینده ای روشن را برای کسب و کار ما به ارمغان بیاورد. پس بهتر است در انجام اولین مرحله از ثبت شرکت در ایران با کارشناسان ما در موسسه مهرگان مشورت فرمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

مرحله دوم – انتخاب نام شرکت

پس از اینکه نوع شرکت را انتخاب کردید لازم است یک نام برای شرکت انتخاب کنید. این مرحله نیز دارای حساسیت های بالایی می‌باشد. نام انتخابی شما باید با توجه به شرایط و قوانین مورد نظر اداره ثبت شرکت‌ها دارای ریشه فارسی باشد و حداقل ۳ سیلاب داشته باشد تا بتواند از اداره ثبت شرکت‌ها تاییدیه بگیرد.
نکته قابل توجه این است که نام شرکت دارای مبحث جداگانه ای نسبت به برند و نام تجاری آن شرکت می‌باشد.
عده‌ای نام شرکت خود را بر روی محصولات و خدمات خود قرار می‌دهند که این کار اشتباه است. زیرا این نام دارای حمایت معنوی از برند شما نمی‌باشد و به جهت حفظ و نگهداری حقوق کپی رایت نام تجاری خود لازم است به ثبت برند اقدام فرمایید.

مرحله سوم – مشخصات و موضوع فعالیت شرکت

در مرحله بعدی از ثبت شرکت در ایران باید اقدام به تعیین تمامی جزئیات مهم شرکت از جمله آدرس شرکت، انتخاب سمت اعضای شرکت و نیز مهم ترین بخش آن موضوع فعالیت شرکت نمایید .توجه داشته باشید که موضوع فعالیت شرکت بحث مهمی می‌باشد که باید برای انتخاب آن حتماً با کارشناسان حقوقی مشورت کنید تا بتوانید کامل‌ترین و بهترین موضوع را برای شرکت و کسب و کار خود انتخاب نمایید.
در واقع موضوع فعالیت شرکت نشانگر محدوده مجاز برای انجام فعالیت‌های شرکت می باشد .بنابراین به جهت اینکه در آینده بتوانید فعالیت کشور خود شرکت خود را توسعه دهید بهتر است در ابتدای کار این موضوعات را در اساسنامه شرکت ذکر کنید .البته در صورتی که قبلاً دارای شرکت بوده‌اید و موضوع فعالیت شرکت در محدود بوده است، می‌توانید با انجام تغییرات الحاق به موضوع بزنید.

مرحله چهارم – ثبت در سامانه آنلاین ثبت شرکت‌ها

پس از انجام مراحل بالا و پس و بعد از مشخص شدن کلیه جزئیات و موارد شرکت، باید در سامانه ثبت شرکت ها ،مدارک واطلاعات مورد نیاز را به ثبت رسانید که در این مرحله به مدارکی مختلفی نیاز است از جمله تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت. با قرار دادن این اطلاعات در سامانه و نیز انتخاب نام شرکت باید منتظر بمانید تا کارشناسان اداره ثبت آن‌ها را به تایید برسانند.
پس از اینکه اطلاعات به تایید کارشناسان اداره ثبت رسید مشخصات اوراق اصلی شرکت راکه در مرحله بعدی توضیح داده شده است، درج می‌نماییم و آگهی پیش نویس ثبتی را دریافت می‌کنیم.

مرحله پنجم – تنظیم اوراق شرکت

در گام بعدی باید اقدام به تهیه و تنظیم تمامی موارد فوق در اوراق اصلی شرکت که شامل اساسنامه، شرکت نامه و اظهارنامه می‌باشند، نمایید. همچنین اوراق باید منطبق بر اصول و قواعد مورد تایید اداره ثبت شرکت‌ها تنظیم شده باشد و همچنین توجه داشته باشید که تغییرات غیر استاندارد صورت گرفته بدون مشورت با کارشناسان حقوقی باعث رد شدن پروسه ثبت شرکت می گردد.
بهتر است تهیه این اوراق طبق قاعده استاندارد آن انجام گیرد تا وقت، انرژی و هزینه شما هدر نرود.
بعد از اینکه اوراق را تهیه و تنظیم کردید تمامی صفحات آن باید در دو نسخه توسط اعضای شرکت امضا شود. لازم است یک نسخه از آن در اداره ثبت شرکت‌ها بماند و یک نسخه دیگر نزد موسسین شرکت قرار بگیرد.

مرحله ششم – ارسال مدارک به اداره ثبت

بعد از اینکه تهیه و تنظیم اوراق ثبتی انجام شد و همچنین آگهی پیش نویس ثبتی از سامانه اخذ گردید، لازم است تا کلیه مدارک فوق با پاکت و پوشه مخصوص اداره ثبت شرکت‌ها که قابل تهیه از دفاتر پستی هستند، به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال شوند و بعد از انجام این مراحل در انتظار تایید از طرف اداره ثبت شرکت‌ها می‌مانیم.

مرحله هفتم – گام نهایی و دریافت آگهی

اگر کلیه مدارک و اوراق و نیز اطلاعات و مشخصاتی که در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها ثبت کرده‌اید، کامل و بدون نقص باشند و به دست کارشناسان اداره برسند، پس از چند روز شما پیامی در سامانه اداری ثبت شرکت‌ها دریافت خواهید کرد. لازم است تا روند ثبت شرکت در این سامانه به صورت مداوم پیگیری شود تا پیام ارسالی را در صورت دریافت بتوانید مشاهده نمایید.
از برگه پیش نویس خود یک پرینت تهیه نمایید و سپس به وسیله وکیل خود آگهی تاسیس شرکت را از اداره ثبت شرکت‌ها دریافت نمایید. توجه داشته باشید که در این مرحله لازم است هزینه های ثبتی در اداره ثبت به وسیله خودتان و یا وکیل تان پرداخت گردد.
روند کار در اداره ثبت شرکت‌ها در ادامه توضیح داده خواهد شد.

روند ثبت شرکت در ایران در اداره ثبت شرکت‌ها

مرحله تعیین نام فقط در تهران صورت می‌پذیرد و شرکت‌هایی که قرار است در شهرها به ثبت برسند هم به جهت تعیین نام شرکت به تهران معرفی می‌گردند.
اگر مدارک ارائه شده کامل باشد کارشناس اداری ثبت شرکت‌ها ،پیش نویس آگهی ثبت را تهیه کرده و این پیش نویس را به فرد تقاضا کننده یا یکی از شریکان و یا وکیل رسمی شرکت تحویل می‌دهد.
به جهت تعیین کردن حق الدرج آگهی لازم است به نمایندگی روابط عمومی مراجعه فرمایید.
توجه داشته باشید که در صورتی که کارشناس اداره موضوع شرکت شما را نیازمند کسب مجوز از مرجع خاصی تلقی نماید، از مرجع مرتبط استعلام صورت می پذیرد.
در مرحله بعد فرد تقاضاکننده لازم است که مبلغی را که بابت حق الثبت و حق الدرج آگهی تعیین شده است ،به حساب بانکی و تعیین شده واریز نماید و پس از آن اقدام به تحویل فیش پرداخت حق الثبت و حق الدرج آگهی به واحد حسابداری اداره نماید. واحد حسابداری نیز این امر را در زیر برگه تقاضانامه درج خواهد کرد
پس از انجام مراحل، مدارک به واحد ثبت تاسیس و تغییرات اداره ثبت شرکت‌ها تحویل داده خواهد شد و ثبت شرکت صورت می‌پذیرد و همچنین امضایی مبنی بر برابر بودن ثبت با سند از شریکان یا وکیل رسمی شرکت دریافت می‌گردد.
سپس لازم است دو نسخه آگهی توسط رئیس اداره امضا شود که یک نسخه از تمامی مدارک در پرونده شرکت قرار داده می‌شود و نسخه دوم به جهت نگهداری در شرکت به فرد تقاضاکننده داده می‌شود که این سند ،سند ثبت شرکت نام دارد و کلیه این موارد توسط وکیل پرونده انجام خواهد گرفت.
در پایان نیز لازم است فرد متقاضی یک نسخه از آگهی را به واحد روابط عمومی که در اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت سند قرار دارد بدهد و نسخه دیگر را به دفتر روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران که در تهران قرار دارد ارائه نماید.
مبنی بر ماده ۶ نامه قانون تجارت وزارت عدلیه و نیز ماده ۱۹۷ قانون تجارت، پس از گذشت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت لازم است خلاصه شرکتنامه و منضمات آن به وسیله اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به هزینه خود شرکت انتشار یابد.
توجه به این 3 نکته ضروری میباشد:
 نکته اول: اظهارنامه ثبت شرکت جزوی از اوراق بهادار است که تهیه آن باید از اداره ثبت انجام گیرد همچنین برای دریافت اظهارنامه موردنظر باید اقدام به تنظیم تقاضانامه ای مبنی بر قصد تاسیس شرکت نمایید.
نکته دوم: شرکتنامه مورد نظر باید به صورت رسمی باشد که این شرکتنامه حاوی اطلاعات ذکر شده در فرم تقاضانامه می‌باشد مبتنی بر ماده ۵ قانون طرح اصلاحی آیین نامه ثبت شرکت ها مصوب شهریور ماه ۱۳۴۰، اداره ثبت شرکتها در تهران و نیز دوایر ثبت شرکت‌ها در شهرستانها در جهت ثبت شرکتنامه، قائم مقام دفترخانه های اسناد رسمی هستند و به همین جهت برای تنظیم شرکت نامه رسمی لازم نیست که به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه فرمایید.
نکته ۳: لازم است در صورتجلسه ذکر شده نکات زیر درج شود: زمان تشکیل جلسه، تصریح به اینکه اساسنامه اظهارنامه و نیز شرکت نامه به امضا و همچنین تصویب تمامی شرکای شرکت رسیده است ،تعیین اعضای هیئت مدیره و مدت مدیریت آنها ،تعیین دارندگان حق امضای اسناد تعهد آور شرکت،  تصریح به اینکه اعضای مدیر با امضای صورتجلسه ذکر شده قبول سمت می کنند، اقدام به تسویه مبلغ سرمایه شرکت و پرداخت آن از طرف تمامی شریکان و نیز تحویل آن به وسیله مدیر عامل و اقرار مدیرعامل به وصول سرمایه شرکت، تعیین کردن فردی به جهت انجام کارهای لازم برای ثبت شرکت.

مراحل ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران نیز همانند ثبت شرکت در سراسر ایران دارای قوانین ،مراحل و مدارک یکسان می‌باشد و در واقع لازم است برای ثبت شرکت در تهران هم به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها در تهران مراجعه کنید و تمامی اقدامات ذکر شده در مطالب بالا را دنبال نمایید. تنها تفاوت این است که در مرحله ششم و زمانی که مدارک ارسالی آماده هستند باید ارسال آن‌ها به آدرس پستی اداره ثبت شرکت‌ها در تهران صورت پذیرد. لازم است بر روی پاکت پستی گیرنده اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران صندوق پستی 13185/555درج شده باشد.  
لازم است در مرحله هفتم به جهت دریافت آگهی ثبت شرکت خود به صورت حضوری به آدرس تهران میرداماد تقاطع مدرس پلاک ۲۷۵ مراجعه نمایید. برای رفتن به این اداره بهترین مسیر از طریق اتوبان مدرس خروجی میرداماد می باشد. در صورتی که برای توقف نیاز به جای پارک داشتید در کنار این اداره کوچه ای به نام البرز وجود دارد که می‌توانید البته با کمی سختی در این کوچه جای پارک پیدا کنید.
در صورتی که برای ثبت شرکت خود به دنبال موسسه‌ای مطمئن هستید می توانید این کار را به موسسه ما بسپارید .کارشناسان موسسه ما می توانند در کمترین زمان و همچنین کمترین هزینه شرکت شما را به ثبت برسانند.

هزینه های ثبت شرکت در ایران چقدر می‌باشد؟

با توجه به نوع شرکتی که قصد دارید آن را به ثبت برسانید هزینه ثبت شرکت در ایران نیز متغیر می‌باشد برای مثال شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص یا خطا سهامی عام. هزینه های قانونی مانند هزینه تمبر های ثبتی یا مالیاتی می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

مزایا و معایب ثبت شرکت در ایران

شاید سوال شما این باشد که مزایا و معایب ثبت شرکت در ایران شامل چه مواردی است و در کل چرا لازم است که شرکتی را به ثبت برسانیم؟ در مطالب قبلی عنوان شد که ممکن است دو شریک با هم کسب و کاری را راه اندازی نمایند اما کسب و کار آنها به صورت رسمی نمی باشد در این صورت ممکن است این سوال پیش بیاید که اگر یک فعالیت اقتصادی رسمی نباشد چه معنی دارد؟
مهم‌ترین و اولین مسئله‌ای که در هر شراکتی به وجود می‌آید تقسیم سود بین شریکان می‌باشد که در بیشتر مواقع به صورت صحیح انجام نمی پذیرد. با این حال اگر 2 فردی که مثال زدیم در اول اقدام به ثبت شرکت شان کرده بودند به جهت اینکه تمامی جوانب و مسائل هنگام ثبت شرکت و تنظیم اوراق اداری در اساسنامه و همچنین شرکت نامه شرکت مذکور ذکر می‌شوند، در زمان تقسیم سود با مشکل مواجه نمی شدند و می توانستند به وسیله سند و مدرک به دفاع از حق خود بپردازند.
از جمله مزایای ثبت شرکت در ایران این است که با ثبت شرکت کسب و کار شما جلوه حقوقی، رسمی و قانونی پیدا خواهد کرد.
برای مثال در صورتی که برای شما در زمانی موقعیتی پیش بیاید و بتوانید با مجموعه دولتی و خصوصی مذاکره نمایید و اقدام به عقد قرارداد نمایید ممکن است از شما سوال بپرسند که نام شرکت شما چیست و در این صورت اگر شما شرکتی نداشته باشید چه پاسخی خواهید داد ؟می خواهید خود را با چه نامی معرفی کنید؟ زیرا امروزه شرکت ها به سختی با اشخاص حقیقی مذاکره تجاری انجام می‌دهند و مهم‌ترین دلیلشان هم برای این کار این است که نمی‌شود به اشخاص حقیقی به راحتی اعتماد کرد و کار را به یک فرد بسپارند تا خیالشان از این بابت راحت شود. پس به خاطر اینکه کسی غیر از آن فرد حقوقی وجود ندارد که عهده دار مسئولیت شود، نمی‌توانند به آنها اعتماد کنند. البته ثبت شرکت مزیت های دیگری هم دارد که نام بردن همه آنها در این مقاله ممکن نیست اما شما برای آگاهی از آنها می توانید با کارشناسان موسسه مهرگان تماس بگیرید. اکنون می‌خواهیم درباره معایب ثبت شرکت در ایران صحبت کنیم .توجه داشته باشید که مسائلی که در اینجا به عنوان معایب ثبت شرکت در ایران نام برده می‌شوند در واقع عیب نیستند و بیشتر جنبه قانونی دارد.
پس از ثبت شرکت در ایران لازم است که شرکت خود را به سازمان امور مالیاتی و دارایی که اغلب از آن به عنوان ترسناک ترین قسمت یاد می‌کنند معرفی نمایید که پلمپ دفاتر مالیاتی به صورت سالیانه می‌باشد. بنابراین لازم است بعد از ثبت شرکت در ایران، شرکت خود را به سازمان دارایی معرفی نمایید و هر سال لیستی از عملکرد خرید و فروش شرکت خود را به آن اداره ارائه نمایید و از سود خالصی که در آن سال برایتان باقی مانده است درصدی را به عنوان مالیات عملکرد به سازمان مالیاتی و دارایی بپردازید اما این قسمت اصلا ترسناک نمی‌باشد.

مزایا و معایب ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

اخذ المثنی مدارک ثبت شرکت در ایران

ممکن است شرکتی مدارک ثبتی خود را از دست بدهد یا آن‌ها از بین بروند و یا گم شوند که این موضوع ممکن است برای هر شرکتی اتفاق بیفتد.
سوال مهم این است که در این صورت باید چه اقدامی انجام داد؟
اگر مدارک ثبتی شرکت از بین برود و یا مفقود شود به جهت اخذ المثنی مدارک ثبتی می‌توان از طریق اداره ثبت شرکت ها اقدام کرد. برای درخواست گرفتن المثنی مدارک ثبتی شرکت باید مراحل زیر را طی نمود:
وکیل رسمی دادگستری باید به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه کند و فرم مربوط به اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت را که به امضای کلیه اعضای هیئت مدیره رسیده است به همراه مدارک هویتی تمام اعضای هیئت مدیره به این اداره ارائه نماید و پس از واریز فیش، مدارک تکمیلی را به جهت اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت تحویل اداره دهد.
پس از انجام این مراحل و تحویل مدارک به اداره، استعلام های لازم توسط بخش مربوطه صورت می پذیرد و بعد از آماده شدن مدارک درخواستی فرد متقاضی برای دریافت آن‌ها اقدام می نماید.
المثنی مدارک ثبت شرکت‌ در ایران در زیر عنوان شده است:
1. شرکت با مسئولیت محدود: شامل اساسنامه، تقاضانامه ، شرکتنامه ، صورتجلسه
2. شرکت سهامی خاص:شامل اساسنامه، اظهارنامه، صورتجلسه
3. موسسه غیر تجاری: شامل اساسنامه، اظهارنامه، صورتجلسه
اگر لیست سهامداران از دست برود و یا آن را نداشته باشیم آیا باز هم امکان دسترسی به آنها وجود دارد؟ در صورتی که هر کدام از شرکت‌های سهامی عام و یا سهامی خاص لیست سهامداران، تعداد دقیق سهام و نیز ارزش سهام خود را نداشته باشند می‌توانند به روش زیر عمل نمایند:
فردی که دارای سهم در شرکت می‌باشد و یا وکیل رسمی آن شرکت است ، لازم است به شورای حل اختلاف مراجعه نماید و نامه‌ای را از این اداره خطاب به اداره ثبت شرکت‌ها اخذ کند. سپس با داشتن این نامه به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری مراجعه نماید و لیست مربوطه را دریافت کند.

صفر تا صد ثبت شرکت در ایران در موسسه مهرگان

1 – تنظیم قرارداد اولیه با مؤسسه حقوقی مهرگان

در رابطه با هر کدام از امور ثبت شرکت در ایران لازم است که موکل در ابتدا به دفتر موسسه رفته و پس از مشاوره رایگان با کارشناس مربوطه و همچنین پس از اطمینان یافتن، اقدام به امضای قرارداد نماید. البته اگر موکل وقت کافی را به جهت حضور در شرکت نداشته باشد کارشناسان مجموعه به صورت رایگان در مکان موکل حضور می‌یابند و پس از اینکه قرارداد منعقد شد تمامی کارها به صورت غیر حضوری قابل انجام است.

2 – تکمیل مدارک مورد نیاز توسط شما

بعد از اینکه با موسسه قرارداد را منعقد کردید مدارک مورد نیاز و مربوطه از طرف موسسه ثبتی به شما اعلام خواهد شد و لازم است که شما مدارک مورد نیاز را در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت کامل تهیه کنید و به موسسه تحویل دهید.

3 – تنظیم مدارک و ارجاع به سازمان مربوطه

سپس کار بررسی مدارک توسط موسسه انجام می‌پذیرد و صورتجلسات صادر می گردد. سپس اقدامات لازم از طرف موسسه مهرگان به عنوان وکیل پرونده به جای شما انجام می‌گیرد. پس از این اقدام مدارک به وسیله کارشناسان حرفه ای مجموعه به سازمان ارسال خواهد شد و کارشناس پرونده تا زمانی که کار شما به نتیجه برسد پیگیر امورات شما خواهد بود.

4 – انجام امورات مربوط به روزنامه و آگهی

در صورتی که سازمان مربوطه در رابطه با پرونده شما نتیجه را اعلام نماید، موسسه مهرگان مجدد پرونده شما را بررسی خواهد کرد و مدارک لازم را برای روزنامه رسمی تنظیم می نماید و پس از تکمیل مدارک آن‌ها را به جهت اخذ آگهی و روزنامه رسمی ارسال می‌نماید.

5 – حضور موکل و دریافت گواهینامه پایان کار

در مرحله آخر موکل در دفتر شرکت حضور می‌یابد و کلیه گواهینامه‌ها و مدارک را به صورت کامل از موسسه مهرگان اخذ می‌کند.

چگونگی ثبت شرکت در ایران

حقوق دریافتی تعیین نام واریز می‌گردد و تمامی اطلاعات فردی و حقوقی متقاضی ثبت می‌گردد.
انتخاب نام صورت می پذیرد .
پذیرش: (کارشناس بخش پذیرش در صورتی که تمامی اطلاعات متقاضی کامل باشد آنها را ثبت میکند و رسید را تحویل متقاضی می‌دهد و یک نسخه از مرحله پذیرش راضمیمه اطلاعات قبلی می‌کند و نسخه دیگران را به متقاضی تحویل می‌دهد)
وارد کردن اطلاعات اولیه: بعد از اینکه کارشناس پذیرش اطلاعات لازم را به سیستم وارد کرد و آن ها را ثبت نمود، شخص متقاضی درستی اطلاعات را تایید می‌کند و درخواست فرد تقاضا کننده برای ادامه فرآیند ثبت شرکت جهت تعیین نام نهایی و تعیین کارشناس ارسال می شود.اولویت های نام شرکت که به وسیله متقاضی ارائه شده است به وسیله کارشناس کنترل و بررسی می‌شود و در آخر یکی از نام‌ها انتخاب می‌گردد.

چگونگی ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

نکته مهم در نحوه ثبت شرکت در ایران

بعد از اینکه نام شرکت تایید شد فقط به مدت دو ماه فرصت دارید تا شرکت را ثبت کنید و در صورت عدم ثبت لازم است جهت تمدید نام شرکت دوباره اقدام نمایید.
1. تعیین کارشناس ممیزی
2. بررسی کارشناسی تأسیس
3. بررسی سرپرستی
هزینه ثبت شرکت در ایران: بعد از اینکه پرونده تشکیل شد و به بخش حسابداری ارجاع داده شد لازم است متقاضی به پرداخت هزینه ثبت و درج اطلاعات بپردازد.
دفترثبت تاسیس: لازم است در این مرحله کلیه مدارک و همچنین پرونده متقاضی به صورت کارتابلی به دفتر ثبت تاسیس انتقال داده شود و در دفاتر ثبت نوشته شود. همچنین در این مرحله بعد از اینکه هویت متقاضی تصویب شد کلیه مدارک باید به وسیله وی امضا شوند. در این مرحله شماره ثبت تقاضای شرکت نیز تعیین می‌گردد.
دبیرخانه مکانیزه :در این مرحله لازم است تا برای ادامه فرآیند تاسیس شرکت فرد تقاضا کننده کلیه مدارک پیش نویس را تحویل دبیرخانه به جهت دریافت پاکنویس نماید. در نسخه پاکنویس تاریخ صدور و شماره ثبت نوشته شده است.
مراجعه به ریاست: تقاضا کننده پس از انجام مراحل بالا و با در دست داشتن نسخه اصلی به معاون و یا ریاست اداره مراجعه می‌کند و امضا را اخذ می نماید. پس از این مرحله به دبیرخانه مراجعه کرده و روند ثبت تکمیل می‌شود که در این مرحله فرد تقاضاکننده نسخه اصلی را به وسیله مهر برجسته تکمیل می‌نماید.
فرم تعیین نام تکمیل می‌شود و حق آن پرداخت می‌گردد.

ثبت شرکت در مناطق آزاد

برای تاسیس شرکت در مناطق آزاد با مزایا و معایب خاصی مواجه خواهید شد. مناطق آزاد در کشور ایران شامل مناطق ماکو، اروند، چابهار، ارس، قشم، کیش و انزلی می‌باشد. از جمله بزرگترین نقاط قوت شرکت‌ها در این مناطق که مناطق آزاد نام دارند، این است که این گونه شرکت‌ها دارای معافیت مالیاتی می‌باشند و اگر شرکت‌های موجود در مناطق آزاد طبق قانون موارد قانونی مالیاتی خود را رعایت کنند، می‌توانند تا مدت زمان 20سال از پرداخت مالیات معاف شوند. بنابراین اگر قصد دارید در مناطق آزاد شرکتی را ثبت کنید، بهتر است به فعال بودن جواز، کد اقتصادی، پلمپ دفاتر و از همه مهم‌تر اظهارنامه مالیاتی توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین در صورتی که شما در مناطق آزاد به ثبت شرکت اقدام می‌نمایید باید تمامی فعالیت‌های کاری و تجاری شما هم در منطقه آزاد صورت بگیرد که در صورتی‌که این مورد را رعایت نکنید شما باید مالیات پرداخت کنید.
مناطق آزاد به دلیل اینکه دارای اهمیت و آزادی وارد کردن دستگاه‌های تجاری هستند بهترین مناطق جهت سرمایه گذاری می‌باشند چرا که به وسیله این راه می‌توان بسیاری از هزینه‌های راه اندازی دستگاه و همچنین جابجایی دستگاه را داخل کشور و گمرکی آن را حذف کرد و با خیا‌ل‌راحت‌تری به دنبال گسترش فعالیت‌های اقتصادی خود باشید.
برای فعالیت در مناطق آزاد مهم است که در ابتدا مهم‌ترین استعداد آن را دریافت نمایید و در پی کسب درآمد از آن راه باشید زیرا از جمله مهمترین اهداف هر کدام از شرکت‌ها رسیدن به سود مالی از طریق شرکت‌ها و مبادلات آن‌ها می‌باشد.
مناطق آزاد موجب ذخیره سازی ارز و جلوگیری از خروج ارز از کشور می‌شوند و همچنین باعث می‌شوند که ارزآوری به کشور افزایش یابد. در نتیجه مناطق آزاد می‌توانند نقش مهمی را در اقتصاد کشور داشته باشند. البته بسیاری از تاجران خارجی نیز برای ایجاد کسب و کار در ایران ابتدا به سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد می‌پردازند.

مدارک ثبت شرکت در ایران

 1. مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه هر یک از شرکا باید ارائه گردد.
 2. شرکتنامه ارائه گردد.
 3. تقاضانامه شرکت باید ارائه گردد.
 4. ثبت نام و اخذ کد ثنا برای تمام اعضای هیئت مدیره الزامی می‌باشد که این قانون از آبان ماه ۱۴۰۰ تصویب شده است.
 5. اساسنامه تکمیل شده شرکت باید آماده سازی شود.
 6. آدرس و کد پستی محل شرکت باید تاییدیه دریافت کرده باشد.
 7. حق امضای شرکت تعیین شود وهمچنین اگر حق امضا در شرکت برای بیش از یک نفر باشد باید شرایط و نوع امضا های شرکت هم مشخص گردد.
 8. سمت و سهام هر کدام از اعضا باید تعیین گردد .
 9. پنج مورد نام برای شرکت به ترتیب اولویت که هرکدام حداقل دارای سه سیلاب می باشند ارائه گردد .
 10. برای شرکت هایی که نیاز به مجوز دارند ارائه مجوز الزامی می باشد.
 11. صورتجلسه مجمع عمومی و موسسین شرکت و نیز صورتجلسه هیئت مدیره باید در دو نسخه ارائه گردد.
 12. در صورتی که گیرنده کار از اداره وکیل باشد باید وکالتنامه وکیل ارائه گردد.
 13. اگر شرکت از نوع سهامی خاص باشد برای ثبت شرکت در ایران، لازم است فیش بانکی که معادل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت می باشد ارائه گردد.
مدارک ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت نام کد ثنا برای ثبت شرکت اجباری شد

از آبان ماه سال ۱۴۰۰ قانون جدیدی در اداره ثبت شرکت‌ها تصویب شد که بر طبق آن تمامی اعضای هیئت مدیره شرکت‌های تازه تاسیس شده ملزم هستند برای درخواست تاسیس در ابتدا اقدام به ثبت نام در سامانه ثنا نمایند و کد ثنا را اخذ کنند. توجه داشته باشید که این قانون اجباری می‌باشد و پس از تاریخ تصویب آن اگر پرونده‌ای بدون ثبت نام کد ثنا ارسال گردد دارای نقص می‌باشد و از طرف اداره رد می‌شود و کار شما انجام نخواهد گرفت.

نکات مهم درباره مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایران

مدارکی که برای ثبت شرکت در ایران مورد نیاز می‌باشد مقداری با هم تفاوت دارند. که در این قسمت تمامی مدارک مورد نیاز نام برده شده است اما لازم است که شما قبل از اینکه اقدام به ثبت نمایید، بهتر است که لیست جدیدترین و به روزترین مدارک مورد نیاز را از مشاورین مجرب ثبتی اخذ کنید.
به نکات زیر توجه داشته باشید:
1. اعضای هیئت مدیره باید فاقد هر گونه سوء پیشینه کیفری باشند و یا باید دارای شغل دولتی باشند.
2. اشخاصی که در شرکت های خصوصی جزو اعضای هیئت مدیره می‌باشند، می توانند در چندین شرکت عضو هیئت مدیره باشند.
3. در شرکت‌های دولتی و یا در شرکت‌های خصوصی مدیرعامل به هیچ عنوان نمی‌تواند در 2 شرکت این سمت را داشته باشد و در نوع شرکت هم تفاوتی ندارد.

ثبت شرکت در ایران به صورت اینترنتی و آنلاین

اگر کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهید در وقت خود صرفه جویی کرده‌اید. همچنین اگر بخواهید به شرکت ارائه دهنده خدمات به صورت حضوری مراجعه نمایید باید هزینه بیشتری را هم پرداخت نماید در نتیجه اگر از خدمات غیرحضوری استفاده کنید علاوه بر هزینه در وقت هم صرفه جویی خواهید کرد.
در مراجعه حضوری به شرکت مورد نظر به جهت انجام کارها مدت زمانی را هم باید در همان شرکت منتظر بمانید تا نوبت به انجام کار شما برسد. در صورتی که به سهولت و سادگی و با گرفتن یک تماس می توانید تمامی این کارها را انجام دهید و در وقت خود صرفه جویی نمایید.
علاوه بر اینکه می توانید برای ثبت شرکت در ایران از خدمات مشاوره اینترنتی و آنلاین استفاده کنید ،همچنین این امکان را خواهید داشت تا برای انجام سایر امور خدماتی دیگر هم از این امکانات استفاده نمایید.

ثبت شرکت ارزان در ایران

اگر سوال شما این است که خدمات موسسه ما در چه زمینه‌ای می‌باشد باید بگوییم که موسسه ما می‌تواند انواع خدمات در این حوزه را به شما عزیزان با بهترین کیفیت ارائه نماید.
نمی‌توان گفت که قیمت‌های ما خیلی کم است اما می‌توانیم بگوییم که با توجه به خدماتی که دریافت می‌کنید و کیفیت بالای این خدمات، موسسه ما دارای مناسب ترین قیمت تاسیس شرکت می باشد .درادامه مطالب به برخی از خدمات موسسه ثبتی مهرگان خواهیم پرداخت.
اگر قصد ثبت شرکت در ایران را دارید، موسسه ما می‌تواند کارشناس را به جهت سادگی کار شما به محل حضور شما اعزام نماید تا بتوانید در وقت خود صرفه جویی نمایید. البته توجه داشته باشید که فرستادن کارشناس به محل حضور شما و همچنین مشاوره حضوری به معنای انعقاد قرارداد نمی‌باشد و شما می‌توانید تنها از مشاوره کارشناسان موسسه ما بهره گیرید.

ثبت شرکت فوری در ایران

شاید برای شما سوال پیش بیاید که شرکت فوری به چه معناست و چند نوع شرکت میتوان به ثبت رسانید؟
در گاهی از موارد شما نیاز دارید که خدمات را به صورت سریع تر و در زمان کمتری دریافت نمایید. البته این موضوع بدین معنی نمی باشد که قرار است کاری به صورت غیر قانونی صورت بگیرد.
تاسیس سریع و فوری هنگامی صورت می‌پذیرد که کار شما خارج از نوبت توسط موسسه انجام شود که موسسه ما این قول را به شما می‌دهد که به جهت انجام کلیه خدمات مورد نیاز امکان اخذ فوری خدمات را برای شما در نظر بگیرد.

خدمات پس از ثبت شرکت در ایران

پس از ثبت شرکت در ایران، کار آن تمام نشده است و لازم است که بعد از انجام هر تغییراتی اقداماتی را نیز انجام دهید.
لازم است که شما به قوانین مالیاتی توجه داشته باشید و به جهت اخذ کد های اقتصادی و ارزش افزوده خود اقدام نمایید.
در این بخش مهم‌ترین مواردی را که بعد از به ثبت رسیدن شرکت رعایت آن‌ها الزامی می‌باشد، برای شما عنوان کرده‌ایم:

1) ثبت برند شرکت

از مهم‌ترین کارهایی که به جهت رونق گرفتن و همچنین توسعه کسب و کار بهتر است انجام پذیرد، ثبت برند شرکت می‌باشد که به وسیله ثبت علائم تجاری یا نشان تجاری شرکت خود می‌توانید بیزینس خود را به صورت انحصاری برای خود کنید و در صورتی که اقدام به ثبت برند خود نکنید ممکن است افرادی سودجو نام برند شما را برای خودشان کنند که در این صورت شما ناچارا باید نام تجاری خود را تغییر دهید.

2)کارت بازرگانی شرکتی

زمانی که کسب و کار شما به تجارت یا همان واردات و صادرات کالا نیاز پیدا کند، شما باید نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام نمایید. بعد از ثبت خود باید کارت بازرگانی را دریافت کنید تا بتوانید به صورت قانونی و رسمی کارها را انجام دهید. با توجه به اینکه کارشناسان موسسه ما دارای تجربیات زیادی در این زمینه می‌باشند می‌توانند ضمن کمک به شما، در سریع‌ترین زمان و درصد خطای صفر این کار را برای شرکت شما انجام دهند.

3) کد اقتصادی و مشاوره مالیاتی شرکت‏‌ها

معمولاً مالیات ترسناک‌ترین قسمت ماجرا می‌باشد اما در حقیقت اینگونه نخواهد بود. اگر شما آگاهی کافی از قوانین مالیاتی ندارید پیشنهاد ما این است که با مشاورین و کارشناسان مجرب در این زمینه ارتباط‌گیرید تا بتوانید بدون نگرانی کارهای خود را ادامه دهید. در این زمینه می‌توانید از تجربیات کارشناسان موسسه ثبتی مهرگان بهره گیرید.
موسسه ما از همان مراحل اولیه انجام کار ،از زمان اخذ کد اقتصادی مالیاتی و دریافت کد ارزش افزوده تا اخذ پلمپ دفاتر، در کنار شما خواهد بود تا شما بتوانید بدون هیچگونه قانون‌گریزی و نیز دور زدن مالیات به محاسبه مالی دارایی های خود بپردازید.

4) تغییرات شرکت

بدیهی می‌باشد که پس از ثبت شرکت در ایران قرار نیست تا ابد با همان اشخاص در همان مکان فعالیت کنید. بنابراین لازم است در مواردی خاص تغییراتی در شرکت ایجاد نمایید. مثلاً زمانی که شخصی از شرکت خارج می‌شود و یا شخصی به شرکت افزوده می‌شود و حتی زمانی که لازم است تغییراتی در سرمایه شرکت ایجاد کنید. همچنین ممکن است زمانی آدرس شرکت خود را تغییر دهید که در این زمان لازم است تغییرات را انجام دهید و به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این موضوعات را اعلام نمایید.
به جهت انجام تغییرات در شرکت و همچنین آماده سازی صورتجلسات این تغییرات بهتر است از تجربیات افراد متخصص در این زمینه بهره بگیرید .موسسه ما می‌تواند با مناسب‌ترین هزینه این کار را برای شما انجام دهد.

خدمات پس از ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با ثبت شرکت در ایران به طور کامل توضیح داده شد. پس از مطالعه مطالب این مقاله می‌توان دریافت که در صورتی که شما می‌خواهید به صورت قانونی و رسمی در کشور ایران به فعالیت بپردازید لازم است اقدام به ثبت شرکت در ایران در راستای فعالیت خود نمایید که در آینده با مشکلی مواجه نشوید.
بر اساس قانون اساسی ایران، هر فرد ایرانی و خارجی که قصد دارد در کشور ایران به فعالیت بپردازد لازم است حتما تقاضانامه ثبتی خود را به مرجع ثبتی معرفی شده توسط قانون ارائه نماید. در غیر این صورت از طرف  دولت ایران به رسمیت شناخته نخواهد شد و فعالیت آن غیرقانونی تلقی می‌شود و حتی ممکن است به پرداخت جریمه نقدی و منحل شدن شرکت و نیز ممنوعیت فعالیت محکوم شود.
این  مسئولیت را امروزه اداره ثبت شرکت‌ها زیر نظر سازمان ثبت اسناد کشور عهده دار می‌باشد. کلیه مراحل ثبت شرکت به صورت اینترنتی قابل انجام می‌باشد و باید تمامی این مراحل فقط از طریق سامانه اینترنتی ثبت شرکت‌ها انجام پذیرد. بنابراین لازم است متقاضی تمامی مدارک و تقاضا نامه های ثبتی خود را به وسیله این سامانه و یا به وسیله موسسات ثبتی نظیر موسسه مهرگان به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه نماید.
پس از ارائه مدارک و تقاضانامه، این مدارک به وسیله کارشناسان اداری ثبتبررسی می‌شوند و پس از گذر از مراحل اداری مختلف در صورتی که از نظر قانونی مشکلی نباشد به تایید می‌رسند. پس از انجام مراحل بالا شرکت به صورت رسمی ثبت می‌شود و فعالیت های آن جنبه قانونی پیدا می‌کند.
مراحل و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ایران در مقاله ذکر شده‌اند. پیشنهاد ما این است که برای انجام این کار از کارشناسان مجرب بهره گیرید تا بتوانید در کمترین زمان و با مناسب ترین هزینه شرکت خود را به ثبت برسانید. کارشناسان موسسه ثبتی مهرگان می‌توانند در زمینه ثبت شرکت در ایران راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند .همچنین با سپردن کارهای ثبتی خود به این موسسه می‌توانید با خیال راحت به ثبت شرکت در ایران بپردازید. جهت ارتباط با کارشناسان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان می‌توانید با شماره تماس 02144231712 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.