ثبت شرکت در تاجیکستان

ثبت شرکت در تاجیکستان

ثبت شرکت در تاجیکستان

اگر شما بر اثر دلایلی از قبیل محدودیت سنی برای تحصیل در دانشگاه‌های تاجیکستان یا پیدا نکردن موقعیت شغلی مناسب در این کشور، قادر به اخد اقامت در کشور تاجیکستان نیستید، می‌توانید به راحتی از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی برای مهاجرت و دریافت اقامت اقدام کنید. ثبت شرکت در تاجیکستان می‌تواند یکی از بهترین روش‌های تجارت و سرمایه‌گذاری در این کشور باشد که از طرفداران زیادی هم برخوردار است. اما برای ثبت شرکت در تاجیکستان قوانین و مقرراتی تعیین شده است که آگاهی از این اصول پیش از هر اقدامی جهت مهاجرت کردن ضروری است. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط و قوانین ثبت شرکت در تاجیکستان بپردازیم و اطلاعات مختصر و مفیدی را در این زمینه در اختیار علاقمندان به تاسیس شرکت در این کشور قرار دهیم. البته شما عزیزان می‌توانید برای آگاهی بیشتر از مقررات و همچنین دریافت مشاوره در خصوص ثبت شرکت در تاجیکستان، با کارشناسان مجرب موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان از طریق شماره تماس 02144231712 ارتباط برقرار کرده و مشورت نمایید.   

ثبت شرکت در تاجیکستان

ثبت شرکت در تاجیکستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

تعریف شرکت

شرکت به یک نهاد قانونی و رسمی گفته می‌شود که یک شخص حقوقی بوده و مانند صاحبان حقوق و مزایا نیست و دارای تعهدات سرمایه‌گذاران و یا یک فرد مشخص نمی‌باشد.
موسسات از نوع مسئولیت محدود LTD یا موسسات OOO در روسی: مجوز قانونی و رسمی برای ثبت کردن این نوع از شرکت‌ ها در کشور تاجیکستان، طبق ماده ۹۴ قانون مدنی این کشور می‌باشد. تعداد سهامداران و سرمایه‌گذاران برای ثبت نمودن شرکت‌هایی از نوع مسئولیت محدود می‌بایست حداقل یک نفر و حداکثر حدود۳۰ نفر باشد. حداقل مبلغ سرمایه در خصوص ثبت این نوع از شرکت‌ها در تاجیکستان ۱۵۰ USD است و حداقل بخشی از میزان سرمایه باید در هنگام ثبت نام، سرمایه گذاری و پرداخت گردد.
موسسات از نوع مسئولیت تکمیلی یا موسسات ODO در روسی: طبق ماده ۱۰۵ قانون مدنی کشور تاجیکستان شرکت‌های از نوع مسئولیت تکمیلی قابل تایید هستند. تفاوت اصلی موسسات از نوع مسئولیت محدود و موسسات از نوع مسئولیت تکمیلی در زمینه وظایف شرکا و سهامداران است. وظایف سهامداران در موسسات از نوع مسئولیت تکمیلی در برخی مواقع از میزان سرمایه فراتر رفته و بیشتر می‌شود.
سهامی AO در روسی: سهام شرکت A joint در کشور تاجیکستان می‌تواند بدون در نظر گرفتن ملیت و کشور مبدأ سرمایه‌گذار، ایجاد گردد. مقدار سهام هر موسسه به وسیله سرمایه‌گذاران و موسسان آن مشخص می گردد. حداقل میزان سرمایه برای موسسه سهامی عام ۱۰۵۰ دلار است و برای موسسه سهامی خاص ۲۱۰ دلار خواهد بود.

دفتر شعبه یا نمایندگی شرکت‌های خارجی

موسسه خارجی و یا دفتر مرکزی می‌بایست برای انجام عملیات تجاری و اقتصادی خود یک دفتر نمایندگی معتبر در کشور تاجیکستان ایجاد نماید. دفاتر شعبه و دفاتر نمایندگی از حیث فعالیت‌های موسسه و شرایط حسابداری شرکت می‌توانند با یکدیگر تفاوت داشته باشند.
دفاتر شعبه: دفتر شعبه به یک شرکت خارجی گفته می‌شود که دارای ماهیت فیزیکی در کشور تاجیکستان بوده و برای آغاز تجارت و برقراری ارتباط با شریکان تجاری می‌باشد. دفاتر شعبه دارای یک شخصیت حقوقی مستقل و مجزا از دفاتر مرکزی نیستند و وظایف حقوقی دفاتر شعبه به وظایف حقوقی دفتر‎های مرکزی وابسته است. دفتر شعبه باید از یک مدیریت کاملا مستقل، حساب‌های بانکی و قانونی معتبر و همچنین حسابداری مستقل برخوردار باشد.
دفاتر نمایندگی: دفتر‌های نمایندگی برای نظارت و ارزیابی بازار‌های خارجی و برقراری ارتباط با مشتریان خارجی دفاتر مرکزی، تأسیس می‌گردند. دفاتر نمایندگی غالبا به وسیله یک شخص خارجی که از سوی دفتر مرکزی دارای مجوز است، اداره می‌گردد.

مشارکت

هر مشارکتی حداقل نیاز به ۲ شریک خواهد داشت. وظایف شرکا در مشارکت به صورت کلی نامحدود می‌باشد. در کشور تاجیکستان در حالت کلی سه نوع مشارکت برای سهامداران خارجی موجود است: مشارکت از نوع کامل، مشارکت به صورت محدود و یا شراکت تعاونی تولید
شراکت از نوع کامل: یک مشارکت از نوع کامل به معنای گروهی از افراد است که برای رسیدن به اهدافی مشترک با یکدیگر همکاری می‌کنند. تشکیل یک مشارکت از نوع کامل پیچیده و دشوار نیست و ضروری است که حتما حداقل دو فرد در خصوص ایجاد یک نوع شراکت توافق نمایند و یک قرارداد کتبی را تنظیم کنند. قرارداد هم باید به وسیله همه شرکا به صورت رسمی امضاء گردد. هر یک از سهامداران مجاز خواهند بود که به صورت مستقل عمل نموده و تمامی شریکان به صورت دائمی با اموال شخصی خود در خصوص پرداخت بدهی‌های شرکت دارای مسئولیت هستند.
مشارکت از نوع محدود: مشارکت محدود به معنای یک توافقنامه شراکت با محدود نمودن وظایف بعضی از شریکان می‌باشد. در این نوع شراکت، حداقل یکی از شرکاء مسئولیت عمومی خواهند داشت در صورتی که مسئولیت کلیه شریکان محدود به مقدار سرمایه‌ای است که از پیش تعیین شده است. برای ایجاد شراکت از نوع محدود، به توافق حداقل یک شریک دارای وظایف محدود و یک شریک با وظایف نامحدود نیاز خواهیم داشت. مشارکت از نوع محدود نسبت به مشارکت کامل دارای انعطاف پذیری و قابلیت‌های بیشتری است. زیرا با افزودن تعداد شریکان با مسئولیت محدود قادر خواهیم بود مقدار سرمایه شرکت را افزایش دهیم.
شراکت تعاونی تولید: تعاونی تولید به یک انجمن داوطلبانه گفته می‌شود که دارای عضویت حداقل به میزان ۵ نفر است و به فعالیت‌های تجاری و اقتصادی مشترک در خصوص تولید کردن کالا، فروش محصولات و تجارت می‌پردازند. ماده قانونی در رابطه با تشکیل این نوع شراکت ماده ۱۱۸ قانون مدنی کشور تاجیکستان می‌باشد. وظایف اعضای شراکت تعاونی تولید محدود به مقدار تعیین شده در اساسنامه خواهد بود. تعداد اعضای شراکت تعاونی تولید اگر بیش از ۵۰ عضو باشد این مشارکت نیاز به یک هیئت نظارت خواهد داشت.

شرایط عمومی ثبت شرکت در تاجیکستان

گسترش ارتباطات به صورت جهانی و بین‌المللی کردن تجارت این امکان را برای سرمایه‌گذاران و تاجران فراهم نموده است تا موسساتی را در سرتاسر جهان ایجاد کنند. با تحقیقات درست، سرمایه‌گذاری کردن مالی و رعایت اصول قانونی می توان تجارت و سرمایه‌گذاری را در همه کشورهای دنیا برقرار نمود. برای افتتاح موسسه در کشور تاجیکستان آگاهی دقیق از عوامل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که در شکل‌گیری و پیشرفت مشاغل تاثیرگذارند، بسیار حائزاهمیت است و عدم توجه به این شاخص‌ها ممکن است منجر به پیامدهای ناگواری گردد. سرمایه گذاران بالقوه، تاجران و یا کارآفرینان می‌بایست برای افتتاح یک تجارت نوین زیرساخت‌های اساسی موجود در کشور تاجیکستان را به خوبی بشناسند و در نظر داشته باشند، زیرا این زیرساخت‌ها می توانند به تشکیل یک فرآیند منظم و یکپارچه یاری برسانند. از سوی دیگر کمبود زیرساخت‌ها نیز غالبا همانند یک مانع برای پیشرفت تجارت و سرمایه‌گذاری به شمار خواهند آمد.
وجود هرج و مرج و اختلافات در دولت، وجود فساد، عدم اصلاحات درست اقتصادی و همچنین عدم مدیریت صحیح بیانگر آسیب پذیری اقتصاد کشور تاجیکستان می‌باشد، تاجیکستان یک کشور روستایی می‌باشد که بخش اعظمی از آن به صورت بیابانی است. اما در قسمت جنوب غربی تاجیکستان زمین‌های مطلوب و حاصلخیزی برای کشاورزی موجود است. به صورت کلی بیش از 10% زمین‎‌های کشور تاجیکستان از قابلیت کشت و زراعت برخوردار هستند، اما با این حال تاجیکستان در زمینه کشاورزی دارای جایگاه بالایی است به گونه‌ای که حدود یک چهارم از میزان تولید ناخالص داخل کشور را تشکیل داده است. کشور تاجیکستان همچنین توانسته است در طول سالیان گذشته، بهره‌برداری‌های خود را از منابع معدنی مانند طلا، آهن، جیوه، آلومینیوم و غیره افزایش دهد. به علاوه بخش اعظمی از نیاز کشور تاجیکستان به انرژی، از راه بهره‌برداری از منبع گاز طبیعی رفع می‌گردد.

ثبت شرکت در تاجیکستان موسسه ثبتی مهرگان 02144231712 2

ثبت شرکت در تاجیکستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت انواع شرکت در تاجیکستان

اگر شما هم تمایل به ثبت شرکت در تاجیکستان دارید باید آگاه باشید که در این کشور هم، مانند بسیاری از کشورهای جهان موسسات در انواع گوناگونی به ثبت می‌رسند. ثبت و تاسیس هر یک از این شرکت‌ها مشمول شرایط و مقرراتی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

بر اساس ماده ۹۴ قانون مدنی کشور تاجیکستان اشخاص می توانند برای ثبت کردن شرکت از نوع مسئولیت محدود اقدام کنند.
تعداد سرمایه‌گذاران برای ثبت کردن موسسه از نوع مسئولیت محدود، باید حداقل یک فرد و حداکثر به میزان ۳۰ نفر باشد.
سرمایه و هزینه اولیه برای ثبت کردن این نوع موسسات حدود ۱۵۰ USD می‌باشد و حداقل بخشی از سرمایه باید در هنگام ثبت نام پرداخت گردد.

شرکت با مسئولیت تکمیلی

بر اساس ماده ۱۰۵ قانون مدنی کشور تاجیکستان، موسسات با وظایف تکمیلی مورد تایید هستند.
مهم‌ترین تفاوت شرکت از نوع مسئولیت محدود و شرکت از نوع مسئولیت تکمیلی در رابطه با میزان مسئولیت شریکان در این موسسات است.
حدود مسئولیت سرمایه‌گذاران در موسسه از نوع مسئولیت تکمیلی، در برخی مواقع از میزان سرمایه بیشتر خواهد شد.

شرکت سهامی

سهام موسسه A joint در کشور تاجیکستان، بدون در نظر گرفتن ملیت و کشور مبدأ سهامدار، تاسیس خواهد شد.
مقدار سهام هر موسسه طبق نظر سهامداران و موسسان شرکت مشخص خواهد شد.
حداقل میزان سرمایه اولیه در خصوص تاسیس شرکت سهامی عام ۱۰۵۰دلار و در خصوص ثبتشرکت سهامی خاص ۲۱۰دلار است.

دفتر شعبه یا نمایندگی شرکت‌های خارجی

در برخی مواقع احتمال دارد که یک موسسه خارجی و یا یک دفتر مرکزی به جهت انجام عملیات تجاری، به ثبت نمودن شرکت در کشور تاجیکستان به صورت ایجاد یک دفتر نمایندگی، بپردازد.  
لازم به ذکر است که میزان تفاوت دفاتر شعبه و دفاتر نمایندگی به میزان و نوع فعالیت‌های موسسه و همچنین وضعیت حسابداری شرکت وابسته است.

دفتر شعبه

دفاتر شعبه به مثابه یک شرکت خارجی هستند که تمایل به ماهیت فیزیکی در کشور تاجیکستان و آغاز سرمایه‌گذاری و برقراری ارتباط با شریکان تجاری اهل تاجیکستان را دارند.
دفتر شعبه دارای یک شخصیت حقوقی مجزا و مستقل از دفتر مرکزی شرکت نیست و وظیفه حقوقی دفاتر شعبه به صورت کلی وابسته به دفتر مرکزی خواهد بود.
دفتر شعبه می‌بایست دارای یک مدیریت جداگانه و مستقل، حساب‌های بانکی قانونی و همچنین یک حسابداری مجزا و کاملا مستقل باشد.

دفتر نمایندگی

دفاتر نمایندگی به جهت نظارت و ارزیابی بازار‌های تجارت خارجی و برقراری ارتباط و تعامل با مشتریان خارجی دفاتر مرکزی افتتاح می‌گردند.
دفاتر نمایندگی غالبا به وسیله یک شخص خارجی که از طرف دفتر مرکزی دارای مجوز است، اداره می‎گردد.

مشارکت

در هر مشارکت حداقل نیاز به وجود ۲ شریک خواهد بود.
به صورت کلی وظایف شریکان در مشارکت نامحدود خواهد بود.
سه نوع نحوه مشارکت کردن در خصوص ثبت شرکت در تاجیکستان برای سرمایه گذاران و سهامداران خارجی موجود است: مشارکت به صورت کامل، مشارکت از نوع محدود، مشارکت تعاونی تولید

مشارکت کامل

یکی دیگر از انواع ثبت شرکت در تاجیکستان که با عنوان مشارکت کامل شناخته می شود به معنای مجموعه‌ای از اشخاص است که برای رسیدن به مقاصدی مشترک به صورت یک مشارکت کامل با یکدیگر همکاری می‌کنند.
ایجاد مشارکت کامل امری دشوار و پیچیده نیست و تنها کافی است حداقل دو شریک در خصوص تشکیل یک نوع شراکت توافق نموده و یک قرارداد کتبی را تنظیم کنند.
کلیه شریکان باید این قرارداد را به صورت رسمی امضاء کنند. هر یک از شرکا مجاز هستند به صورت مستقل عمل کنند اما همه اعضا به صورت دائمی با اموال شخصی خود در خصوص پرداخت بدهی‌های شرکت مسئول هستند.

مشارکت محدود

از دیگر انواع ثبت شرکت در تاجیکستان، ثبت کردن مشارکت به صورت محدود است. در بخش مربوط به مشارکت کامل بیان شد که شریکان در خصوص بدهی‌های مربوط به شرکت دارای مسئولیت کامل هستند.
اما یک نوع دیگر از مشارکت در این کشور وجود دارد که با عنوان مشارکت محدود شناخته می‌شود. این نوع شراکت در واقع یک نوع توافقنامه به صورت محدود کردن وظایف برخی از شریکان است.
در این نوع شراکت باید حداقل یکی از شریکان دارای وظایف عمومی باشد. در صورتی که وظایف بقیه شریکان محدود به مقدار سرمایه‌ای خواهد بود که از پیش تعیین گردیده است.
در تشکیل مشارکت از نوع محدود، نیاز به توافق میان حداقل یک شریک با وظایف محدود و یک شریک با وظایف نامحدود خواهد بود.
مشارکت از نوع محدود قابلیت و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به مشارکت از نوع کامل خواهد داشت. زیرا با افزودن شریکانی که دارای مسئولیت محدود هستند، می‌توانیم بر میزان سرمایه شرکت بیفزاییم.

تعاونی تولید: نوع خاصی از ثبت شرکت در تاجیکستان

بر اساس ماده ۱۱۸ قانون مدنی کشور تاجیکستان، اشخاص قادر هستند با مشارکت حداقل ۵ فرد، اقدام به تشکیل یک انجمن کاملا داوطلبانه با عنوان تعاونی تولید نمایند.
در این نوع شراکت افراد به انواع فعالیت‌های تجاری- اقتصادی در خصوص تولید کالا، فروش محصولات و تجارت به صورت مشترک، مشغول خواهند بود.
وظایف هر یک از افراد تعاونی تولید وابسته به میزان تعیین شده در اساسنامه شرکت خواهد بود. در شراکت تعاونی تولید اگر تعداد اعضا بیش از ۵۰ فرد باشد، نیاز به یک هیئت نظارت خواهد بود.

 

مشارکت

مراحل ثبت شرکت در تاجیکستان

اشخاص متقاضی باید برای ثبت شرکت در تاجیکستان فرآیند مشخصی را طی نمایند که این مراحل شامل موارد زیر خواهد بود.
1. پرداخت کردن هزینه مورد نیاز که این امر فقط یک روز به زمان نیاز خواهد داشت. مبالغ مورد نیاز عبارتند از: 1000TJS (سامانی) به جهت هزینه‌های ایالتی و 80TJS (سامانی) به ازای دریافت و ثبت مشخصات و اطلاعات
2. ثبت نمودن شرکت و دریافت کد مالیاتی TIN، در این مرحله از روند کار هیچگونه هزینه‌ای از شخص متقاضی ثبت، دریافت نخواهد شد و این کار معمولا طی یک روز به پایان می‌رسد.
3. موسسه می‌بایست در سازمان‌هایی که حامی حقوق اجتماعی و بازنشستگی افراد هستند، ثبت گردد و SIN را اخذ کند. این مرحله غالبا 14 روز طول می‌کشد و هزینه‌ای از اشخاص متقاضی دریافت نخواهد شد.
4. افراد متقاضی می‌بایست از راه Sealmaker برای موسسه خود دریافت نمایند، این امر به مدت 2 روز به طول می‌انجامد و هزینه مورد نیاز برای دریافت مهر 70TJS (سامانی) می‌باشد. همچنین افراد سرمایه‌گذار می‌بایست در نهادهای مالیاتی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده ثبت‌نام نمایند.

مراحل ثبت شرکت در تاجیکستان

ثبت شرکت در تاجیکستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

فرصت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در تاجیکستان

اشخاصی که تمایل به ثبت شرکت در تاجیکستان را داشته باشند، این امکان وجود دارد که در زمینه‌های گوناگونی به تجارت بپردازند. اما تجارت در حوزه‌هایی مانند ساخت نیروگاه‌هایی به جهت تولید کردن برق آبی و یا ایجاد سد، احداث نمودن کارخانه‌هایی برای تولید انواع مصالح‌ ساختمانی، صنایع غذایی، تجهیزات بهداشتی، صنایع دارو، تجهیزات درمانی و پزشکی، صنایع گردشگری، صنایع تبدیلی، تجهیزات راه سازی، تجهیزات مخابراتی و صنایع نساجی موقعیت تجاری بسیار خوبی را رقم خواهد زد که بدین وسیله سرمایه و سودآوری شرکت افزایش پیدا خواهد کرد.

مالیات ثبت شرکت در تاجیکستان

طبق قوانین و مقررات مالیاتی که در کشور تاجیکستان تعیین شده است، مالیات دارای انواع گوناگونی اعم از مالیات مستقیم، مالیات غیر مستقیم، مالیات ملی و مالیات محلی است. دستگاه مالیاتی تاجیکستان دارای 19 نوع مالیات است که از این تعداد 16 نوع از مالیات ملی و 3 نوع از مالیات محلی هستند. در سطح ملی کلیه شرکت ها امر مالیات بر درآمد را برای افراد پوشش خواهند داد در صورتی که شراکت مالیات بر درآمد امری کاملا شخصی است. در سطح محلی همه فعالیت‌ها و امور تجاری موسسات و شرکت‌ها به صورت برابر، دارای مالیات تجاری خواهند بود که زیر نظر سازمان محلی نظارت و مدیریت می‌گردد. بر اساس قوانین و مقررات مالیات بر درآمد موسسات 15%، مالیات بر درآمد اشخاص در شراکت 13% و مالیات بر درآمد 10% است.

مالیات ثبت شرکت در تاجیکستان

ثبت شرکت در تاجیکستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک ثبت شرکت در تاجیکستان

  1. تکمیل و ارائه فرم ثبت نام
  2. تصمیم در ثبت کردن یک موسسه حقوقی
  3. ارائه کپی سند هویتی همه سرمایه‌گذاران شرکت و تأییدیه مالیاتی
  4. ارائه کپی شناسنامه متقاضی ثبت
  5. ارائه کپی تأیید آدرس موسسه حقوقی

مدارک مورد نیاز برای دریافت شناسه مالیاتی به جهت ثبت شرکت در تاجیکستان

1. تکمیل و ارائه فرم ثبت نام
2. تصمیم در ثبت نمودن یک موسسه حقوقی
3. ارائه کپی سند هویتی همه سرمایه‌‎گذاران و تأییدیه مالیاتی
4. ارائه کپی شناسنامه متقاضی ثبت
5. ارائه کپی تأیید آدرس موسسه حقوقی
بر اساس ماده ۱۰ قانون RT 3508 ثبت نام کردن باید تنها طی ۵ روز کاری از هنگام ارائه نمودن مدارک تکمیل گردد. همه متقاضیان بعد از انجام ثبت نام خود یک کد TIN، و یک کد SIN اخذ خواهند کرد.
هزینه‌های مورد نیاز برای ثبت نام کردن در جهت دریافت شماره مالیاتی برای ثبت شرکت در تاجیکستان به این گونه می‌باشد: ۱۰۰۰ TJSبرای هزینه دولتی و ۸۰ TJSبرای هزینه بررسی مدارک مربوطه

تسهیلات سرمایه گذاری در تاجیکستان

  1. انواع تسهیلات مالیاتی
  2. انواع تسهیلات گمرکی
  3. اعطا نمودن انواع کمک‌های بلاعوض به صورت نقدی و غیر نقدی دولتی
  4. انواع تسهیلات مالیاتی و گمرکی بر اساس ترتیبات تعیین شده در دسترس سهامداران قرار داده خواهد شد.

شرایط حقوقی ثبت شرکت در تاجیکستان

همه کشورهای جهان، مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و چالش‌های دشوار و پیچیده خود را در خصوص شکل‌گیری، گسترش و پایداری انواع خدمات یا یک کسب و کار ارائه خواهند داد. تاجران، سرمایه‎ گذاران و کارآفرینان می‌بایست با راهنمایی یک تیم حقوقی حاذق و مجرب به این‌ گونه تعاملات ورود کنند. تنها اشخاصی  که دانش کامل در خصوص مقررات شرکت‌های محلی کشور تاجیکستان و موسسات بین المللی داشته باشد می‌تواند علاوه بر جلوگیری کردن از بروز مسائل، یک کسب و کار خارجی را هم افتتاح نماید.
تاجران و سرمایه‌گذاران بالقوه و همچنین سهامداران و کارآفرینان، می‌بایست در هنگام برنامه‌ریزی کردن در خصوص افتتاح یک کسب و کار نو، زیرساخت‌های موجود در کشور تاجیکستان را بررسی کرده و در نظر بگیرند. ضمن اینکه زیرساخت‌های یک کشور و سیستم‌های آن، قادر هستند به ایجاد یک فرآیند منظم و یکپارچه در انواع تجارت‌ها کمک نمایند‌، به علاوه می‌توانند نشان‌دهنده میزان اشباع بازار و درصد کاهش پتانسیل پیشرفت هم باشند. از طرفی کمبود زیرساخت‌های یک کشور هم غالبا به منزله یک مانع اصلی برای پیشرفت محسوب خواهد شد. با این حال، نبود زیرساخت‌ها در یک کشور، نشان‌دهنده گشودگی بازار تجارت در آن برای ایجاد یک کسب و کار نوین و سودآور است.
اگر شما هم در حال بررسی و تحقیق در خصوص ثبت یک شرکت در کشور تاجیکستان هستید، می‌بایست در حوزه اطلاعات امور مالیاتی این کشور هم با وکیلان سازمان حقوقی اصطهباناتی مشورت کنید. این مشاور در تمامی امور، از مقررات و ساختارهای خاص مالیاتی گرفته تا نحوه پرداخت مالیات‌های شرکت به شما مشاوره خواهد داد و می‌تواند راهنمای خوبی برایتان باشد. شما همچنین می‌بایست شرایط مالیاتی موسسه‌ای را که ثبت کرده‌اید، با توجه به هر شرایطی که در آن قرار دارد در نظر گرفته و پیش‌بینی‌های مورد نیاز را در این خصوص انجام دهید.

شرایط حقوقی ثبت شرکت در تاجیکستان

ثبت شرکت در تاجیکستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

افتتاح حساب بانکی برای ثبت شرکت در تاجیکستان

در کنار ایجاد یک شرکت، ساخت یک یا چندین حساب بانکی رسمی در کشور تاجیکستان بسیار ضروری می‌باشد. Confidus Solutions امکان گشودن حساب بانکی قانونی را در بیشتر از بیست و یک حوزه قضایی فراهم نموده است. بنابراین این امر می‌تواند شرایط را برای متقاضیان بسیار آسان نماید.
Confidus Solutions  با در اختیار داشتن یک آدرس ثبت شده و موثق برای تجارت جهانی، این امکان را به یک سرمایه‌گذار یا تاجر خارج از تاجیکستان می‌دهد تا یک دفتر مجازی در داخل کشور تاجیکستان راه‌اندازی نماید. به وسیله این آدرس، کارآفرینان یا سهامداران بین‌المللی قادر خواهند بود تا مواردی از قبیل نامه پستی، قوانین افتتاح حساب‌های بانکی و غیره را برای خود به آسانی ایجاد نمایند.

قانون اساسی ثبت شرکت در تاجیکستان

در این قسمت از مقاله حاضر می‌خواهیم به قوانین اصلی و مهم ثبت کردن شرکت در کشور تاجیکستان بپردازیم. قانون مدنی کشور تاجیکستان در سال 1999 میلادی تصویب گردید که در خصوص ساختارهای اساسی تجارت کردن و ثبت نمودن شرکت در تاجیکستان مقرراتی را ارائه کرده است.
در ابتدا باید به این مورد اشاره کنیم که ثبت نمودن موسسه در کشور تاجیکستان در انواع گوناگون شرکت از نوع مسئولیت محدود (LLC)، شرکت از نوع JSC (موسسه سهامی – عمومی یا غیرعمومی) و همچنین دفاتر نمایندگی یا شعب مورد تایید بوده و امکان‌پذیر است. در ارتباط با اینکه کدام یک از انواع قانونی تجارت در کشور تاجیکستان مناسب بوده یا برای شما خوشایندتر است ابتدا باید یک گزارش کامل و قانونی تهیه نموده و در آن همه ویژگی‌های مثبت و منفی را با یکدیگر به صورت دقیق مورد مقایسه قرار دهید. به علاوه می‌بایست امور مالیاتی مربوط به هر یک از ساختارهای قانونی را به طور کامل مورد ارزیابی قرار دهید.     

سخن پایانی

بر اساس آنچه که در این مقاله بیان شد، ثبت شرکت در تاجیکستان همچون سایر کشورهای جهان دارای شرایط ویژه‌ای است که برای موفقیت در آن می‌بایست به تمام دستورالعمل‌ها و قوانین مربوط به آن آگاه بود.  در مقاله حاضر به مباحث گوناگونی پیرامون اخذ اقامت از طریق ثبت کردن شرکت در کشور تاجیکستان پرداختیم مانند موضوع مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت، انواع ساختارهای شرکت در تاجیکستان و همچنین امور مالیاتی ثبت شرکت در این کشور و بسیاری از قوانین دیگر در این خصوص. اما نکته بسیار مهم این است که برای یک اقدام موفقیت‌آمیز در چنین اموری می‌بایست علاوه بر آگاهی از تجربه کافی هم برخوردار بود. در این راستا شما عزیزان می‌توانید به جهت ثبت شرکت خود در کشور تاجیکستان و پیگیری امور اداری و قانونی آن با کارشناسان مجرب موسسه مهرگان از طریق شماره تماس 02144231712 ارتباط برقرار کرده و مشورت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.