ثبت شرکت در تایلند

ثبت شرکت در تایلند

ثبت شرکت در تایلند

به مرجع بزرگ ثبتی و حقوقی مهرگان خوش آمدید؛ گاه برای شما نیز پیش آمده که کشور تایلند را بدلیل موقعیت مناسب آب و هوایی و بهره‌مندی از موقعیت گردشگری پر رونق، یک اولویت برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. ما در این تاپیک قصد داریم تا شما را با کلیات ثبت شرکت در این اقلیم آشنا کنیم. پس لطفا تا آخر این جستار با ما همراه باشید. جهت ارتباط و تماس با کارشناسان ما با شماره تلفن 02144231712 تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت در تایلند

ثبت شرکت در تایلند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

معرفی جامع کشور تایلند

تایلند کشوری است واقع در جنوب شرقی آسیا با وسعت120 .513 کیلومتر مربع. پایتخت رسمی این کشور، شهر بانکوک، زبان رسمی آن تایلندی و واحد پول آن «بات» می‌باشد. این کشور به دلیل مجاورت با دریا از آب و هوای معتدل و اراضی بسیار حاصلخیزی روبرو است. کشور تایلند با بهره‌مندی از عوارض و چشم اندازهای طبیعی، از شمال (کوهستانی) با یک آمیختگی در جنگل های انبوه، نواحی مرکزی (شالیزارها و مزارع سرسبز برنج) و همچنین در غرب و شرق پوشیده از مراتع وسیع و باغ های میوه، درختان کائوچو و ساحل شنی سفید است.
تایلند همچنین از مناظر کم نظیری چون جزایر متعدد و خاص بهره می‌برد. تایلند القاب دیگری چون «ببر آسیا» را برای خود به ثبت رسانده؛ دلیل اصلی انتخاب این نام، رشد سریع اقتصادی این کشور است. تایلند بنا بر گزارش‌های دوره‌ای بانک جهانی، در یک جهش عجیب، سریع ترین رشد اقتصادی جهان را در سال های اخیر برای خود به ثبت رسانده است.
دیگر عوامل اصلی که به عقیده کارشناسان این رشد اقتصادی را برای تایلند رقم زده، در مولفه‌های اجتماعی اقتصادی و نیز سیاسی نهفته است.
آن‌ها ادعا می‌کنند که پذیرش نظام سلسله مراتبی، وجود ارزش‌ برابری در میان شهروندان، اولویت اهمیت به فرهنگ کار و انضباط کاری، دخالت ندادن مضامین سیاسی در اقتصاد بعنوان یک عنصر بازدارنده در رشد آن، برخورداری اقتصاد کلان از ثبات و آرامش بالا، دعوت گسترده از سرمایه گذاران خارجی و جلب اعتماد آنان، کنترل و مدیریت تورم به این بلوغ اقتصادی دامن زده‌اند.
طبعا یکی از سریع ترین و مطمئن ترین روش‌ها جهت دریافت اقامت تایلند، ثبت شرکت است. معمولا با ثبت شرکت در تایلند، شما قادر به اخذ ویزای تجاری این کشور می‌باشید؛ متقاضیان می‌توانند با این اقدام، برای دریافت ویزای بلندمدت تجاری تایلند گام اثرگذاری برداشته و به راحتی در صورت تمایل، در کنار داشتن یک اقامت دائم از سرمایه‌گذاری ثابت و امن بهره ببرند.
اگر شما نیز به ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در کشور فرصت‌ها ـ تایلند ـ فکر می‌کنید، نیاز دارید تا ضمن کسب اطلاعات کافی در این زمینه، از مشاوره‌ حقوقی و داشتن یک هم‌راه آگاه و کاردان بهره ببرید. نیازی نیست تا شخصا شما کل زمان و ابزار خود را برای ثبت شرکت در کشوری دیگر بکار بگیرید. همکاران ما در موسسه حقوقی و ثبتی مهرگان این کار را علی‌رغم پیچیدگی‌های خاص برای شما انجام خواهند داد. 

قوانین ثبت شرکت در تایلند

اگر تمایل به ثبت شرکت در تایلند را دارید باید بدانید که به حداقل 2 شریک تایلندی نیاز دارید و آن‌ها می‌بایست 51% از 100% سهام شرکت شما را در اختیار داشته باشند. البته در ادامه به ازای هر 1 نفر خارجی که در این شرکت مشغول به فعالیت می‌شوند، می‌بایست 4 نفر کارمند تایلندی همزمان استخدام شوند که در این صورت به ازای هر یک کارمند خارجی می‌بایست به سرمایه شرکت خود 2 میلیون بات تایلندی اضافه کنید. این به آن معنی است که اگر سهامداران تایلندی 51 درصد از سهام شرکت را به نام خود در اختیار داشته باشند، اتباع خارجی قانونا اجازه دارند تا حداکثر 49 درصد از سهام شرکت را برای خود ثبت کرده و از امتیازات آن استفاده نمایند.
در کشور تایلند هر شخص اعم از حقیقی و حقوقی اجازه دارد تا برای ثبت شرکت خود مطابق قوانین گام برداشته و پس از آن می‌بایست برای تحویل مدارک درخواستی پلیس مهاجرت، مراجعه کرده و در نهایت برای اخذ اقامت اقدام نماید.

ثبت شرکت در تایلند موسسه ثبتی مهرگان 02144231712 2

ثبت شرکت در تایلند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در تایلند

  1. اصل گذرنامه متقاضی
  2. اصل و کپی صفحات شناسنامه متقاضی (به همراه اسکن آن در یک سی‌دی)
  3. دوازده قطعه عکس پرسنلی در ابعاد شش در چهار (بصورت تمام رخ و بدون عینک)
  4. حضور شخص متقاضی به جهت تحقق امورات اقامتی در تایلند الزامی است.

چگونگی ثبت شرکت در تایلند

برای ثبت شرکت در تایلند بهتر است ابتدا از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شوید و پس از اتمام گام‌های ثبت شرکت می‌بایست با بازگشت مجدد به ایران و ارائه مدارک ثبتی شرکت به سفارت تایلند در ایران، آنگاه تقاضای ویزای کاری نمائید. شما می‌بایست پس از اتمام این مرحله، به تایلند برگردید و این بار از طریق وکیل تعیینی خود اقدام ادامه روند دریافت اقامت را از طریق دولت تایلند پیگیری نمایند.
اقداماتی که لازم است برای ثبت شرکت در تایلند دنبال کرد عبارتند از:
1. ارائه 3 نام مختلف برای ثبت برند و علامت تجاری شرکت
2. تهیه و ارائه نسخه چاپی و الکترونیکی تفاهم‌نامه انجمن شرکت بصورت تایپ شده
3. ثبت قانونی و رسمی شناسه مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت
4. افتتاح حساب بانکی به نام شرکت
5. اقدام نهایی برای اخذ مجوز کار و فعالیت (اخذ مجوز کار برای تبعه خارجی کاملا الزامی است) .

چگونگی ثبت شرکت در تایلند

ثبت شرکت در تایلند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

انواع متفاوت شرکت‌های مجاز به ثبت در تایلند

ثبت شرکت در تایلند (گروه سهامی خاص)

مسئولیت قبول تعهدات در این دسته از شرکت‌ها تنها در قبال وجوه سرمایه گذاری شده‌ای است که توسط سهامداران صورت گرفته؛ تاسیس این نهاد مشروط به وجود حداقل 3 سهامدار است که در اینصورت، برای تشکیل سرمایه رسمی نیاز به هیچگونه تقاضای رسمی از سوی آنان نیست.
علی‌رغم این توضیحات، در عمل ممکن است ارزش دقیق قولنامه با توجه به نوع فعالیت صورت گرفته قابل تغییر است. این فرم تجاری اغلب برای وسایل نقلیه کوچک و متوسط ​​مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ثبت شرکت در تایلند (گروه سهامی عام)

سهامداران این گروه قانونا در قبال میزان سرمایه گذاری انجام شده مسئول هستند؛ در این مورد نیز مطالبات رسمی منوط به تشکیل سرمایه بصورت رسمی نیست اما این به آن معنی نیست که به هر نوع فعالیت مشغول شد بلکه می‌بایست نوع خاصی از آن را در بر بگیرد. با وجود این، تشکیل نهاد مربوطه نیازمند مشارکت فعال حداقل 15 سهامدار است که نیمی از آن‌ها می‌بایست از اشخاص داخل و شهروند بومی انتخاب شوند. صاحبان سهام مختارند تا آزادانه این سرمایه را انتقال دهند. این شیوه کسب و کار معمولا بسیار مناسب مشاغل بزرگی است که می‌خواهند سرمایه نقدی یا پولی مردم را درگیر کنند.

نوع مشارکت عمومی

این یک تشکیلات از نوع تجاری تلقی می‌شود که گاهی اوقات توسط حداقل دو نفر ایجاد می‌شود و کلیه مسئولیت‌ها در قبال تعهدات، به شکل متقابل و بطور کامل در این خصوص، میان اعضاء تقسیم می‌شوند.

ثبت شرکت به شیوه تضامنی در تایلند

همچنین، شیوه تضامنین نیز یک تشکیلات تجاری تلقی می‌شود که حداقل اعضای موسس آن، یک (1) یا دو (2) شریک عمومی است؛ در این شیوه از ثبت شرکت، افراد مذکور به قبول مسئولیت‌های مالی متقابل کل شرکت‌ پرداخته و شرکایی که دارای مسئولیت‌های محدود هستند، صرفا مسئول بررسی و پاسخگویی به نتایج حاصل‌شده از کلیه معاملات در صندوق های سرمایه گذاری شده هستند.

شیوه تاسیس شعبه یا شعبات

گاهی اوقات سرمایه‌گذاران یا سهامداران خواهان آزمایش فرصت‌های تجاری در تایلند هستند تا به انتخاب گزینه مناسب رسیده و اقدام نهایی کنند. در این حالت، شعبه ملزم است تا انواع دقیق عملیات تجاری واحد اصلی خود را در کشور مقصد به ثبت برساند.

مراحل ثبت شرکت در تایلند

چنانچه به فکر ارزیابی تایلند بعنوان حوزه قضایی هدف خود هستید، مثلا، با فرض بر اینکه این مراحل را تنها یک ثبت‌نام اولیه برای ایجاد یک شرکت سهامی خاص در نظر بگیریم، لازم است ابتدا:
1. ابتدا در مورد نوع فعالیت تجاری و ساختار یک وسیله نقلیه آینده تصمیم‌گیری شود،
2. انتخاب نام تجاری برای وسیله نقلیه احتمالی و ارائه به بخش توسعه تجارت (وزارت بازرگانی)،
3. بازگشایی حساب بانکی به نام موسسه و واریز 25% از سرمایه قانونی به آن،
4. اسناد ثبت نام، تنظیم و به ریاست بخش توسعه تجارت (وزارت تجارت) تسلیم شوند،
5. ثبت نام برای انجام فرآیندهای مالیاتی و تامین اجتماعی،
6. دریافت دیگر مجوزهای لازم و برخی از مجوزات اختیاری.
نکته: شیوه‌های راه اندازی و استفاده از وسایل نقلیه احتمالی در تایلند ممکن است بسته به نوع فعالیت‌ و کسب‌و‌کار‌ها متفاوت باشند. جهت اطلاعات دقیق‌تر از این شیوه‌ها می‌توانید در هر زمان با متخصصان و مشاورین ما تماس برقرار نمائید.

ثبت شرکت در تایلند موسسه ثبتی مهرگان 02144231712 4

ثبت شرکت در تایلند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

چارچوب‌های قانونی و نظارتی

بطور کلی داشتن یک چارچوب قانونی و ویژه برای انجام تجارت‌ در هر گروهی از فعالیت‌های دلخواه، مطلوب است و نوعی امتیاز تلقی می‌شود. با وجود این، ممکن است سرمایه گذاران غیر بومی با نیاز کمی به منظور برآورده کردن خواسته‌ها مواجه شوند. مشورت با یک متخصص داخلی برای اطلاع از این جنبه‌ها از ضروریات است. همچنان پیشنهاد ما به شما قبل از هرگونه اقدام برای ثبت شرکت در تایلند، استفاده از نظرات و راهنمایی‌های مشاورین آگاه و خبره است. موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان با تمام توان در خدمت شماست!
اگر متقاضی راه اندازی و مدیریت وسایل نقلیه در تایلند هستید، عمده‌ترین و مهم‌ترین اسناد قانونی فرادست و تنظیم کننده شامل موارد زیر هستند:
1. قانون‌هایی از جمله قانون موضوعه تجارت و مدنی،
2. قانون خاص ثبت تجارت در تایلند،
3. قانون تجارت خارجی در تایلند،
4. کلیات قانون درآمد،
سرمایه گذاران تبعه خارجی جهت ثبت شرکت در تایلند نیاز دارند که در نخستین مرحله به وزارت بازرگانی مراجعه کنند. این امکان وجود دارد که در موارد خاص، نیاز به تعامل با کمیسیون اوراق بهادار و بورس یا بانک تایلند نیز احساس شود که در اینصورت، عقد قرارداد و ارائه درخواست به این ارگان‌ها ضروری است. هیئت سرمایه گذاری در این کشور، یک نهاد ویژه تعبیر می‌شود که قادر است با استفاده از موقعیت قانونی و جایگاه بالای خود دست به تشویق و ترویج معاملات سرمایه گذاری مختلف در تایلند بزند.

مزایای ثبت شرکت در تایلند

چنانچه برای مقدمات حضور تجاری خود در تایلند، ثبت شرکت را در نظر می‌گیرید، می توانید بطور بالقوه از مزایا و ثمره این حضور بهره ببرید:
1. کمک به تحقق اقتصاد پایدار و مقاومتی کشور،
2. ایجاد تحرک در اغلب بخش‌های چرخاننده اقتصاد نظیر گردشگری، صنایع الکترونیک، صنعت خودروسازی و غیره،
3. این تحرک قادر است تا ورود بازارهای صادراتی گوناگون را به ویژه به حوزه آسیای جنوب شرقی تسهیل کند،
4. تایلند از بخش مالی بسیار قوی برخوردار است،
5. فرصت‌های نادر اما مقرون به صرفه جهت دعوت از کارکنان بومی یا محلی برای مشارکت،
6. نرخ پایین جهت ایجاد یک وسیله نقلیه.

مالیات ثبت شرکت در تایلند

اگر ثبت شرکت در تایلند را بعنوان یک از گزینه‌های حضور تجاری خود در این کشور در نظر می‌گیرید، لازم است یک آگاهی نسبی از نکات برجسته سیستم مالیاتی آن کسب کنید. این نکات عبارتند از:
1. پرداخت نرخ مالیات بر درآمد شرکتی به میزان20 درصد (CIT)
2. پرداخت نرخ مالیات بر درآمد فردی معادل 35 درصد (PIT)
3. مالیات بر ارزش افزوده معادل 7 درصد
4. پرداخت نرخ مالیات بر عایدی سرمایه (1)ـ درآمد شرکتی یا معادل عنوانی نرخ CIT عادی و (2)ـ مالیات بر درآمد فردی ـ یا معادل عنوانی نرخ PIT معمولی
5. پرداخت ردیف واریزی مطابق نرخ های مالیات نوع تکلیفی برای افراد غیر محلی و مقیم (1)ـ سود سهام ـ به میزان 10 درصد، (2)ـ نوع بهره ـ به میزان 15 درصد و (3) حق امتیازـ به میزان 15 درصد

مالیات ثبت شرکت در تایلند

ثبت شرکت در تایلند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

چگونه متخصصان ما می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند؟

اگر گزینه‌ای برای تاسیس شرکت خود در تایلند در نظر دارید متخصصان ما قادرند تا شما را در این راه تا رسیدن به مقصد نهایی همراهی کنند. کافی است به موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان اعتماد کرده و سرانجام این امور را از ما بخواهید.
متخصصان ثبت شرکت در تایلند ما همچنین ممکن است حتی محاسبه مبلغ اولیه مالیاتی را که باید از فعالیت تجاری احتمالی خود در آنجا بپردازید لحاظ نموده، یک حساب بانکی جهت تسهیل امور نهاد آینده شما افتتاح کنند یا هر الزام دیگری را که ممکن است در ادامه این مسیر برای شما منظور شود حل و فصل کنند.

سرمایه گذاری در تایلند

به دلیل رشد اقتصادی بی‌سابقه‌ای که تایلند در طول سال های اقتصادی گذشته از آن خود کرده به همراه استقبال گسترده سرمایه‌گذاران و ثبت شرکت مربوطه در آن‌جا، شاهد ورود بیش از پیش این گروه اقتصادی به تایلند و به تبع آن،‌ پاسخ متعادل به تقاضای روزافزون بازار مالی  در این کشور هستیم. آن چیز که سبب سرازیر شدن سرمایه گذاران خارجی به کشور تایلند شده است از جمله حمایت و انگیزه قوی دولت از بازار، تامین و احداث زیرساخت‌های کافی همچنین وجود نیروی کار ماهر و مقرون به صرفه در سراسر اقلیم آن است.
چنانچه شخصی به انجام تجارت در این کشور تمایل نشان داده و حضور خود را در این عرصه قطعی نماید، دولت تایلند موظف است با در نظر گرفتن سیاست‌های استاندارد جهانی که در جهت تجارت و بازار مالی آزاد، ثبات سیاسی ـ اجتماعی و موقعیت استراتژیک این کشور در آسیا گام برداشته و از فعالان اقتصادی پشتیبانی کند. این دلایل، خود می‌توانند تجارت و  سرمایه گذاری در تایلند را به یکی از جذاب ترین مقاصد جهانی و آسیا بدل کنند.

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در تایلند

هر دو مشاغل خارجی محدود و مشاغل غیرمحدود در تایلند موظفند تحت قانون مشخص تجارت خارجی به حداقل سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام نمایند. میزان حداقل سرمایه ثبت شده برای مشاغل خارجی که بصورت غیر محدود فعالیت می‌کنند 2 میلیون THB (بات تایلند) و این رقم برای مشاغل محدود تحت قانون تجارت خارجی معادل 3 میلیون THB (بات تایلند) تعیین شده.
لازم بذکر است که شرکت‌های بومی و متعلق به این کشور از ضوابط فوق پیروی نمی‌کنند.
مطابق ضوابط، وجود حداقل 3 شخص حقیقی بعنوان سهامداران اولیه (مروج) جهت سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در تایلند الزامی تلقی می‌شود. این یعنی آنکه در طول فعالیت شرکت نیز می‌بایست این 3 سهامدار حضور مستمر داشته باشند. بدیهی‌است که افراد گوناگون با هر شرایطی نمی تواند در جایگاه یک مروج قرار بگیرند. حداقل شرط برای یک مروج، داشتن حداقل 21 سال سن به بالا است تا بتواند بطور قانونی از جانب شرکت و سایر مروجین اقدام نماید. معمولا سهامداران مروج به یک اندازه از سهام شرکت برخوردارند. اگر آن‌ها تمایل به انتقال سهام خود داشته باشند می‌بایست پس از ثبت شرکت اقدام به این کار کنند.
اگر مایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در تایلند هستید، طی کردن مراحل زیر برای شما یک امر ضروری‌است:
1. در قدم اول باید یک تفاهم‌نامه همکاری در این خصوص ثبت گردد (مطابق قوانین و ضوابط تجارت تایلند)،
2. سپس در اسرع وقت یک جلسه قانونی با حضور تمام اعضاء برای انتصابات و سایر موارد تفاهمی برگزار شود،
3. اخذ نامه و صدور گواهینامه رسمی از بانک که نشان دهد وجوه حساب شخصی سهامدار تایلندی کفایت لازم را برای تاسیس دارد (در این نامه سهامداران تایلندی بین سهامداران خارجی خواهند بود).
4. لازم است تا مروجان اولیه، کلیه سهامداران و حتی مدیران بخش‌های مربوط به خود را در فرم‌های درخواستی این کشور امضاء کنند.

سخن پایانی

این نوشتار در باب ثبت شرکت در تایلند به رشته تحریر در آمده که در آن عناوینی همچون قوانین موضوعه ثبت شرکت در تایلند، مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در تایلند، چگونگی ثبت شرکت در این کشور، انواع متفاوت شرکت‌های مجاز به ثبت در تایلند که شامل انواع (گروه سهامی خاص، گروه سهامی عام، نوع مشارکت عمومی، شیوه تضامنی، شیوه تاسیس شعبه) می‌شدند، مراحل ثبت شرکت در تایلند‌، چارچوب‌های قانونی و نظارتی، مراحل ثبت شرکت در تایلند، مزایای ثبت شرکت در تایلند، مالیات ثبت شرکت در تایلند، سرمایه گذاری در تایلند، قوانین ثبت شرکت در تایلند، شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در تایلند به تفصیل مورد بررسی قرار گرفتند.
امروزه می‌توان کشور تایلند را یکی از حوزه‌های مهم مالی در شرق آسیا به شمار آورد که با اجرای سیاست‌های خاص حمایتی و گسترش زیرساخت‌های متعدد برآمده از برنامه‌های سامان‌بخشی حاکمیتی، به جایگاه مهمی از تجارت و مناسبات مالی با دیگر کشورها دست پیدا کرده.
سرمایه‌گذاری در این اقلیم در دهه‌های اخیر باعث رونق بیشاز پیش آن شده که خیل عظیم علاقه‌مندان برای پیوستن به بازار این کشور هنوز هم ادامه دارد. ثبت شرکت و کسب اقامت شغلی در تایلند می‌تواند برای شما هم فرآیندی سودزا و جذاب باشد اگر از همین امروز یک همراه امین برای خود انتخاب کنید. موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان با سابقه درخشان این اطمینان را برای شما به ارمغان آورده و از هم‌اکنون آماده خدمت‌رسانی و مشاوره به شماست. جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص با همکاران ما به شماره 02144231712 تماس حاصل فرمائید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.