ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه

در این مقاله به ثبت شرکت در روسیه می‌پردازیم. روسیه به دلیل قوانین مؤثر و سیستم مالیاتی خود توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کرده است. هنگامی که سرمایه گذاران خارجی شرکت‌های خود را در روسیه ثبت می‌کنند، شرایط مساعدی را برای افتتاح یک شرکت در روسیه مانند سایر سرمایه گذاران داخلی خواهند داشت. با توجه به سهولت مهاجرت و انجام تجارت در روسیه، کارآفرینان خارجی بسته به کسب و کاری که می‌خواهند در بازار باز کنند، گزینه‌های زیادی برای ثبت شرکت دارند.
روسیه اقتصاد روبه‌رشدی دارد و در سال 2021 در رتبه یازدهم تولید ناخالص داخلی جهان قرار دارد. تولید ناخالص داخلی این کشور در نیمه دوم سال 2021 از 40.4078 میلیارد روبل در نیمه اول سال 2021 به 50.787 میلیارد روبل رسید. از سوی دیگر روسیه می‌تواند راهی برای شروع تجارت با کشورهای اروپایی باشد.
با توجه به سوابق خوب این کشور؛ سرمایه گذاری در روسیه با در نظر گرفتن روش‌های مختلف می‌تواند یکی از سودآورترین سرمایه گذاری‌ها باشد. ثبت شرکت نیز یکی از راه‌های سرمایه گذاری و کار در این کشور است. با توجه به اینکه شرایط بسیار دوستانه‌ای برای ثبت شرکت، کار و اخذ ویزای روسیه وجود دارد، تقاضا برای ثبت شرکت در این کشور رو به افزایش است. در ادامه تمامی جزئیات مربوط به ثبت شرکت در روسیه را بررسی خواهیم کرد.
ثبت کسب و کار در کشورهای مختلف یکی از راه‌حل‌های اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کشور موردنظر می‌باشد. به عنوان مثال، گاهی اوقات برای مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی نیاز به سرمایه گذاری دارید، اما ممکن است بتوانید با هزینه‌های بسیار کمتر و صرف زمان کمتر برای ثبت شرکت، اقامت این کشور را برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنید. روسیه به دلیل قوانین و سیستم مالیاتی مطلوب برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب است. کارآفرینان خارجی تقریباً از شرایط مشابهی برای افتتاح یک تجارت در روسیه استفاده می‌کنند. شما می‌توانید برای اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت در روسیه اقدام کنید، از این طریق می‌توانید برای خانواده خود درخواست اقامت دهید. مهم‌ترین عامل برای اخذ اقامت روسیه یک طرح تجاری قوی (بیزینس پلان) و واقعی است. شما می‌توانید برای مشاوره تلفنی رایگان (02144231712) در زمینه ثبت شرکت در روسیه با کارشناسان مؤسسه مهرگان تماس گرفته و منتظر پاسخ سؤالات خود در اسرع وقت باشید.

ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

جزئیات ثبت شرکت در روسیه

یکی از راه‌های کار در روسیه، ثبت شرکت در روسیه است این مورد می‌تواند به عنوان یک منطقه کاری به عنوان بخشی از حوزه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود اما نوع ویزای پذیرفته شده برای ثبت شرکت، زیرمجموعه ویزای کار روسیه نیست، بلکه زیرمجموعه ویزای سرمایه گذاری روسیه است. به طور کلی، روند ثبت شرکت در روسیه فرایند دشواری نیست و راهی امن‌تر و کمتر دشوارتر برای اقامت در روسیه محسوب می‌شود.
با ثبت شرکت در روسیه می‌توان اقامت و حتی پاسپورت این کشور را دریافت کرد. با توجه به اینکه ثبت شرکت نیاز به درخواست خاصی برای کار ندارد، این روش می‌تواند روش بسیار مناسبی برای مهاجرت به روسیه برای تعداد زیادی از افراد باشد.

انواع شرکت‌‌ها در روسیه

در روسیه 5 نوع شرکت وجود دارد که از سایر انواع مهم‌تر است.

شرکت با مسئولیت محدود (ООО)

در شرکت با مسئولیت محدود، ورود و خروج سهام‌داران و افزایش سرمایه فقط از طریق دفتر اسناد رسمی امکان‌پذیر است. سهام‌داران یک شرکت می‌توانند حقیقی یا حقوقی باشند.
برخلاف نظر ایرانیان، رئیس شرکت دارای اختیارات مطلق است و اختیارات او محدود به اختیار نیست. شرکت با مسئولیت محدود محبوب‌ترین نوع شرکت در روسیه و مناسب‌ترین نوع شرکت برای مردم ایران است.
1- حداقل 1 عضو و حداکثر 50 عضو داشته باشد
2- حداقل سرمایه اولیه موردنیاز، 10 هزار روبل
3- مدت زمان ثبت‌نام، 2 هفته کاری است
4- 100% خارجی، بدون نیاز به شرکای روسی

شرکت سهامی خاص (АО)

در شرکت سهامی خاص، ورود و خروج سهام‌داران و همچنین افزایش سرمایه بدون دفتر اسناد رسمی (محضر) و در داخل شرکت (اطلاعات سهام‌داران در شرکت‌های با نام ثبت شده است) قابل انجام است. سهام‌داران یک شرکت می‌توانند حقیقی یا حقوقی باشند.
برخلاف تصور ایرانیان، مدیر شرکت دارای اختیار مطلق است و نمی‌توان اختیارات او را با وکالت محدود کرد.
1- حداقل تعداد اعضا 1 و حداکثر نامحدود است
2- حداقل سرمایه اولیه، 10000 روبل
3- زمان لازم برای ثبت‌نام حدود 2 ماه
4- 100% خارجی، بدون نیاز داشتن به شرکای روسی

شرکت سهامی عام (ПАО)

در شرکت سهامی عام، سهام‌داران بدون دفتر اسناد رسمی و از طریق پذیره‌نویسی در بورس، وارد و خارج از شرکت و نیز افزایش و کاهش سرمایه می‌شوند.
سهام‌داران شرکت نیز مانند شرکت‌های دیگر می‌توانند حقیقی یا حقوقی باشند.
1- حداقل تعداد اعضا 1 نفر و حداکثر نامحدود است
2- حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی شرکت 100000 روبل
3- ثبت‌نام تقریباً 6 ماه طول می‌کشد.
4- 100% خارجی، شریک روسی موردنیاز نیست

نمایندگی / شعبه (Представительсиво / Филиал)

نمایندگی فقط می‌تواند تحقیقات بازار انجام دهد و حق تجارت و فعالیت‌های اقتصادی را ندارد.
شعبه همان‌طور که از نامش پیداست شعبه‌ای از شرکت اصلی است و با تأیید اتاق بازرگانی می‌تواند در روسیه فعالیت کند و عملاً یک شرکت خارجی محسوب می‌شود نه یک شرکت روسی. شرکت فرعی نام شرکت اصلی است و می‌تواند فعالیت‌های مشابه شرکت مادر را انجام دهد.
شعبه کنترل بیشتری بر مدیر عامل دارد زیرا اختیارات مدیر عامل توسط صورت‌جلسات شرکت اصلی تعیین می‌شود. سهام‌داران شرکت می‌توانند حقیقی یا حقوقی باشند.
1- اعضای موردنیاز، حداقل یک عضو و حداکثر پنج نفر خارجی
2- بدون سرمایه راه‌اندازی
3- 100% خارجی، نیازی به داشتن شریک روسی نیست
4- مدت زمان لازم برای ثبت‌نام از دو هفته تا دو ماه

جواز کسب (ИП)

معادل جواز کسب در ایران است. تاجران و تجار خرد دارای جواز کسب هستند. مجوزهای تجاری فقط توسط شهروندان روسیه یا ساکنان دائم روسیه قابل ثبت است. دارنده پروانه کسب حق داشتن حساب بانکی ارزی و تجارت بین‌المللی (واردات و صادرات) را ندارد.
فقط یک عضو دارای مجوز کسب و کار است و بنابراین شرکت (در چارچوب مفهوم مشارکت) محسوب نمی‌شود. نام جواز کسب نام صاحب آن است.
1- حداقل تعداد اعضا یک نفر و حداکثر یک نفر می‌باشد
2- سرمایه اولیه وجود ندارد
3- 100% روسی یا خارجی با اقامت دائم
4- مدت زمان لازم برای ثبت نام 7 روز می‌باشد

انواع شرکت‌های تجاری در روسیه

در بین انواع شرکت‌ها، مناسب‌ترین شرکت برای ایرانیان در روسیه، شرکت OOO (شرکت با مسئولیت محدود) می‌باشد.
یک شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند بدون شریک روسی در روسیه ثبت شود (با 100% سهام ایران) و یک نفر سهام‌دار.

انواع شرکت‌های تجاری در روسیه

ثبت شرکت در روسیه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

شرایط لازم برای ثبت شرکت در روسیه

علی‌رغم سادگی فرایند، برای ثبت شرکت در روسیه، فرد نیاز به جزئیات اساسی برای وضعیت خود دارد. این شرایط اولیه به طور کامل در زیر توضیح داده شده است.

سرمایه مورد نیاز

ثبت شرکت در روسیه به حدود 20-30 هزار دلار نیاز دارد. از این سرمایه شرکتی را در کشور راه‌اندازی می‌کنند، با امکان اجاره محل شرکت. بسته به نوع کار و اندازه شرکت، این هزینه ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

سابقه کار موردنیاز

برخلاف تصور عموم، برای ثبت شرکت در روسیه نیازی به سابقه کاری نیست. این بدان معناست که برای راه‌اندازی یک شرکت نیازی به داشتن سابقه در این صنعت یا حتی سایر صنایع نیست. فقط داشتن یک طرح کسب و کار (بیزینس پلان) برای درک نحوه اداره هر کسب و کاری کافی است.

آشنایی با زبان روسی

برخلاف کار در روسیه، ثبت شرکت در روسیه نیازی به دانش زبان روسی ندارد. دانستن زبان روسی می‌تواند این روند (ثبت شرکت) را برای فرد آسان‌تر کند، اما ضروری نیست.

بیزینس پلن

طرح کسب و کار (بیزینس پلن) اساساً یک طرح رسمی است که به عنوان طرح تجاری نیز شناخته می‌شود. نوشتن این طرح برای راه‌اندازی یک کسب و کار ضروری است. یک سرمایه گذار یا کارآفرین باید از آن به عنوان یک نقشه راه کامل برای شروع سرمایه گذاری در خارج از کشور یا ثبت شرکت در خارج از کشور استفاده کند و در طول مسیر از آن استفاده کند.
ارائه یک طرح تجاری برای ثبت شرکت در روسیه ضروری است. پس از ارزیابی طرح تجاری ارائه شده و امکان سنجی آن توسط ادارات مربوطه، درخواست فرد را تأیید یا رد می‌کنند.

هزینه‌های ثبت شرکت در روسیه

برای ثبت شرکت در روسیه می‌توانید فاکتورهای مختلفی را بررسی کنید. اولین مورد بحث در مورد حداقل مبلغ سرمایه گذاری، حدود 20000 تا 30000 دلار است که حداقل مبلغ مورد نیاز برای ثبت شرکت در روسیه است.
مورد دوم هزینه ثبت شرکت و کارهای اداری است که معمولاً برای یک فرد حدود 3-4 هزار دلار هزینه دارد.
از دیگر موارد، هزینه‌های زندگی در روسیه است. بسته به شهر و محل سکونت متفاوت است. بهترین شهرها برای کار، زندگی و تحصیل در روسیه را می‌توان برای زندگی انتخاب کرد تا از تمامی امکانات این شهرها با قیمت‌های مناسب بهره‌مند شد

1500 دلار هزینه ثبت

برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، هزینه ثبت‌نام 1500 دلار آمریکا وجود دارد که شامل موارد زیر است:
1- ثبت شرکت، آدرس و ایجاد حساب بانکی به نام شرکت
2- هزینه‌های مربوط به شخص مترجم طی مراحل ثبت شرکت در روسیه
3- هزینه‌های مربوط به هزینه‌های اسناد رسمی و دولتی
4- هزینه استخدام مدیر عامل موقت روسیه (سهام‌دار نیست)
5- هزینه‌های تعویض و جایگزینی مدیرعامل موقت روسیه با مدیرعامل ایرانی

2000 دلار هزینه جواز کار

برای مجوز کار 1 یا 3 ساله که شامل هزینه سپرده‌های دولتی، هزینه تست‌های بهداشتی و پزشکی، هزینه آزمون زبان روسی می‌باشد.

500 دلار هزینه دیگر خدمات

خدمات پشتیبانی مهم مانند:
1- اخذ کد بیمه انفرادی SNILS
2- اخذ PIPN
3- افتتاح حساب‌های بانکی شخصی و خصوصی.
4- صدور مستر کارت و ویزا کارت
5- تهیه و تشکیل پرونده مالیاتی (فقط برای مالیات اول)

هزینه‌های ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

نکات مهم

برای افزایش قابلیت اطمینان شرکت، پیشنهاد می‌شود سرمایه اولیه شرکت حداقل 500 دلار باشد. کل مبلغ باید به حساب بانکی واریز شود اما مسدود نمی‌شود و بعداً قابل استفاده است.
توجه داشته باشید که پس از ثبت شرکت، مدیرعامل ایرانی شرکت باید دارای مجوز کار باشد، در غیر این صورت شرکت نمی‌تواند فعالیت کند و نمی‌تواند حواله بانکی، واردات و صادرات را انجام دهد.
ویزای کار به مدت نامحدود قابل تمدید است. یعنی می‌توانید سال‌ها بدون خروج در روسیه بمانید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هرسال مجوز کار خود را تمدید کنید.
در صورتی که عضوی غیر از مدیر عامل حق امضا داشته باشد این شخص نیز باید مجوز کار اخذ نماید.
سایر اعضای شرکت و کارمندان خارجی شرکت نیز می‌توانند مجوز کار و بر این اساس ویزای کار یک‌ساله دریافت کنند.
اعضای خانواده نیز می‌توانند ویزای یک‌ساله (ویزای اقامت) را به عنوان همراه دریافت کنند.

پروسه ثبت شرکت در روسیه

1. امضای قرارداد و تنظیم اسناد

مهم‌ترین قدمی که در این مرحله باید برداشته شود، انتخاب نوع مالیات است

2. ثبت شرکت

اول از همه، شما باید یک دفتر واقعی در مسکو اجاره کنید. موسسه مهرگان می‌تواند این کار را از طرف شما انجام دهد. پس از آن در تاریخ مشخص شده با تأیید موسسه مهرگان در دفتر اسناد رسمی (مسکو یا تهران) حضور خواهید داشت.
سهام‌داران سند ثبت شرکت را در محضر امضا می‌کنند و به نماینده موسسه مهرگان روسیه اجازه اعمال اختیارات خود را می‌دهند.
توجه داشته باشید که شرکت روسی یک روسی را به عنوان مدیر عامل خود استخدام کرده است. این سیستم قانونی برای ثبت شرکت در روسیه است.
این شرکت طی چند روز ثبت می‌شود، اما مدیرعامل آن روسی است. برای مدیر عامل شدن باید مجوز کار بگیرید که در مراحل زیر انجام می‌شود.

3. یک حساب بانکی باز کنید

بدون حضور شما مدیر عامل موقت روسیه در یکی از بانک‌های روسی حساب بانکی افتتاح می‌کند و سرمایه اولیه شرکت را واریز می‌کند و پرداخت‌های لازم را برای اخذ مجوز کار مدیرعامل ایرانی انجام می‌دهد.

4. مجوز کار دریافت کنید

بدون حضور شما در روسیه، پروسه مجوز کار برای مدیر عامل شدن انجام می‌شود.
اگر برای مجوز کار یک‌ساله درخواست داده‌اید، تقریباً 6 هفته پس از اولین بازدید، باید برای شرکت در آزمون پزشکی و زبان به روسیه بازگردید.
اگر برای مجوز کار سه‌ساله درخواست داده‌اید، نیازی به سفر به روسیه نیست.

5. تغییر مدیر عامل

پس از تهیه مجوز کار، دعوت‌نامه‌ای از سوی شرکت شما صادر و به ایران ارسال می‌شود تا از کنسولگری روسیه در ایران ویزای کار دریافت کرده و با آن وارد روسیه شوید.
زمانی که وارد روسیه می‌شوید، شخصاً (بدون نیاز به توافق‌نامه یا حضور مدیر عامل موقت روسیه) مدیر عامل شرکت خود می‌شوید.
پس از ایجاد تغییرات در سند رسمی، به بانک مراجعه کرده و امضای مدیر عامل روسیه را برداشته و امضای خود را به بانک ارائه می‌کنید.
در صورت مجوز کار یک‌ساله، ثبت مشاغل 4 ماه و در صورت اخذ مجوز کار سه‌ساله، ثبت مشاغل 2 ماه طول می‌کشد.

مدارک ثبت شرکت در روسیه

1- اصل گذرنامه (اصل سند ثبت شرکت برای شرکای حقوقی)
2- نام شرکت
توضیحات: نام شرکت می‌تواند به هر زبانی باشد، می‌تواند تکراری باشد، می‌تواند تک هجا باشد. نام شرکت منحصر به فرد نیست و یک نام تجاری یا برند محسوب نمی‌شود.
3-موضوع فعالیت شرکت
4- آدرس و شماره تلفن در ایران
5- ترکیب و درصد سهام‌داران
6- حق امضا
7- سرمایه اولیه شرکت
8- انواع نظام مالیاتی
9- شناسنامه یا پاسپورت شرکای تجاری
10- تفاهم‌نامه و اساسنامه شرکت
11- طرح هدف (بیزینس پلن)
12- عنوان رئیس شرکت و اطلاعات شناسایی وی
13- اطلاعات مربوط به آدرس حقوقی شرکت روسی (اجاره یا مالکیت).
14- صورت‌حساب بانکی که سپرده سرمایه را در حساب بانکی روسیه نشان می‌دهد.

مدارک ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

نمونه مدرک ثبت شرکت در روسیه

1- گواهی ثبت شامل شماره ثبت شرکت، تاریخ ثبت شرکت، شماره مالیات، شماره اداره مالیات
2- روزنامه رسمی (ویپیسکا)
3- اساسنامه (اوستاف)
4- اجاره‌نامه آدرس حقوقی شرکت (داگاور آرندی)
5- در صورتی که شرکت بیش از یک سهام‌دار داشته باشد (شرکت نامه)
6- صورت‌جلسه (پروتکل)
7- تصمیمات جلسه هیئت مدیره (پریکاز)
نمونه مجوز کار در روسیه

نمونه مدارک ثبتی شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سیستم مالیاتی در روسیه

سیستم مالیاتی در روسیه بسیار پیچیده است. لازم است از مشاور و بازرس مجرب کمک بگیرید تا با مشکل ناخواسته‌ای مواجه نشوید.

مالیات بر عملکرد شرکت‌ها (НПО)

هنگام ثبت شرکت شما باید از بین 3 نوع سیستم مالیاتی قابل انتخاب، نوع مالیات مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس طبق آن سیستم مالیاتی، مالیات‌ها را پردازش و پرداخت کنید به عبارت دیگر، شرکت‌ها می‌توانند یکی از سه سیستم مالیاتی را انتخاب کنند و بر اساس ماهیت کسب و کار خود مالیات بپردازند.
توضیح 1: سیستم مالیاتی قدیم (ОСН) باارزش افزوده (НДС) برای شرکت‌هایی که با بنگاه‌های بزرگی که قصد واردات و صادرات دارند، پیشنهاد می‌شود.
توضیح 2: سیستم مالیات آسان (УСН) به شرکت‌هایی که فعالیت‌های خدماتی دارند مانند رستوران‌ها، کافه‌ها، آرایشگاه‌ها و غیره ارائه می‌شود.
توضیح 3: با وجود سیستم مالیاتی خالص (USN) 6 درصد، مالیات 6 درصدی بر مقدار پول وارد شده به بانک (درآمد) باید پرداخت شود، اما در عمل اگر درآمد بیش از 300000 روبل باشد، در مشترک 7 درصدی از مالیات را می‌پردازند. به عبارت دیگر، نرخ خالص مالیات (USN) شش درصد در واقع 7 درصد است.

مزایای سیستم مالیاتی آسان (УСН)

 1. مالیات بر ارزش افزوده (VAT) پرداخت نمی‌کند. اما در صورت واردات کالا، ارزش افزوده آن پرداخت می‌شود.
 2. شرکت حداقل هزینه حسابداری را پرداخت می‌کند.
 3. اظهارنامه هر سه ماه یکبار ارسال می‌شود.

معایب سیستم مالیاتی آسان (УСН)

گردش مالی سالانه شرکت نباید از 150 میلیون روبل تجاوز کند (قانون 2019). اگر هزینه شرکت به بیش از 150 میلیون روبل برسد، شرکت باید مالیات خود را به سیستم قدیمی منتقل کند و ممکن است مالیات فعالیت‌های قبلی تحت سیستم قدیمی را بپردازد.
1- شما نمی‌توانید بیش از 100 کارمند رسمی داشته باشید.
2- در صورت صادرات وجه پرداختی غیرقابل‌استرداد هست.
3- شرکت‌های دارای سیستم ساده نمی‌توانند شعبه و نمایندگی ایجاد کنند.
4- برای کار با شرکت‌های بزرگ و معتبر با مشکل مواجه خواهید شد.

مزایای سیستم مالیاتی قدیمی (ОСН)

شرکت‌های بزرگ و قدرتمند ترجیح می‌دهند با شرکت‌هایی با این نوع مالیات (به دلیل ارزش افزوده) کار کنند.
1- در صورت صادرات، ارزش افزوده مسترد می‌شود.
2- اگر شرکت متحمل زیان شود مالیات نمی‌پردازد و در صورت سوددهی می‌تواند مالیات کمتر از میزان زیان قبلی بپردازد.

معایب سیستم مالیاتی قدیمی (ОСН)

دارای حسابداری سازمانی پیچیده‌تر، تخصصی‌تر و گران‌تر است.
1- اداره مالیات و پلیس به دنبال شرکت‌هایی با سیستم‌های قدیمی هستند. داشتن یک حسابدار حرفه‌ای و با دانش مهم است.
2- علاوه بر صورت‌حساب منظم هر سه ماه یکبار، باید اظهارنامه ارزش افزوده را نیز به اداره مالیات ارائه دهید.

مالیات بر ارزش افزوده (НДС)

علاوه بر مالیات بر درآمد شرکت‌ها (НПО)، مالیات بر ارزش افزوده (НДС) نیز وجود دارد که در حال حاضر 20 درصد است.
همان‌طور که می‌دانید مالیات بر ارزش افزوده توسط شبکه و در نهایت توسط مصرف‌کننده نهایی پرداخت می‌شود؛ بنابراین، حتی یک شرکت با سیستم مالیاتی آسان (УСН) باید هنگام واردات کالا از خارج، مالیات بر ارزش افزوده بپردازد.

مالیات بر درآمد اشخاص (НДФЛ)

مانند سایر کشورها، افراد در روسیه از منبع درآمد خود مالیات می‌پردازند.
مالیات بر درآمد محل کار (НДФЛ) بسته به اینکه شخص خارجی باشد یا روسی (شهروند یا مقیم دائم) و اینکه در روسیه زندگی می‌کند یا خیر (مقیم مالیاتی به معنای گذشت حداقل 183 روز در سال است که مطابق با 6 ماه، در خاک روسیه باشد) متفاوت است.
اتباع خارجی باید معادل 30 درصد حقوق رسمی خود مالیات بپردازند.
البته اگر مجوز کار سه‌ساله (ВКС) باشد، این رقم 13 درصد است.
اگر مجوز کار آن‌ها یک سال اعتبار داشته باشد و اقامت دائم داشته باشند باز هم 13 درصد مالیات می‌پردازند.
علاوه بر مالیات، کارفرما موظف است حدود 30 درصد از حقوق رسمی کارمند را به عنوان حق بیمه پرداخت کند:
1- پرداخت بیمه بازنشستگی (ПФР): معادل 22% حقوق رسمی
2- پرداخت به تأمین اجتماعی (ФСС): 90 درصد حقوق رسمی از حسابرسی اول تا 80 درصد از حسابرسی دوم.
3- پرداخت به بیمه درمانی (ФФОМС): معادل 5 چک و 1% حقوق رسمی
4- غرامت ناشی از حوادث ناشی از کار (Травматизм ): معادل 20% تا 8.5% حقوق قانونی بسته به نوع کار.
5- با توجه به سیستم فدرال روسیه، حداقل دستمزد (دستمزد پایه) در روسیه از شهری به شهر دیگر متفاوت است. پایه حقوق رسمی در مسکو 18800 روبل (2019) است.
6- در کشور روسیه سن بازنشستگی برای مردان 65 و برای زنان 60 سال است.
7- اطلاعاتی مبنی بر اینکه مالیات بر درآمد حاصل از خرید و فروش ملک برای ساکنان روسیه و کسانی که اقامت دائم روسیه دارند (ВНЖ) معادل 13 درصد و برای خارجی‌ها، مقیم یا غیر مقیم 30 درصد است.
8- مابه‌التفاوت قیمت خرید و فروش مالیات اخذ می‌شود نه بر قیمت فروش.
9- اگر ملک بیش از 3 سال در مالکیت یک نفر باشد از پرداخت مالیات بر درآمد معاف است.

لیست بانک‌های روسیه

بیش از 1000 بانک بزرگ و کوچک در روسیه وجود دارد.
حتی با وجود محدودیت‌های جدید، شهروندان ایرانی می‌توانند در Sberbank روسیه حساب شخصی باز کنند.
شرکت‌های روسی با سهام‌داران و مدیران ایرانی می‌توانند حساب بانکی به روبل و ارز خارجی داشته باشند.

ثبت تغییرات در شرکت روسی

تغییر شرکت ثبت شده در روسیه بسته به نوع تغییر مراحل و هزینه‌های متفاوتی دارد.
بررسی مدارک شرکت جهت برآورد هزینه و مراحل ثبت تغییرات ضروری است.
برخی تغییرات را می‌توان ایجاد کرد که در روسیه وجود ندارد. کلیه سهام‌داران جهت انجام هرگونه تغییر باید در دفتر اسناد رسمی حضور داشته باشند. برخی تغییرات را می‌توان از ایران با استفاده از وکالت انجام داد.
ثبت تغییرات می‌تواند به شرح زیر باشد:
1- تغییر نام شرکت
2- تغییر موضوع فعالیت شرکت
3- تغییر آدرس قانونی شرکت
4- تغییرات در ساختار شرکت (ورود و خروج سهام‌داران جدید)
5- تغییر مدیرعامل
6- افزایش یا کاهش از سرمایه شرکت
7- تغییر اساسنامه شرکت

ثبت برند در روسیه

روند ثبت علامت تجاری (ثبت برند) در روسیه ساده است.
شرکت مهرگان به عنوان تخصصی‌ترین مرکز مشاوره ایرانیان در روسیه، ثبت علامت تجاری در روسیه را از صفر تا صد انجام می‌دهد.
برای اطلاع از ثبت برند (نام یا علامت تجاری) در روسیه و هزینه ثبت برند در روسیه با موسسه ثبتی مهرگان تماس بگیرید.

پروسه ثبت برند در روسیه

 1. نام مناسب را انتخاب کنید
  انتخاب نام‌ها و طبقه‌بندی کالاها/خدمات (MKTU) بر اساس طبقه‌بندی نیس
 1. استعلام
  پردازش معمولی: 7 روز
  روند سریع: 1 روز
 1. ثبت گواهی
  صدور گواهی موقت «علامت تجاری ثبت شده» یک هفته پس از ثبت نام
 1. گواهی ثبت علامت تجاری
  دوره عادی: 12 ماه طول می‌کشد
  پروسه فوری: 6 ماه
  گواهی ثبت علامت تجاری به مدت 10 سال اعتبار دارد.
  با ثبت علامت تجاری در روسیه، می‌توانید حق استفاده از نام تجاری خود را در روسیه در انحصار خود درآورید و از سوء استفاده سودجویان از شهرت خود جلوگیری کنید.
  پس از ثبت علامت تجاری در روسیه، صاحب علامت تجاری می‌تواند با اطمینان به روسیه صادرات داشته باشد و اگر شخصی از شهرت شما سوء استفاده کند، قانون از شما محافظت می‌کند.
  ثبت علامت تجاری برای حضور موفق در بازار روسیه ضروری است.
  نمونه گواهی ثبت برند در روسیه
پروسه ثبت برند در روسیه

ثبت شرکت در روسیه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

لیست کامل طبقه‌بندی علائم تجاری یا طبقه‌بندی «نیس» (Nice Classification)

الف) کالاها و محصولات:

طبقه 1 – مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت، علم و عکاسی، و همچنین در کشاورزی، باغبانی و جنگلداری، رزین‌های مصنوعی فراوری نشده، پلاستیک‌های فراوری نشده، کودهای گیاهی، ترکیبات اطفای حریق، آبکاری و مواد جوشکاری، مواد نگهدارنده مواد شیمیایی برای غذاها، رنگ‌ها، چسب‌هایی که در صنعت استفاده می‌شوند.
طبقه 2- رنگ‌ها، روغن‌ها، لاک‌ها، (لعاب‌ها و الکل‌ها)، ضد زنگ و نگهدارنده چوب و رنگ‌های مقاوم در برابر خوردگی. تثبیت کننده رنگ، رزین یا صمغ طبیعی، روغن خام، پودر یا ورق فلز نقاش، دکوراتور، چاپگر و هنرمندان.
طبقه 3- ترکیبات سفید کننده و سایر مواد مورد استفاده در لباسشویی و رخت‌شویی، ترکیبات پاک کننده، جلا دهنده، رنگرزی، لکه بری، پولیش و آسیاب، صابون، عطر، اسانس‌ها، لوازم آرایشی و پمادها. محصولات مو، خمیر دندان و دهان‌شویه.
طبقه 4- روغن‌ها و گریس‌های صنعتی و نفتی، روان کننده‌ها، گردگیرها، مرطوب کننده‌ها و ترکیبات ویژه، سوخت‌ها (از جمله سوخت موتور)، تجهیزات روشنایی و شمع‌ها و فتیله‌های روشنایی.
طبقه 5- مواد دارویی و دامپزشکی، ترکیبات بهداشتی (برای مصارف پزشکی، مواد غذایی و مغذی، برای مصارف پزشکی یا دامپزشکی) غذای کودک، غذا و مکمل‌های غذایی برای انسان و حیوانات، گچ برای مصارف پزشکی انواع پانسمان زخم، پرکردن دندان، موم دندان، ضدعفونی کننده‌ها، ترکیبات حشره کش، قارچ‌کش‌ها، علف‌کش‌ها
طبقه 6 – فلزات اساسی و آلیاژهای آن‌ها، مصالح ساختمانی فلزی، سازه‌های فولادی یاتاقان، محصولات فلزی راه‌آهن، کابل‌ها و سیم‌های غیر الکتریکی، کابل‌های انواع فلزات معمولی، سخت‌افزار، محصولات سخت کوچک اتصالات فلزی، تمام لوله‌های فلزی، گاوصندوق، محصولات فلزی پایه که در طبقات دیگر گنجانده نشده‌اند، سنگ معدن فلزی.
طبقه 7 – ماشین آلات و ماشین‌ها (ابزار ماشین‌ها)، انواع موتورها (به استثنای موتورهای خودرو و وسایل نقلیه زمینی)، قطعات ارتباطی مکانیکی و انتقال نیرو (به استثنای وسایل نقلیه زمینی)، ادوات کشاورزی (به استثنای ابزارهای دستی)، دستگاه جوجه کشی، وجوه نقد.
طبقه 8 – ابزار و وسایل دست ساز، چاقو و قاشق و چنگال، تپانچه، تیغ.
طبقه 9 – تجهیزات علمی، مسافت یابی، نقشه برداری، برق، عکاسی، سینمایی، تصویری، توزین، اندازه‌گیری، علامت گذاری، بازرسی و چک کردن، تجهیزات نجات جان، وسایل کمک آموزشی، ضبط، انتقال و تکثیر مرتبط، سمعی و بصری، حافظه‌های مغناطیسی، دیسک‌های ضبط، ماشین‌های اتوماتیک، ماشین‌های فروش.
طبقه 10 – ابزار و تجهیزات جراحی، پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی، پروتزهای دست و پا، چشم و دندان، محصولات ارتوپدی، مواد مخصوص بخیه.
طبقه 11 – وسایل روشنایی، گرمایشی، مولد بخار، پخت و پز، سرمایش، خشک کن، تهویه، تأمین آب و ذخیره سازی و همچنین مصارف و اهداف بهداشتی.
طبقه 12 – اتومبیل (وسایل نقلیه)، وسایل حمل و نقل زمینی، هوایی یا آبی.
طبقه 13 – سلاح گرم، مهمات و پرتابه (راکت، موشک، خمپاره و غیره)، مواد منفجره، اشیای آتش بازی و ترقه.
طبقه 14- فلزات گران‌بها و آهن و اشیای فرفورژه یا آبکاری شده که در طبقات دیگر گنجانده نشده‌اند، گوهرها، سنگ‌های قیمتی، ساعت و ابزار زمان سنج.
طبقه 15 – آلات موسیقی.
طبقه 16 – کاغذ، مقوا و اقلامی که در سایر طبقات گنجانده نشده است، مواد چاپی، صحافی، عکس، لوازم التحریر، نوشت افزار یا چسب‌های خانگی، مواد نقاشی، قلم مو، ماشین تحریر، لوازم اداری (به استثنای مبلمان)، لوازم آموزشی و درسی (به استثنای دستگاه) ، مواد پلاستیکی برای بسته بندی (در کلاس‌های دیگر گنجانده نشده است)، حروف چاپ، فرم‌های چاپ.
طبقه 17 – لاستیک‌ها، گوتاپرکا (نوعی کایوچو)، صمغ، نخ‌های مقاوم در برابر شعله، میکا و کالاهای ساخته شده از این مواد که در طبقات دیگر مشخص نشده‌اند، پلاستیک فشرده شده و در قالب قرار داده شده برای استفاده در ساخت سایر کالاها، بسته بندی مواد، پوشش گذاری، عایق و خنک کننده، لوله‌های انعطاف‌پذیر غیر فلزی.
دسته 18 – چرم و چرم مصنوعی و اجناس ساخته شده از این مواد که در طبقات دیگر یاد آوری نشده‌اند، کیف و چمدان، چتر، چتر آفتابی و عصا، شلاق، زین و بند و زین برگ و سراجی.
طبقه 19 – مصالح ساختمانی (غیرفلزی)، لوله‌های غیرفلزی صلب و غیرقابل‌انعطاف برای استفاده در ساختمان‌ها، آسفالت، قیر، ساختمان‌های قابل حمل غیرفلزی، بناهای تاریخی غیرفلزی.
طبقه 20 – مبلمان، آینه و چارچوب، کالاها (که در طبقات دیگر گنجانده نشده است) از چوب، چوب پنبه، نی، بامبو، حصیر، شاخ، استخوان، عاج، استخوان نهنگ، صدف، کهربا، مروارید مادر، لوله‌های مروارید رحمی و چسب و جایگزین برای این مواد و یا ساخته شده از پلاستیک.
طبقه 21- ظروف منزل یا آشپزخانه، شانه و اسفنج، برس (به جز قلم مو)، مواد ساخت برس، ابزار نظافت، سیم‌های شستشو، لیوان‌های کار نشده یا نیمه کاره. ظروف شیشه‌ای، چینی و سفالی که در سایر طبقات گنجانده نشده است.
طبقه 22 – مواد الیافی خام برای پارچه‌ها، طناب، ریسمان، توری، چادر، روکش، کیسه، بادبان، گونی و کیسه (که در طبقات دیگر گنجانده نشده است).
طبقه 23- انواع نخ‌ها و نخ‌های نساجی.
طبقه 24 – منسوجات و محصولات نساجی در سایر طبقات، رو تخت‌ها، رومیزی‌ها مشخص نشده است.
طبقه 25 – لباس، کفش، پوشش سر.
طبقه 26 – انواع پارچه‌ها، بافندگی و گل‌دوزی، روبان و دکمه، قلاب، گیره، سوزن و سوزن دایره‌ای و سوزن دوخت، گل مصنوعی.
طبقه 27 – فرش، قالیچه، حصیر، مشمع کف اتاق و سایر مواد برای پوشش کف، فرش و شیشه‌های پوشیده شده (غیر پارچه).
طبقه 28 – انواع بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها، لوازم ورزشی و ژیمناستیک که در سایر طبقات گنجانده نشده است، تزئینات درخت کریسمس.
طبقه 29 – گوشت، ماهی، مرغ و شکار، عصاره گوشت، میوه و سبزیجات پخته، منجمد و کنسرو شده، انواع ژله، مربا و کمپوت، تخم مرغ، شیر و فرآورده‌های شیر روغن‌ها و چربی‌های خوراکی.
طبقه 30 – آماده‌سازی قهوه، چای، کاکائو و قهوه مصنوعی، برنج، قهوه و ساکارز (نشاسته، نیوک و ساگو)، آرد و محصولات تهیه شده از غلات، نان، کیک، شیرینی، یخ، عسل، ملاس، شکر، مخمر، پکینگ پودر، نمک، خردل، ادویه‌جات، سرکه، انواع سس­ها (ادویه‌ها)، بستنی.
طبقه 31 – غلات‌ها، محصولات کشاورزی، باغی و جنگلی طبقه‌بندی‌نشده در طبقات دیگر، حیوانات زنده، میوه‌ها و سبزیجات تازه، دانه‌ها، گیاهان و گل‌های طبیعی، خوراک دام، مالت (میوه جو).
طبقه 32 – آبجو، آب‌های معدنی و گازدار و سایر نوشیدنی‌های غیر الکلی، آب‌میوه‌ها و نوشیدنی‌های میوه‌ای، شربت‌ها و سایر فراورده‌ها برای تهیه نوشیدنی.
طبقه 33 – مشروبات الکلی و مواد غذایی.
طبقه 34- انواع دخانیات، توتون، کبریت.

ب) خدمات:

طبقه 35- تبلیغات، مدیریت بازرگانی، بازرگانی و مدیریت کسب و کار، امور اداری و دفتری.
طبقه 36 – بیمه، خزانه داری، مالی، املاک و مستغلات.
طبقه 37 – خدمات ساخت، تعمیر، مونتاژ.
طبقه 38 – مخابرات و ارتباطات.
طبقه 39- ترتیبات مسافرت، بسته بندی و نگهداری کالا، سازمان حمل و نقل.
طبقه 40 – پردازش مواد.
طبقه 41- آموزش، تعلیم و تربیت، اوقات فراغت و سرگرمی، فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی.
طبقه 42- خدمات تحقیقات علمی و فنی و طراحی مرتبط، تجزیه و تحلیل صنعتی و تحقیقاتی، طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار کامپیوتری.
طبقه 43- خدمات مربوط به غذا و آشامیدنی، منزل و اسکان موقت.
طبقه 44 – خدمات پزشکی، دامپزشکی، مراقبت‌های بهداشتی و زیبایی انسان و دام، کشاورزی، باغبانی و جنگلداری.
طبقه 45 – خدمات حقوقی، امنیتی برای حفاظت از اموال و افراد، خدمات شخصی و اجتماعی ارائه شده توسط دیگران برای رفع نیازهای اشخاص.

مزایای ثبت شرکت در روسیه

 1. با ثبت شرکت در روسیه و اخذ اقامت روسیه به عنوان یک شخصیت حقوقی اروپایی در نظر گرفته شده و دسترسی آزاد به بازارهای بین‌المللی را خواهید داشت.
 2. پس از ثبت شرکت در روسیه، می‌توانید یک حساب بانکی در بانک‌های روسیه و سایر کشورهای اروپایی داشته باشید.
 3. در روسیه، شرکت‌ها مشمول نرخ مالیات شرکتی 20٪ هستند. این مالیات از 24 درصد در سال 2008 کاهش یافت. 2 درصد مالیات به عنوان مالیات فدرال به دولت مرکزی و 18 درصد باقی مانده به دولت محلی پرداخت می‌شود.
 4. با ثبت شرکت در روسیه می‌توانید مقیم مجارستان شوید.
مزایای ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

دریافت اقامت پس از ثبت شرکت در روسیه

روسیه یکی از کشورهایی است که در آن امکان برقراری ارتباط با بازار اروپا وجود دارد. اقامت و پاسپورت گرفتن این کشور نیز می‌تواند برای افراد مفید باشد.
اگر شرکتی در روسیه ثبت شده باشد، فرد اجازه اقامت اولیه یک‌ساله را دریافت می‌کند. بعد از یک سال، مدت اقامت شخص 3 ساله می‌شود.
2-3 سال بعد از ثبت شرکت معمولاً امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد و درصد موفقیت این درخواست بالاست.
پس از اخذ اقامت دائم، فرد امکان اخذ پاسپورت را خواهد داشت. پروسه اخذ پاسپورت روسیه پس از اقامت دائم تا 1 سال به طول می‌انجامد.

مزایای دریافت اقامت کشور روسیه

با اخذ مجوز اقامت موقت یا دائم در روسیه، اتباع خارجی از حقوق و مزایای زیر برخوردار خواهند بود که کاملاً برابر با حقوق شهروندان روسیه است و تنها محدودیت آن حق شرکت در انتخابات است که برای دارندگان مجوز اقامت روسیه مجاز نیست.
1- حق زندگی در روسیه
2- ورود بدون ویزا به 117 کشور که شهروندان روسیه می‌توانند بدون ویزا بر اساس توافقات دولتی سفر کنند.
3- تغییر سیستم پرداخت مالیات شرکت و پرداخت مالیات بر اساس قوانین مالیاتی روسیه (Tax Residence)
4- خدمات پزشکی رایگان دریافت کنید
5- دسترسی به درآمد و مزایای اجتماعی مانند بازنشستگی و مستمری
6- حق کار و تحصیل در روسیه بدون محدودیت

محدودیت‌های مجوز اقامت کشور روسیه

1- دارندگان اجازه اقامت در روسیه باید به مدت 1 سال، 183 روز یا 6 ماه در روسیه باشند و مدت اقامت آن‌ها در خارج از روسیه نباید بیش از 6 ماه باشد.
2- با مجوز اقامت روسیه، افراد فقط می‌توانند در استانی که آدرس محل سکونت خود را ثبت کرده‌اند و در آنجا مجوز اقامت دریافت کرده‌اند کار کنند و حق کار در سایر استان‌های روسیه را ندارند.
3- از نوامبر 2019، روسیه به منظور تسهیل مهاجرت، تغییراتی را در قوانین این کشور مربوط به اقامت موقت، اقامت دائم و تابعیت ایجاد کرده است که به قانون تسهیل مهاجرت معروف است. قبل از این تغییرات، دارندگان مجوز اقامت روسیه برای درخواست شهروندی باید 5 سال متوالی بدون ویزا در این کشور می‌ماندند، اما اکنون کارآفرینان و صاحبان مشاغل در این کشور باید شرایط و شرایط مندرج در قانون شماره 31.05.2002N 62-03 را داشته باشند. آن‌ها می‌توانند پس از 3 سال پاسپورت روسی بگیرند به شرط پرداخت مالیات و بیمه.
 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در روسیه با وکلای مجرب و مشاوران مؤسسه حقوقی مهرگان تماس بگیرید.

مراحل دریافت مجوز اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری در کشور روسیه

 1. ثبت درخواست برای اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری: اولین مرحله تکمیل فرم درخواست مجوز اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری و وارد کردن اطلاعات مربوطه است.
 2. مدارک مورد نیاز را تهیه و ارسال کنید دو نسخه از فرم ثبت نام برای اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری
 • 2 عکس
 • پاسپورت معتبر
 1. اسناد وضعیت مالی: اطلاعات سپرده بانکی نشان‌دهنده وضعیت مالی به مبلغ 10 میلیون روبل (حدود 130 هزار دلار آمریکا) و ارائه مدارک لازم در صورت قانونی بودن منبع سرمایه.
 2. نتایج آزمایشات پزشکی: انجام این آزمایشات برای اطمینان از سلامت افراد و عدم ابتلا به ویروس اچ آی وی/ایدز ضروری است.
 3. مدارک عدم سوء پیشینه کیفری
 4. اخذ اقامت کوتاه مدت 1 ساله روسیه: بر اساس قوانین جدید، سرمایه گذاران می‌توانند مدارک لازم برای فعالیت‌های تجاری را تهیه و به مدت 1 سال در دوره‌های زبان، فرهنگ و حقوق روسی شرکت کنند. اقامت کوتاه‌مدت در کشور اگر تمامی مدارک توسط اداره مهاجرت روسیه تهیه، ارسال و تأیید شده باشد، باید بقیه مراحل اخذ اقامت موقت را تکمیل کنند.
 5. شرکت در کلاس‌های زبان، فرهنگ و حقوق روسی: پس از قبولی در آزمون‌ها، گواهینامه این دوره باید به تأیید مراجع مربوطه برسد.

طبق آخرین قوانین مهاجرت روسیه، تنها گروه‌های زیر از ارائه مدارک مربوط به دوره‌های زبان و فرهنگ روسی معاف هستند:

 • افراد زیر 18 سال و بالای 60 سال
 • افرادی که در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی معتبر و دارای مجوز در روسیه تحصیل می‌کنند.
 • متخصصان با مهارت‌های کاربردی پیشرفته مورد نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها در روسیه
 • افرادی که قبلاً با یکی از اعضای خانواده خود در روسیه زندگی می‌کردند و قصد بازگشت مجدد به این کشور را دارند.
 1. مالیات ویژه برای اشخاص حقوقی و کارآفرینان خصوصی (State Duty)
 2. مراجعه به اداره مهاجرت روسیه برای انگشت نگاری: پس از ارسال مدرک زبان و فیش مالیاتی، در صورت تأیید مجوز اقامت، برای گرفتن اثر انگشت و دریافت مهر اقامت موقت باید به دفاتر مربوطه روسیه مراجعه کنید.
 3. ثبت درخواست ویزای سرمایه گذاری: ویزای سرمایه گذار و اجازه اقامت در روسیه برای انجام تجارت در روسیه ضروری است.
 4. ثبت آدرس محل سکونت در اداره ثبت روسیه.
 5. کارت شناسایی مالیاتی روسیه (Tax ID) را دریافت کنید
 6. اخذ اقامت موقت روسیه: مجوز اقامت کوتاه مدت روسیه به مدت 3 سال اعتبار دارد اما باید سالانه توسط مقامات مهاجرت تأیید شود.

سخن پایانی

ثبت شرکت در روسیه، نرخ مالیات شرکت و بسیاری از موارد مفید دیگر در این مقاله بررسی و تحلیل شده است. روسیه یکی از کشورهای با اقتصاد قوی و قدرتمند در جهان است. بسیاری از کشورها در روسیه سرمایه گذاری می‌کنند. ثبت شرکت در روسیه برای بسیاری از افراد جالب است، به همین دلیل برای راهنمایی شما تصمیم گرفتیم اطلاعاتی در مورد ثبت شرکت در روسیه و برخی از شهرهای آن جمع‌آوری و بنویسیم. نفت، گاز، چوب، ماشین‌سازی، نساجی، مبلمان، تولید برق و غیره  در این کشور صنایع بزرگی مانند سرمایه گذاری و راه‌اندازی شرکت‌ها وجود دارد. به طور کلی روسیه یکی از مهم‌ترین شرکای تجاری تمامی کشورهای اروپایی است. از نظر اشتغال، شرکت‌های خارجی فعال در روسیه تعداد زیادی از افراد را استخدام می‌کنند. مهم است بدانید که کارگران خارجی قبل از شروع به کار در یک شرکت روسی باید مجوز کار دریافت کنند. در این مقاله به مسائل مربوط به ثبت شرکت در روسیه پرداختیم. برای تکمیل اطلاعات خود و بهره‌مندی از مشاوره تلفنی رایگان (02144231712) می‌توانید با مشاوران مؤسسه مهرگان  تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.