ثبت شرکت در ساوه

ثبت شرکت در ساوه

ثبت شرکت در ساوه

شهر ساوه یکی از شهرهای استان مرکزی ایران است که مرکز آن شهر ساوه می‌باشد. این شهرستان از شمال با زرندی و قزوین، از جنوب با شهرستان تفرش و قم، از شرق با تهران و قم و از غرب با همدان و کمیجان همسایه است. در این مقاله قصد داریم اطلاعات ثبت شرکت در ساوه را در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهیم ما را تا پایان این مقاله دنبال کنید.
در صورت تمایل به ثبت شرکت در ساوه جهت اطلاع از شرایط ثبت شرکت در ساوه و مدارک ثبت شرکت در ساوه موارد زیر را مطالعه فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مؤسسه ثبتی و حقوقی مهرگان تماس بگیرید، مؤسسه ما امکان ثبت شرکت شما در ساوه را با کمترین هزینه و زمان ممکن ارائه می‌دهد. مشاوره رایگان: 02144231712
مبانی و اصول صحیح فعالیت اقتصادی در شرکت‌های تجاری و غیرتجاری هر کشوری مستلزم انجام مراحل قانونی ثبت شرکت و اعلام مقتضی این فعالیت به سازمان امور مالیاتی است. ثبت صحیح شرکت در ساوه و در نظر گرفتن کلیه نکات لازم برای شروع فعالیت اقتصادی نیازمند دانش و تجربه کافی بوده و از صلاحیت وکلای مجرب ثبت می‌باشد. مواردی مانند انتخاب نام شرکت، نگارش صحیح تجارت شرکت، مشاوره صحیح در مورد میزان سرمایه اولیه شرکت و …
یک فعالیت اقتصادی ثبت شده به دلیل ثبات در طول زمان، تعهدات قانونی، اعتبار، اعتماد و امنیت عمومی از یک فعالیت ثبت نشده معتبرتر است.
به همین دلیل، فعالیت‌های اقتصادی با ثبت شرکتی که با مشارکت دو یا چند نفر تشکیل می‌شود، حائز اهمیت بوده و باعث افزایش اعتبار و جلب اعتماد ذی‌نفعان و سرمایه گذاران می‌شود، به‌عنوان‌مثال با اخذ نمایندگی کلیه افراد. شرکت‌های معروف دنیا برای یک تاجر یا مدیر واقعی بدون ثبت شرکت غیر ممکن است و همچنین در پروژه‌ها و قراردادهای ملی کشور طبق قوانین و مقررات ملی و مالیاتی، عقد قرارداد با اشخاص حقیقی ممنوع است و معمولاً پیمانکاران برای ادامه همکاری مورد اعتماد سازمان‌های بزرگ و شرکت‌های دولتی و خصوصی هستند و انعقاد قراردادها و قراردادهای جدید، شرکت در مناقصات و مزایده‌ها منجر به ثبت شرکت می‌شود.
و به‌عنوان‌مثال دریافت وام و سپرده بانکی به ارز و ریال از کلیه بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری داخلی و خارجی در اکثر موارد (و فقط در برخی موارد) از طریق شرکت ثبت شده امکان‌پذیر است.
همچنین برای عضویت، تبلیغ و جلب اعتماد عمومی در زمینه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی، آموزشی، پژوهشی، خیریه (اعم از انتفاعی یا غیرانتفاعی) از مرجع ذی‌صلاح تأیید می‌شود که نیاز فوری به ثبت شرکت یا داشتن سازمان وجود دارد.

ثبت شرکت در ساوه

ثبت شرکت در ساوه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایای ثبت شرکت در ساوه

ثبت شرکت دارای مزایای گسترده‌ای هم از نظر روابط بین شرکا و هم از نظر روابط بین شرکا و مشتریان آن‌ها است که برخی از این مزایا به شرح زیر است:
1- ثبت شرکت اعتبار خاصی به فعالیت اقتصادی افراد می‌بخشد و تمایل بیشتری برای ایجاد همکاری در افراد ایجاد می‌کند.
2- ثبت شرکت نشان می‌دهد که چقدر اهمیت دارد که مقامات ذی‌صلاح اقدامات لازم را برای ثبت آن‌ها ایجاد کرده باشند. نهادی که مقررات آن رعایت شده و فعالیت این گروه در چارچوب قانون است، ایجاد اعتماد در بین مشتریان ضروری است.
3- ثبت شرکت برای ایجاد اعتماد بین معامله گران با شرکت بسیار مهم است؛ زیرا شخصی که قرارداد مهمی را با شرکت منعقد می‌کند باید بداند سرمایه شرکت چقدر است و اختیارات مدیریت ارشد چقدر است می‌باشد و در نهایت اختیارات و ظرفیت‌های این شخصیت حقوقی به چه میزان است؟ بنابراین برای دستیابی به یک تجارت بزرگ و اقتصادی طبق قانون، ثبت شرکت نه تنها مفید نیست؛ بلکه ضروری است.
سایر مزایای ثبت شرکت عبارت‌اند از:
1- امکان شرکت در مناقصات و مزایده‌ها و قراردادهای دولتی
2- اخذ و اعطای نمایندگی رسمی
3- دریافت مجوزها، امتیازات و اعتبارات از مؤسسات و ارگان‌ها (وام)
4- با ثبت مجموعه می‌توانید از گزینه‌های بیمه برای خود و کارکنان خود بهره‌مند شوید.
5- امکان تبلیغات گسترده و کارآمد
6- بهره‌مندی از معافیت اموال بر حسب نوع فعالیت
7- امکان ورود به فیلدهای بین‌المللی

انواع ثبت شرکت در ساوه

طبق ماده 20 قانون تجارت شرکت‌های تجاری به هفت دسته به شرح زیر تقسیم می‌شوند.
شرکت‌های سهامی (شرکت‌های سهامی دولتی و خاص). شرکت با مسئولیت محدود؛ شرکت مختلط بدون سهام؛ شرکت مختلط عام؛ شرکت نسبی و شرکت تعاونی تولید و مصرف مشروط بر اینکه فعالیت تجاری نباشد. در این صورت، شرکت یک سرمایه گذاری مشترک در نظر گرفته می‌شود. شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت‌های سهامی خاص از جمله هفت نوع متداول شرکت‌های تجاری هستند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساوه

ساوه دارای تعداد زیادی آمار ثبت شرکت مختص ثبت شرکت با مسئولیت محدود می‌باشد و تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را توضیح می‌دهیم:
1- دو برگه با امضای شرکای درخواست شرکت.
2- دو صفحه از دفتر ثبت شرکت با امضای شرکا.
3- دو نسخه با امضای شرکای از اساسنامه شرکت.
4- فتوکپی شناسنامه و کارت ملی کلیه شرکت کنندگان.
5- اصل مجوز صادره از مراجع ذی‌صلاح (در صورتی که مورد دارای مجوز شرکت باشد).
6- دو نسخه با امضای شرکا از صورت‌جلسه مؤسس و صورت‌جلسه هیئت مدیره.
7- تعهدنامه از کلیه اعضای هیئت مدیره.

ثبت شرکت سهامی خاص در ساوه

پس از شرکت با مسئولیت محدود تعداد زیادی از داده‌های ثبت شرکت در ساوه به ثبت شرکت سهامی خاص اختصاص دارد که در ادامه در مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص توضیح خواهیم داد:
1- دو برگه با امضای سهام‌داران شرکت از اظهارنامه.
2- دو نسخه از اساسنامه با امضای سهام‌داران.
3- کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه سهام‌داران و حسابرسان شرکت.
4- اصل مجوز صادره از مرجع ذی‌صلاح (در صورتی که موضوع شرکت مجوز باشد).
5- صورت‌جلسه مجمع مؤسسین در دو نسخه با امضای صاحبان سهام و بازرسان تنظیم شود.
6- صورت‌جلسه هیئت مدیره دو نسخه با امضای اعضای هیئت مدیره.
7- اصل فیش بانکی و نامه بانکی جهت افتتاح حساب به نام شرکت مورد تأسیس.
8- تعهد نامه الزام‌آور کلیه اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت.

ثبت مؤسسه غیرتجاری در ساوه

پس از شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهام خاص، تعداد زیادی ارقام ثبت شرکت برای اشخاص غیرتجاری محفوظ است که در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت یک نهاد غیرتجاری شرح داده شده است:
1- دو برگه از تقاضانامه مؤسسه با امضای شرکا.
2- دو نسخه از اساسنامه با امضای شرکا.
3- فتوکپی از شناسنامه و عکس کارت ملی کلیه شرکا.
4- اصل پروانه صادره از مرجع ذی‌صلاح (در صورت داشتن مجوز موضوع تأسیس).
5- دو نسخه از صورت جلسه مؤسسین و دو نسخه صورت‌جلسه هیئت مدیره با امضای شرکا.
6- گرفتن تعهد نامه از کلیه اعضای هیئت مدیره.

انواع ثبت شرکت در ساوه

ثبت شرکت در ساوه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک ثبت شرکت در ساوه

باید دانست که برای ثبت هر نوع شرکت مدارک ثبت شرکت متفاوت است؛ اما به طور کلی در ساوه تعدادی مدارک ثبت شرکت وجود دارد که در انواع شرکت‌ها مشترک است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:
1- دو نسخه از تقاضانامه ثبت شرکت
2- دو صفحه شرکت نامه
3- دو نسخه اساسنامه
4- دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیئت مدیره
5- فتوکپی شناسنامه شرکا و مجریان و ارائه مجوز از مراجع ذی‌صلاح در صورت لزوم.
6- کپی مدارک شخصی مانند شناسنامه و کارت ملی
7- ارائه گواهي حسن سابقه از مديرعامل و اعضاي هيئت مديره
 در زیر به مدارک ثبت شرکت در ساوه که در انواع فرم‌های ثبت شرکت مورد نیاز است اشاره می‌کنیم:
1- کارت ملی و گواهینامه حسن سابقه بازرس اصلی و معاون بازرسی (برای شرکت‌های سهامی خاص)
2- اشتراک سهام برای شرکت‌های سهامی عام
3- گواهی سپرده به میزان حداقل واریز سرمایه اولیه 35 درصد برای شرکت‌های سهامی خاص.
4- صدور مجوز برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که فعالیت آن‌ها نیازمند مجوز است.
5- ارائه مدارک آموزشی مرتبط برای شرکت‌های تخصصی.
6- صدور مدرک مهندسی جهت ثبت شرکت‌های مهندسی.

مراحل ثبت شرکت در ساوه

برای ثبت شرکت در شهر ساوه لازم است پس از تهیه مدارک ثبت شرکت، اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید که در ادامه با ورود به سامانه اداره ثبت مشاغل (http://irsherkat.ssaa.ir) و بارگذاری به آن خواهیم پرداخت. مدارک مورد نیاز و تکمیل اطلاعات متقاضی اولین قدم برای ثبت شرکت از طریق سامانه ساوه می‌باشد. مراحل وارد کردن اطلاعات متقاضی به شرح زیر است:
1- اگر شخص ایرانی است شماره ملی و اگر خارجی است شماره پاسپورتش را وارد کنید. سپس نوع شرکت اعم از شعبه خارجی یا نمایندگی شرکت خارجی را پیدا کنید.
2- نام متقاضی (نام، نام خانوادگی، …) و اطلاعات مربوطه را وارد کنید.
3- دسترسی به سمت متقاضی اعم از اصل یا وکالت.
4- اطلاعات مربوط به امضای دفتر را وارد کنید. (به‌عنوان‌مثال کسانی که اطلاعات شرکت را در اداره ثبت شرکت‌ها تأیید می‌کنند).
5- وارد کردن امضای دفتر اعم از مدیران یا شرکا یا سهام‌داران یا نماینده رسمی و سپس بر روی دکمه مرحله بعدی کلیک کنید.
مراحل ثبت شرکت در ساوه پس از درج اطلاعات متقاضی در سامانه ثبت شرکت‌ها:
1- پنج نام انتخاب شده برای نام شرکت را به ترتیب اولویت وارد کنید.
2- در صورت انتخاب نام شرکت، کد رهگیری به شما داده می‌شود.
3- محتوای شرکت را بر اساس نوع فعالیت و مدت زمان وارد کنید. ابتدا نوع بیشترین فعالیت را انتخاب کنید، سپس با توجه به محدود یا نامحدود بودن مدت زمان فعالیت را انتخاب کنید و در صورت محدود بودن، حداکثر مدت زمان فعالیت را بر حسب ماه مشخص کنید.
4- آدرس دفتر اصلی شرکت را به همراه کد پستی و شماره تلفن وارد نمایید.
5- تعیین سرمایه شرکت.
6- تعیین تعداد و ارزش سهام شرکت
7- برای فعالیت‌هایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگان مشخصی دارند، گزینه وجود یا عدم را انتخاب کنید و در صورت نیاز شماره مجوز و تاریخ مجوز را وارد کنید.
8- مشخصات اعضای شرکت را وارد کنید. مشخصات اشخاص حقیقی از قبیل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره ملی برای اشخاص حقوقی، کد پستی برای اشخاص حقیقی و حقوقی و شماره ثبت برای اشخاص حقوقی.
9- پر کردن فیلدهای شروع موقعیت، مدت زمان، تاریخ مؤثر سمت و غیره، نشان دهنده وضعیت حق امضا و در نهایت کلید ثبت موقعیت بر روی شخص است.
10- تکمیل اطلاعات در مورد نمایندگان قانونی. نماینده مورد نظر، نوع نماینده، سند نماینده، شماره و تاریخ سند نماینده و تاریخ شروع و پایان نماینده اگر نماینده وجود داشته باشد.
11- اطلاعات ثبت نام مربوط به راه اندازی شعبه، در صورت وجود شعبه. ابتدا کد پستی شعبه، شماره تماس واحد ثبت شعبه و آدرس شعبه را وارد کرده و در نهایت شعبه را ثبت کنید.
12- با توجه به اینکه سهام‌داران هنوز تخصیص نهایی را برای این موضوع تعیین نکرده‌اند تا زمانی که تکلیف شعب شرکت مشخص نشود، گزینه‌ی عدم وجود شعبه را انتخاب کنید.
13- اطلاعات سال مالی شرکت و اطلاعات روزنامه شرکت را با انتخاب از لیست روزنامه‌های شرکت کامل کنید.
14- نوع اطلاعات متن توضیحی، آیین نامه داخلی و اساسنامه.
15- گزینه بررسی مدارک مورد نیاز، ثبت نام نهایی و دریافت گواهی ثبت نام آنلاین را انتخاب کنید.
16- امضا اسناد تأیید شده و چاپ از طریق سیستم توسط اعضای شرکت.
17- پس از تکمیل، سیستم یک شماره ثبت می‌دهد که برای چاپ در روزنامه لازم است.
18- ارسال مدارک درخواست ثبت شرکت از طریق پست
19- پس از پذیرش آنلاین از طریق سامانه و دریافت تأییدیه پذیرش، اصل گزارش جلسات نظارتی ضمائم آن‌ها باید امضا شده و از طریق پست به آدرسی که در تأییدیه پذیرش ذکر شده است ارسال شود.
20- پس از ثبت درخواست ثبت شرکت در دو نسخه همراه با ضمائم، مدیر یک نسخه را در پرونده ثبت و محتویات آن را در دفتر مخصوص ثبت شرکت درج می‌کند و مدیر مذکور نسخه دوم را با ویرایش امضا می‌کند. تاریخ و شماره ثبت پس از امضا و مهر برای متقاضی ارسال می‌شود سپس دفتر مخصوص به امضای صاحبان امضای مجاز می‌رسد. ثبت در چنین دفترخانه‌ای مانند ثبت سند در دفتر اسناد رسمی است؛ زیرا طبق ماده 5 قانون اصلاحیه آیین نامه ثبت مشاغل، اداره ثبت مشاغل در ساوه و ادارات ثبت مشاغل شهرستان‌ها متولی رسمی شعبه اصلی در ثبت تجارت می‌باشند.
21- اعلام ثبت شرکت در روزنامه رسمی آخرین مرحله ثبت شرکت محسوب می‌شود. بر اساس ماده 197 جمهوری اسلامی ایران، ظرف یک ماه اول پس از تأسیس هر شرکت، خلاصه اساسنامه شرکت و ضمائم آن باید طبق مقررات وزارت دادگستری ارائه شود.

مراحل ثبت شرکت در ساوه

ثبت شرکت در ساوه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت در ساوه

بعد از مرحله ثبت شرکت‌ها باید دفاتر بازرگانی را پلمب کرده و تشریفات مالیاتی را انجام دهند و کد اقتصادی دریافت کنند؛ بنابراین دفاتر تجاری باید ظرف مدت یک هفته پس از ثبت شرکت پلمب شوند. در مورد دفترها نیز لازم به ذکر است که دفاتر مربوط به امور شرکت شامل روزنامه، دفتر، دفتر مالی و دفتر کپی می‌باشد، فقط 2 دفتر، روزنامه و دفتر کل نیاز به پلمب دارند. همان‌طور که گفته شد در این مورد اجبار وجود دارد. سپس منطقه مالیاتی را تعیین کنید و کد اقتصادی را دریافت کنید.

شرایط ثبت شرکت در ساوه

طبق قانون چه کسانی می‌توانند شرکت ثبت کنند؟ به عبارت دیگر شرایط ثبت شرکت در ساوه چیست؟
طبق قوانین ایران، کسانی که می‌توانند در ایران شرکت ثبت کنند عبارت‌اند از:
1- هر شخص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی می‌تواند در ایران شرکت ثبت کند.
2- اتباع خارجی می‌توانند بدون شریک ایرانی شرکتی را در ایران به عنوان مالکیت 100% ثبت کنند.
3- بسیاری از جوینت ونچرها (سرمایه گذاری مشترک) می‌توانند یک شرکت مستقل بدون شخص حقیقی ثبت کنند. (سند الزامی ثبت شرکت + کپی مدارک هویتی اعضای آن‌ها)
4- داشتن سوء پیشینه مانع از ثبت شرکت نمی‌شود ولی نمی‌تواند عضو هیئت مدیره، مدیر عامل یا مدیریت شرکت باشد.
شرایط اولیه اعتبار قرارداد یا شرایط ثبت شرکت در ساوه به شرح زیر است:
1- قصد و رضایت شرکا: از آنجایی که تشکیل شرکت تجارتی اختیاری است، شرکا باید دارای اراده و رضایت باشند. برای پیوستن به شرکت بنابراین اگر شخصی در قرارداد سوء نیت یا اشتباه کند و موافق یا قصد عضویت در این شرکت را نداشته باشد، این قرارداد باطل است.
2- اهلیت شرکا: شرکای مؤسس باید دارای ظرفیت قانونی و قراردادی باشند به گونه‌ای که افراد صغیر، مجنون و امثال آن‌ها نمی‌توانند تجارتی را تشکیل دهند، مگر اینکه قیم یا ولی از طرف اعضا بر اساس قانون مدنی عمل کند، وگرنه مشارکت باطل است. لازم به ذکر است پس از تشکیل شرکت، طبق قانون، خرید و فروش سهام یا سهام شرکت بین اشخاصی که واجد شرایط نیستند یا قصد رضایت را نداشته‌اند، موجب بطلان قرارداد نمی‌شود و صرفاً در معاملات سهام مؤثر می‌باشد.
3- مشروع بودن موضوع: هدفی که شرکت با آن سروکار دارد باید مشروع باشد و همچنین هدف شرکت یعنی نتیجه‌ای که شرکت برای آن تأسیس شده است (کسب سود) باید هم مشروع و هم معقول باشد.

شرایط ثبت شرکت در ساوه

ثبت شرکت در ساوه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدت زمان ثبت شرکت در ساوه

به طور کلی مدت زمان ثبت شرکت 30 روز است. البته ممکن است در بررسی کارشناسان ذی‌صلاح مدارک ناقص باشد که در این صورت عودت داده می‌شود و متقاضی نیز باید اقدامات لازم را برای رفع اشکال انجام دهد.

هزینه ثبت شرکت در ساوه

هزینه ثبت شرکت در ساوه شامل هزینه تعیین نام شرکت، هزینه ثبت شرکت، هزینه ثبت، هزینه ثبت در روزنامه محلی، هزینه پاکت، پوشه و منگنه، هزینه روزنامه رسمی کل کشور، هزینه پلمب دفاتر تجاری، هزینه تشکیل پرونده مالیاتی، هزینه اخذ کد اقتصادی. (لازم به توضیح است که عواملی مانند نوع شرکت، میزان سرمایه، موضوع فعالیت شرکت و تعداد سهام‌داران بر هزینه‌های ثبت شرکت در ساوه تأثیر دارد.)

قوانین تعیین نام شرکت‌ها

مانند اداره ثبت، اداره ثبت تجاری محدودیت‌هایی را برای انتخاب نام شرکت اعمال می‌کند. به همین دلیل هنگام ثبت شرکت برای تعیین نام شرکت باید قوانین تعیین نام شرکت که برای ثبت شرکت اعمال می‌شود رعایت شود:
1- در حال حاضر اسامی (نام‌های شرکتی) انتخاب شده برای شرکت باید سه هجا (اسم‌های خاص) باشد، برخی از نام‌ها در فرهنگ دهخدا قابل توجه هستند؛ اما قابل ثبت نیستند، مانند برنی، رویال، فارسی، از سوی دیگر، کلماتی مانند سپنتا، کاسپین، سپهر و غیره و همچنین «ایران» را نمی‌توان در نام شرکت ثبت کرد و همچنین نام خارجی شامل Teknik، Ku، Tel را نمی‌توان در نام شرکت ثبت کرد.
2- اگر شرکتی در حال حاضر در همان منطقه ثبت شده ثبت شده باشد، نام شرکت توسط اداره ثبت تأیید می‌شود. در نهایت باید گفت که نام پترو در ابتدای نام شرکت و نام مهر در انتهای نام شرکت نوشته نشود. به یاد داشته باشید که ثبت شرکت در زبان فارسی تنها 3 هجا نیست، بلکه نام‌هایی که در اداره ثبت نشده‌اند نیز با 2 هجا قابل ثبت هستند. نام‌های قابل ثبت باید فقط فارسی بوده و ریشه در فرهنگ لغت‌های معتبر داشته باشند. توجه داشته باشید که برخی از نام‌های غیر فارسی مانند پترو که ریشه فارسی ندارند ممکن است ثبت شوند.
3- مهم‌ترین نکته در مورد نام ایران این است که نمی‌توان آن را ثبت کرد، هرچند سیل‌های دیگر نیز زیاد است. برای انتخاب نام مناسب شرکت می‌توانید از نام‌های خاص با اعداد بالا برای مثال آراد، آریا و سپهر استفاده کنید.

قوانین تعیین نام شرکت‌ها

ثبت شرکت در ساوه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

انتخاب نام شرکت در ساوه

انتخاب نام در نظر گرفته شده برای شرکت باید صحیح باشد، حداقل دارای سه هجا (یک اسم خاص + دو نام عام) باشد و شبیه هیچ نام قانونی ثبت شده نباشد.
نکته 1: برای نام شرکت بهتر است، نام‌هایی را باید در نظر گرفت که نه تنها زیبا باشند، بلکه فعالیت شرکت را به مخاطب منتقل کنند.
نکته 2: برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سامانه استعلام شناسه ملی مراجعه کنید.

نکات مهم ثبت شرکت در ساوه

  1. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت 1000000 ریال می‌باشد.
  2. برای ثبت شرکت مسئولیت محدود تعداد افراد مورد نیاز حداقل ۲ نفر و در شرکت‌های سهامی خاص ۵ نفر می‌باشد.
  3. اعضاي شركت می‌توانند با يكديگر همكاري كرده و نسبت فاميلي داشته باشند.
  4. هيئت مديره شركت می‌تواند خارج از سهام‌داران باشد.
  5. محل شركتي كه قرار است تشكيل شود ابتدا می‌تواند مسكوني باشد و الزامي نيست تجاری باشد.
  6. شماره تلفن همراه مدیر عامل شرکتی که قرار است تشکیل شود باید به نام وی باشد.
  7. حسابرس شرکت نباید با هیئت مدیره شرکت نسبت فامیلی داشته باشد.
  8. سابقه کیفری به صورت اینترنتی اخذ می‌شود و نیازی به گواهی نیست.
  9. برای ثبت شرکت پر کردن دقیق فرم ثبت شرکت مهرگان کافی خواهد بود.

سخن پایانی

در صورت داشتن هرگونه سؤال دیگری در خصوص ثبت شرکت در ساوه و یا نیاز به مشاوره می‌توانید با کارشناسان مؤسسه ثبت مهرگان تماس حاصل فرمایید.
بله باید بگوییم که این مشاوره­ا اگرچه تخصصی هستند، اما به صورت رایگان انجام می‌شوند، پس نگران هزینه ثبت شرکت نباشید. شما هم می‌توانید سؤالات خود را بپرسید و مطمئن باشید که در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ خواهیم داد. برای مشاوره رایگان ثبت شرکت در ساوه با متخصصین مجرب مؤسسه ثبت مهرگان تماس بگیرید 02144231712.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.