ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی مهرگان

ثبت شرکت در فرانسه

برای اینکه بتوانید در کشور فرانسه شرکت خود را ثبت نمایید نیازی به شهروندی یا اقامت اتحادیه اروپا نمی‌باشد. در واقع هر کسی قادر است که کسب و کار خود را در فرانسه راه‌اندازی نماید. یکی از مسیرهایی که با آن می‌توانید به راحتی اقامت دائم کشور فرانسه را اخذ نمایید درواقع همان ثبت شرکت در فرانسه می‌باشد.
موضوع این مقاله راجع به ثبت شرکت در فرانسه می‌باشد. همچنین با مطالعه این مقاله تمامی سوالاتی که در ذهن خود دارید پاسخ داده می‌شود. نحوه ثبت شرکت را به طور کامل شرح می‌دهیم. اینکه آیا می‌توانید با ثبت شرکت اقامت دائم را در این کشور اخذ نمایید نیز پاسخ داده خواهد شد. شرایط و مراحلی که لازم است برای ثبت شرکت طی نمایید به صورت کامل ذکر شده است. از لحاظ جایگاه اقتصادی و اهمیت سرمایه‌گذاری، کشور فرانسه یکی از کشورهای مهم اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. همواره با سیاست‌های خود سرمایه‌گذاران خارجی را به سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت در این کشور تشویق می‌نماید. در ایم مقاله قصد داریم تا راهنمایی کاملی را برای ثبت شرکت در فرانسه به شما ارائه نماییم. همچنین در این راستا می‌توانید از وکلای فرانسوی نیز کمک بگیرید. برای اطلاع از شرایط ثبت شرکت در کشور فرانسه می‌توانید با مشاوران موسسه ثبتی مهرگان با شماره تلفن 02144231712 تماس بگیرید.
یکی از مسیرهایی که به کمک آن قادر خواهید بود اقامت دائم کشور فرانسه را دریافت نمایید ثبت شرکت در فرانسه می‌باشد. که این روش همواره مورد توجه کارآفرینان قرار گرفته است که به کمک آن بتوانند  اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.  حتی اگر قصد دارید که کسب و کار جدیدی را در کشور فرانسه استارت بزنید دولت فرانسه حمایت‌های خود را از شما درغ نخواهد کرد.  ثبت شرکت در فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی علاوه بر اینکه ارزان‌تر می‌باشد مسیر آسان‌تری را نیز لازم است که طی نمایید. اگر نگاهی به فهرست بهترین و امن کشور‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری نگاهی بیندازید خواهید دید که کشور فرانسه در صدر جدول قرار گرفته است.  اگر تمایل دارید که شرکت خود را در کشور فرانسه به ثبت برسانید و از این راه اقامت دائم کشور فرانسه را دریافت نمایید. کافی است که تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را برایتان شرح دهیم.

ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایای ثبت شرکت در فرانسه

اغلب بعد از یادگیری دوره‌های زبان فرانسه افراد به فکر راه‌اندازی یک شرکت در کشور فرانسه می‌افتند. اگر کسب و کار خود را در این کشور راه‌اندازی نمایید به معنای این می‌باشد که شرکت خود را در اروپا به ثبت رسانده‌اید. در ادامه مزایای ثبت شرکت در فرانسه را شرح می‌دهیم.
1- از اقتصاد پیشرفته حاکم بر کشور فرانسه و از بهترین زیر ساخت‌های تجاری بهره‌مند خواهید شد.
2- به بازارهای اروپایی دسترسی کاملی خواهید داشت.
3- ویزای ثبت شرکت را می‌توانید دریافت نمایید.
4-  در مدت زمان دو هفته می‌توانید شرکتی با مسئولیت محدود را راه‌اندازی نمایید.
5- تا 5 ملیون یورو میتوانید برای راه‌اندازی ایده خلاقانه خود از دولت فرانسه وام کم بهره دریافت نمایید.
6- همچنین می‌توانید وام بانکی با نرخ دو درصد سود را این دولت دریافت نمایید.
7- هزینه‌های تولید در این کشور ارزان می‌باشد.
8- امکان پرداخت کردن مالیات بر درآمد به جای مالیات در پنج سال ابتدایی شروع فعالیت شرکت موجود می‌باشد.
9- امکان استخدام نیروی کار بسیار ماهر با قیمت ارزان در این کشور وجود دارد.
10- در فرانسه می‌توانید از مشاوران عالی بسیار حرفه‌ای نیز بهره‌مند شوید.
شخص متقاضی ثبت شرکت مدت سه سال می‌تواند اقامت این کشور را دریافت نمایند. فرزندان زیر 25 سال و والدین بالای 65 سال می‌توانند از این اقامت سه ساله بهره‌مند شوند. شرط حضور و ماندگاری در این کشور وجود ندارد. نیازی نیست برای ارائه درخواست به کشور فرانسه مراجعه داشته باشید. بعد از 5 سال می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. این موارد هم از دیگر مزایای ثبت شرکت در کشور فرانسه بود.

یکی از بزرگترین اقتصادهای اتحادیه اروپا

از انجایی که فرانسه دومین بازار مصرفی در اتحادیه اروپا محسوب می‌‌شود. پس سرمایه‌گذاری در ان اقدامی بسیار سود‌مند و موثر تلقی می‌شود. صنعت گردشگری نیز در این کشور گسترش دارد و سالانه 82 ملیون بازدید کننده را شامل می‌شود.

حمایت از مالکیت معنوی

در فرانسه امضا کنوانسیون‌‌هایی از جمله قرارداد TRIPS را مشاهده می‌کنیم که این موارد از مالکیت معنوی اتباع خارجی حمایت بسیاری دارد. ثبت اختراع در تمامی شرکت‌های فرانسوی یکپارچه می‌باشد. که این سبب می‌شود از حق ثبت اختراعات محافظت خوبی به عمل آید. همچنین می‌تواند از حمایت‌های بین‌المللی ثبت اختراع نیز بهره‌مند باشد. این مورد را می‌توان از مهمترین مزیت‌ها ثبت شرکت در فرانسه دانست.

وام‌های کم بهره برای بخش‌‌های دولتی

بانک‌های دولتی در فرانسه به متقاضیان وام‌های کم بهره‌ای را ارائه می‌کنند. برای فهالیت‌های مختلف از جمله تحقیق، توسعه و نوآوری سقف این وام به یک ملیون یورو نیز خواهد رسید. همچنین به کلیه شرکت‌های داخلی در فرانسه بیمه اعتبار اختصاص می‌یابد. که این بیمه اعتبار هزینه‌ی کمی را در بر می‌گیرد.

مشوق‌های مالیاتی ارائه شده توسط دولت

دولت فرانسه تشویق‌های مالیاتی و طرح‌های متحد زیادی را ارائه می‌هد. نرخ سود وام‌های که به کارآفرینان خارجی تعلق می‌گیرد دو درصد می‌باشد. از دیگر مزیت‌های ثبت شرکت در فرانسه می‌توان این مورد را ذکر کرد.، که مناطق خاصی در کشور فرانسه موجود می‌باشند که اگر شرکت خود را در این مناطق ثبت کنید تا 7 سال از پرداخت مالیات معاف خواهید شود و مالیاتی بر شرکت شما تعلق نخواهد گرفت. همچنین توسط دولت فرانسه معافیتهای تامین اجتماعی زیاد نیز به متقضیان تعلق می‌گیرد.

زیرساخت مناسب در فرانسه

این کشور از امکانات زیر‌سازی بسیار مناسبی برخوردار میباشد که این زیرسازی‌ها شامل، بنادر، بزارگراه‌ها، انرژی، پروژه‌های راه‌آهن و غیر از جمله آن‌ها می‌باشد.

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

یکی از اهدافی که کارآفرینان به شدت دنبال آن هستند دریافت اقامت دائم کشور فرانسه با راه‌اندازی کسب و کار در آن می‌باشد. که برای این کار در ابتدا لازم است ویزای ثبت شرکت را اخذ نمایید. سپس می‌تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور از مسیرهای مختلفی وارد شوید. در ادامه به شرایطی می‌پردازیم که برای ثبت شرکت در فرانسه لازم و ضروری می‌باشد.
1- طرح تجاری و اقتصادی به صرفه‌ای را ارائه نمایید. همچنین مراحل ثبت شرکت را به صورت کامل طی کنید.
2- حداقل سرمایه 4000 یورو برای افتتاح کردن یک حساب بانکی در فرانسه در نظر بگیرید.
3- دارا بودن مدرک فوق لیسانس یا معادل آن ارائه سابقه پنج ساله درحوزه مرتبط الزامی می‌باشد.
4- جایگاه نفر اول را برای شرکت مشخص نمایید.
5- اثبات توان مالی شرکت برای اینکه بتواند حداقل  دو هزار یورو در مه را به حقوق کارمندان اختصاص دهد.

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مراحل ثبت شرکت در فرانسه

هر کسی قادر است که کسب و کاری را در فرانسه راه‌اندازی نماید. برای اینکه بتوانید در فرانسه صاحب کسب و کاری شوید نیازی ندارید که شهروندی اروپا را دریافت نمایید. یعنی حتی اگر خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید هم تنها با داشتن و ارائه یک آدرس تجاری در کشور فرانسه قادر خواهید بود که کسب و کارتان را راه‌‌اندازی نمایید. خوشبختانه لازم نیست که برای این کار خانه‌ای را خریداری نمایید یا در شهروندی خود تغییری ایجاد نمایید. البته لازم است که برای این کار مراحلی را طی کنید.

انتخاب نامی مناسب برای شرکت یا کسب و کار

اگر می‌خواهید اقامت فرانسه را با ثبت شرکت دریافت نمایید، می‌توانید از طریق موسسه صنایع مالکیت فرانسه اقدامات لازم را انجام دهید. با این موسسه می‌توانید به صورت آنلاین و رایگان نام انتخابی خود را بررسی نمایید و ببینید آیا قبلا توسط شرکتی دیگر انتخاب شده است یا خیر. همچنین اگر تمایل به استفاده از آرم یا یک نام تجاری مرتبط با شرکت خود را دارید نیاز است که از آن محافظت کنید و تحت عنوان نام تجاری آن را به ثبت برسانید. در صورتی که نام تجاری را ثبت نکنید و در اینده شخص دیگری از آن استفاده نماید شما هیچ حق قانونی نسب به آن آرم تجاری نخواهید داشت. به هنگام ثبت یک شرکت همواره باید به فعالیت دیجیتالی آن نیز توجه داشته باشید.

طرح تجاری خود را لازم است که به زبان فرانسه ارائه دهید

این طرح را ابتدا باید به زبان فرانسوی ترجمه کنید. طرح تجاری در راه‌اندازی یک کسب و کار اولین قدم می‌باشد که باید طی کنید. که در این طرح باید کیفیت شرکت و اهداف مد نظر خود را ذکر کنید. همچنین باید سرمایه‌گذاران احتمالی را در نظر بگیرید و به آن‌ها نشان دهید که چه نوع شرکتی را قرار است که تاسیس کنید و حداقل سرمایه در نظر گرفته شده برای راه‌اندازی آن چه قدر است.

نوع شرکت خود را از جنبه‌های مختلف مشخص کنید

در این مرحله لازم است مشخص کنید که شرکت مورد نظر شما بر طبق بازار کسب و کار فرانسه از چه ساختاری برخوردار است. به همین خاطر لازم است که اطلاعاتی را راجع به انواع شرکت‌ها و انواع ثبت داشته باشید. که در ادامه روش‌های مختلفی که برای ثبت شرکت در فرانسه وجود دارد را بررسی می‌کنیم. در این راستا می‌توانید از کمک وکیل ثبت شرکت بهره‌مند شوید. وکلای ثبت شرکت به شما کمک می‌کنند تا با جزئیات حقوقی ثبت شرکت در فرانسه آشنایی کامل پیدا کنید. همچنین در مدت زمان کوتاهی بتوانید به هدف خود برسید.

افتتاح حساب بانکی در فرانسه

حال برای ثبت شرکت در فرانسه لازم است که حسابی را به نام خود افتتاح کنید. خوشبختانه از راه دور نیز می‌توانید حساب بانکی خود را افتتاح نمایید و نیازی به حضور در کشور فرانسه نمی‌باشد. بعد از همه‌گیری ویروس کرونا این امکان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. برای ثبت شرکت باید آمادگی لازم را داشته باشید تا به تمامی سوالات رئیس بانک جواب دهید. رئیسان بانک در فرانسه بسیار سخت‌گیر می‌باشند. همچنین برای جلوگیری از پولشویی تمام ابعاد افتتاح حساب بانکی متقاضی را با دقت کامل مورد بررسی قرار می‌دهند. در این راستا بهترین کار این می‌باشد که از وکیل ثبت در کشور فرانسه کمک بگیرید.

افزایش سرمایه به میزان مشخص در حساب بانکی

مبلغ یک یورو حداقل سرمایه می‌باشد که برای افتتاح حساب بانکی در کشور فرانسه نیاز است. اما اگر افتتاح حساب برای ثبت شرکت باشد این مبلغ باید هزار یورو باشد. که این مبلغ به عنوان سرمایه اولیه در نظر گرفته می‌شود. البته هر زمانی که مایل باشید از ثبت شرکت انصراف دهید می‌توانید این مبلغ را از حساب خود برداشت نمایید. درست است که مبلغ یک یورو برای افتتاح حساب بانکی در فرانسه کافی است اما برای راه‌اندازی کسب و کار با این مبلغ کسی شما را جدی نخواهد گرفت. همچنین مشکلات بسیاری برای شما پیش خواهد آمد.

اعلام ثبت شرکت در مطبوعات مربوطه

در این مرحله لازم است که ثبت شرکت یا راه‌اندازی کسب و کار خود را در یکی از روزنامه‌های رسمی ان کشور اعلام کنید. تا اقدامات شما حالت رسمی پیدا کند.

ایجاد شخصیت حقوقی برای ثبت یک شرکت

اسناد و مدارک مختلفی را نیاز دارید که برای ثبت شرکت در فرانسه باید نسبت به جمع‌آوری آن‌ها اقدام نمایید.
1- ارائه و پر کردن فرم درخواست برای ثبت شرکت در فرانسه
2- ارائه کپی پاسپورت رئیس، مدیر و تمامی سهامداران یک شرکت
3- ارائه دو قبض معتبری که آدرس در آن ذکر شده باشد.
بعد از تهیه این مدارک لازم است که هر یک از این اسناد به ادارات مختلفی در این کشور فرستاده شود. از جمله این ادارات می‌توان به اداره ملی آمار و ارزیابی اقتصادی فرانسه، اداره مالیاتی و غیره اشاره داشت.
هنگامی که تمامی اسناد و مدارک شما به ادارات مربوطه این کشور فرستاده شود مهر رسمی تایید برای کسب و کار شما زده می‌شود و شرکت شما در کشور فرانسه رسمی شناخته می‌شود. اگر این مراحل را بدون راهنمایی و کمک وکیل ثبت شرکت به انجام برسانید ممکن است با چالش‌های فراوانی بربخورید. که در این صورت وقت و هزینه‌ی بسیاری را صرف خواهید کرد. از زمانی که حساب بانکی خود را افتتاح می‌کنید مدت زمان لازم برای پذیرش درخواست ارائه شده از جانب شما دو هفته زمان می‌برد.

دریافت شناسه شرکت فرانسوی

بعد از اینکه شرکت خود را به صورت رسمی ثبت نمودید یک کد 14 رقمی که دارای شناسه شرکت فرانسوی می‌باشد به شما تعلق خواهد گرفت. شماره شناسه باید برای روی تمامی فاکتور‌ها رسیدها و غیره نوشته شود. همچنین در این مرحله حساب بانکی شما توسط ریئس بانک فعال خواهد شد. همچنین یک نامه با موضوع خوش‌آمد گویی را از اداره مالیاتی دریافت می‌نمایید. که کد دو رقمی با شروع  FR برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به شما اختصاص می‌دهد. اگر بخشی از کار شما به صادرات و واردات کالا اختصاص دارد لازم است که جهت دریافت شماره EORI با مقامات گمرگی کشور فرانسه تماس حاصل فرمایید.

استخدام حسابدار در فرانسه

برای اتباع خارجی قانون مالیات و حسابداری می‌تواند بسیار پیچیده و دشوار باشد. برای اینکه از این چالش‌ها و پیچیدگی‌ها رهایی یابید لازم است که یک حسابدار حرفه‌ای را استخدام نمایید. با کمک وکیل ثبت شرکت در فرانسه می‌توانید یک حسابدار فرانسوی را به آسانی استخدام کنید. از سایت استخدامی گلسدور نیز برای استخدام حسابدار می‌توانید کمک بگیرید. حسابدار فرانسوی وظیفه دارد که اطلاعات شما را درباره قوانین مالیاتی کشور فرانسه به‌روز نگه دارد. همچنین در اظهرنامه مالیانی، حقوق و دستمزدی که به کارمندان و نیروی کار اختصاص دارد نیز به شما کمک می‌کند.

ارائه طرح تجاری قوی(بیزینس پلن) برای ثبت شرکت در کشور فرانسه

برای ثبت یک طرح تجاری در کشور فرانسه باید مواردی را که در ذیل عنوان شده است رعایت کنید.
1- طرح تجاری باید نمای کلی از شغل فرد را ارائه دهد.
2- توضیحاتی در مورد شخصی که قرار است به ثبت شرکت اقدام کنید یا سایر شرکای تجاری نیز باید ذکر شود. که این توضیحات اطلاعات شخصی فرد از جمله مدرک تحصیلی وی را شامل می‌شود.
3- در طرح تجاری لازم است که اهداف ثبت شرکت در فرانسه را نیز بیان نمایید.
4- شرح محصولات و خدماتی را که قصد ارائه آن به بازار را دارید. حتما باید در این ظرح تجاری به آن‌ها اشاره داشته باشید.
5- در این طرح لازم است که استراتژی‌های قیمت‌گذاری و سیاست‌هایی که برای بازاریابی در نظر گرفته‌اید را به صورت کامل شرح دهید. همچنین بیان روش‌های ارتباطی مد نظر هم یکی از این موارد مهم می‌باشد.
6- در این طرح شما نیاز به ارائه صورت‌های مالی اولیه دارید. که در این صورت‌ها سرمایه اولیه شرکت، منابع تامین اضافی، سود احتمالی و سایر موارد در آن برآورد خواهد شد.
7- کلیه اسناد و مدارک مربوطه‌ای که ذکر شد، توصیه نامه‌ها و مجوز‌ها نیز باید ضمیمه این طرح تجاری شود.

ارائه طرح تجاری قوی(بیزینس پلن) برای ثبت شرکت در کشور فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

هزینه ثبت شرکت در فرانسه

هزینه لازم برای ثبت شرکت در فرانسه وابسته به عوامل مختلفی می‌باشد. که می‌توانید این هزینه‌ها را با استخدام وکیل ثبت شرکت در کشور فرانسه کاهش دهید.
برای اینکه بتوانید شرکتی را در فرانسه ثبت کنید در ابتدا لازم است که آگاهی کامل از مخارج مرتبط با آن داشته باشید. هزینه‌ها با توجه به نوع شرکتی می‌باشد که قصد راه‌اندازی آن را دارید. برای ثبت یک شرکت از نوع مسئولیت محدود هزینه‌های از جمله، هزینه دفاتر اسناد رسمی، هزینه‌ای برای ثبت نام‌های دولتی، هزینه لازم برای افتتاح حساب بانکی در فرانسه و غیره حدود 2 هزار یورو را به خود اختصاص می‌هد. که پرداخت کلیه این هزینه‌ها را یک وکیل ثبت شرکت یا حسابدار فرانسوی عهده دار می‌شود. هزینه‌هایی که باید برای حسابداری پرداخت نمایید بین 2 هزار تا 3 هزار یورو می‌باشد که میبلغ 25 یورو بابت صدور هر فیش حقوقی است. برخی از شرکت‌ها با بهره‌مندی از ثبت آنلاین هزینه‌ی کمتری را در بر می‌گیرند. حال برای نواع دیگر شرکت‌های قابل ثبت در کشور فرانسه این مبلغ 550 یورو می‌باشد.
1-  ثبتی شرکتی خرد یا بنگاه اقتصادی باید به صورت رایگان صورت پذیرد. با این وجود به دلیل این که افراد متقاضی باید در دایرکتوری تجاری که برای برخی از فعالیت‌ها اجباری شده است ثبت نام کنند. در این صورت هزینه‌ی اداری را باید تقبل نمایند.
2- حرفه لیبرال بر خدماتی اشاره دارد که مبتنی بر عقل می‌باشد و همچنین بازیابی کمک‌هایی از اتحادیه‌ها برای خانوار و شرایط اجتماعی را نیز شامل می‌شود. این مورد به مشاوران، برنامه‌نویسان، ویراستار‌ها و معلمان زبان اختصاص می‌یابد. خبر خوب برای شما این است که قابلیت ثبت نام رایگان در URSSAF وجود دارد. نحوه ثبت نام در URSSAF هم به صورت آنلاین هم به صورت ارسال یک فرم کاغذی می‌باشد.
3- شما می‌توانید فعالیت تجاری را برای استراحت و خواب تلقی نمایید. که برای این کار لازم است که کسب و کار شما با نام تجاری به ثبت برسد و هزینه‌ی در نظر گرفته شده برای آن صد یورو می‌باشد.
4- فعالیت دیگر مربوط به صنایع دستی می‌باشد، که این فعالیت با کمک دست قابل انجام است و برای آن لازم است که در Chambre de Métiers ثبت نام نمایید. برای اینکه بتوانید بسیاری از این فعالیت‌ها را به انجام برسانید لازم است که یک تا سه سال سابقه کار در حوزه مشابه را داشته باشید. همچنین نیاز است که دوره‌ی آموزش یپنج روزه‌ای را تحت عنوان مرحله قبل از ایجاد بگذرانید، که هزینه این دوره 200 یورو می‌باشد. همچنین لازم است که نسبت به ثبت نام در فهرست صنعتگران نیز اقدام نمایید که هزینه این مورد هم 180 یورو می‌باشد.

هزینه ثبت مشاغل فردی

هزینه‌هایی که برای ثبت هر شرکت باید بپردازید مشابه هزینه‌های شرکت خرد می‌باشد.
1- حرفه لیبرال: شامل هزینه ثبت نام در URSSAF
2- فعالیت تجاری: شامل ثبت نام در اتاق صنعت و تجارت، که مبلغی حدود 100 یورو به هزینه ثبت شرکت یا تجارت افزوده خواهد شد.
3- فعالیت صنایع دستی: لازم است که برای این فعالیت در Chambre de Métiers ثبت نام نمایید. و مبلغ 200 یورو بایت آموزش پنج روزه و 180 یورو نیز برای ثبت نام تجاری پرداخت نمایید.
برای مشاغلی که در Chambre de Commerce یا Chambre de Metiers   ثبت شده‌اند، حدودا یک ساعتی طول می‌کشد تا ثبت نام شما به انجام برسد و بعد از آن ظرف مدت دو هفته قادر خواهید بود که KBIS را دریافت کنید. که در واقع  KBIS سند رسمی برای تایید ثبت تجارت یا شرکت شما می‌باشد.
همچنین برای انجام کارهای حسابداری و تنظیم ترازنامه شما نیاز به یک حسابدار حرفه‌ای دارید. که 2000 یورو هزینه‌ای است که سالانه به آن اختصاص می‌یابد. با کنترل حساب کنید می‌توانید این لایحه را مقداری کاهش دهید. می‌توانید از حسابدار خود بخواهید نامه‌ای مبتنی بر لیست کارهای انجام شده به شما ارائه دهید تا به کمک آن بتوانید کارهایی که خودتان نیز توانایی انجام آن را دارید شناسایی کنید.

هزینه ثبت تجارت EURL، SARL، SAS، SASU در فرانسه

راه‌اندازی شرکت‌هایی، از جمله شرکت انحصاری از نوع مسئولیت محدود، شرکت‌هایی با مسئولیت محدود، شرکت سهامی از نوع عام ساده، یا شرکتی از نوع سهامی ساده با یک شریک در کشور فرانسه هزینه‌های بیشتری را شامل می‌شود. همچنین به زمان بیشتری هم برای ثبت آن‌ها نیاز است. برای این دسته از شرکت‌ها تعهدات قانونی بیشتری الحاق می‌شود که در اداره مالیاتی باید اساسنامه مربوط به آن‌ها را ثبت نمایید. لازم است که سرمایه در گردش خود را در یک حساب بانکی مسدود سازید. سپس اقدام به ثبت نام در Chambre de Commerce نمایید. همپنین باید آگهی قانونی را در یک روزنامه محلی به چاپ برسانید.
کلیه این مراحل را می‌توانید تنها با پرداخت 2 هزار یورو به وکلای ثبت شرکت در فرانسه  یا حسابدار واگذار نمایید. هزینه‌های حسابداری در نظر گرفته شده بین 2 هزار تا 3 هزار یورو می‌باشد. همچنین به ازای هر فیش حقوقی مبلغ 25 یورو در نظر گرفته شده است.
برای تمام شرکت‌هایی که در پاراگراف پیشین ذکر شده مراحل ثبت نام ممکن است که سه یا چهار هفته به طول انجامد. زیرا شما در این مراحل لازم است که از مشاوره شخصی وکیل و حسابدار بهره‌مند شوید و با بانک، Impot و Chambre که مربوط به تجارت شما می‌باشد در تماس باشید. شما پس از دو یا سه هفته موفق به دریافت KBIS خواهید شد که در واقع ثندی می‌باشد که ثبت شرکت شما را به صورت رسمی تایید می‌نماید.

هزینه ثبت آنلاین تجارت SARL، SAS یا SASU

برخی از این شرکت‌هایی که در تیتر قبلی به آن‌ها پرداختیم. اگر با ثبت آنلاین به انجام برسند در نتیجه هزینه‌ی کمتری نسبت به وکیل و حسابدار اختصاص می‌یابد. که شروع این قیمت را می‌توان 550 یورو در نظر گرفت. در این صورت پس اندازی اساسی خواهید داشت ولی از آن طرف نیز مشاوره تخصصی وکیل ثبت شرکت در فرانسه را از دست خواهید داد.
در واقع از جمله وظایفی که یک وکیل یا حسابدار دارد این است که شرایط شما را به صورت کامل در نظر می‌گیرد و این گونه می‌تواند از شما محافظت بهتری داشته باشد. همچنین در انتخاب بهترین وضعیت حقوقی با توجه با شرایط شما تاثیر‌گذار است و به شما اطمینان خاطر می‌دهد که وضعیت حقوقی که انتخاب کرده‌این بهترین می‌باشد. حال این وضعیت حقوقی خوبی که انتخاب نموده‌اید به شما کمک می‌کند که کم‌ترین هزینه اجتماعی را داشته باشید. همچنین مالیات کم‌تری را نیز پرداخت کنید.

مستندات لازم برای ثبت مشاغل

بسته به نوع شغلی که دارید این مستندات می‌تواند بسیار متفاوت باشد. این مستندات معمولا شامل موارد زیر می‌باشد:
1- ارائه مدارکی از جمله اثبات آدرس، لایحه خدماتی، یا توافق اجاره ضروری می‌باشد.
2- باید شناسه معتبر داشته باشید. که این شناسه معتبر می‌تواند همان گذرنامه یا کارت اقامت باشد.
3- درک همسرتان از مسئولیت را باید اثبات کنید.
4- عملکرد CFE
اگر در حل تاسیس یک شرکت می‌باشید لازم است که وجوه خود را به دفاتر اسناد رسمی یا بانک‌ها انتقال دهید. در ادامه پیش‌نویسی از اساسنامه شرکت خود را تهیه نمایید. در مرحله بعد به APCE مراجعه کنید واطلاعات خواسته شده از جمله نام مدیر عامل و غیره را تکمیل نموده و سپس اخطار بت نام را در رونامه رسمی به چاپ برسانید.
CFE در خواست شما را ارسال خواهد کرد. همچنین اسناد لازم را به ارگان‌های دولتی مربوطه می‌فرستند. بسته به نوع و اندازه‌ای که مشاغل شما شامل آن می‌شود و اینکه پذیرش کارمند دارد یا خیر موارد ذیلرا شامل خواهد شد.
1- موسسه ثبت ملی آمار و مطالعات اقتصادی که وظیفه ثبت شرکت شما را در فهرست تجاری بر عهده دارد. همچنین شماره‌هایی از قبیل SIRET، SIREN و APE به شرکت شما اختصاص می‌دهد.
2- اداره مالیات‌ها
3- ثبت در دادگاه تجارت تحت عنوان RCS
4- اداره امنیت اجتماعی
5- اداره کار و استخدام هم یکی دیگر از این ارگان‌های مرتبط می‌باشد.
6- اداره بیمه درمانی در فرانسه Caisse regionale D’assurance Maladie
7- بیمه‌های بازنشتگی، بیکاری و دفتر کار
8- اگر شرکت شما تجاری باشد لازم است که در دادگاه تجاری آن را به ثبت برسانید.
9-  فهرست مشاغلی که در یک تجارت یا صنعت قابل انجام می‌باشد.
10- اگر دیگران را به کار گرفته اید لازم است که، Caisses Socials و Inspection du Travail را انتخاب نمایید.

مستندات لازم برای ثبت مشاغل

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

دوره مدیریت بازرگانی

بر اساس شرایط و تجربیات کاری که دارید و ااگر قصد دارید که به عنوان یک تاجر شغلی را ایجاد کنید. ممکن است که برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به آموزش و نحوه اداره جنبه‌های مختلف مشاغل شخصی نیاز داشته باشید که کارگاهایی برای شما در نظر گرفته شود.
این دوره را شریک شما نیز می‌تواند بگذراند. همچنین یک سری دوره‌های اختیاری مشابه نیز وجود دارد که برای کسانی طراحی شده است که قصد راه‌اندازی مشاغل تجارتی یا صنعتی را دارند. هزینه‌ای که برای این دوره‌های آموزشی در نظر گرفته شده است 250 یورو می‌باشد که البته میتواند برای کسب اطلاعات بیشتر و کمک در این زمینه با اتاق بازرگانی خود تماس حاصل فرماید.

شماره‌های SIREN، SIRET و APE

هنگامی که به ثبت شرکت در فرانسه اقدام نمایید، INSEE یک شماره‌ای تحت عنوان SIREN برای شما صادر خواهد کرد. که این کد 9 رقمی شماره شناسایی و منحصر به فردی برای شما می‌باشد. این شماره رسمی برای تجارت می‌باشد که ثبت شرکت شما را به صورت رسمی و قانونی اعلام می‌دارد. توسط تمامی ارگان‌های دولتی و رسمی این شماره شناسایی حین مراجعه به شرکت استفاده می‌شود.
دو هفته پس از زمانی که ثبت نام خود را به انجام برسانید، یک KBIS که یک کد 14 رقمی می‌باشد به شما اختصاص داده می‌شود. این کد 14 رقمی که SIRET نامیده می‌شود اشاره به مکان شغلی شما دارد و متشکل از دو قسمت می‌باشد. شماره SIREN به اضافه شماره شناسایی تاسیس شرکت که پنج رقم است. همچنین کد APE هم وجود دارد که در واقع نشان دهنده فعالیت اصلی تجارت شما می‌باشد. همه مشاغل را در کشور فرانسه با این کدها طبقه‌بندی می‌کنند که از یک حرف با چهار رقم تشکیل شده است.

استخدام کارمندان

اگر بعد از ثبت شرکت در فرانسه اقدام به استخدام کارمند نمایید برای شما گران تمام خواهد شد. اگر قصد پذیرش کارمند را درید باید به این موضوع هم توجه کنید که باید علاوه بر هزینه‌های اجتماعی شرکت، باید هزینه‌ی اجتمای کارمندان را نیز تقبل نمایید. به عبارتی این حقوق شامل حقوق خالص و 75 درصد دیگر هم به کمک کارفرمایان و کارمندان یک شرکت اختصاص می‌یابد.
قانون کار در فرانسه به خوبی از کارگران محافظت می‌کند. برای تنظیم قرارداد کاری در کشور فرانسه لازم است که از مشاوره‌های اختصاصی در این زمینه بهره‌مند شوید.

استخدام کارمندان

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

راه‌اندازی یک شرکت دریایی

اگر قصد راه‌اندازی یک شرکت دریایی را در کشور فرانسه دارید. یعنی منظور شرکتی می‌باشد که خارج از محل زندگی و اقامت شما به ثبت برسد. موارد مثبت و منفی بسیاری در این راه وجود دارد. ادغام در خارج از کشور فرایندی بسیار سر راست می‌باشد که در تمام مراکز مالی معروف و بهشت‌های مالیاتی نیز وجود دارد. این فرایند سبب می‌شود که مزایای بسیاری در اختیار شرکت و مدیران آن قرار بگیرد.

نحوه تهیه برگ خرید برای ثبت شرکت در فرانسه

در مورد برگ خرید در کشور فرانسه لازم است اطلاعاتی را بدایند که در ادامه آمده است.
1- دانستن تاریخ برگ خرید
2- اطلاعاتی از تاریخ خرید و فروش
3- داستن شرح کاملی از خدمات و فروش
4- آگاهی از قیمت‌ها و تخفیفات
5- ذکر نام و آدرس دقیق مشتری
6- ذکر نام و فرم شرکت به صورت دقیق به عنوان مثال SARL
7- آدرس باید ثبت شده باشد.
8- در صورت وجود شماره SIREN، لازم است که ذکر شود.
9- بررسی مدیریت حساب‌های خود
10- کاغذ‌ها را نگه‌داری کنید.
11- همواره حساب شخصی و تجاری را جداگانه حفظ نمایید.
12- همه رسید‌هایی را که دریافت می‌نمایید نگه دارید.
13- لازم است که یک حساب بانکی جداگانه نیز داشته باشید.
14- همیشه مبلغی را برای پرداخت مالیات، از جمله مالیات بر ارزش افزوده و هزینه‌های اجتماعی کنار بگذارید.

انواع کسب‌وکار در فرانسه

انواع کسب و کار موجود در فرانسه شامل یکی از پنج دسته زیر می‌باشد.
1- شرکت‌های تجاری و صنعتی: به عنوان مثال شامل خرده‌فروشان، مغازه‌ها، فروشگاه مواد غذایی، کافه، رستوران و غیره می‌باشد.
2- شرکت‌های فنی یا هنری که شامل، واحدات تولید صنایع دستی می‌باشد.
3- شرکت‌های تخصصی مستقل یا آزاد: مثل پزشکی، دندانپزشکی، نویسندگیف آواز و موسیقی و غیره
4- نمایندگان تجاری که در قالب واحد فروش و نمایندگی می‌باشند.
5- کسب و کارهای مرتبط در حوزه‌ی کشاورزی
هر یک از این‌ها شام مراکز مخصوص ثبت نام یا راه‌اندازی در کشور فرانسه می‌باشند. شما لازم است که از طریق CFE شرکت خود را به ثبت برسانید و در این زمینه اطلاعات لازم را به دست آورید.

انواع کسب‌وکار در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

انواع ثبت شرکت در فرانسه براساس ساختار تجاری و قانونی

قبل از اینکه به ثبت شرکت در فرانسه اقدام نمایید. لازم است که در ابتدا نوع کسب و کار و نظام مالیاتی مرتبط با آن را برگزینید. اینکه که کدام نوع ساختار را برای وضعیت حقوقی خود انتخاب کنید بستگی به نوع کسب و کار شما دارد. عوامل دیگری هم هستند که در تعیین ساختار قانونی تاثیر گذار هستند. از جمله آن‌ها می‌توان به گردش مالی و پذیرش مسئولیت کسب و کار اشاره داشت. همچننی این موضوع نیز باید مورد توجه قرار بگیرد که آیا دارای اموال و داریی‌های شخضی هستید و قصد حفاظت از آن را دارید و اینکه بخواهید مالیات بر دارایی را بر روی شرکت پرداخت کنید همه و همه از جمله مواردی است که در تعیین ساختار تجاری بسیار موثر می‌باشد.
در کشور فرانسه چهار نوع ساختار قانونی را برای تجارت و ثبت شرکت مشاهده می‌کنیم.

شرکت با مالکیت انحصاری

این شرکت به یک شخص تعلق دارد و به عنوان شرکتی سهامی با مسئولیت محدود حساب می‌شود. در این شرکت یک نفر مالک و مسئول همه چیز در شرکت می‌باشد. در این نوع دارایی‌های شخصی شما با سرمایه‌های شرکت ادغام خواهد شد. از این رو تصمیم‌گیری و مسولیت تماما به عهده شما قرار می‌گیرد.

شرکت سهامی

در این شرکت دارای‌های شخصی با سرمایه شرکت ادغام نخواهد شد. همچنین در شرکتهای سهامی اگر از دارایی‌های شرکت برای مسائل شخصی استفاده کنید تحت پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت. ثبت این شرکت نسبت به ثبت شرکت انحصاری با مسئولیت محدود دشوارتر میباشد زیرا این شرکت را باید در اداره مالیات به ثبت برسانید. موارد مورد نیاز برای ثبت این شرکت، وجود حداقل 7 سهامدار، 3 مدیر و سرمایه‌ای معادل با 37 هزار یورو می‌باشد.

دفتر شعبه

دامنه فعالیت‌ها را در این شرکت، شرکت مادر تعیین می‌کند. همچنین برای راه‌اندازی این نوع از کسب و کار نیاز به یک تیم مدیریتی مستقل و حساب بانکی مستقر در کشور فرانسه دارید. اگر ضرر و زیانی در این شعبه به وجود آید  شرکت مادر موظف به پرداخت بدهی می‌باشد.

نمایندگی

برای افتتاح نمایندگی در این کشور شرایط متفاوتی وجود دارد. در کشور فرانسه شما قادر نخواهید بود که با ثبت کردن نمایندگی فعالیت تجاری داشته باشید. در واقع این نمایندگی‌ها صرفا در راستای تبلیغاتی، تحقیقاتی، بازریابی و شروع کسب و کار در کشور فرانسه راه‌اندازی می‌شوند.

شرکت سهامی فرانسوی SA

حداقل 7 سهامدار برای تاسیس شرکت سهامی فرانسوی لازم است. بنیان‌گذاران این شرکت سهامی می‌تواند اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی باشند. سرمایه اولیه لازم برای تاسیس این شرکت در فرانسه 37 هزار یورو می‌باشد. سرمایه میان سهامداران تقسیم خواهد شد و هر سهامدار با توجه به میزان سهامش مسئولیت محدودی را عهده‌دار می‌شود.

شرکت با مسئولیت محدود فرانسوی

حداقل دو سهامدار از شروط تاسیس شرکت سهامی محدود فرانسوی می‌باشد. بیشتر از 100 شخص حقیقی و حقوقی قادر نخواهند بود که SARL فرانسه را ایجاد کنند. حداقل سرمایه برای تاسیس این نوع از شرکت نیاز نیست. بیشتر توصیه می‌شود که از این ساختار برای شرکت‌های کوچک و متوسط بهره‌مند شوید.

شرکت سهامی ساده

این شرکت را می‌توان مشابه شرکت سهامی خاص در نظر گرفت. اما از انعطاف بیشتری برخوردار است. برای اینکه بتوانید این شرکت را در کشور فرانسه تشکیل دهید فقط به شریک نیازمند هستید. سهامداران در این نوع شرکت رئیس را منصوب می‌کنند.

مالکیت شخصی فرانسه

زمانی که یک نفر به تنهایی قصد تاسیس شرکت در فرانسه را دارید بهترین انتخاب برای این افراد برگزیدن مالکیت اختصاصی می‌باشد. تمامی تعهدات و بدهی‌ها بر عهده بنیان‌گذار این شرکت می‌باشد. برای تاسیس این نوع از شرکت در کشور فرانسه به سرمایه اولیه نیازی ندارید.

مشارکت تجاری

اگر مشارکت در نظر گرفته شده باشد وجود حداقل دو شریک الزامی است. مسئولیت تعهدات  بدی‌های شرکت بر عهده شرکا می‌باشد و هر یک از شرکا با توجه به میزان سرمایه شخصی خود عهده‌دار می‌باشند. برای اینکه در فرانسه مشارکت تجاری داشته باشید به حداقل سرمایه نیازی نیست. همچنین لازم است که فعالیت‌های تجاری شرکا با همین نام صورت بگیرد.
در انتخاب ساختار حقوقی فعالیت تجاری عوامل دیگری هم تاثیر‌گذار می‌باشد ملا اینکه شما می‌خواهید به تنهایی مسئولیت شرکت را بر عهده بگیریدیا اینکه از گردش مالی خود در صورت دارای شخصی محافظت کنید. این موارد از دیگر عوامل تاثیر‌گذار در انتخاب ساختار حقوقی مورد نظر شما می‌باشد.
در این صورت دارایی‌های شخصی و حرفه‌ای شما ادغام خواهد شد. اگر چه می‌توانید توافقی را جهت محافظت از خانه خود داشته باشید. تحت این ساختار حقوقی می‌توانید شرکت خرد را راه‌اندازی نمایید. سیستم‌های قدیم به ادغام کارآفرنی خودکار و شرکت‌های خرد می‌پردازد.
همچنین می‌توانید که به عنوان یک کارآفرنین با مسئولیت مشخص و محدود فعالیت کنید که در این صورت دارایی‌های شما حفظ خواهد شد. در هر دو این حالت چه در صورت ادغام شدن یا نشدن سرمایه شما با شرکتی با نام تجاری خود فعالیت خواهید کرد. اگر وضعیت EI به شما اختصاص یابد باید مالیات بر درآمد شخصی خود را نیز در هیمن بخش پرداخت نمایید. این مالیات بر درآمد شامل سود حاصل از تجارت و صنعت یا مزایای غیر تجاری که حاصل می‌شود، می‌باشد.
اگر انتخاب شما وضعیت EIRL باشد لازم است که مالیات شرکت را پرداخت نمایید. اگر تاسیس یک شرکت را انتخاب کنید دارایی‌ها جدا می‌شوند و در این صورت اموال شما در برابر طلبکاران محافظت خواهد شد. در این صورت نمی‌توانید از دارایی‌های شرکت برای استفاده شخصی بهره ببرید و این کار خلاف قانون حساب می‌شود.
شرکت شما لازم است که شامل، نام، آدس و حداقل دارایی‌های مشخصی باشد. عملکرد شما از سوی شرکت می‌باشد. همچنین ممکن است که مالیات خود را تحت مالیات شرکت یا رژیم دو حلقه‌ای پرداخت نمایید.
دو نوع شرکت اصلی وجود دارد که در ادامه توضیحاتی را راجع به هر یک ارائه می‌دهیم.
شرکت EURL که تنها به یک شخص واحد تعلق می‌گیرد. همچنین می‌توان این شرکت را به عنوان شرکتی سهامی با مسئولیت محدود تنها با یک مدیر یا دبیر اداره کرد. که این فرد می‌تواند صاحب مشاغلی هم باشد یا حقوق بگیر باشد یا نباشد.
شرکت SARL نیز یک شرکت از نوع مسئولیت محدود در نظر گرفته می‌شود. که بین دو تا صد شریک می‌تواند داشته باشد. مسئولیت هر دو به سرمایه‌گذاری مرتبط می‌باشد.

مشاغل تنظیم‌شده

برخی از مشاغل هستند که در کشور فرانسه شرایط بسیار سخت‌گیرانه‌ای دارند. از جمله این مشاغل می‌توان به حسابداری، دامپزشکی، آرایشگری، سازندگی و فروشندگی شراب و غیره اشاره کرد. اگر تجارت مورد نظر شما در گروه یکی از اینمشاغل قرار می‌گیرد لازم است که در سازمان مربوطه آن ثبت نام نمایید.
ببینید آیا شغلی که قصد راه‌اندازی ان را دارید در وبسایت APCE تنظیم می‌باشد. با کلیک بر روی حرف الفا نام مورد نظر خود را خواهید یافت. شما به صورت آنلاین و رایگان قادر هستید که بررسی کنید آیا نامی که برای کسب و کار خود انتخاب کرده‌اید قبلا توسط یک شرکت دیگر مورد استفاده قرار گرفته است یا خیر. که این اطلاعات را موسسه ملی مالکیت صنعتی در اختیار شما قرار خواهد داد.

انتخاب نام قبل از ثبت شرکت در فرانسه

در صورتی که بخواهید از نام تجاری خود محافظت لازم را به عمل بیاورید فقط کافی است که آن علامت تجاری را به ثبت برسانید. در این صورت است که اگر شخص دیگری از نام تجاری شما استفاده کند می‌توانید شکایت کنید در غیر این صورت حقی نخواهید داشت.

وام ثبت شرکت در فرانسه

لازم است که بانک‌های فرانسه برا یراه‌اندازی مشاغل جدید کمک مالی ارائه دهند. که این کمک‌ها شامل وام اولیه با سقف 7 هزار یورو باشد که به آن وام تجاری نیز گفته می‌شود. برای اطلاع از تمامی این کمک‌های مالی و وام‌های تجاری به وبسایت شورای منطقه‌ای خود مراجعه نمایید.
همچنین بانک‌های کشور فرانسه دو طرح را برای افرادی که بیکار هستند و قصد راه‌اندازی شغل جدیدی را دارند ارائه کرده است. این وام شامل افراد بیکاری می‌باشد که در Pôle Emploi آژانس کاریابی دولت ثبت نام کرده باشند.
تاگر به عنوان کارآفرینی شناخته می‌شود که کسب و کار جدیدی را به تازگی تاسیس کردهاید تا سه سال نرخ شارژ کمتری به شما تعلق خواهد گرفت. اما اگر این کار را انجام ندهید زمانی که درآمد شما به یک سقف معینی که از سوی دولت فرانسه تعیین شده است برسد باید تمامی هزینه‌های اجتماعی را پرداخت نمایید. این مبلغ در سال 2014، 20814 یورو بوده است.
می‌توانید از وام‌های تجاری و بدون بهره‌ای که NACRE ارائه می‌دهد نیز بهره‌مند شوید. اطلاعات بیشتر را در ادارات منطقه‌ای محلی کسب خواهید نمود.

وام ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

چگونه تجارت فرانسوی خود را راه‌اندازی کنیم؟

اولین قدمی که برای راه‌اندازی مشاغل وجو دارد ثبت کردن آن می‌باشد. لازم است که همه مشاغل را قبل از شروع فعالیت ثبت نمایید. این کار را می‌توانید با مراجعه به مراکز رسمی CFE یا به صورت انلاین و از طریق وبسایت www.guichet-entreprises.fr به انجام برسانید. برا یهر نوع فعالیت تجاری مرکز رسمی مختلفی در کشور فرانسه وجود دارد و الزامی است که درخواست خود را به مراکز رسمی مربوط به فعالیت تجاری خود ارائه دهید. تمامی دفاتر محلی این مراکز رسمی را می‌توانید با کمک وبسایت‌ها پیدا کنید. به عنوان مثال:
1- اگر قصد راه‌اندازی یک فروشگاه یا یک شرکت تجاری را دارید لازم است که به اتاق تجارت و صنعت مراجعه فرمایید و پیگیری‌های خود را از این ارگان دنبال کنید.
2- برای تجارت و صنایع دستی لازم است که به اتاق تجارت و صنایع دستی مراجعه فرمایید.
3- برای ثبت شرکت‌های حرفه‌ای باید از طریق دادگاه تجاری اقدام نمایید.
4- برای مشتغل و خدمات فکری از جمله نویسندگی نیز وبسایت •  URSSAF راه‌اندازی شده است.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در فرانسه به تنهایی نمی‌توانید اقامت این کشور را اخذ نمایید. برای اینکه موفق به اخذ اقامت فرانسه شوید حتما بیزینس پلنی که ارائه می‌کنید باید توسط نهاد‌های مربوطه در کشور فرانسه تایید شود. همچنین بیزینس پلن شما باید متناسب با نیاز‌های سرمایه‌گذاری در فرانسه باشد. از جمله شرایط لازم برای ثبت شرکت در فرانسه، سابقه فعالیت در کشور مبدا می‌باشد. همچنین باید مالکیت کل شرکت ثبت شده در فرانسه برای خود شخص باشد. همپنین باید به اثبات موقعیت ممتاز خود در شرکت بپردازد. این شرکت حداقل باید توانایی این را داشته باشد که 2000 یورو در ماه حقوق پرداخت نماید. سرمایه اولیه 4 هزار یورو برای ثبت این شرکت مورد نیاز می‌باشد. حال از اینکه مدارک و مستندات مورد تایید قرار بگیرند یک اقامت سه ساله برای متقاضی صادر خواهد شد.
با ثبت یک شرکت نمی‌توانید اقامت دائم فرانسه را دریافت نمایید بلکه برای دریافت اقامت لازم است که:
1- ثبت شرکت در فرانسه
2- دریافت اقامت سه ساله
3- سپس اقدامات لازم برای دریافت اقامت  دائم صورت می‌گیرد.
در این مرحله دولت فرانسه عملکرد شکا را در فرانسه مورد بررسی قرار می‌دهد. درخواستتان را پردازش و نتیجه را به شما اعلام خواهد کرد. برای اینکه بتوانید مجوز راه‌اندازی کسب و کار را در فرانسه به دست آورید لازم است که اقامت و شهروندی اتحادیه اروپا را داشته باشید. که برای این کار حداقل مدرک تحصیلی دیپلم مورد تایید وزارت فرانسه مورد نیاز است. سپس لازم است که به بررسی بازار هدف بپردازید. همچنین برنامه‌های مالی خود را تهیه و تنظیم نمایید. از شروط اسن کار تعیین ساختار قانونی مورد نظر شما می‌باشد.
از جمله راه‌های موثر برای اخذ اقامت کشور فرانسه گذراندن دوره‌های زبان فرانسوی می‌باشد. همچنین از دیگر روش‌های موجود برای اخذ اقامت می‌توان به ویزای استارت‌آپ اشاره داشت.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

استانداردهای سرمایه‌گذاری در فرانسه

قبل از اینکه اقدامات لازم را برای ثبت شرکت در فرانسه به انجام بسانی لازم است که اطلاعات کافی راجع به استانداردهای موجود برای سرمایه‌گذاری در فرانسه داشته باشید. برای فهم بیشتر نمودار نرخ اموال مصادره شده در فرانسه را در ادامه مطلب مشاهده می‌کنید   سیر ثابتی که در این نمودار که تا سال 2019 مشاهده می‌کنید، نشان از این است که نرخ مصادره اموال در کشور فرانسه بسیار پایین می‌باشد. همچنین وضعیتی که در نمودار فساد مشاهده می‌کنید بیانگر وضعیت خوب کنترل فساد در این کشور می‌باشد.

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در فرانسه

تحلیل شاخص‌های اقتصادی کشور فرانسه، برای بررسی ثبت شرکت در فرانسه بسیار راهگشا می‌باشد. فرانسه در میان 28 کشوری که عضو تاتحادیه اروپا هستند بهترین شرایط را از نظر اقتصادی و سیاسی دارد. همچنین شاخص‌های اقتصادی حاکم بر کشور فرانسه تاثیر چشم‌نوازی را در آینده اروپا خواهد گذاشت. در سال 2015 کشور فرانسه ششمین اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص داد. تولیدات ناخالصی فرانسه وزنی حدود 23 درصد را شامل می‌شود.  با این حال با وجود چنین وسعت اقتصادیز در فرانسه این کشور بین 43 کشور اروپایی کشور 32 می‌باشد. همچنین فرانسه رتبه‌ی 72 را در اقتصاد جهانی به خود اختصاص می‌دهد. که این رتبه پایین‌تر از کشور مکزیک و بالاتر از کشورهای پرتقال و ایتالیا می‌باشد. شاخص کلیدی اقتصادی جزئیاتی دارد که در ادامه ذکر می‌کنیم.

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی به کلیه کالاها و خدمات اقتصادی تعلق دارد که بخش اعظمی از سرمایه این کشور را شامل می‌شود. نرخ رشد از سال 1949 در کشور فرانسه تقریبا حدود 0.79 بوده است.

تولید ناخالص داخلی

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

تولید صنعتی

به تولید صنعتی که خروجی صنعتی نیز گفته می‌شود. معیار مهمی در قدرت بخشی به یک کشور می‌باشد. INSEE داده‌های صنعتی کشور فرانسه را منتشر می‌کند. از سال 1981 تولیدات صنعتی در کشور فرانسه 0.16 درصد رشد داشته است.

بیکاری

در کشور فرانسه نرخ بیکاری که توسط شاخص‌های معینی تعیین می‌شود به صورت ماهانه اعلام می‌شود. بررسی نیروی کار در  میان 65000 خانوار انجام می‌گیرد. همچنین شامل کلیه افراد 15 سال و بالاتر می‌شود. یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصادی هیمن نرخ بیکاری می‌باشد. نرخ بیکاری از سال 1996 را به طور متوسط می‌توان 9.3 درصد در نظر گرفت.

بیکاری

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

تورم

نرخ تورم در کشور فرانسه معمولا با توجه به قیمت مواد غذایی، انرژی و خدمات اندازه‌گیری می‌شود. از زمانی که دولت فرانسه از سال 1958 شروع به گرزارش نرخ تورم نمود این عدد 4.4 درصد می‌باشد.

تورم

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

نرخ بهره(ECB)

از آنجایی که واحد پولی یورو به اتحادیه اروپا اختصاص دارد. بانک مرکزی اروپا مسئول تعیین و مشخص کردن نرخ بهره می‌باشد. از سال 1998 نرخ بهره در اروپا 2.15 درصد بوده است. همپنین در ادامه مطلب نمودار انواع نرخ تورم، بیکاری، بهره و غیره را مشاهده می‌کنید.

مالیات شرکت ها در فرانسه

یک شرکتی که مقیم در کشور فرانسه باشد مشمول مالیات بر درآمد می‌شود. اینکه آیا شما نسز مشمول پرداخت مالیات بر درآمد شرکت می‌شوید بستگی به نوع کسب و کار و ساختار قانونی شما می‌باشد. نرخ‌های مالیاتی در سال‌های اخیر در کشور فرانسه کاهش چشمگیری داشته است و همیند امر فرانسه را به عنوان مقصدی جذاب برای راه‌اندازی کسب و کار تبدیل کرده است. قبلا شرکت‌هایی با گردش مالی بالا موظف به پرداخت مالیات 33 درصدی بودند که امروزه نرخ مالیاتی برای تمامی شرکت‌های تاسیس شده 25 درصد می‌باشد. همچننی شرکتهای کوچک می‌تواند به میزان 15 درصد از سود اولیه این نرخ مالیاتی را کاهش دهند.

مالیات شرکت برای مشارکت

اگر شرکت شما شرکتی با مسئولیت محدود فرانسوی SARL می‌باشد. می‌توانید انتخاب کنید که  در پنج سال اول مالیات بر درآمد شخصی یا نوعی مالیات کسب و کار خانگی به شما تعلق بگیرد. اگر این کار را نکنید باید مالیات را از طریق مالیات شرکت‌های فرانسوی پرداخت نمایید.

مالیات شرکت برای تاجران انحصاری

در صورتی که شما یک تاجر انحصاری می‌باشید باید مالیات بر درآمد شخصی را مطابق با قانون micro-entrepris پرداخت نمایید.

شرایط ویزای ثبت شرکت در فرانسه

برای انجام هرگونه فعالیت تجاری، صنعتی و صنایع دستی بیش از سه ماه لازم است که کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند اقدام به دریافت ویزای ثبت شرکت در فرانسه نمایند. که اجازه اقامت برای انواع مختلف بسته به اینکه رئیس یک شرکت یا موسس یک شرکت ابتدایی هستید متفاوت می‌باشد. برای اینکه از تمامی جزئیات دریافت ویزای ثبت شرکت در کشور فرانسه آگاهی یابید با دقت فراوان ادامه مطلب را دنبال کنید.

شرایط ویزای ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

فرم درخواست ویزای ثبت شرکت در فرانسه

دو فرم را باید بای ثبت درخواست ویزای ثبت شرکت در فرانسه پر کنید.
1- فرم آنلاینی که در پرتال ویزای فرانسه موجود می‌باشد.
2- تکمیل کردن فرم درخواست ویزای شنگن
ابتدا فرمی را که در پرتال ویزای فرانسه بارگذاری شده است را تکمیل نمایید. سعی کنید تمامی اطلاعات را به درستی پر نمایید. سپس در پایان لیستی را دریافت می‌کند  که مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در فرانسه می‌باشد. این فرم را هم می‌توانید از پرتال ویزای فرانسه دریافت نمایید هم از سفارت فرانسه درخواست کنید تا این فرم را در اختیار شما قرار دهد. باید این فرم را در رایانه تکمیل نموده و سپس چاپ کرده و به امضا برسانید.
اسناد و مدارکی که  برای دریافت ویزای ثبت شرکت در فرانسه نیاز است
به غیر از مدارکی که باید برای دریافت ویزای فرانه ارائه دهید. لازم است مدارک اضافی‌تری را نیز برای دریافت ویزای ثبت شرکت در فرانسه ارائه نمایید. که این مدارک عبارت‌اند از:
1- ارائه فرمی که برای درخواست ویزای ثبت یک شرکت در فرانسه تکمیل نموده‌اید.
2- دو عکس از گذرنامه لازم است که ارائه دهید.
3- پاسپورت معتبری داشته باشید که بعد از پایان اقامت شما در کشور فرانسه حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد. گذرنامه حداقل باید حاوی دو صفحه خالی باشد که بتوان برچسب ویزا را در ان قسمت قرار داد.
4- اگر قبلا ویزایی داشته‌اید لازم است که کپی از آن ارائه نمایید.
5- ارائه بیمه سلامت سفر که کلیه مدت زمانی را که در کشور فرانسه اقامت دارید شامل می‌شود.
6- تمکن مالی را باید اثبات کنید. مقامات فرانسوی باید از این مورد اگاهی داشته باشند که چگونه هزینه زندگی در فرانسه را تامین خواهید کرد.
7- ارائه اظهارات بانکی ضروری می‌باشد.
8- اگر در فرانسه کار می‌کنید ارائه قرارداد با ذکر حقوق الزامی است.
9- درآمدی که از املاک اجاره‌ای حاصل می‌نمایید را لازم است که ذکر کنید.
10- ارائه طرح مزایای بازنشتگی نیز از ضروریات می‌باشد.
11- محل اقامت خود را باید جهت دریافت ویزای فرانسه به اثبات برسانید. برای اینکار لازم است که سندی را ارائه نمایید.
12- اثبات کنید که توانایی پرداخت هزینههای مرتبط با ثبت شرکت در فرانسه را دارید.
13- صورت حسابی بانکی از 6 ماه اخیر را ارائه کنید.
14- هزینه دریافت ویزای تجاری در کشور فرانسه 80 یورو در نظر گرفته شده است.

فرم درخواست ویزای ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

نکات مهم ثبت شرکت فرانسه

برای اینکه متقاضی بتواند شرکت خود را در کشور فرانسه به ثبت برساند در وهله اول لازم است که کلیه مدارکی را پیشتر ذکر کردیم جمع‌آوری نماید و سپس با کمک یک وکیل ثبت شرکت در فرانسه برای ثبت کسب و کار خود اقدامات لازم را به انجام برساند. قبل از شروع به هر کاری به شدت پیشنهاد می‌شود که متقاضیان وضعیت اقتصادی و دیگر وضعیت‌های حاکم بر کشور فرانسه را مورد بررسی قار دهند. همچنین لازم است که تمامی آمار و اطلاعات کسب شده را تحلیل نمایند. لازم است که این مورد را هم بدانید و به آن توجه داشته باشید که گاهی ممکن است به سبب اختلافاتی که به صورت بین‌المللی رخ می‌دهد متقاضی با سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار در این کشور متضرر شود. پس باید تمامی جوانب را بسنجید و سپس اقدامات لازم را به کمک وکیل حرفه‌ای به انجام برسانید تا حد ممکن بتواند از ایجاد ضرر و زیان پیشگیری نماید. همچنین برای این کار می‌توانید از مشاوره متخصصان در عرصه حقوق بین‌الملل بهره‌مند شوید. این گونه درصد خطا و شکست را به طور چشمگیری کاهش خواهید داد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی شرایط و مراحل ثبت شرکت در فرانسه پرداختیم و تمامی اطلاعاتی را که در این مسیر نیاز  دارید برایتان شرح دادیم. با خواندن این مقاله به طور کامل اطلاعاتی را از دریافت ویزا و اقامت دائم در کشور فرانسه به دست خواهید آورد. همچنین راه و روشی که به وسیله آن بتوانید از طریق ثبت شرکت در فرانسه اقامت این کشور را دریافت نمایید نیز برایتان ذکر شده است. همچنین برای انجام ثبت نام به صورت رسمی لازم است مدارک خاصی را جمع‌آوری کنید که تمامید این مدارک لازم را برایتان شرح داده‌این تا روند کار را سرعت بخشید و با نا آگاهی سبب اتلاف وقت نشوید. همپنین مزایایی را که در پی ثبت شرکت در فرانسه به دست خواهید آورد نیز در این مطلب ذکر شده است و عاملی برای تشویق شما به ثبت شرکت در فرانسه و کسب و کار در این کشور می‌باشد. برای اینکه بتوانید این مسیر را برای ثبت شرکت مورد نظر خود در فرانسه به بهترین شکل ممکن طی نمایید کافی است که از وکلای ثبت شرکت در فرانسه کمک بگیرید. با یاری و پیگیری وکلا می‌توانید به بهترین شکل ممکن و بالاترین سود شرکت یا کسب و کار مورد نظر خود را راه‌اندازی نمایید. مشاوران موسسه ثبتی مهرگان قوانین حاکم در کشور فرانسه را به طور کامل برای شما شرح خواهند داد. اگر باز هم ابهامی داشته باشید می‌توانید با شماره تلفن 02144231712 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.