ثبت شرکت در هند

ثبت شرکت در هند

ثبت شرکت در هند

هند قوانین سختگیرانه‌ای در مورد KYC دارد، اما ما سعی می‌کنیم بدون حضور شما حساب باز کنیم، اما افتتاح حساب ممکن است به مراجعه شما به یکی از شعب بانک‌های مربوطه بستگی داشته باشد. هنگام ثبت شرکت در هند و افتتاح حساب، باید مبلغ را به عنوان ذخیره در بانک‌های هند نگهداری کنید. این مبلغ به بانک خاصی بستگی دارد، اما به طور کلی، برای داشتن یک حساب جاری در هند، باید حداقل 10000 روپیه در حساب خود داشته باشید.
قوانین اخذ اقامت و تابعیت هند از طریق ثبت شرکت و شرایط و مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در هند در این مقاله به صورت علمی و جامع مورد بحث قرار گرفته است. شرایط مهاجرت به هند از طریق ثبت شرکت چیست؟ آیا با ثبت شرکت در هند می‌توان اقامت دائم گرفت؟ آیا با ثبت شرکت در هند می‌توان بازدهی خوبی داشت؟ مؤسسه حقوقی مهرگان با توجه به سابقه طولانی خود در امور ثبت شرکت‌ها می‌تواند به شما در زمینه ثبت کسب و کار خود در هند مشاوره دهد که آیا هند مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری و ثبت کسب و کار است یا خیر. در ادامه به موضوعاتی می‌پردازیم که در این مقاله به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. شماره تماس جهت دریافت مشاوره رایگان: 02144231712

ثبت شرکت در هند

ثبت شرکت در هند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت شرکت در هند و شرایط عمومی

اقتصاد و پیشرفت اقتصادی هند در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است که می‌تواند عامل بسیار مهمی برای سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ثبت کسب و کار در هند باشد. اما در میان افرادی که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت اقدام می‌کنند، تعداد کمتری در هند تمایل به انجام این کار را دارند. اکثر افرادی که این مسیر را طی می‌کنند، روزگار سختی خواهند داشت.
جمهوری هند کشوری با قدمت 5000 ساله در جنوب آسیا و پایتخت آن دهلی نو است. جمعیت این کشور یک میلیارد و 300 میلیون نفر است که از دیرباز سبک خاصی در ادیان مختلف داشته‌اند. هند از دیرباز به دلیل وجود منابع کافی و غنیمت در این کشور، مقصد مناسبی برای مهاجران بوده است. چارچوب ثبت شرکت در هند را می‌توان در جهات مختلف بررسی کرد.
اولاً ثبت تجارت در هند دارای نکات مثبت و منفی است. به‌عنوان‌مثال رشد جمعیت را می‌توان هم جنبه مثبت و هم جنبه منفی این کشور دانست که در ادامه مقاله به طور مفصل و علمی به آن خواهیم پرداخت. اما هند به عنوان یک بازار روبه‌رشد با دسترسی گسترده و فرصت‌های زیادی برای سرمایه گذاران خارجی ظاهر شده است. دولت این کشور سیاست مناسبی را برای سرمایه گذاران اندیشیده است که باعث رشد تجارت و سرمایه گذاری افراد و شرکت‌های خارجی در این کشور شده است.
صادرات فرآورده‌های نفتی، سنگ‌های قیمتی، وسایل نقلیه و ماشین‌آلات در هند رواج دارد و بیشتر صادرات به کشورهای آمریکا، چین و عربستان سعودی انجام می‌شود. همچنین واردات از این کشور شامل پلاستیک، آهن، نفت خام و غیره از کشورهای امارات، آمریکا، عربستان سعودی و سوئیس است. کشاورزی نیز در این کشور اهمیت زیادی دارد، محصولاتی مانند برنج، گندم، جو، عدس و پیاز بیشترین تعداد محصول را به خود اختصاص داده‌اند. اما روند ثبت شرکت در هند به این صورت است که متقاضی باید برای رشد و توسعه اقتصادی هند و توسعه رفتار بین‌المللی در زمینه کسب و کار، طرح تجاری ارائه کند. اما ثبت کسب و کار در هند مراحل و مراحل مقدماتی از جمله ثبت علامت تجاری دارد که پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های خاص خود را دارد. اما نگران نباشید، مؤسسه ثبتی مهرگان می‌تواند شما را در مسیر صحیح ثبت شرکت در هند راهنمایی کند. در صورت تمایل می‌توانید با کارشناسان و مشاوران ارشد مؤسسه مشورت کرده و اطلاعات خود را تا سطح یک وکیل مهاجرت برسانید.

نکات کلی برای ثبت شرکت در هند

 1. سهام‌داران می‌توانند از هر قوم و ملیتی باشند.
 2. لازم نیست در هند حضور داشته باشد.

زمان ثبت شرکت در هند

 1. 21 روز کاری برای دریافت کارت PAN
 2. 4 روز کاری برای تأیید نام شرکت در هند
 3. پس از تأیید نام، ثبت شرکت در هند 4 روز طول می‌کشد.

زمان برای ادامه کار پس از ثبت شرکت

 1. باز کردن حساب بانکی: 15 روز کاری طول می‌کشد
 2. اخذ شماره مالیاتی: 15 روز کاری طول می‌کشد
 3. از شروع ثبت شرکت تا افتتاح حساب 23 روز طول می‌کشد.

پیش‌نیازهای لازم ثبت شرکت در هند

 1. حداقل سرمایه اولیه موردنیاز 100000 روپیه است که معادل 2050 دلار است
 2. تعداد سهام‌داران حداقل 2 نفر است
 3. امضای الکترونیکی
 4. IDN (شماره مدیر هندی)
 5. فتوکپی اسناد برابر با اصل
 6. حداقل یک آدرس ثبت شده در هند داشته باشید

افتتاح حساب بانکی در کشور هند

با ثبت‌نام در بانک پالیز می‌توانند در آن‌ها حساب باز کنند.
1- بانک AXIS
2- بانک UCO
3- بانک ICICI
4- بانک HDFC و…

مالیات بر ارزش‌افزوده

مالیات بر ارزش‌افزوده در هند به کالاها و خدمات شما بستگی دارد. این رقم حدود 7.5 درصد خواهد بود.

کد واردات و صادرات

برای مقاصد تجاری، به کد واردات و صادرات نیاز دارید که هزینه آن 350 دلار است.
در صورت نیاز به دفتر مجازی پس از ثبت شرکت در هند، هزینه آن حدود 200 دلار آمریکا است که هر 3 ماه یکبار پرداخت می‌شود.
پس از ثبت شرکت در هند، اولین ثبت خدماتی را برای اداره شرکت در هند به صورت غیر حضوری به شما ارائه می‌دهد.

خدمات دفاتر مجازی

 1. تلفن‌های شرکت را فوروارد می‌کنند
 2. فمس شرکت را فوروارد می‌کنند
 3. نامه‌های رسیده یا ایمیل‌ها را فوروارد می‌کنند

حسابداری

در صورت نیاز به حسابدار پس از ثبت شرکت، این خدمات شامل موارد زیر است:
1- حسابداری
2- پرداخت حق عضویت سالانه
3- پرداخت قبوض ROC
4- تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی فروش

هزینه دستمزد حسابدار در هند

 1. مشاغل غیرفعال و بدون کارکرد: 1200 دلار در سال
 2. کسب و کار کوچک (تا 36 صفحه اسناد حسابداری): 2000 دلار در سال
 3. کسب و کار بزرگ (تا 100 صفحه اسناد حسابداری): 3600 دلار در سال
نکات کلی برای ثبت شرکت در هند

ثبت شرکت در هند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

قوانین ثبت شرکت در هند

قانون ثبت شرکت در هند برای خارجی‌ها تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند. از این رو تفاوت مقررات ثبت شرکت در هند عمدتاً به نوع شرکت‌ها مربوط می‌شود. پس از ارائه مدارک و اسناد موردنیاز برای ثبت شرکت در هند، باید میزان سرمایه اولیه و اعضای آن مشخص شود. قدم بعدی داشتن یک آدرس مشخص برای دفتر شرکت در آن کشور است. پس از دریافت تأییدیه‌های قانونی، شرکت به ثبت می‌رسد. ثبت شرکت در هند با هزینه‌ای نسبتاً ارزان انجام می‌شود، اما زمان بر است.

قوانین ثبت شرکت در هند

ثبت شرکت در هند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت شرکت در هند و اخذ اقامت آن

هند تابعیت دوگانه را رد می‌کند. این بدان معناست که هندی‌ها نمی‌توانند تابعیت هیچ کشور دیگری را کسب کنند (مگر در شرایط خاص و استثنایی) و همچنین افرادی که از کشورهای دیگر وارد هند شده‌اند و مایل به اخذ تابعیت آن کشور هستند تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند تابعیت هند را دریافت کنند. به‌استثنای کسانی که به دلایل مختلف ازجمله وارد این کشور شده‌اند مانند تحصیل در هند، سرمایه گذاری در هندوستان، ثبت شرکت در هندوستان و …
اقامت دائم هند را می‌توان از دو طریق دریافت کرد:

OCI

این کارت ویزا تقریباً مادام‌العمر است که امتیاز چندین بار سفر به هند را تضمین می‌کند. افرادی که این کارت را به مدت 5 سال در اختیار داشته باشند می‌توانند برای تابعیت آن کشور اقدام کنند. متقاضیانی (به جز بنگلادش و پاکستان) که پس از سال 1950 متولد شده‌اند می‌توانند درخواست دهند. با این حال، افراد در این دسته باید اتباع کشورهایی باشند که تابعیت مضاعف را مجاز می‌دانند.

PIO

افراد هندی‌الاصل (مانند پاکستانی‌ها) کارت PIO دریافت می‌کنند. مدت اعتبار آن  15 سال است و به افراد اجازه می‌دهد آزادانه در هند سفر کنند و به مدت 180 روز بدون ویزا در این کشور زندگی کنند. شهروندان پاکستانی، بنگلادشی، افغانستانی، نپال، بوتان، سریلانکا و چین می‌توانند این نوع کارت را دریافت کنند.

استانداردهای سرمایه گذاری در هند

هند در سال‌های اخیر روند خوبی از رشد اقتصادی و توسعه تجارت بین‌المللی داشته است. این بدان معناست که تولید ناخالص ملی این کشور بسیار به انگلستان نزدیک شده است. علاوه بر این، این مقدار تقریباً دو برابر تولید ناخالص ملی روسیه است. علاوه بر این، نرخ بیکاری در این کشور 10 سال است که در حال کاهش است. نرخ بیکاری هند از سال 2010 روند ثابتی را نشان می‌دهد و به 3.5 درصد رسیده است. اما باید بررسی شود که آیا سرمایه گذاری در هند گزینه مناسبی برای خارجی‌ها و سرمایه داران سایر کشورهای مدرن جهان است یا خیر. نمودار رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی در ادامه این مقاله پیوست شده است.
هند به عنوان یک کشور آسیایی کشوری در حال توسعه است. این عنوان از نمودار بالا کاملاً توضیحی است. اما آیا سرمایه گذاران جهانی می‌خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند؟ همان‌طور که دیدید، تولید ناخالص ملی هند 2.5 میلیارد دلار است. این نرخ در مقایسه با کشورهای دیگر مانند اتریش 416 میلیارد دلار است.
این بدان معناست که مهاجران اقتصادی که قصد سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارند، گزینه‌های دیگری برای سرمایه گذاری و ثبت کسب و کار را در نظر می‌گیرند. امنیت سرمایه گذاری اتباع خارجی در این کشور در هند در سال 2018 به سطح معقولی رسید و آن را بالاتر از ژاپن و برزیل قرار داد. در ادامه چندین شرکت را در هند معرفی خواهیم کرد.

استانداردهای سرمایه گذاری در هند

ثبت شرکت در هند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت شرکت در هند و انواع شرکت‌ها

هر کشوری سبک و روند خاص خود را در امور اقتصادی دارد؛ بنابراین انواع مختلف شرکت‌ها بخش‌های خاص خود را دارند و هند نیز از این قاعده مستثنی نیست. کشور هند به منظور مدیریت راحت‌تر ثبت‌نام و امور اقتصادی خود، انواع مختلفی از شرکت‌ها را برای عموم افراد خارجی که قصد ثبت شرکت در هندوستان و اتباع قصد ثبت‌نام برای درخواست موقعیت‌های مختلف را دارند، در نظر گرفته است. مؤسسه مهرگان انواع شرکت‌ها  در هند و ویژگی‌های آن‌ها را مورد بحث قرار داده است. کشور هند دارای 12 نوع شرکت برای ثبت است.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی اطلاق می‌شود که در هند واقع شده و  دارای ویژگی‌های زیر است:
1- حق سهام‌داران را در انتقال سهام خود محدود می‌کند
2- حداقل 2 و حداکثر 50 شریک داشته باشد
3- حق فروش یا انتقال سهام به عموم بر اساس دعوت‌نامه را ندارد
4- حداقل سرمایه طبق قوانین هند برای این شرکت‌ها 100000 روپیه است و هر از چند گاهی ممکن است تغییر کند. حداکثر سرمایه در قانون ذکر نشده است.

شرکت سهامی عام

شرکت‌های سهامی عام شرکت‌هایی هستند که طبق قوانین زیر تأسیس می‌شوند.
1- در این شرکت‌ها سهام‌داران می‌توانند بدون توافق سهام خود را به دیگران واگذار کنند
2- باید حداقل 7 عضو وجود داشته باشد و محدودیتی برای تعداد سهام‌داران بالاتر از هر اندازه وجود نداشته باشد
3- برای انتقال سهام باید پذیره‌نویسی یا فروش سهام وجود داشته باشد و همه افراد دعوت شوند
4- سرمایه این شرکت‌ها حداقل 500000 روپیه است و حداکثر مبلغ آن ثابت نبوده و ممکن است در هر زمان متفاوت باشد.

شرکت با مسئولیت نامحدود

شرکت با مسئولیت نامحدود هند نوعی سازمان شرکتی است که همان‌طور که از نام آن پیداست شامل کلیه اعضا یا همکاران شرکت دارای مسئولیت نامحدود در داخل شرکت بوده و مسئول کلیه تعهدات شرکت می‌باشد. در این نوع شرکت‌ها می‌توان از حقوق صاحبان سهام به عنوان بدهی شرکت استفاده کرد. همچنین، این نوع شرکت‌ها را می‌توان در هر زمان به شرکت با مسئولیت محدود تحت قانون شرکت‌های هندی 32 تبدیل کرد.

شرکت مالکیت یگانه

تخصصی انحصاری نوعی از واحد تجاری است که در آن یک نفر مدیریت و مسئولیت مدیریت کل سازمان یا شخص تجاری را بر عهده دارد. تنها مالک و سهام‌دار یا شریک شرکت است و مالک کلیه سود و زیان شرکت می‌باشد. در هند تحت هیچ قانونی در مورد مالکیت انفرادی تجارت جداگانه‌ای وجود ندارد.

ثبت شرکت مشارکتی با خانواده‌های هندو

شراکت خانوادگی هندو نوعی تجارت است که در آن فقط اعضای یک خانواده هندی شرکت می‌کنند و یک خانواده می‌تواند تجارت را رهبری کند. این شرکت‌ها کاملاً هندی هستند و فقط هندی‌هایی که تابعیت هندی دارند می‌توانند آن‌ها را ثبت کنند.

شرکت مشارکتی

شراکت نوعی تجارت است که بین چند نفر شکل می‌گیرد و این افراد توافق می‌کنند از سود کسب و کاری که هر یک یا همه آن‌ها به دست می‌آورند به طور مساوی بهره‌مند شوند. در واقع، این نوع کسب و کار یا شرکت تحت حاکمیت قانون مشارکت هند 1932 می‌تواند بین چند نفر با تخصص‌های مختلف تشکیل شود.

شرکت تعاونی

تعاونی‌ها نوعی ساختار سازمانی داوطلبانه هستند که در آن اعضا برای ارتقای منافع اعضای خود با یکدیگر همکاری می‌کنند. این انجمن‌ها کاملاً مطابق با منافع افراد انجمن یا گروهی از افراد تشکیل می‌شوند و محدودیتی برای ورود و خروج افراد یا اعضا وجود ندارد. این نوع از جوامع توسط قانون انجمن‌های تعاونی، 1912 در هند اداره می‌شوند.

شرکت مشارکتی مسئولیت محدود (LLP)

LLP یا مشارکت محدود نوعی از نهاد تجاری است که در آن حداقل یک نفر دارای مسئولیت نامحدود در تجارت است. در این شرکت‌ها ممکن است سایر اعضا دارای مسئولیت محدود باشند اما حداقل یک نفر باید مسئولیت کل شرکت را بر عهده داشته باشد و مسئولیت سایر اعضا به‌اندازه مشارکت یا سهام آن‌ها خواهد بود. برخلاف شرکت‌های سهامی عام، در این نوع شرکت‌ها، به دلیل فوت یا عدم پرداخت بدهی فسخ یا منحل نمی‌شوند. این نوع شرکت‌ها توسط قانون شرکت‌های محدود 2008 اداره می‌شوند.

دفتر نمایندگی

دفاتر نمایندگی در هند به نمایندگی از شرکت مادر یا شرکت اصلی برای آشنایی با محیط کسب و کار در هند یا سرمایه گذاری در هند تأسیس شده‌اند. این نوع دفاتر مجاز به انجام فعالیت‌های تجاری، صنعتی یا تجاری نیستند و تنها وظیفه این دفاتر نمایندگی محدود به جمع‌آوری اطلاعات و ترویج صادرات و واردات به هند است. این نوع کسب و کار باید درآمد خود را از درآمد کسب و کار اصلی یا مادر تأمین کنند.

دفتر شعبه

شرکت‌های خارجی با فعالیت‌های تولیدی و بازرگانی یا خدماتی می‌توانند شعبه‌ای در هند ثبت کنند تا این دفاتر در هند بتوانند اهداف مختلف شرکت از جمله ارائه خدمات تخصصی، مشاوره‌ای، صادراتی یا وارداتی و غیره را انجام دهند. این دفاتر همچنین نمی‌توانند عملیات تولیدی خاصی داشته باشند یا عملیات تولیدی شرکت را در هند انجام دهند. این شعب در هند بر اساس قانونی که اجازه ایجاد دفاتر شعبه در هند را می‌دهد، فعالیت می‌کنند.

دفتر پروژه

شرکت‌های مختلف خارجی می‌توانند برای برنامه‌ریزی و فعالیت‌های مرتبط با آن پروژه دفاتر پروژه موقت در هند ثبت کنند.

شرکت فرعی

شرکت‌هایی که 100% مالکیت خارجی دارند و به طور کامل بدون شرکای هندی سرمایه گذاری شده‌اند، می‌توانند شرکت‌های تابعه یا وابسته در هند ایجاد کنند.
شرکت‌های تابعه و وابسته خارجی در هند را می‌توان به یکی از روش‌های زیر ثبت کرد.
1- شرکت با مسئولیت محدود
2- شرکت سهامی عام
3- شرکت با مسئولیت نامحدود
4- شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت در هند و انواع شرکت‌ها

ثبت شرکت در هند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

حداقل سرمایه و هزینه لازم برای ثبت شرکت در هند

هر شرکتی که بخواهد در هر کجای دنیا ثبت‌نام کند هزینه بالایی دارد. هم هزینه‌های ثبت و هم هزینه‌های راه‌اندازی که باید در صندوق سرمایه شرکت لحاظ شود. در مرحله بعد، ما در مورد هزینه ثبت شرکت صحبت می‌کنیم:
شرکت سهامی خاص
بین 5000 تا 12000 روپیه هندی، معادل 50 تا 150 یورو.
ثبت شعبه با مسئولیت محدود
بین 6000 تا 14000 روبل که معادل 70 تا 170 یورو است.
شرکت خصوصی با مسئولیت محدود
بین 7000 تا 15500 روپیه هند که معادل 80 تا 180 یورو است
برای راه‌اندازی کسب و کار در هند که بیشتر به صورت آنلاین انجام می‌شود، باید 10000 روپیه هندی معادل 1250 یورو به صندوق اصلی شرکت واریز شود. این سهام می‌تواند بین سهام‌داران توزیع شود. به‌طوری‌که به 10000 سهم هر یک 10 روپیه تقسیم می‌شود. این بدان معناست که تعداد سهام‌داران شرکت‌های هندی می‌تواند به 10000 نفر افزایش یابد.

نکات مثبت و منفی ثبت شرکت در هندوستان

نکات مثبت
1- هزینه‌های معیشتی در این کشور بسیار پایین است
2- متوسط حقوق کارگران شاغل در شرکت 175 دلار است
3- سرمایه اولیه کمی برای افتتاح شرکت (1,500 یورو)
4- امضای معاهده مالیاتی با 84 کشوری که مبادلات و معاملات را امضا و تکمیل کرده‌اند. بین این کشورها ساده است و مالیات‌ها بسیار کم بود.
5- رشد اقتصادی بالا در سال‌های اخیر
نکات منفی
1- ارز ارزشی ندارد
2- عدم توسعه راه‌های حمل‌ونقل از جمله قطار، فرودگاه و جاده‌های بین شهری تجارت بین‌المللی را برای سرمایه داران خارجی با مشکل مواجه کرد.
3- فقیر شدن هند می‌تواند عامل بسیار مهمی در مسیر شورش سرمایه داران در اروپا باشد.
4- رتبه پایین هند در کسب و کارهای نوپا
5- پیچیدگی ثبت شرکت در هند
6- عدم توسعه قوانین بین‌المللی و قوانین مهاجرتی شرایط را برای مهاجران بسیار سخت کرده است.

ثبت شرکت در هند و مراحل آن

ثبت شرکت در هند دارای 13 مرحله است که باید طی این مراحل انجام شود. مؤسسه مهرگان این مراحل را به اختصار پوشش می‌دهد:

1. شماره شناسایی مدیر (DIN) دریافت کنید.

این شماره به صورت آنلاین به دست می‌آید. به‌گونه‌ای که فرم درخواست به صورت آنلاین ارائه می‌شود. پس از آن باید فرم درخواست پرینت و امضا شود و به همراه گواهی آدرس برای تأیید به وزارت ارسال شود. پس از تأیید، شماره شناسایی مدیر صادر خواهد شد.

2. گواهی امضای دیجیتال دریافت کنید

یک گواهی امضای دیجیتال را می‌توان از هر یک از شش نهاد خصوصی مجاز توسط MCA 21 دریافت کرد. مدیران شرکت باید فرم درخواست را به همراه مدارک هویتی و مدرک نشانی ارسال کنند.

3. نامی برای شرکت ایجاد کنید

این مرحله به صورت آنلاین انجام می‌شود متقاضیان می‌توانند اعتبار نام شرکت مورد نیاز را در وب سایت MCA 21 (وزارت امور خارجه) بررسی کنند. نام شرکت باید 6 کاراکتر باشد پس از تأیید، نام انتخاب شده در وب سایت مشخص شده ظاهر می‌شود.

4. ضمیمه مدارک شرکت

این اسناد باید بدون امضا و همراه با مدرک پرداخت ضمیمه شوند. سپس متقاضی باید تمام فرم‌ها را تکمیل کند.

5. دریافت فرم ثبت‌نام

یک نسخه از تأییدیه مدیران اجرایی با امضا و مهر باید به اداره ثبت ضمیمه شود.

6. طراحی نام شرکت

پس از این مراحل، شرکت به یک برند نیاز دارد. هزینه ثبت علامت تجاری به تعداد کلمات حک شده، تعداد قالب‌های موردنیاز و زمان تحویل بستگی دارد.

7. دریافت شماره حساب دائمی (PAN)

دریافت این شماره حساب به صورت آنلاین امکان‌پذیر است، اما حضور فیزیکی متقاضی برای تأیید نهایی شماره حساب الزامی است.

8. پذیرش شماره حساب مالیاتی (TAN)

برای دریافت شماره حساب مالیاتی نیز می‌توانید به صورت آنلاین درخواست دهید. این درخواست پس از تأیید وزارت دارایی هند انجام می‌شود.

9. ثبت‌نام و افتتاح اماکن تجاری (شهر یا استان)

این مرحله شامل اجاره یا خرید ملک مورد نظر برای مقاصد تجاری است. علاوه بر این، متقاضی باید درخواست خود را با ذکر نام و نشانی پستی شرکت تازه تأسیس ارائه کند و هزینه‌های اضافی را به اداره ثبت اسناد بپردازد. شرکت‌ها باید ظرف 30 روز پس از افتتاح شرکت در این دفتر ثبت‌نام کنند.

10. ثبت‌نام در اداره مالیات کالا و خدمات

هر شرکتی که فاکتور آن 200000 روپیه (معادل 25000 یورو) باشد. باید در این سازمان ثبت‌نام کند و مالیات سالانه بپردازد.

11. ثبت‌نام در دفاتر مالیاتی پیشرفته (محلی)

طبق بخش 5 قانون مالیات هند، هر کارفرما موظف به پیش پرداخت مالیات مورد نیاز است. این مالیات باید در قالب درخواست و اسناد به این اداره ارسال شود.

12. ثبت‌نام کردن در صندوق مالی کارکنان

کارفرما موظف است اطلاعات شرکت خود را در مورد کارمندان خود در هند به این دفتر ارسال کند. این اطلاعات به نوعی سرشماری و آمار افراد شاغل است.

13. بیمه سلامت

کارفرما موظف است خود و کارکنانش و همچنین شرکت را نزد دفتر بیمه محلی بیمه کند. فرم درخواست باید توسط کارفرما تأیید شود.

ثبت شرکت در هند و مراحل آن

ثبت شرکت در هند موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ثبت شرکت در هند و طرح تجاری

یکی از مهم‌ترین الزامات ثبت کسب و کار در هند، ارائه طرح کسب و کار است. برای ایجاد یک طرح کسب و کار باید نکات بسیار مهمی را در نظر بگیرید، زیرا طرح تجاری می‌تواند اهداف آینده شما را بیان کند. در حالی که کشور هند در قالب بندی و طراحی سخت‌گیرانه نیست، به طور کلی نیاز به تأیید مقامات فوق دارد.
طرح تجاری (Business Plan) این بدان معناست که فردی که می‌خواهد یک شرکت جدید در این کشور افتتاح و ثبت کند، باید برای رسیدن به اهداف خود به آینده نگاه کند و برنامه توسعه تجاری شرکت خود را روی کاغذ پیاده کند. این طرح تجاری می‌تواند توسط مقامات تأیید یا رد شود. در صورت رد شدن طرح کسب و کار، فرد باید فرایند ثبت کسب و کار را در هند را از ابتدا شروع کند و پرونده را از سر بگیرد.
همه طرح‌های تجاری تهیه‌ شده و ارائه‌ شده برای ثبت شرکت در هند باید دارای ویژگی‌های زیر باشند:
1- مکتوب و ارائه شده به صورت فیزیکی
2- دارای فهرست مطالب
3- خلاصه برنامه‌های اجرایی باید ذکر شود
4- حاوی مقررات توسعه است و بر رشد و توسعه تولید هند تأثیر می‌گذارد
5- روش‌های تأمین منابع مورد نیاز را ذکر کند
6- ماهیت فعالیت و قالب شرکت در آن ذکر شود
7- برنامه‌های کوتاه و بلند در آن شرکت ذکر شده باشد
همچنین خلاصه‌ای از فعالیت‌های شرکت را ثبت  کند

اطلاعات و مدارک ضروری موردنیاز برای ثبت شرکت در کشور هندوستان

 1. سرمایه سهم قابل پرداخت به مبلغ 100000 کلدار هندی
 2. گذرنامه اسکن شده مؤسس و مدیرعامل
 3. قبوض آب یا برق از محل اقامت متقاضی
 4. نام نوع و زمینه فعالیت شرکت
 5. حداقل دو نام آزادانه برای نام شرکت وارد کنید
 6. درصد مشارکت هر یک از شرکا را تعیین کنید و مدیر کل شرکت را مشخص کنید
 7. مدت زمان ثبت شرکت دو هفته است
 8. شما به دو مدیر عامل نیاز دارید که یکی از آن‌ها باید هندی
 9. باشد.
 10. نیاز به دو سهامدار دارید که هر دوی آن­ها زمی‌توانند از هر کشوری باشند
 11. داشتن شریک و سهام‌دار هندی لازم نیست
 12. مبلغ سرمایه قابل پرداخت (100000 INR)

راه‌های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هند

با توجه به پیشرفت اقتصادی در هند، توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی و بین‌المللی به این کشور معطوف شده است، زیرا اقتصاد هند یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان محسوب می‌شود، این امر بسیار آسان است تا آن‌ها در این کشور سرمایه گذاری کنند. علاوه بر این، این کشور مقصد امنی برای سرمایه گذاری‌های خارجی است. با توجه به جمعیت زیاد هند، این کشور از نظر داشتن نیروی کار زیاد و ارزان برای کارفرمایان مناسب است زیرا اکثر کارفرمایان به دنبال نیروی کار ارزان هستند.
برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار، اولین قدم این است که متقاضی باید طرح تجاری خود را ارائه دهد. توجه داشته باشید که برنامه کاری شما باید ساده باشد و واضح است که به اقتصاد هند کمک می‌کند. شخص باید ثابت کند که قادر به استخدام حداقل 20 کارمند برای ثبت شرکت در هند است، متقاضی باید حداقل 500000 دلار در حساب ارزی شرکت سرمایه گذاری کند. متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد و مدارک اضافی را علاوه بر طرح تجاری ارائه کند، از جمله:
1- ارائه فتوکپی و ترجمه از جدیدترین مدرک تحصیلی
2- ارائه فتوکپی و ترجمه مدارک هویتی شخص متقاضی و همراهان
3- اسکن کردن پاسپورت شخص و همراهان
4- نرخ گردش حساب و میزان نقدینگی و دارایی‌های فردی در حساب‌های بانکی، ارائه اصل و ترجمه اسناد مالی و بانکی.

سخن پایانی

ثبت شرکت در هند و مهاجرت به هند از طریق ثبت شرکت به صورت علمی و تخصصی در این مقاله پوشش داده شده است. با وجود مزایای ثبت شرکت در هند، نکات منفی این کشور بیشتر است، زیرا با ثبت شرکت در هند نمی‌توان تابعیت این کشور را گرفت. همچنین اگر مقیم دائم آن کشور باشید، نمی‌توانید امتیاز بین‌المللی کسب کنید. با گذراندن چندین بار در جاده‌های اروپا و بر اساس اصول منطقی و قابل اعتماد می‌توانید گام‌های مهمی در جهت رؤیاهای خود بردارید و به امید اخذ اقامت دائم و شهروندی در کشورهای برتر جهان مانند آلمان، اتریش، کانادا و مجارستان قدم‌های مهمی بردارید. ثبت شرکت در هند گاهی اوقات برای شما مفید است. اما باید توسط کارشناسان و وکلای مهاجرتی در شرکت‌های معتبر به صورت تخصصی و علمی بررسی شود. در همین راستا مؤسسه مهرگان خدمات نوینی را در خصوص ثبت شرکت در هندوستان و اقامت دائم این کشور به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مشاوره با مشاوران و کارشناسان ارشد، دانش خود را به عنوان یک وکیل مهاجرت افزایش دهید. مشاوره  رایگان: 02144231712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.