ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در کشور گرجستان، ثبت شرکت در گرجستان می‌باشد. در این مقاله قصد داریم مزایای ثبت شرکت در گرجستان را برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در خارج از کشور را دارند بیان کنیم. همچنین به حداقل سرمایه‌ای هم که برای ثبت شرکت در کشور گرجستان نیاز دارید نیز اشاره‌ای می‌شود.  کلیه مراحلی که لازم است برای ثبت شرکت در کشور گرجستان طی کنید در این مقاله به طور کامل ذکر شده است. این مطالب مطابق با جدیدترین اطلاعات در سال 2022 می‌باشد.
اگر علاقه‌مند هستید که اطلاعاتی را راجع به شرایط و مزایای تاسیس شرکت در کشور گرجستان بدانید. همچنین برای آگاهی یافتن از شرایط و مراحل اخذ اقامت این کشور نیز می‌خواهید اطلاعاتی را داشته باشید تا پایان مطلب با ما همراه باشید.
کشور گرجستان از جمله کشورهای مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. کشور گرجستان در سال‌های اخیر به عنوان ششمین کشور آسان برای تجارت در جهان شناخته شده است. به همین دلیل هم می‌باشد که افراد زیادی این کشور را برای سرمایه‌گذاری و اقامت انتخاب می‌نمایند.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در گرجستان می‌توانید با مشاوران موسسه ثبتی مهرگان به شماره تماس 02144231712 در تماس باشید.

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

معرفی کشور گرجستان

کشور گرجستان در میان آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است. همچنین مقصدی بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاری و بهره‌مندی از دو بازار متنوع است. کشور گرجستان در منطقه قفقاز اوراسیا است. که در شمال در همسایگی با روسیه، با دریای سیاه در غرب، با ترکیه و ارمنستان از جنوب و از جنوب شرقی نیز با کشور آذربایجان همسایه می‌باشد. کشور گرجستان هم در سازمان ملل متحد، سازمان توسعه اقتصادی و دموکراسی تحت عنوان گوآم و در شورای اروپا عضو می‌باشد.
گرجستان از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که ثبت شرکت در آن بسیار آسان است. همچنین برای ثبت شرکت در گرجستان لازم است که هزینه‌ی پایین‌تری را صرف نمایید. همین هزینه پایین یکی از مهم‌ترین دلایل برای جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرنان به کشور گرجستان می‌باشد. از دیگر دلایلی که سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را به ثبت شرکت در این کشور متمایل می‌کند نرخ مالیاتی پایین، واقع شدن مناطق صنعتی آزاد در آن، جو سیاسی ثابت، امکان اخذ اقامت با ثبت شرکت می‌باشد.
طبق گزارش Doing business که از بانک جهانی به دست می‌آید. کشور گرجستان رتبه بسیار خوبی را از شاخص سهولت انجام کسب و کار به دست آورده است. در سراسر جهان و بین 190 کشور این رتبه سهولت انجام کسب و کار 7 می‌باشد و در میان کشورهای اروپایی رتبه چهارم را دارد. همچنین بعد از کشور نیوزلند کشور گرجستان رتبه دوم را در سهولت کسب و کار به خود اختصاص می‌دهد. این رتبه به این معنا می‌باشد که تاسیس و شروع یک کسب و کار در این کشور بسیار ساده و راحت می‌باشد.
مطالعاتی که سوابق تجاری کشور گرجستان را در 12 سال گذشته مورد تحلیل و ارزیابی قرار داده‌اند. با تجزیه و تحلیل داده‌های موجود می‌توان به این نتیجه رسید که گرجستان رتبه‌ی خوبی را کسب نموده است. در این مطالعات به دست آمده است که سرانه تولید در این کشور به میزان 66 درصد صعود داشته و تراکم مشاغل نیز در این کشور سه برابر افزایش یافته است. این گزارشات تاکید بر این دارد که اصلاحات دولت گرجستان سبب افزایش چشمگیر این نتایج در حوزه کسب و کار بوده است. در دهه‌های گذشته کشور گرجستان اصلاحات بسیاری را اعمال کرده است و بدین صورت تجارت را بهبود بخشوده است. مقامات گرجستانی همواره سعی بر این دارند که روند صدور مجوز را آسان‌تر نمایند. تا به این شکل کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی به راحتی اقدام به ثبت شرکت در گرجستان نمایند.
از جمله تجارت‌های محبوب در کشور گرجستان صنعت کشاورزی و حمل و نقل می‌باشد. پتانسل قابل توجهی برای این صنایع وجو دارد که سرمایه‌گذاران می‌توانند از ان به خوبی بهره‌مند شوند. بخش انرژی از دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. برای ثبت شرکت در کشور گرجستان تنها به چند روز زمان نیاز دارید و برای تاسیس یک شرکت شروطی مبنی بر مدیر محلی یا مقیم گرستان وجود ندارد. شرکت‌هایی با مسئولیت‌های محدود از جمله رایج‌ترین شرکت‌های ثبتی در این کشور می‌باشند. زیرا تاسیس شرکتی با مسئولیت محدود بسیار راحت و آسان می‌باشد.
اگر قصد سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت در گرجستان را دارید باید بدانید که شرایط خاصی لازم است و باید مراحل خاصی را برای ثبت شرکت طی نمایید. شما لازم است که اسنادی را برای ثبت شرکت ارائه دهید همچنین در این راستا باید در سازمان مربوطه نیز ثبت نام نمایید. برای ثبت شرکت در این کشور لازم است که با مراحل بوروکراسی و ساختار مالیاتی و قوانین آشنایی کاملی داشته باشید. این کشور نیز همانند سایر کشورها از مقررات اداری خاصی برخوردار است که باید رعایت شود. مشاغل جدید برای شروع به کار در کشور گرجستان لازم است که در آژانس ملی خدمات عمومی ثبت نام نمایند.
بعد از اینکه به طور کامل مطالب را مطالعه نمودید پیشنهاد با به شما صحبت و دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب طینت می‌باشد. با این روش می‌توانید اطلاعات تکمیلی بیشتری را داشته باشید. توجه کنید که مشاوره اولیه در طینت هزینه‌ای ندارد و رایگان است.
با ذکر تمام مطالب فوق، ثبت شرکت در گرجستان هنوز هم می‌تواند چالش‌هایی را برای شما به همراه داشته باشد. برای اینکه بتوانید کسب و کارتان را به خوبی در این کشور راه‌اندازی نمایید به اطلاعات تخصصی نیازمند می‌باشید. در ادامه این مقاله به بحث درباره‌ی شریط ثبت شرکت در گرجستان می‌پردازیم.

آیا هر فرد خارجی توانایی دارد که در گرجستان کسب و کار خود را راه‌اندازی نماید؟

پاسخ مثبت است؛ زیرا هیچ محدودیتی برای افراد خارجی در کشور گرجستان وجود ندارد. همچنین افراد مختلف با هر ملیت یا تابعیت قادر هستند که در این کشور سرمایه‌گذاری نمایند. همچنین محدودیتی نیز برای حداقل سرمایه موجود برای راه‌اندازی کسب و کار در این کشور ذکر نشده است. حتی با یک لاری هم می‌توانید اقدام به سرمایه‌گذاری داشته باشید.

مزایای ثبت شرکت در گرجستان

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ثبت شرکت در گرجستان ماکیت صد در صدی می‌باشد زیرا برای اداره شرکت شما به یک فرد بمومی یا گرجی نیازی ندارید. خدمات ارائه شده در کشور گرجستان ارزان می‌باشد به همین دلیل سرمایه‌گذاران می‌توانند حساب‌هایی با قابلیت سود‌دهی بالا را افتتاح نمایند. همچنین افرادی که در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند معاف از مالیات های مربوط به گمرک و عوارض واردات هستند.
کشور گرجستان در واقع در تقاطع آسیای غربی و شرق اروپا قرار گرفته است. شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان می‌باشد. همچنین لاری واحد پول این کشور است. کشور گرجستان از موقعیت جغرافیایی خاصی بهره‌مند است. به همین دلیل می‌باشد که پلی برای سرمایه‌گذاری، واردات و صادرات و تجارت‌های بین‌المللی محسوب می‌شود.
کشور گرجستان هر ساله با کاهش نرخ مالیاتی همواره سرمایه‌گذاران را به راه‌اندازی کسب و کار در این کشور تشویق می‌نماید. همچنین این کشور دارای توافق‌نامه تجارت به صورت آزاد با کشورهایی از جمله، کانادا، ترکیه، ژاپن، سوئیس و ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

مزایای ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

انواع ثبت شرکت در گرجستان

اگر تمایل دارید که شرکت خود را در کشور گرجستان به ثبت برسانید لازم است که ابتدا با انواع شرکت‌های قابل ثبت در این کشور آشنا شوید. برای هر منظور و هدف شرکت خاصی تعریف شده است. پس حتما قبل از اینکه به ثبت شرکت اقدام نمایید حتما مطالعات لازم را داشته باشید. همچنین می‌توانید از مشاوران موسسه مهرگان نیز راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

شرکت سهامی خاص

این شرکت یک نوع شرکت بازرگانی محسوب می‌شود که تقسیم سرمایه در آن به صورت مساوی اتفاق می‌افتد. در این شرکت مسئولیتی که هر یک از شرکا دارند متناسب با مبلغ سهام آن‌ها می‌باشد. همچنین قرض و بدهی شرکت به شرکا مربوط نمی‌شود.

شرکت تعاونی

این شرکت‌ها به منظور انجام فعالیت‌های واحد و کسب سود تشکیل می‌شوند. در این نوع از شرکت قرض و بدهی شرکت به کل سرمایه‌ شرکت محدود می‌شود.

شرکت هلدینگ بین المللی

این شرکت را می‌توان نوعی شرکت سرمایه‌گذاری دانست که سرمایه شرکا با توجه به سهامشان تقسیم می‌شود. همچنین مسئولیت در این شرکت وابسته به میزان سهام می‌باشد.

شرکت کار آفرینی فردی

در این نوع از شرکت فقط یک فرد تنها و با سرمایه خود، تمامی کارها را به انجام می‌رساند. و تمامی قرض و بدهی شرکت نیز به همان یک نفر تعلق دارد.

شرکت مشارکتی کسب و کار

این شرکت نوعی شرکت تجاری محسوب می‌شود که از دو یا چند نفر تشکیل شده است. در این شرکت تجاری هر یک از شرکا سرمایه‌ای را به شرکت واگذار خواهد کرد درنتیجه در تمامی سود و زیان حاصله از فعالیت شرکت شریک خواهد بود.

شرکت با مشارکت محدود

در شرکت با مشارکت محدودی چند نفری کارهای شرکت در زمینه کارآفرینی را به انجام می‌رسانند. پس در مقابل قرض و بدهی شرکت فاقد مسئولیت هستند.

شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت‌ها  نوعی از شرکت‌های بازرگانی قانونی تلقی می‌شوند. این نوع از شرکت در کشور گرجستان عمومیت دارد. تعهدات این شرکت در مقابل بستانکارانش به دارایی‌های موجود بستگی دارد. این شرکت را هم می‌تواند یک نفر تاسیس کند هم می‌تواند توسط چند نفر تاسیس شود و دارای شرکای متعدد باشد.
به متقاضیان ثبت این نوع شرکت در کشور گرجستان، بعد از ثبت مدرکی تحت عنوان General Tranding تعلق می‌گیرد. این مدرک در واقع به این معناست که این فرد می‌تواند تمامی مشاغل دیگر در زمینه تجارت به جزء تجارت‌هایی در زمینه دارو را تاسیس نماید.

چگونگی ثبت شرکت در گرجستان

شرکت‌هایی با مسئولیت محدود بهترین شرکت برای ثبت در کشور گرجستان هستند. زیرا بسیاری از مشاغل و تجارت‌ها را می‌توان با این شرکت تحت پوشش قرار داد. برای اینکه از نحوه تاسیس این شرکت به طور کامل اگاهی داشته باشید لازم است که با مشاوران ما در ارتباط باشید.
برای اینکه بتوانید از طریق ثبت شرکت در گرجستان اقامت این کشور را نیز دریافت نمایید. در ابتدا لازم است که بدانید تاسیس یک شرکت د رکشور گرجستان چگونه می‌باشد. برای این کار نیز لازم است که اگاهی کامل از مراحل ثبت شرکت داشته باشید و این فرایند را مطابق با قوانین و مقررات موجود پیش ببرید.
قبل از ثبت شرکت لازم است که مشخص کنید بر اساس نوع تجارت شما ساختار شرکت شما چیست. که اصولا اگر کسب و کار کوچکی باشد همان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نظر گرفته می‌شود.
شرکت با مسئولیت محدود از جمله محبوب‌ترین شرکت‌ها برای ثبت در کشور گرجستان می‌باشد. زیرا با ثبت این شرکت قادر خواهید بود که طیف وسیعی ا زماغل و تجارت‌ها را برگزینید و در این عرصه بسیار موفق باشید.
اگر قصد دارید شرکتی را تاسیس کنید که در زمینه تولید و توزیع دارو فعالیت کند باید مجوزهای لازم را از ارگان‌های مربوطه این کشور اخذ نمایید. که از مهم‌ترین ان ارگان‌ها که مجوز این کار را برای شما صادر خواهد کرد اداره کار می‌باشد. اما برای راه‌انداز یمشاغلی همچون کافه، رستوران و غیره لازم است که پروانه جنرال تردینگ را دریافت نمایید.

چگونگی ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مراحل ثبت شرکت گرجستان

فرایند ثبت شرکت در این کشور پیچیدگی و دشوار یخاصی ندارد و به آسانی صورت می‌گیرد. حتی فرد متقاضی با آشنایی به زبان انگلیسی به راحتی می‌تواند کلیه مراحل را به انجام برساند. همچنین می‌توانید مراحل این فرایند را تنها با پرداخت هزینه کمی به وکیل واگذار نمایید. برای اینکه بتوانید شرکت خود را در گرجستان تاسیس کنید لازم است که مدارکی را جمع‌آوری نمایید.
از جمله این مدارک:
1- ارائه تاییدیه مدارک ارائه شده در دفتر خانه یا سفارت به صورت ترجمه شده
2- تهیه نمودن طرح توجیهی یا بیزینس پلن برای راه‌انداز یکسب و کار
3- ارائه تاییدیه گذرنامه ترجمه شده
4- تنظیم کردن یک اساس‌نامه و ترجمه آن
5- ارائه نمودن آدرس پستی ملک شخصی یا اجاره‌ای
6- تعیین موضوع برای فعالیت یک شرکت
7- تعیین یک نام مناسب برای شرکت
8- افتتاح حساب بانکی بین‌المللی برا یتاسیس شرکت الزامی می‌باشد.
9- حساب بانکی شخصی نیز باید افتتاح شود.
10- از اداره مالیاتی باید کد اقتصادی را دریافت نماید.
11- دریافت اقامت دائم کشور گرجستان از راه ثبت شرکت در این کشور
12- استخدام کردن پرسنل
13- مالیاتی را برای پرسنل باید پرداخت کرد.
14- بیمه‌هایی مربوط به شرکت موجود می‌باشند که باید پرداخت شود.
15- تهیه کردن مهر و لوگویی مربوط به شرکت ثبت شده.

مراحل ثبت شرکت در گرجستان با کمک وکیل ثبت شرکت

1- در ابتدا انتخاب یک وکیل برا یارائه مدارک به زبان بومی این کشور
2- بررسی نمودن و امضای دقیق مستندات
3- اخذ شماره ثبت شرکت
4- ثبت مدارک از طریق مراجعه به محضر‌خانه
5- معرفی نامه توسط محضر به شهرداری صادر خواهد شد.
6- مراجعه کردن به بانک‌های معتبر کشور گرجستان و افتتاح حساب بانکی در آن‌ها
وظایف وکیل مورد نظر:
1- طراحی کردن اساسنامه به زبان‌های گرجی و فارسی یا گرجی و انگلیسی
2- سند مالکیت را ارائه می‌کند.
3- پروانه کسب و ارائه آدرس بر عهده وکیل است.
4- قراردادی معتبر برای ثبت شرکت در گرجستان را تنظیم می‌کند.
یکی از نکاتی که هنگام ثبت شرکت در گرجستان لازم است که به آن توجه داشته باشید این می‌باشد که اگر شرکت شما دارای شریک یا شرکایی است سهم هر فرد نباید کمتر از بیست و پنج درصد باشد.
اولین و مهمترین گام برای راه‌اندازی Georgia LLC انتخاب نام برای شرکت می‌باشد. در انتخاب نام باید الزامات نام‌گذاری در گرجستان را رعایت کنید. همچنین ان نام باید قابلیت جست‌و‌جو راحت را برای مشتریان داشته باشد.
دستور‌العمل‌های نام‌گذاری و انتخاب نامی مناسب برای شرکت در گرجستان به شرح ذیل می‌باشد.
1- نام شرکت همانند نوع شرکت که مثلا شرکت از نوع مسئولیت محدود باشد باید حاوی کلمه اختصاری باشد.
2- نام یک شرکت می‌تواند شامل کلماتی باشد که آن را به ارگان‌های دولتی از جمله خزانه‌داری و وزارت امور خارجه مربوط می‌کند.
3- حال برای پیگیری نمودن در ارگان‌های مختلف از جمله بانک، دانشگاه و غیره به مدارک اضافی هم ممکن است نیاز باشد توسط یک فرد مجاز که می‌تواند پزشک یا وکیل باشد.
4- نام شرکت هر کدام از انواع شرکت‌های قابل ثبت باید از هم متمایز و مشخص باشد.
5- لیست کاملی از قوانین موجود برای نام‌گذاری در کشور گرجستان وجود دارد که افراد می‌توانند به مطالعه آن بپردازند و نامی خوب را با توجه به آن نتخاب کنند.
6- می‌توانید قبل از انتخاب قطعی در وبسایت وزیر خارجه کشور گرجستان سرچ کنید و مطمئن شوید که این نام قبلا توسط فر دیگری استفاده نشده است.
7- همچنین می‌توانید به صورت انلاین بررسی کنید که آیا نام کسب وکار شما در دامنه وب قابلیت دسترسی دارد یا خیر.
8- لازم است نماینده‌ای برای ثبت شرکت در جورجیا را برگزینید.
9- برای Georgia LLC لازم است که نماینده ثبت شرکت معرفی شود. این نماینده می‌تواند یک شخص یا نهادی تجاری باشد که مسئولیت اخذ فرم‌های مهم مالیات، اخطارها و دادخواست‌ها، مکاتبات رسمی با دولت، سند‌های قانونی را دارد. در واقع این نماینده نقط تماس و ارتباطی شرکت با نهاد‌های دولتی می‌باشد. این نماینده منتخب یا باید در کشور گرجستان مقیم باشد و یا اگر ارگانی تجاری است باید مجوز لازم برای کسب و کار در کشور گرجستان را داشته باشد.
10- دریافت شماره شناسایی کارفرمای فدرال الزامی می‌باشد.
11- در واقع EIN برای یک شرکت همان شماره تامین اجتماعی محسوب می‌شود. این مورد برای شرکت و LLC الزامی و برای DBA اختیاری می‌باشد. اگر شرکت شما کارمندی ندارد لازم است که نسبت به استخدام کارمند اقدام نمایید.
برای دریافت این شماره هم می‌توانید به صورت انلاین و هم از طریق IRS Form SS-4 اقدام نمایید.
12- از دیگر الزامات برا یثبت شرکت این می‌باشد که علاوه بر اینکه باید حساب شخصی و شغلی جدا نگه داشته شود. لازم است که یک حساب جداگانه‌ای را برای تجارت خود افتتاح کنید. برای این کار لازم است که کارت‌های اعتباری شرکت یا LLC را دریافت نمایید. با این موارد بعدها امکان دریافت وام را خواهید داشت. برای اینکه حسابی را افتتاح کنید فقط کافی است که با بانک مربوطه تماس بگیرید و درخواست افتتاح حساب خود را بیان کنید. همچنین باید افراد مستنداتی را که برای ثبت شرکت ارائه نموده‌اند به همراه داشته باشند. در این صورت اجازه افتتاح حساب به صاحبان شرکت داده خواهد شد. همچننی امضای صاحبان، مدیران و اعضای شرکت لازم می‌باشد.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

با توجه به نوع شرکتی که می‌خواهید تاسیس کنید  هزینه‌ها متفاوت می‌باشند. اما هزینه‌ای که برا یثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود نیاز است شامل موارد ذیل می‌شود.
1- برای ثبت این شرکت هزینه 111 لاری به هزینه‌های دولتی، 20 لاری هم هزینه ترجمه به زبان انگلیسی می‌باشد.
2- برای ثبت شرکت لازم است که آدرس قانونی خریداری نمایید. بسته به صاحب ملک از 20 تا 100 لاری متفاوت است.

بانک های برتر تجاری در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

بانک های برتر تجاری در گرجستان

1- بانکی به نام سان تراست
2- بانک Ozarks
3- بانک برتری تحت عنوان بانک آمریکا
4- PNC بانک
5- بانکی مشهور به نام  ولز فارگو
برای هزینههای ثبت شرکت در گرجستان اساسنامه‌ای تهیه و تنظیم شده است. که برای آگاهی کامل از هزینه‌های موجود برای ثبت شرکت در این کشور می‌توانید با دقت کامل این اساسنامه را مطالعه کنید.
هزینه‌هایی که در این اساسنامه درج شده است در ادامه مطلب ذکر کردیم.
1- صد یا صد و ده زار دلار برای اساسنامه
2- دریافت گواهی مشارک که 100 یا 110 هزار دلار هزینه را شمال می‌شود.
3- هزینه 100 یا 110 هزار دلار نیز به مقالات سازمان اختصاص می‌یابد.
4- ثبت نام سالانه برای شرکت‌های مختلف، حرفه‎ای، دارای سود و غیره از 5 تا 6 هزار دلار متغیر می‌باشد.
5- برای ثبت سالانه شرکت‌های غیر انتفاعی 30 تا 40 هزار دلار هزینه لازم است.
6- ثبت نام سالانه در نظر گرفته شده برای LLP 25.00 تا 35.00 دلار است.
7- 2 هزار تا 3 هزار دلار نیز به ثبت نام سالانه اصلاح شده اختصاص دارد.
8- اگر در نسبت به ثبت پرونده سالانه خود اقدام نمایید 2500 دلار جریمه به شما تعلق خواهد گرفت.
9- برای اخذ گواهی اعتبار برای انجام معاملات تجاری باید 225.00 یا 325.00 هزینه کنید.
10- نوعی نیگری از گواهی اقتدار نیز موجود می‌باشد که برای دریافت آن باید 200.00 یا 210.00 هزینه کنید.
11- 500.00 دلار نیز برای گواهی اختیار برای مجازات دیرکرد تشکیل پرونده تعلق می‌گیرد.
خدمات تسریع شده علاوه بر هزینه‌های بایگانی به نوع خدمات دریافتی نیز ارتباط مستقیم دارد. دوره‌های بررسی فقط در ساعت‌های کاری انجام می‌شوند و در روزهای تعطیل اقدامی صورت نمی‌گیرد.
12- برای دریافت خدمات روزهای کاری 100.000 دلار هزنه لازم است.
13- 250.000 دلار برای دریافت خدمات سریع در همان زمان
14- دریافت خدمات سریع به صورت یک ساعته 1000.00 دلار هزینه خواهد داشت.
همچنین لازم به ذکر است که این درخواست‌ها تا قبل از ظهر یک روزی کاری باید دریافت شوند. اگرچه اسناد را بعد از ظهر تحویل دهید تا ظهر روز بعد بررسی‌های لازم انجام می‌گیرد.

شرایط ثبت شرکت در گرجستان

1- لازم است که شرکت حداقل متشکل از دو عضو با سن قانونی 18 سال باشد.
2- حداقل صد هزار تومان سرمایه برای ثبت شرکت در گرجستان ضروری می‌باشد.
3- برای اینکه در این کشور شرکتی ثبت کنید باید سرمایه را به صورت یک جا به حساب بانک واریز نمایید.
در هر کشوری برای ثبت شرکت، حقوق، ضوابط، اسناد، مدارک، سرمایه و غیره لازم است. بنابراین بسیار دارای اهمیت است که از ابتدا مطابق با قوانین حاکم در ان کشور نسبت به جمع‌آوری مدارک و اسناد اقدام نمایید. شما می‌توانید خدمات حقوقی را از مشاوران کشور گرجستان دریافت کنید. انان تمامی خدمات را در زمینه ثبت شرکت، ایاد نمایندگی یا شرکت مجازی به سرمایه‌گذارن خارجی توضیح می‌دهند.
خدمات ارائه شده توسط این مشاوران تمامی مراحل لازم برا یثبت شرکت را شامل می‌شود. تمامی این مراحل دقیقا مشابه همان مراحلی می‌باشد که پیش‌تر به صورت کامل برایتان شرح دادیم. کافی است که با مراجعه به قسمت مربوطه بار دیگر این مراحل را مرور کنید. همچنین از دیگر خدمات مشاوران به سرمایه‌گذاران در سازماندهی مجدد و هر یک از موضوعاتی نیز که در ادامه ذکر می‌کنیم، می‌باشد. زیرا با کسب موفقیت در این زمینه امتیاز درخشانی حاصل می‌شود.

خدمات ارائه شده توسط مشاورین تاسیس و ثبت شرکت در کشور گرجستان

1- کمک به صرفه‌جویی د روقت و هزینه با توضیح کامل مراحل ثبت شرکت در این کشور.
2- در خصوص آدرس قانونی مشاوره‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.
3- ثبت نام مالیات شما را به صورت رایگان انجام می‌دهند.
4- در خصوص سیتم‌های مالیاتی و گزارشگری مالیات مشاوره‌های لازم را می‌توانید ا زمشاوران دریافت نمایید.
5- بعد از تاسیس و ثبت شرکت، مشاوران بهترین پیش‌نویس را به زبان روسی و گرجی یا روسی و انگلیسی به شما تحویل می‌دهند.

رتبه گرجستان در رده بندی بانک جهانی

کشور گرجستان از سوی بانک جهانی به عنوان کشوری پیشتاز در زمینه اصلاحات اقتصادی شناخته شده است. که این رتبه‌های کسب شده شامل موارد زیر است:
1- رتبه 7 در جهت سهولت راه‌اندازی کسب و کارها
2- رتبه 3 از نظر سهولت دریافت مجوزهای لازم برای شروع یک کسب و کار
3- رتبه 1 از جهت خرید ملک و مستغلات
4- رتبه  4 در جهان جهت دریافت اعتبار بانکی
5- از نظر حفاظتی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان  رتبه 19 را در جهان دارد.

رتبه گرجستان در رده بندی بانک جهانی

ثبت شرکت در گرجستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

بانک های معتبر گرجستان

از جمله بانک‌های معتبر در کشور گرجستان می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.
TBC Bank
Procredit Bank
Bank of Georgia
People’s Bank of Georgia
که برای دریافت خدمات مالی می‌توانید به این بانک‌ها مراجعه فرمایید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان

حتما از مزایای بی نظیری که تجارت در منطقه ازاد هر کشوری دارا می‌باشد باخبر هستید. کشور گرجستان نیز همانند سایر مناطق از 3 منطقه آزاد برخوردار است. که تجارت در آن‌ها می‌تواند سود زیادی را به ارمغان آورد. که این مناطق شامل منطقه آزاد پوتی، تفلیس و کوتایسی می‌شوند. در این مناطق آزاد هزینه نگه‌داری شرکت سالانه افزایش می‌یابد. در مقابل مالیات تعلق گرفته بر اجناس و معاملات تجاری در این مناطق صفر می‌باشد.
برای اینکه بتوانید در این مناطق شرکت خود را تاسیس کنید باید لایسنس تهیه نمایید. از این رو هزینه ثبت شرکت نسبت به سایر مناطق افزایش خواهد یافت.

دریافت اقامت گرجستان با ثبت شرکت

برای اینکه بتوانید با ثبت شرکت در گرجستان اقامت این کشور را دریافت کنید حداق به دو الی 3 ماه زمان نیاز خواهید داشت. اقامتی که از طریق ثبت شرکت در این کشور موفق به اخذ ان می‌شود یک اقامت موقتی است و لازم است به مدت شش سال تمدید شود تا بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.
در ابتدا با ثبت شرکت کارت اقامتی ا اعتبار 6 ماه تا یک سال برای شما صادر خواهد شد. که مدت اعتبار کارت اقامت در صورت تداوم فعالیت‌های شرکت به صورت 5 سال و 3 سال نیز صادر می‌شود. یک راه دیگر برایاخذ اقامت از طریق تاسیس شرکت در گرجستان تمکن مالی است. در این روش کافی است که مبلغ 3800 لاری را به حساب بانکی واریز کنید. در این صورت بانک معرفی‌نامه‌ای را برای شما صادر می‌کند که با آن بتوانید اقامت بگیرید.
افرادی هم که قصد دارند با سرمایه‌گذاری در این کشور ماندگار شوند. در این زمینه چهارچوب‌های قانوننی ویژه‌ای از سوی دولت گرجستان ارائه شده است. تنها در صورتی که به در چهارچوب این قوانین عمل کنید هم به شما و هم به خانوادتان اجزه اقامت دائمی یا موقتی داده خواهد شد. اجازه‌ای که برای اقامت موقتی صادر می‌شود تنها یک دوره یک ساله اعتباردارد که این دوره قابل تمدید است. حال بعد از اینکه شش سال متوالی اقامت موقت خود را ثبت نمودید، می‌توان اقدام به اخذ اقامت دائم نمود. دولت گرجستان قصد دارد که این سیاست دسترسی به اجازه اقامت را به طور قابل توجهی کاهش دهد. که این امر را می‌توانید در افزایش میزان سرمایه‌گذاران خارجی مشاهده کنید. این سیاسیت هم برای سرمایه‌گذاران در حوزه اقتصاد و هم در حوزه املاک صدق می‌کتد. همچنین طبق تغییرات صورت گرفته در قوانین اجازه اقامت از ده سال به پنج سال کاهش یافته است. همچنین در پارلمان نمایندگان قانونی در حال مطالعه دو نسخه پیش‌نویس هستند تا در صورت لزوم تغییرات لازم را در آن اعمال نمایند.

دریافت اقامت گرجستان با ثبت شرکت

ثبت شرکت در گرجستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایای ثبت شرکت در گرجستان

برخی از مزایای ثبت شرکت در کشور گرجستان را در ادامه مطلب مشاهده می‌کنید.
1- منطق آزاد صنعتی: شهرهای خاصی در گرجستان موجود می‌باشند که مشهور به منطقه آزاد صنعتی هستند و تجارت در این مناطق از رونق بسیاری برخوردار است. مشاغل‌هایی که اقدام به ثبت شرکت در مناطق آزاد کنند از مالیات در درآمد، مالیات واردات کالاها معاف خواهند شد. همچنین هزینه‌های بازررسی نیز در این مناطق پایین‌تر از سایر مناطق می‌باشد. که این مناطق آزاد شامل شهرهای، پوتی، تفلیس و کوتایسی می‌باشند.
2- دستورهای مالیاتی مطلوب: نرخ مالیات در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی کمتر است. نرخ مالیاتی ثابت 15 درصد می‌باشد و مالیاتی به سود سرمایه شرکت تعلق نمی‌گیرد.
3- از دیگر مزیت‌های ثبت شرکت در کشور گرجستان این است که بدون سرمایه می‌توان به فکر راه‌های معاملاتی در این کشور بود.
4- قانون اجتناب از مالیات در 52 کشور وجود دارد که گرجستان نیز جز همان کشورها است.

دستورالعمل‌های تنظیم مالیات

در گرجستان صاحبان مشاغل لازم است که شماره فدرال یا ایالتی را به منظور کارهای مالیاتی اخذ کنند. همچنین تمامی شرکتهای مشغول به کار در این کشور لازم است تمامی مجوزهای لازم برای کار و ثبت نام در مراحل لازم را طی کنند. احتساب مالیات بر درآمد و فروش و مالیات بیمه بیکاری از جمله این مجوزها می‌باشد. همچنین مالیات‌های تجاری دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند.
برای اینکه درباره قوانین مالیاتی در کشور گرجستان آگاهی کامل پیدا کنید به بخش درآمد گرجستان مراجعه نمایید.

ثبت پروانه کسب و کار

برای راه‌اندازی کسب و کاری کوچک در گرجستان باید جواز لازم برای آن را تهیه نمایید. همچنین اگر کسب و کارتان مربوط به رستون و فروش مواد غذایی است باید مجوز فروش را نیز از ارگان مربوطه دریافت نمایید. به علاوه برای انجام معامله در شرکت با مجوز خرید خدمات را دریافت کنند. برای دریافت خدمات خرید گرجستان با اعتبار یک ساله باید 50 هزار دلار هزینه کنید. این مجوزها را باید سالانه تمدید کرد. متقاضیان با مراجعه به georgia.Gov می‌توانند فرایند ثبت پروانه کسب و کار را به انجام برسانند.

راه‌اندازی بیزینس در گرجستان

برای اینکه بیزینسی را در گرجستان راه‌اندازی کنید نیازی به مجوز LLC ندارید. اما داشتن قرارداد الزامی است. توافق‌نامه عملیاتی سند قانونی می‌باشد که که مالکیت و روش‌های عملیاتی به طور کامل در آن ذکر می‌شود. EIN که شماره شناسایی کارفرما، FEIN شماره شناسایی کارفرمای فدرال، FTIN شماره شناسایی مالیات که یک شناسه نه رقمی بوده و از طرف سیستم قرارداد داخلی برای راه‌اندازی بیزینس صادر می‌شود. شناسه کارفرما در واقع برای پیگیری نهادهای تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای موارد زیر لازم است که شماره EIN داشته باشید.
1- افتتاح حساب بانکی به منظور راه‌اندازی بیزینس
2- برای اهداف فدرالی و ایالتی در نظر گرفته شده
3- استخدام کردن کارمندان مورد نیاز برای یک بیزینس
پس از اینکه شرکت خود را از طریق سیستم داخلی ثبت کردید به صورت رایگان کد EIN به شما اختصاص می‌یابد.  این مراحل را می‌توان به صورت آنلاین یا از طریق پست به انجام رساند. قبل از اینکه بیزینس خود را راه‌اندازی کنید باید تحقیقات لازم را در این زمینه به انجام برسانید.
متقاضی باید انتخاب کند که کسب و کارش نوعی نهاد تجارتی داخلی یا خارجی می‌باشد. نهادی داخلی حساب می‌شود که برای اولین بار در گرجستان راه‌اندازی شده باشد. اما نهاد خارجی قبلا در ایالتی به غیر از گرجستان موجود بوده است. نهادهای خارجی لازم است که روال متفاوتی را برای کسب و کار در کشور گرجستان طی نمایند.
لازم است که صاحبان مشاغل حتما اقدام به انتخاب نماینده ثبت شرکت کنند. این نماینده انتخابی صاحبان مشاغل باید در کشور گرجستان مسقر شود.
برای اینکه بیزینس سودآوری داشته باشید باید میزان سهام مجاز برای شرکت خود را تعیین نمایید. هنگامی کخ می‌خواهید در وزارت امور خارجه بیزینس خود را به ثبت برسانید باید تعداد کل سهام شرکت را وارد نمایید.

راه‌اندازی بیزینس در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدت زمان ثبت شرکت در گرجستان

در مراحل پایانی ثبت شرکت در این کشور دو الی سه روز کاری زمان لازم است. اینکه این دوره طولانی یا کوتاه شود به تایید مدارک ارسال شده به ارگان‌های مربوطه وابسته می‌باشد. پرداخت مبلغ اضافی در سریع‌تر یا کندتر طی شدن این مراحل تاثیری ندارد. ممکن است برای اینکه بتوانید تمامی مدارک مورد نیاز خود را جمع‌آوری کنید حتی به زمان بیشتری هم نیاز داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تمامی اطلاعاتی که برای ثبت شرکت در گرجستان مورد نیاز است را برایتان شرح دهیم. مراحل، مدارک و شرایطی که برای تاسیس شرکت نیاز دارید به صورت کامل در این مطلب گنجانده شده است. همچنین اگر می‌خواهید از مزایای ثبت شرکت در کشور گرجستان نیز مطلع شوید می‌توانید به این مقاله رجوع کنید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های که ثبت شرکت در کشور گرجستان به دنبال دارد اخذ اقامت دائم در این کشور می‌باشد. که شرایط و مدارک لازم برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در این کشور به صورت کامل ذکر شده است. فقط کافی است که زمانی را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید تا اطلاعات ارزشمندی را در زمینه ثبت شرکت در کشور گرجستان کسب نمایید. در صورت آگاهی از شرایط، مدارک و مراحل به سرعت می‌توانید فرایند تاسیس شرکت و راه‌اندازی کسب و کار را طی کنید. همچنین برا ینجام این فرایند می‌توانید از وکلای ثبت شرکت در گرجستان کمک بگیرید. وکیل تمامی این مراحل تنها با دریافت هزینه کمی طی خواهد کرد. به دلیل سهولت راه‌اندازی کسب و کار در کشور گرجستان همواره این کشور مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان محسوب می‌شود. پس لازم است که درباره‌ی این کشور که هر ساله سرمایه‌گذاران و کارآفرینان زیادی را به خود جذب می‌‌کند اطلاعات کافی داشته باشید.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در گرجستان می‌توانید با مشاوران موسسه ثبتی مهرگان به شماره تماس 02144231712 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.