مدارک اخذ ایزو

مدارک اخذ ایزو

در این مقاله قصد داریم در مورد مدارک اخذ ایزو صحبت کنیم. اخذ استانداردها و گواهینامه‌های ISO از جمله گواهینامه‌های سلامت – ایمنی – محیط‌زیست -IMSHSE و سایر استانداردهای مرتبط، مؤید این است که سازمانی که این استانداردها را اجرا کرده است، اقدامات لازم را بر اساس آنچه در فرایند تعریف شده استاندارد بین‌المللی تعیین می‌کند، انجام داده است و به گیرندگان مزیت رقابتی می‌دهد؛ بنابراین، اکثر سازمان‌های صنعت خدمات و همچنین کارآفرینان کوچک و بزرگ، گواهینامه ISO را انتخاب می‌کنند. در ادامه این مقاله مدارک اخذ ایزو توضیح داده شده است. جهت دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان از متخصصین مؤسسه ثبتی مهرگان در مورد مدارک اخذ ایزو می‌توانید با شماره‌گیری 02144231712 تماس حاصل فرمایید.

مدارک اخذ ایزو

مدارک اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک موردنیاز برای اخذ گواهینامه ایزو

یکی از مراحل مدارک اخذ ایزو مدارک موردنیاز برای اخذ گواهینامه ایزو است. مهم‌ترین مبنای پیشرفت یک سازمان، هماهنگی و رعایت قوانین و دستورالعمل‌های سازمان جهانی ISO است. سازمان ایزو به‌عنوان یک مؤسسه قابل‌اعتماد جهانی توسط همه مردم در سراسر جهان شناخته شده و مورد اعتماد است. به همین دلیل وقتی یک سازمان یا کارخانه محصولات، تولیدات کسب‌وکار خود و خدمات را با برچسب استاندارد سازمان ISO در بازار عرضه می‌کند، اطمینان خاطر به سلامت و ایمنی محصولات و البته سودآوری بیشتر را به مشتریان و مصرف‌کنندگان می‌دهد.
مدیران و صاحبان فروشگاه‌ها محصولات و تولیدات خود را به روش‌های مختلف ارائه می‌کنند، خواه مستقیماً به بازار بیایند و به مردم عرضه کنند و یا محصولات خود را به‌عنوان مواد اولیه کارخانه‌ها یا سازمان‌های دیگر یا تجارت عرضه کنند و خدمات ارائه دهند. آنها به مدارکی برای دریافت گواهینامه ISO نیاز دارند.
مدارک موردنیاز برای اخذ گواهی، مبحثی جدا از مراحل اخذ ایزو بوده و شامل دو قسمت:
1- مدارک فنی و تخصصی 
2- اسناد حقوقی و حاکمیتی می‌باشد.

مدارک موردنیاز برای اخذ گواهینامه ایزو

مدارک اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک لازم برای اخذ ایزو (مدارک فنی و تخصصی)

تمام اسناد شامل مستندات، روش‌های پیاده‌سازی، فرم‌ها و دستورالعمل‌های موردنیاز برای هر استاندارد ISO می‌باشد. این مدارک توسط مشاوران ذی‌صلاح برای هر شرکت و سازمان تهیه می‌شود و صدور گواهینامه ISO مستلزم وجود و بررسی این مدارک است. موسسه ثبتی مهرگان از ابتدا و از صفر تا اخذ گواهینامه ISO شما را همراهی می‌کند. کارشناسان خبره و باتجربه ما تمامی مشکلات را برطرف کرده و توصیه‌های لازم در مورد مدارک اخذ ایزو را به شما خواهند داد.

مدارک لازم برای اخذ ایزو (مدارک فنی و تخصصی)

مدارک اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک لازم برای اخذ ایزو (مدارک حقوقی و حاکمیتی)

اینها اسنادی هستند که وجود شرکت‌ها را از نظر حقوقی اثبات می‌کنند. این اسناد شامل مدارک ثبتی برای سازمان‌ها و شرکت‌های قانونی یا اسناد ثبتی برای صاحبان علائم تجاری می‌باشد. حتی اگر سازمان ملزم به اخذ تأییدیه‌های نظارتی باشد، سازمان باید این مدارک را ارائه کند.
به‌عنوان‌مثال، هنگامی که یک کلینیک زیبایی برای دریافت گواهینامه ISO اقدام می‌کند، باید مدارک ثبت قانونی و مجوزهای لازم را از نهاد نظارتی مربوطه ارائه دهد.
واحدهای تجاری به نام اشخاص حقیقی تنها از طریق صدور مجوز و پروانه می‌توانند از گواهینامه و خدمات مشاوره ایزو بهره‌مند شوند.

مدارک لازم برای اخذ ایزو (مدارک حقوقی و حاکمیتی)

مدارک اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

فرم درخواست گواهینامه ایزو چیست؟

فرم درخواست گواهینامه ISO فرمی است که توسط سازمان صدور گواهینامه ISO به متقاضی گواهینامه ISO داده می‌شود و دریافت‌کننده گواهینامه ISO فرم درخواست را پرکرده و برای شرکت صادرکننده گواهینامه ISO ارسال می‌کند. گاهی از این فرم به‌عنوان فرم درخواست نیز یاد می‌شود. فرم درخواست فرم سختی نیست و شامل اکثر موارد قانونی شرکت از قبیل نام شرکت، آدرس شرکت، زمینه فعالیت یا حوزه کاری شرکت متقاضی گواهینامه ISO و همچنین سایر اطلاعات از مجموعه متقاضی، مانند شماره تلفن و آدرس ایمیل، نوع استاندارد ISO درخواستی و غیره.

فرم درخواست گواهینامه ایزو چیست؟

مدارک اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مستندات الزام شده توسط استاندارد جهانی ISO

مدارک موردنیاز استانداردهای ISO مجموعه مدارکی است که سازمان جهانی استاندارد ISO در متن استانداردها در سایت WWW.ISO.ORG قرار داده است و دریافت‌کننده گواهینامه ISO باید این مدارک را به مجموعه یا شرکت ارائه دهد تا بتوان گواهی ISO را دریافت کرد. مستندات ISO نیز برای استانداردهای مختلف متفاوت است. البته برخی از اسناد ISO در همه استانداردها مشترک هستند. به عنوان مثال می‌توان مدارک زیر را برای استاندارد ISO9001 ذکر کرد:
1- خط‌ مشی کیفیت
2- نظام‌نامه کیفیت
3- اهداف کیفیت
4- نمودار سازمانی یا ساختار سازمانی
5-روش‌های اجرایی
6- دستورالعمل‌های کاری
7- فرم‌ها و گزارش‌ها و …

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

مدارک موردنیاز برای صدور گواهینامه ISO برای سازمان‌های مختلف متفاوت نیست. البته زیرساخت‌ها و حجم کار انجام شده و وجود یا عدم مجوز در این امر مؤثر است.
به‌طورکلی مدارک موردنیاز برای اخذ گواهینامه ISO عبارت‌اند از:
1- یکی از مهم‌ترین مدارک اخذ ایزو، ارائه صورت‌جلسه در مورد اهداف اساسی سازمان
2- از دیگر مدارک اخذ ایزو، ارائه چک‌لیست با اهداف مشخص
3- ارائه گزارش حسابرسی
4- تدوین اسناد انطباق از دیگر مدارک اخذ ایزو هستند.
5- اسناد آموزش کارکنان بر اساس اهداف تعیین شده
6- ارائه تعهدنامه متقاضی یکی دیگر از مدارک اخذ ایزو می‌باشد
7- ارائه گزارش حسابرسی عدم انطباق نهایی
8- دریافت اطلاعات سازمان از جمله (برند و آدرس)
9- وضوح فعالیت‌های سازمان متقاضی
10- اگر یک سازمان تولیدی هستید، کلیه اطلاعات شامل (چک‌لیست کلیه مواد موردنیاز و قابل‌استفاده، نام تمام محصولات و نام سازنده) را پیوست کنید.
از دیگر مدارک اخذ ایزو که ارائه کردن  آن اختیاری است ارسال آرم شرکت است.

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

مدارک اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

ایزو در واقع یک سازمان بین‌المللی است. وظیفه سازمان ISO ایجاد استانداردهای جهانی به‌منظور استانداردسازی کلیه فرایندها و گردشکار در سازمان‌های مختلف و تسهیل مشکلات مربوط به تولید و توسعه خدمات می‌باشد. دریافت ISO برای سازمان‌ها حمایت بیشتری را از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند. در صورت نیاز به راهنمایی برای دریافت ISO و دریافت ایزوهای معتبر از مراجع معتبر صادرکننده و همچنین آماده‌سازی مدارک اخذ ایزو می‌توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ثبت مهرگان تماس بگیرید. شماره تماس جهت مشاوره رایگان: 02144231712