مدارک ثبت برند و لوگو

مدارک ثبت برند و لوگو

مدارک ثبت برند و لوگو

مدارک ثبت برند و لوگو شامل چه مواردی می‌شوند؟ برای ثبت برند تجاری در قالب، برند شخصی یا حقوقی ( شرکتی) نیاز به تهیه مدارک مورد نیاز این فرآیند می باشد. ارائه مدارک ثبت برند و لوگو باعث ثبت یک برند رسمی و قانونی در سامانه ثبت مالکیت معنوی ایران خواهد شد و تهیه این اسناد، اولین گام برای درخواست ثبت نام تجاری یا نشان تجاری می باشد. کلیه نام های تجاری یا همان برند را می توان در شهر های مختلف ایران مثل: تهران، در فرآیند تهیه مدارک لازم جهت ثبت و تاسیس برند و لوگو، تفاوت های اندکی می باشد که در این مقاله بصورت کامل به آنها اشاره می کنیم. لازم به ذکر است شما می توانید جهت پیگیری امور خود، از طریق مشاوره رایگان با کارشناسان ما در موسسه مهرگان، در تماس باشید.فرض کنید شما قصد ثبت برند یا لوگو برای شرکت خود یا بصورت شخصی داشته باشید، در این صورت باید یک سامانه و سازمان جهت تائید و احراز هویت برند شما وجود داشته باشد. در این صورت جهت دریافت اطلاعات لازم از اشخاص حقیقی و حقوقی، مدارک خاصی دریافت می شود تا تائید وصلاحیت نام و نشان تجاری شما را بیان کند. بصورت کلی این مدارک و اسناد در قالب چند بند طبقه بندی شده اند که تفاوت آنها در برند های تجاری خارجی، فارسی و در قالب نحوه ثبت ( بصورت حقیقی یا حقوقی)، می باشد. در ادامه بصورت دقیق به جزئیات هر کدام اشاره می کنیم تا دیگر نیازی به مقالات دیگر نداشته باشید.
در دنیای تجارت و کسب‌و‌کارها، برخوردار بودن از نام و نشان تجاری اهمیت زیادی دارد و به‌جرئت می‌توان گفت که ثبت برند و لوگوی تجاری از ضروریات کسب‌وکارهای امروزی محسوب می‌شود. برای پاسخ به سؤالاتی مانند مفهوم برند چیست و یک برند خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ مفهوم لوگو و ویژگی‌های یک لوگو مناسب چیست؟ برای ثبت برند و لوگو چه مراحلی باید طی شود؟ به مقاله ثبت برند و لوگو چیست، مراجعه نمایید.
همانطورکه می‌دانید، شرکت‌ها و افراد دارای کسب‌و‌کار تجاری، با هدف یکسانی اقدام به ثبت برند و لوگو می‌کنند و هدف همه آن‌ها چیزی جز ایجاد تمایز میان محصولات خود با سایر محصولات نیست. باید توجه داشته باشید که مفهوم برند و لوگو با یکدیگر متفاوت بوده ولی می‌توان این دو را مکمل یکدیگر دانست.
از آنجائی که برند و لوگو می‌تواند برای اشخاص حقیقی یا حقوقی به ثبت برسد، لذا هرکدام از آن‌ها مدارک خاص خود را نیاز خواهند داشت. در بخش‌های بعدی به‌طور کامل، مدارک موردنیاز برای ثبت برند حقیقی و حقوقی، مدارک مورد نیاز برای لوگو شخصی و شرکتی بیان خواهد شد.

مدارک ثبت برند و لوگو

مدارک ثبت برند و لوگو - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

آیا مدارک مورد‌ نیاز برای افراد حقیقی و حقوقی جهت ثبت لوگو و برند با یکدیگر متفاوت است؟

از آنجایی که متقاضیان حقیقی و حقوقی با یکدیگر متفاوت‌اند و مدارک شناسایی آنها نیز از هم متفاوت است ، پس یقینا مدارکی که برای ثبت برند و لوگو باید ارائه دهند متفاوت خواهد بود ولی در کل از نظر نوع ارائه مدارک لازم برای ثبت لوگو و برند با یکدیگر یکسان خواهند بود.
ثبت برند توسط فرد حقیقی، به نام یک شخص است. اما ثبت برند توسط شخص حقوقی، به نام یک شرکت به ثبت می‌رسد. به همین دلیل مدارکی را که باید افراد حقیقی و حقوقی به مراکز مربوطه ارائه دهند کمی با یکدیگر متفاوت است.

مدارک ثبت برند حقیقی

منظور از ثبت برند حقیقی، ثبت برند برای افراد حقیقی است. به‌عبارت‌دیگر ثبت برند حقیقی برای آن دسته از افرادی است که فاقد شرکت بوده اما تمایل دارند برای کسب‌و‌کار خود، برند داشته باشند. مدارک موردنیاز برای ثبت برند حقیقی به شرح زیر است:
1- تصویر از صفحات شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
2- ارائه یک عدد از تصویر برند موردنظر در ابعاد 6*6 سانتی‌متر
3- درصورتی‌که برند موردنظر شما به‌صورت دو یا ‌سه‌بعدی است، اقدام به ارائه تصویر برند از چند زاویه بکنید.
4- با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی اقدام به اخذ گواهی امضا کرده تا از آن برای عضویت در سامانه مالکیت معنوی استفاده شود.
5- ارائه مجوز فعالیت مانند پروانه کسب و به‌طورکلی هر مجوزی که اثبات‌کننده فعالیت شما در حوزه مورد درخواست برای ثبت برند باشد.
6- اگر برند شما دارای حروف لاتین است، باید کارت بازرگانی ارائه دهید تا ثبت برند انجام شود. اگر مایل به استفاده از برندتان با حروف انگلیسی هستید و فاقد کارت بازرگانی می‌باشید، با موسسه ثبتی مهرگان در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن 02144231712 تماس برقرار کرده تا برای رفع مشکل فوق از نظرات کارشناسان مجرب این موسسه بهره‌مند شوید.
7- اگر قصد دارید امور ثبت برند را به نماینده یا وکیل قانونی خود بسپارید، ارائه وکالت‌نامه رسمی، ضروری است.

مدارک ثبت برند حقیقی

مدارک ثبت برند و لوگو - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک ثبت برند حقوقی

بت برند حقوقی مربوط به شرکت‌هایی است که علاقه‌مند به داشتن برند اختصاصی هستند. برای ثبت برند شرکت، باید مدارک زیر به مرجع مربوطه ارائه شود:
1- تمامی مدارک لازم مبنی بر ثبتی بودن شرکت که نشان‌دهنده شخصیت حقوقی است، ارائه شود.
2- اساسنامه و روزنامه رسمی که آگهی تأسیس شرکت در آن منتشرشده است، ارائه شود.
3- تصویر شناسنامه و کارت ملی شخص مدیرعامل به مرجع مربوطه ارائه شود.
4- تصویری از برند انتخاب‌شده تهیه‌کرده و ارائه شود.
5- چنانچه برند، تک‌بعدی نباشد و به‌صورت دو یا سه‌بعدی طراحی‌شده باشد، باید از زوایای مختلف اقدام به تهیه تصویر از برند کرده و تمامی تصاویر تهیه‌شده به مرجع مربوطه ارائه شود.
6- داشتن کارت بازرگانی به‌منظور ثبت آن دسته از برندهایی که دارای حروف لاتین هستند، ضروری است.
7- ارائه وکالت‌نامه رسمی اگر امور ثبت برند توسط وکیل یا نماینده قانونی شرکت انجام می‌شود.

مدارک ثبت برند حقوقی

مدارک ثبت برند و لوگو - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک ثبت لوگوی حقیقی

همان‌طور که گفته شد، برند و لوگو مفهوم یکسانی ندارند اما در موفقیت شرکت و کسب‌وکار افراد، نقش مکمل دارند. افراد و شرکت‌ها برای ثبت لوگوی اختصاصی باید مدارک مربوطه را به اداره مالکیت معنوی ارائه دهند. برای ثبت لوگوی حقیقی به مدارک زیر نیاز است:
1- کپی از صفحات شناسنامه و کارت ملی شخص درخواست دهنده. تمامی کپی‌ها باید برابر با اصل شده باشند.
2- اگر لوگوی موردنظر به‌صورت لاتین است لازم است تا از کارت بازرگانی کپی برابر با اصل تهیه شود و به مرجع مربوطه ارائه گردد.
3- ارائه کپی از مجوز فعالیت که برابر با اصل شده باشد.
4- از لوگوی موردنظر 10 عدد تصویر در ابعاد 6*6 تهیه‌شده و ارائه گردد.

مدارک ثبت لوگوی حقیقی

مدارک ثبت برند و لوگو - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک ثبت لوگو حقوقی

مامی شرکت‌های فعال در کارهای تجاری برای ثبت لوگو باید مدارک زیر را آماده کرده تا به هنگام ثبت لوگو آن‌ها را ارائه دهند. برای به ثبت رساندن لوگوی حقیقی باید مدارک بیان‌شده در زیر به اداره مالکیت معنوی ارائه گردد:
1- کپی از روزنامه رسمی که در آن تأسیس شرکت به چاپ رسیده است.
2- درصورتی‌که شرکت تغییراتی داشته است، باید از روزنامه رسمی تغییرات شرکت کپی تهیه‌شده و ارائه گردد.
3- از صفحات شناسنامه و کارت ملی تمامی کسانی‌که حق امضا دارند، کپی تهیه‌شده و تمامی کپی‌ها برابر اصل شوند.
4- از مجوز فعالیت شرکت کپی برابر با اصل تهیه و ارائه شود.
5- چنانچه لوگوی شرکت به‌صورت لاتین باشد، لازم است کپی برابر اصل شده از کارت بازرگانی، ارائه شود.
6- به تعداد 10 عدد از لوگو، تصویر تهیه‌شده و به اداره مربوطه ارائه گردد.
همان‌طور که در مطالب مربوط به مدارک مورد نیاز برای ثبت برند بیان شد، چنانچه لوگو حقیقی یا حقوقی به‌ صورت لاتین باشد، ارائه دادن کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی ضرورت دارد. بااین‌حال می‌توان حتی بدون ارائه کارت‌های فوق، اقدام به ثبت لوگوی حقیقی یا حقوقی کرد. چنانچه لوگوی شما به‌صورت لاتین است و قصد ثبت آن را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با متخصصان موسسه ثبتی مهرگان تماس برقرار کرده و با کمک آن‌ها، اقدام به ثبت لوگوی لاتین کنید.

مدارک ثبت لوگو حقوقی

مدارک ثبت برند و لوگو - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک انتقال برند حقیقی

شخص صاحب علامت تجاری می‌تواند بصورت قانونی برند خود را منتقل کند. همچنین می‌تواند اجازه استفاده از مزایا و اسم تجاری خود را به خواهان بدهد. اما این اجازه‌نامه و یا نقل و انتقال برند حتما باید در مرجع ثبت نقل و انتقال برند ثبت شود و اجازه‌نامه و یا سند آن به طور رسمی صادر گردد. بنابراین شخص صاحب علامت تجاری تنها در صورتی می‌تواند انواع نقل و انتقال برند را انجام دهد که به صورت قانونی عمل کند و همه چیز را در مرجع خودش به ثبت رسمی و دولتی برساند.
مدارک مورد نیاز انتقال برند حقیقی به صورت ذیل است:
1- تمامی مدارک ثبت برند شامل روزنامه و آگهی تقاضا، گواهینامه ثبت برند، آگهی رسمی و … باید در هنگام عقد قرارداد در یک زمینه حاضر باشند.
2- کارت ملی و شناسنامه مالک قدیم یا همان فروشنده
3- کارت ملی و شناسنامه مالک جدید یا همان خریدار
4- مدارکی که رشته فعالیت های این برند را برای مالکیت جدید برند دلالت می کنند.
5- صلح‌نامه تنظیم شده در دفترخانه اسناد رسمی بعد از توافق نامه‌های مربوط به استعلام نقل و انتقال برند با ذکر تاریخ رسمی ایران در بالای قرارداد
6- شماره اظهارنامه، شماره ی توافق‌نامه، شماره‌ی صلح‌نامه، شماره‌ی ثبت برند و رمز ورود به سامانه
7- چنانچه انتقال علامت تجاری و برند غیرارادی و قهری باشد باید با رعایت تمامی مقررات توسط ورثه صورت گیرد و تمامی مدارک ارائه رونوشت مصدق گواهی انحصار وراثت با تعیین سهم‌الارث به ثبت رسیده باشد.
8- مدارک نمایندگان قانونی، ( در صورت وجود یک نماینده و یا وکیل قانونی )
9- رسید و فاکتور مربوط به پرداخت تمامی هزینه‌ها

مدارک انتقال برند حقوقی

برند و علامت تجاری مختص هر شرکت یا سازمان نیز همانند سایر اموال و اسناد می‌تواند به سایر اشخاص واگذار گردد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای ثبت جدید یک برند برای محصولات خود، یک برند آماده و شناخته شده تهیه نمایند. درواقع با خرید برند و علامت تجاری دیگر نیازی به طی کردن پروسه زمانبر ثبت برند نمی‌باشد. لازم به ذکر است که مالکان برند می‌توانند به جای انتقال کامل برند خود ، اجازه استفاده از آن را برای مدت معینی به اشخاص دیگر بدهند.
مدارک انتقال برند حقوقی عبارتند از:
۱- اصل گواهی ثبت علامت
۲- صلح‌نامه توسط فروشنده برای انتقال برند در دفترخانه اسناد رسمی
۳- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
۴- اصل و کپی مدارک ثبت شرکت
۵- اصل و کپی مدارک شناسایی خریدار

ثبت برند لاتین

همانطور که گفته شد چنانچه نام برند یا علامت تجاری کلمه یا حروف لاتین باشد برای ثبت برند نیاز به کارت بازرگانی یا کارت عضویت اتاق بازرگانی دارید. کارت بازرگانی نشان می‌دهد که شما در حوزه صادرات فعالیت دارید و برند لاتین را برای این منظور می‌خواهید که روی محصولات خود درج کنید چون می‌خواهید کالاهای خود را صادر کنید.
کارت بازرگانی همانطور که از اسم آن نمایان است ، مربوط به امور بازرگانی می‌باشد و شما چه به عنوان شخص حقیقی و چه به عنوان شخص حقوقی باید در چارچوب قوانین کشور یک نوع مجوز مشخص از سوی سازمان بازرگانی دریافت کنید تا بتوانید در زمینه صادرات و واردات اقدام نمایید. پس کارت بازرگانی در واقع مجوزی خواهد بود که هر شخص حقیقی یا حقوقی با دریافت این نوع کارت می تواند طبق ماده ۳ قانون مقررات در زمینه تجارت واردات و صادرات اقدام نماید.

مدارک لازم جهت ثبت برند بین‌المللی

در حالت کلی ثبت برند و لوگو به دو دسته تقسیم بندی می‌شود:
۱- ثبت برند بین‌المللی مادرید
۲- ثبت برند در ایران
ثبت برند بین‌المللی مادرید همان ثبت برند و لوگو شما در سایر کشورها است. از برند بین‌المللی شما در هیچ کجای دنیا بدون اجازه شما نمی‌توان استفاده کرد حتی در ایران.
برای ثبت برند بین‌المللی مدارک ذیل لازم است تا ارائه شوند:
۱- ارسال نامه و درخواست ثبت برند بین‌المللی به اداره ثبت مالکیت معنوی با ذکر نام کشورهای مورد نظر خود
۲- ارائه معرفی نامه با سربرگ رسمی شرکت به همراه مهر و امضای تمامی اعضای صاحب امضا در شرکت
۳- ارائه کپی برابر اصل وکالت نامه رسمی (درصورت داشتن وکیل)
۴- ارائه کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضا صاحب امضا در شرکت
۵- ارائه کپی برابر اصل روزنامه رسمی تأسیس به همراه آخرین تغییرات
۶- ارائه گواهی ثبت علامت تجاری در ایران
۷- ارائه درخواست به زبان لاتین، به نماینده سازمان ثبت جهانی (به زبان اسپانیایی یا فرانسوی)
۸- ارائه پیوست پرداخت هزینه های ثبت برند به فرانک سوئیس
۹- ارائه رسیدهای پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه مربوط به شرکت به صورت بین‌المللی

ثبت چندین لوگو و برند مختلف برای یک شرکت

شاید با خود فکر کنید که شرکت‌های تجاری تنها می‌توانند یک لوگو به ثبت برسانند. بهتر است بدانید که برخی از شرکت‌ها که طیف مختلفی از محصولات را تولید می‌کنند این قابلیت را دارند که از لوگوها و برندهای متفاوتی بر روی محصولات خود استفاده نمایند. برای آنکه بتوان چندین لوگو و برند را برای یک شرکت به ثبت رساند، کافی است تا تصاویری از تمامی لوگوها و برندها تهیه کرد و آن‌ها را در کنار سایر مدارک مورد نیاز به اداره مالکیت معنوی جهت ثبت، ارائه داد.

ثبت چندین لوگو و برند مختلف برای یک شرکت

مدارک ثبت برند و لوگو - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

زمان مورد نیاز برای ثبت برند و لوگو، پس از تحویل مدارک

پس‌ از آنکه مدارک موردنیاز برای ثبت برند و لوگو را به اداره مربوطه تحویل دادید، حداقل 20 و حداکثر 60 روز، زمان لازم است تا پرونده موردبررسی قرار گیرد. چنانچه پرونده به تائید برسد، می‌توان مراحل نهایی را انجام داد. مراحل نهایی را می‌توان از سامانه مالکیت معنوی پیگیری کرد.

مراحل مورد نیاز جهت تقویت برند به شرح ذیل می باشد:

۱- انتخاب روش‌های مناسب تبلیغاتی
۲ -تدوین خط‌‌ ‌مشی مربوط به اهداف سازمانی شما برای بیشتر شناخته شدن
۳- شناسایی جدیدترین نیازهای جامعه هدف خود و ارائه آن توسط شما به مشتریان. دقت داشته باشید این کار بسیار در معروفیت و محبوبیت شما تاثیرگذار است و هر چقدر در جهت تقویت این مورد تلاش کنید می‌توانید تبدیل به برند مشهوری در جامعه بشوید.

مدت‌ زمان اعتبار یک برند و لوگو و مدارک مورد نیاز برای تمدید آن

پس‌ازآنکه برند و لوگو به ثبت رسید، تا 10 سال اعتبار خواهند داشت. پس از گذشت مدت فوق، یک فرصت 6 ماهه برای تمدید آن داده خواهد شد تا بتوان اعتبار برند و لوگو را تا 10 سال دیگر تمدید کرد. برای تمدید مدت اعتبار برند و لوگو چه به‌صورت حقوقی و چه حقیقی به مدارکی نیاز است که این مدارک در زیر آورده شده است:

مدارک مورد نیاز تمدید برند برای اشخاص حقیقی
1-کپی از شناسنامه و کارت ملی صاحب برند و لوگو
2- ارائه اصل یا کپی از مدرک مرتبط با ثبت برند و لوگو

مدارک مورد نیاز تمدید برند برای اشخاص حقوقی
1- ارائه روزنامه مربوط به آخرین تغییرات نفرات هیئت‌مدیره
2- کپی از شناسنامه و کارت ملی تمامی افراد صاحب امضا
3- ارائه اصل یا کپی از مدرک مرتبط با ثبت برند و لوگو

مدارک مورد نیاز تمدید برند برای اشخاص حقوقی

مدارک ثبت برند و لوگو - مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

برای به ثبت رساندن لوگو و برند حقیقی یا حقوقی، لازم است گام‌هایی برداشته شود. انتخاب نام برند، مراحل ثبت آن و جمع‌آوری مدارک موردنیاز ازجمله این گام‌هاست. به دلیل آنکه ثبت برند و لوگو به همراه جمع‌آوری دقیق مدارک موردنیاز از اهمیت زیادی برخوردار است، لذا شاید بهتر باشد در این مسیر از افراد توانمند و باتجربه درزمینه ثبت برند و لوگو بهره‌مند شد.
موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان با داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه ثبت برند و لوگو، این آمادگی را دارد تا راهنمای شما عزیزان در مسیر ثبت برند و لوگوی اختصاصی شما باشد. شما می‌توانید با استفاده از شماره تلفن 02144231712 با کارشناسان این مجموعه تماس برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.