مدارک پلمپ دفاتر

مدارک پلمپ دفاتر

در این مقاله قصد داریم در مورد مدارک پلمپ دفاتر صحبت کنیم. مطابق با قانون تجارت ماده شش، تمامی تاجران به جز خرده‌ کاسبان بعد از اینکه شرکت خود را ثبت نمودند و دفاتر قانونی را که شامل، دفاتر کل، روزنامه، دارایی و غیره می باشند را تهیه کردند حال بعد از تهیه این موارد بدون یادداشت کردن چیزی داخل دفاتر باید از سوی اداره‌ی ثبت برای پلمپ کردن آن‌ها اقدام نمایند.
صورت مالی از فعالیت تمامی کسب و کار‌ها و فعالان حقوقی و حقیقی توسط اداره مالیات به منظور محاسبه مالیات مربوطه جمع‌آوری و بررسی می‌شود. در همین راستا می‌باشد که  دفاتر قانونی طراحی شده‌اند تا تمامی عملیات مالی یک شرکت داخل آن‌ها ثبت شود. پلمپ نمودن این دفاتر قانونی به این منظور می‌باشد که از هرگونه دستکاری، غلط و تقلب جلوگیری شود و پلمپ نمودن و شماره گذاری دفاتر توسط اداره‌ی ثبت انجام می‌شود. برای کسب اگاهی کامل از مدارک پلمپ دفاتر و مشاوره رایگان می‌توانید با مشاوران موسسه ثبتی مهرگان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. شماره تماس 02144231712 می‌باشد.

مدارک پلمپ دفاتر

مدارک پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مدارک پلمپ دفاتر برای اشخاص حقیقی

یکی از اصول اولیه و ضروری در تمامی معاملات، شفافیت در معامله می‌باشد. به این منظور قانون تجارت برای ایجاد شفافیت در معاملات تجاری راه‌حلی ارائه نموده است. که اگر یک شرکت مطابق با آن قانون عمل نکند جریمه خواهد شد. برای نوشتن تمامی معاملات، هزینه‌ها و درآمد‌های حاصله دفاتر پلمپ که توسط قانون تجارت تنظیم شده در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد.
از این رو هم اشخاص حقیقی هم اشخاص حقوقی مستلزم به جمع‌آوری مدارک پلمپ دفاتر هستند.
مدارک پلمپ دفاتر که برای اشخاص حقیقی لازم است به شرح زیر می‌باشد.
1- ارائه نمودن کپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند
2- ارائه اظهارنامه ای که از سایت دریافت شده و به صورت امضا شده یکی دیگر از مدارک پلمپ دفاتر می‌باشد.
3- تکمیل کردن فرم اظهارنامه پلمپ و تحویل آن
مدارک پلمپ دفاتر برای اشخاص حقوقی
اشخاص حقوقی نیز موظف به جمع‌آوری مدارک پلمپ دفاتر به شرح زیر می‌باشند.
1- ارائه نمودن کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت
2- وجود مهر شرکت از الزامات قانونی می‌باشد.
3- یک کپی از روزنامه رسمی شرکت باید ارائه شود.
4- اگر شرکت دچار تغییراتی شده باشد باید نسخه روزنامه تغییر یافته تحویل داده شود.
5- در صورت پیگیری کارها توسط وکیل، وکالتنامه الزامی می‌باشد.

مدارک پلمپ دفاتر برای اشخاص حقیقی

مدارک پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

نمونه‌ای از مدرک گواهی پلمپ دفاتر

اصولا خیلی به ندرت پیش می‌آید که نیازی به دریافت گواهی پلمپ دفاتر باشد. گواهی پلمپ دفاتر به صورت زیر می باشد.
مرجع صادر کننده: سازمان کل ثبت شرکت‌ها و موسسه‌های غیر تجاري
گواهی پلمپ دفاتر /خانم /آقا …………………..دفاتر مربوطه را در تاریخ………………و به شماره ……………………….در اداره کل پلمپ کرده است .این گواهی بر حسب درخواست متقاضی جهت ارائه به ……………………صادر شده گردیده است.
پس در زمانی اگر مرجعی از شما درخواست گواهی پلمپ دفاتر را نمود می‌توانید این گواهی را از اداره‌ی ثبت شرکت‌ها دریافت نمایید.

نمونه‌ای از مدرک گواهی پلمپ دفاتر

مدارک پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

آشنایی با مدرک اظهارنامه پلمپ دفاتر

کسی که به عنوان تاجر شناخته شود، که می‌تواند شخص حقوقی، حقیقی و یا دارای هر کسب و کاری باشد موظف به پر کردن اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری می‌باشد. همچنین برای این اظهارنامه مدارکی را باید تهیه نمود در غیر این صورت جریمه‌هایی بابت ارسال نکردن هر یک از موارد لحاظ خواهد شد.
یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام ثبت اظهارنامه دفاتر تجارتی باید به آن توجه نمود، باید اشخاص حقیقی نام و نام خانوادگی متقاضی و بنگاه مربوطه را مشخص نمایند.  اشخاص حقوقی هم باید در کنار نام خود و شخصیت حقوقی، باید شناسنامه و شماره‌ی ثبت را نیز در اظهارنامه خود ثبت نمایند. این از ملزومات ثبت اظهارنامه می‌باشد که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید.
در کنار تمامی اطلاعات و فرم‌هایی که برای کسب و کار خود به مراجع قانونی تحویل می‌دهید لازم است که تاریخ و محل دقیق تولد خود، شماره شناسنامه، محل صدور شناسنامه و ادرس و کد پستی محلول سکونت باید به طور دقیق در اظهارنامه ثبت شود پس به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.
از دیگر مواردی که باید در اظهارنامه خود ثبت نمایید مرکز قانونی شخیت حقوقی و کد پستی مربوط به آن می باشد. همچنین میزان سرمایه شخصیت حقیقی و حقوقی نیز درج می شود. به علاوه این موارد مورد دیگر قابل ثبت در اظهارنامه شماره پیگیری دفاتر پلمپ می‌باشد.
علاوه بر مواردی که پیش‌تر نیز ذکر شد می‌توان شماره سریال کنار شماره پیگیری و رشته تجارت مورد نظر فعالیتی خود را نیز درج نمایید. پر کردن این موارد نیز از الزامات اظهارنامه می‌باشد.
نکته دیگری که باید در ثبت اظهارنامه خود به آن توجه نمایید در صورتی که رشته فعالیت شما جز فعالیت‌های داخلی محسوب شود باید نوع معامله خود و نوع کالای مورد معامله در تجارت داخلی، داخل اظهارنامه ذکر شود. اما اگر رشته فعالیتی شما در حوزه خارجی قرار بگیرد در این مورد باید اقلام کالاهای صادراتی و وارداتی و حق‌العمل کار در حیطه خارجی محاسبه گردد.
اگر در حین تکمیل اظهارنامه مشخص شود که فعالیت تجاری هم داخلی و هم خارجی باشد باید هر دو موضوع آن را مشخص نمایید و اطلاعات مربوط به هر یک را به طور کامل ذکر کنید.
بعد از پایان مراحل فوق و تکمیل نمودن تمامی اطلاعات در نهایت باید به امضای شخص متقاضی حقیقی و همچنین مهر و امضا شخص حقوقی برسد.
اظهارنامه پلمپ دفاتر تجارتی
اینجانب……………………………………..شهرت………………….فرزند……………………….داراي شناسنامه……………………..
صادره از………………ساکن………………………………………………….که مدیر شرکت/تجارتخانه…………………………….
ثبت شده به شماره…………….می باشم درخواست می نمایم……………………..جلد دفتر روزنامه و…………..
جلد دفترکل و……………….جلد دفتر دارائی شرکت/تجارتخانه مذکور را پلمب و امضاء فرمائید.
محل امضاي مدیر و مهر شرکت/تجارتخانه…………………………….
خانم/آقاي…………………………………..شهرت………………….فرزند……………………….داراي شناسنامه……………………..
صادره از…………..بموجب وکالتنامه یا معرفینامه شماره……………..مورخ…………….تنظیمی………………جهت
انجام امور پلمب وتحویل دفاتر از طرف اینجانب معرفی میشود.
محل امضاي مدیر و مهر شرکت/تجارتخانه……………………………

آشنایی با مدرک اظهارنامه پلمپ دفاتر

مدارک پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

در این مقاله تمامی اطلاعاتی را که باید راجع به مدارک دفاتر پلمپ بدانید برایتان شرح داده شده است. با مطالعه این مقاله با اگاهی کامل و به راحتی می‌توانید نسبت به پلمپ دفاتر و اظهارنامه پلمپ دفاتر اقدام نمایید. اگر در این زمینه ابهامی در ذهن خود دارید با کارشناسان موسسه ثبتی مهرگان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس موسسه 02144231712 می‌باشد.