مزایا اخذ ایزو

مزایا اخذ ایزو

 در این مقاله قصد داریم راجب مزایا اخذ ایزو صحبت کنیم. اگر زمانی بخواهید به کسب و کار خود رونق ببخشید و قصد ورود به بازارهای جهانی را برای به دست آوردن سود بیشتر داشته باشید، با اخذ ایزو می‌توانید سهم کلانی از این بازارها را به دست آورید. و توجه کردن به این موضوع اهمیت زیادی دارد، زیرا داشتن گواهی نامه ایزو برای داشتن سهمی در بازار دارای مزایای زیادی برای شما خواهد بود، در این پست شما را با مزایا اخذ ایزو آشنا خواهیم کرد. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه اخذ ایزو می‌توانید با مشاوران موسسه ثبتی مهرگان به شماره تلفن 02144231712 در تماس باشید.

مزایا اخذ ایزو

مزایا اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزیت های اخذ ایزو

شما به عنوان صاحبان کسب و کار در صدد به دست آوردن سودهای مالی بیشتری با رقیبان خود تلاش می‌کنید، و این به عنوان هدف نهایی هر کسب و کار در اقتصاد به شمار میرود، در این راستا اخذ گواهینامه ایزو به این روند کمک شایانی خواهد کرد، و چه بسا اخذ ایزو کار چندان ساده‌ای نیست، و برای اینکه به سوالاتی که ممکن است به ذهن شما خطور کند در زیر به برخی از مزایا اخذ ایزو اشاره خواهیم کرد، تا به تصمیم‌گیری شما در این زمینه کمک کند و به آشنایی بیشتری در این مورد برسید:

صرفه جویی در هزینه و زمان

از مزایا اخذ ایزو در کسب کارها این مزیت را در زمینه هایی چون: منابع داخلی شرکت، هزینه‌ها، زمان، دانش فنی، حفظ می‌کند و به رشد و ارتقا‌ی آن کمک می‌کند. شاید به مواردی از قبیل از دست رفتن زمانهایی برای کارهای غیرضروری کارمندان در هر مشاغلی برخورد کرده‌اید، و دغدغه بسیاری از مدیران شرکتها برای این امر بوده است، و هیچ گاه به نتیجه مطلوب در زمینه استفاده از زمان و هزینه‌های شرکت نرسیده‌اند.

صرفه جویی در هزینه و زمان

مزایا اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

برند سازی بهتر

از دیگر مزایا اخذ ایزو برندسازی بهتر است. شما با دریافت یک گواهی‌نامه شناخته شده و بین‌المللی، به آسانی می‌‌توانید یک برند معتبر باشید. اخذ ایزو برای برندسازی کردن یک صنعت مهمترین گام ممکن می‌باشد. در سال 2007 سازمان استاندارد سازی استاندارد ایزو 10668 را برای ارزیابی نام تجاری و برند مشخص و تعریف کرد. بر طبق این استاندارد هر برند که بوسیله اشخاص مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند اول باید دلایل انجام آن کار به طور واضح بیان شود، زیرا این کار باعث نمایان شدن ارزش واقعی آن کار با گزارش نهایی برای ارزش گذاری برند می‌شود.
در بازرهای جهانی و اقتصادی امروزه برندسازی محصولات و خدمات به شرکت‌ها در افزایش و بالا رفتن ارزش آنها کمک می‌کند، و اگر به صورت عام ارزش برندسازی قابل درک شود، باعث پیشرفت شرکت‌های زیادی در سطح جهانی خواهد شد. برند برای یک شرکت به مثابه‌ی سرمایه مالی و اقتصادی برای آن شرکت می‌‌باشد، که نگهداری و حفاظت از آن به رسیدن شرکت به اهدافش کمک می‌کند، هر شرکت از اصلی ترین اهدافش ایجاد برتری در بین رقیبانش است، در این میان اخذ گواهی ایزو به قدرتمند شدن یک برند در بین مشتریان و اعتماد به آن را فراهم می‌سازد. به طور مثال برندهایی همچون سونی، اپل، سامسونگ و غیره توانسته‌اند کیفیت محصولات خود را فقط با رعایت اصول‌ای استاندارد سازی کیفیت خود را به بازار جهانی اثبات کنند.

بازدهی بالاتر

بازدهی بهتر از دیگر مزایا اخذ ایزو به حساب می‌آید. مدیریت بیشتر در کسب و کار و امور جاری شرکت، به افزایش بازدهی شما در شرکت کمک می‌کند، و این افزایش در بهره‌وری به به افزایش سود بیشتر در محصولات و خدمات شما کمک می‌ند.

بازدهی بالاتر

مزایا اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

به وجود آمدن مدیریت بهتر

به وجود آمدن مدیریت بهتر از دیگر مزایا اخذ ایزو است. برای اخذ گواهی ایزو هر شرکت باید یک سری فعالیت خاصی را انجام دهد، زمان برقراری شرایط، شرکت می‌تواند یک سیستم ثابت و منسجم را اداره کند. اخذ گواهی ایزو باعث بهتر شدن مدیریت شما در مورد فعالیت‌های شرکت می‌شود. و این به نوبه خود آسان‌تر شدن امور را برای شرکت تسهیل می‌کند.

گسترش کسب و کار

با وجود این گواهینامه استاندارد، هر شرکت و سازمانی برای اینکه بتواند نشان دهد که محصولات و یا خدمات قابل ارائه آنها از درجه کیفت مطلوب و قابل قبولی در حد استاندارد برخوردار است، و مورد قبول بازار جهانی خواهد بود، و این امر باعث فعالیت بهتر شما در بازراهای داخلی و تثبیت حضور خود در بازار جهانی می‌شوید، و باعث بیشتر شدن درآمد شرکت از طریق به دست آوردن مشتریان خارجی خواهد شد.
نکته: با توجه به این نکته، که هر گواهینامه ایزو داراری مزایای متفاوتی از دیگری است، که ما در ادامه این بحث به تفکیف و توضیح هر کدام از این مزیت‌ها می‌پردازیم.

گسترش کسب و کار

مزایا اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایا اخذ ایزو 9001

از مزایا اخذ ایزو 9001، که برای سیستم مدیریت کیفیت است، و به سازمانها در بهبود بخشیدن به کیفیت محصولات و خدمات کمک می‌کند. این امر باعث داشتن مزایایی خواهد شد که ما در اینجا به شرح بعضی از این مزیت‌ها می‌پردازیم:
1- کمک کردن برای تصمیم گیری در مورد فعالیت‌ها: این نوع تصمیم‌گیری‌ها برای بهبود بخشیدن برای کیفیت می‌باشد و این امر باعث سریع‌تر شدن امور و پایین آمدن هزینه‌ها می‌شود.
2- بالا بردن ذهنیت در جهت افزایش کیفیت: اگر سازمانی به طور مداوم و پیوسته به دنبال کیفیت درامورات خود بر اساس گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت باشدف این امر باعث نهادینه شدن این موضوع در افکار کارمندان خود می‌شود، و پیوسته به اجرای آن ادامه می‌‌دهد.
3- رضایت مشتری و برآورده ساختن نیازهای آن‌ها: همیشه و در همه حال کیفیت برای همه‌ی افراد مهم است، و این اصل برای آنها مهم است که در ازای هزینه کیفیت بالایی از شرکت‌ها انتظار داشته باشند. برای همین منظور هر شرکتی که بر اساس این استاندارد عمل میکند باید به طور مستمر برای حفظ کیفیت محصولات خود نهایت تلاش خود را انجام دهند.
4- استفاده از این استاندارد برای شرکت در مناقصه‌ها و شانس برنده شدن شرکت‌ها را افزایش می‌‌دهد.
5- داشتن یک سیستم متمرکز و با قدرت : استفاده از استاندار ایزو 9001، باعث افزایش تمرکز کارمندان برای اهداف و امورات شرکت می‌شود، چرا که این استاندارد باعث بوجودآمدن یک سیستم یکپارچه و دقیق می‌شود، که بر اساس آن همه‌ی مراحل تولید بهبود می‌یابد، و در هر زمان که هر مرحله دارای اشکالاتی باشد قابل شناسایی می‌باشد.
6- داشتن این گواهینامه باعث رقابت کردن شما در سطح جهانی و بین المللی می‌شود: گواهینامه ایزو 9001 یک استاندارد بین‌المللی برای کیفیت در سیستم تولید می‌باشد، که شرکت‌ها با داشتن این گواهینامه در ردیف شرکت‌های مختلف در سطح جهانی قرار می‌گیرند. شایان ذکر است که بیش از یک میلیون شرکت از این استاندارد در کار خود استفاده می‌کنند.
7- مشخص شدن یک پروسه و برنامه کامل برای تولید محصول نهایی
8- مشخص شدن هدف کار در شرکت‌‌ها: استفاده از این استاندارد برای سازمان مراحل کل فرایند تولید محصول را مشخص می‌کند، که این امر باعث حذف اموراتی می‌شود که بر مبنای سلیقه‌های متفاوت در سازمان صورت می‌گیرد.
9- از دیگر مزایای استفاده از استاندارد iso9001، جلب رضایت مشتریانی که خواستار فعالیت با شرکتهایی را دارند که از این استاندارد استفاده میکنند در پی دارد، و این به نوبه خود باعث پایین آمدن هزینه‌ها می‌شود.

مزیت های استفاده از ایزو 14001

1- برای ایجاد یک سیستم محیط زیستی و مدیریت آن
2- ایجاد ارزش افزوده بیشتر در سازمان یا شرکت‌ها
3- افزایش سهم مالی بیشتر سازمان در بازارهای جهانی
4- مواظبت و نگهداری از محیط زیست

مزیت های استفاده از ایزو 14001

مزایا اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایا اخذ ایزو 14001

هر سازمان یا شرکتی برای اینکه سطح امنیت و سطح بهداشت مطلوب و استانداری داشته باشد و آن را مورد بررسی قرار دهد، باید از استاندارد ONSAS-1800 برای مدیریت سیستم خود استفاده کند. استاندارد مذکور با دو نوع از استاندارهای 14001 و 9001، دارای یک ماهیت کاری و یک خط مشی از لحاظ بررسی کیفیت محیط زیست و بهداشت شغلی برای سازمان‌ها هستند، به صورتی که این 3 نوع استاندارد را می‌توان باهم یکی دانست.

مزایای ONSAS-1800 شامل

  • برای نشان دادن سازمان از نظر امنیت شغلی و بهداشت
  • نشان دادن امنیت بالای محیط کار سازمان

استانداردهای ایزو چگونه به جامعه سود می رسانند؟

در زمینه تجارت : زمانی که هر کسب و کاری بر اساس استادارهای بین‌المللی شروع به فعالیت می‌کند، و در بازارهای جهانی با رقیبان خود به رقابت می‌پردازند، این نوع پذیرش به صورت عامه به همه تولید کنندگان این امکان را می‌دهد که مفاهیم فعالیت خود را بر پایه‌های استاندارد بین‌المللی بنا نهاده و به سودآوری بیشتر خود کمک کنند.
در زمینه خریداران : زمانی که رقابت در بازار جهانی زیاد و به صورت عمومی باشد در نتیجه این رقابت خریداران با تنوع محصول و قیمت‌های متنوع و پایین باعث قدرت در انتخاب آنها می‌شود.
در زمینه دولت : دولت‌ها برای حفظ سلامتی، و امنیت و حفظ طبیعت، به این استانداردها نیازمند هستند چرا که بر پایه فناوری و علم بنا شده است.
در زمینه کشورهای توسعه یافته : استفاده از استاندارهای ایزو برای کشورهای پیشرفته و توسعه یافته امکاناتی را فراهم می‌کند، تا با سرمایه‌گذاری برای خدمات و منابعی که به ندرت قابل اجرا در کشورهای دیگر است، به جهانی شدن خود کمک کنند.
در زمینه محیط زیست : این استانداردهای بین‌المللی، برای حفظ محیط زیست، از لحاظ هوا، منتشر شدن گازها، و کیفیت آب و خاک کمک می‌کند.

استانداردهای ایزو چگونه به جامعه سود می رسانند؟

مزایا اخذ ایزو موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

با توجه به مباحث گفته شده در این مقاله آنچه که اهمیت دارد برای اهداف یک شرکت در ارزیابی خدمات و محصولات خود به صورت جهانی رسیدن به این موضوع که استاندارد سازی محصولات در قالب کیفیت و هزینه مهم است، و سازمان‌ها باید به این امر واقف باشند که رسیدن به سودهای کلان و داشتن مشتریان ثابت در هر نقطه از بازار جهانی از موارد مهم در اقتصاد هر سازمانی خواهد بود، و تنها امر رسیدن به این مورد اخذ گواهی ایزو در استانداردهای بین‌المللی می‌باشد و این به برند سازی شرکت‌ا در سطح جهانی کمک می‌کند.
اگر در هر صورت در رابطه با مزایا اخذ ایزو ابهام یا شبه‌ای دارید می‌توانید سوالات خود در زمینه اخذ گواهی ایزو را از ما بپرسید.
موسسه مهرگان متشکل از  تیمی مجرب در زمینه حقوق تجارت و شرکت‌ها آماده پاسخ‌گویی و مشاوره (حضوری ،تلفنی و آنلاین) شما همراهان عزیز می‌باشد.
درصورتی که برای مشاوره در  زمینه مزایا اخذ ایزو، به دانش چندین ساله ما در این زمینه نیاز داشتید می توانید با شماره تلفن 02144231712 در ارتباط باشید.