مزایا اخذ جواز تاسیس

مزایا اخذ جواز تاسیس

در این مقاله سعی بر این شده که مزایا اخذ جواز تاسیس و معایب آن را به طور کامل برای شما خوانندگان عزیز موردبحث قرار دهیم. جواز تاسیس  یک قرارداد چارچوبی است که به متقاضی اجازه می‌دهد در زمینه‌های تولید، بسته‌بندی، مونتاژ، ساخت آسانسور، فنی مهندسی، مناطق صنعتی، مناطق مجاز، منطقه صنعتی یا منطقه صنعتی مندرج در جواز تاسیس فعالیت کند. شرکت‌ها و اشخاص حقیقی در قالب اشخاص حقیقی یا حقوقی در صورتی که قصد راه‌اندازی واحد تولیدی مانند کارخانه را داشته باشند می‌توانند این مجوز را دریافت کنند.
اولین قدم برای راه‌اندازی یک کارخانه یا واحد تولیدی اخذ مجوز می‌باشد. اگر قصد گرفتن مجوز دارید باید اعلام کنید که کارخانه برای شرکت یا شخص خاصی در حال ساخت است، اگر زیرمجموعه شرکت خاصی باشد قانونی صادر می‌شود و در غیر این صورت جواز تاسیس به‌صورت حقیقی صادر می‌شود. موسسه مهرگان یکی از بزرگ‌ترین موسسات در اخذ مجوزها است، این موسسه آماده ارائه خدمات خود در زمینه اخذ جواز تاسیس و راهنمایی کردن شما در مورد مزایا جواز تاسیس، فقط با آنها تماس بگیرید. شماره تماس جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ثبت مهرگان: 02144231712

مزایا اخذ جواز تاسیس

مزایا اخذ جواز تاسیس موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایای اخذ جواز تاسیس

اول از همه، یکی از مزایا اخذ جواز تاسیس این است که به شما اجازه می‌دهد فعالیت تجاری خود را به طور قانونی شروع کنید، اگرچه این تنها ویژگی اخذ جواز تاسیس نیست. از جمله مزایا جواز تاسیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف) امکان بهره‌مندی از زمین‌های دولتی شهرک صنعتی با شرایط قابل‌توجه

یکی از مزایا اخذ جواز تاسیس امکان استفاده از زمین‌های دولتی شهرک صنعتی است. واگذاری زمین به جمعیت‌های صنعتی به‌صورت وام نقدی 30 درصد و وام بدون بهره 70 درصد از سوی اداره صنعت است که در اقساط ۳۶ماهه و سررسیدهای ۳ماهه بازپرداخت می‌شود. این وام بدون بهره و کارمزد بانکی است.

ب) امکان ثبت برند و نام تجاری

یکی دیگر از مزایا اخذ جواز تاسیس این است که به‌راحتی می‌توانید برای محصولات خود علامت تجاری فارسی ثبت کنید. هرکسی که امروز می‌خواهد در بازار کار و فروش حرفی برای گفتن داشته باشد، نباید اهمیت و ضرورت ثبت علامت تجاری را نادیده بگیرد.
تبصره: اداره دارایی جواز تاسیس را به‌عنوان یکی از مدارک موردنیاز برای ثبت علامت تجاری از 7 آبان 1400 حذف کرده است.

ج) امکان شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی

از دیگر مزایا اخذ جواز تاسیس امکان شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی مرتبط با کسب‌وکار خود را خواهید داشت. در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که تولیدکنندگان زیادی به فکر حضور در نمایشگاه‌های داخل و خارج از کشور هستند و البته همه می‌دانیم که این نمایشگاه‌ها نه تنها سود مالی زیادی برای شما به همراه دارد، بلکه تأثیر زیادی نیز دارد. این به شناخته شدن محصولات شما کمک می‌کند و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.
 با داشتن مجوز جواز تاسیس، این امکان را دارید که در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی مرتبط با حوزه کاری خود شرکت کنید و با غرفه محصولات شرکت خود نمایندگی داشته باشید. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم در صورت حضور در چنین نمایشگاهی، اخذ مجوز جواز تاسیس را در برنامه‌های خود قرار دهید.

د) امکان اخذ وام و تسهیلات بانکی

از دیگر مزایا اخذ جواز تاسیس امکان اخذ وام و تسهیلات بانکی است. کسانی که کارخانه تولید دارند به‌خوبی می‌دانند که وام گرفتن و تسهیلات چقدر می‌تواند به کسب‌وکار آنها رونق دهد. شاید برای شما جالب باشد که می‌توانید به‌راحتی وام‌های مختلف را با کسب جواز تاسیس دریافت کنید. البته این بحث به همین‌جا ختم نمی‌شود و مزایای آن همچنان  ادامه دارد. وام‌های که با مجوز جواز تاسیس می‌گیرید دو سه سال فرصت پرداخت اقساط دارید یعنی بعد از این مدت (2 یا 3 سال) اقساط شما شروع می‌شود.

ه) اعمال معافیت مالیاتی

یکی دیگر از مزایا اخذ جواز تاسیس که می‌توان به آن اشاره کرد اعمال معافیت مالیاتی است. معافیت مالیاتی را می‌توان به‌عنوان محرومیت قانونی و موقت از این پرداخت تعریف کرد که بر اساس سیاست حاکمان در حمایت از مردم انجام می‌شود. باید تأکید کرد که معافیت‌های مالیاتی شامل همه افراد نمی‌شود، زیرا یکی از راه‌های درآمدزایی دولت، اخذ مالیات از مردم جامعه است. وقتی گروه‌ها یا افراد از مالیات معاف می‌شوند، درآمد مالیاتی دولت کاهش می‌یابد.
مزیت دیگر کارآفرینان در اخذ مجوز تاسیس، معافیت از مالیات است. این به طور قابل‌توجهی هزینه‌های کارآفرین را کاهش می‌دهد.

و) بهره‌مندی از طرح توجیهی

از دیگر مزایا اخذ جواز تاسیس، بهره‌مندی از طرح توجیهی است. شما به‌راحتی می‌توانید یک طرح توجیهی راه‌اندازی کنید و در نتیجه سرمایه‌گذاران زیادی را به شرکت خود جذب کنید، این موضوع نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

معایب جواز تاسیس چیست؟

کسب جواز تاسیس علاوه بر تمام مزایایی که دارد، معایبی نیز دارد. معایب کسب جواز تاسیس عبارت‌اند از:

الف) اعتبار کوتاه‌مدت

یکی از معایب دیگر کسب جواز تاسیس، دارای اعتبار کوتاه‌مدت است. احتمالاً می‌دانید این است که جواز تأسیسی که از وزارت معدن و تجارت یا سایر مراجع ذی‌ربط دریافت می‌کنید برای مدت یک سال اعتبار دارد؛ بنابراین اگر به هر دلیلی نتوانید جواز تأسیس واحد تولیدی یا صنعتی خود را در این مدت تکمیل کنید، کسب مجوز شما منقضی می‌شود و باید مجدداً آن را تمدید کنید.

ب) عدم وجود پشتوانه مالی

درست است که فردی که برای انجام تولیدات خود مجوز تاسیس می‌گیرد، مشمول به اخذ تسهیلات بانکی و املاک با نرخ بازپرداخت مناسب است، اما صنعتگر ضمانت اقتصادی خاصی دریافت نمی‌کند؛ بنابراین اگر پروژه با مشکل مواجه شود یا با شکست مواجه شود، کل سرمایه از بین خواهند رفت. برای رفع این مشکل و حمایت از تولیدکنندگان در خارج از کشور، بخشی از سرمایه توسط دولت تضمین می‌شود. در ایران به دلیل نبود چنین قانونی، عدم حمایت مالی و ضمانت‌نامه را می‌توان یکی از مشکلات اخذ جواز تاسیس دانست.

معایب جواز تاسیس چیست؟

مزایا اخذ جواز تاسیس موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

در این مقاله در مورد مزایا اخذ جواز تاسیس به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. همان‌طور که می‌دانید برای شروع یک فعالیت تجاری، باید مؤلفه‌هایی را در نظر بگیرید که می‌توانید کسب‌وکار خود را بر اساس آنها شروع کنید. یکی از مهم‌ترین مواردی که به آن نیاز خواهید داشت اخذ مجوزهای قانونی است که در زمینه فعالیت تجاری به جواز تاسیس معروف است. مزایا اخذ مجوز تاسیس امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید علاوه بر کار در زمینه موردنظر خود از آنها استفاده کنید. 
از مزایا اخذ جواز تاسیس که همان‌طور در بالا به طور کامل در مورد آنها بحث شده است، بهره‌مندی از زمین صنعتی در شهرک صنعتی، ثبت برند تجاری، امکان شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، دریافت تسهیلات دولتی با بازپرداخت بلندمدت و بهره کم، اعمال معافیت‌های مالیاتی است. در خاتمه اخذ مزایا جواز تاسیس باید بگوییم که اگر قصد دارید یک کارگاه تولیدی، کارخانه یا … بسازید یکی از مدارک مورد نیاز شما اخذ جواز تاسیس است.
در مطالب فوق سعی شده است اطلاعات کاملی در مورد مزایا اخذ جواز تاسیس ارائه دهیم. اگر هنوز در مورد اخذ مجوز کسب‌وکار تردید یا سؤالی دارید، آنها را با کارشناسان موسسه حقوقی مهرگان اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان مجرب این موسسه با شماره‌گیری 02144231712 ارتباط برقرار کنید.