مزایا اخذ نماد الکترونیکی

مزایا اخذ نماد الکترونیکی

در این مقاله قصد داریم در مورد مزایا اخذ نماد الکترونیکی صحبت کنیم. نماد اعتماد الکترونیک یا به اصطلاح اینماد نشانه‌ای می‌باشد که به تمامی کسب و کار‌هایی تعلق می‌گیرد که در بستر اینترنتی فعالیت می‌کنند این نشانه اینماد از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کسب و کار‌ها داده می‌شود.  برای اینکه کابران بتوانند به کسب و کار اینترنتی اطمینان نمایند وجود نشانه اینماد از ضروریات این امر تلقی می‌شود.
مجوز اینماد یا نماد الکترونیکی  به منظور بررسی اعتبار و صحت فعالیت یک سایت می‌باشد.  اما این مجوز برای سایت‌های شخصی و شرکتی لازم نمی‌باشد. اینماد یا مجوز اعتماد الکترونیک از ضروریات یک کسب و کار یا سایت فروشگاهی می‌باشد. که در نتیجه آن کاربران می‌توانند نماد را استعلام گرفته و از معتبر بودن سایت اطمینان حاصل کنند. در نتیجه با اعتماد بیشتر کاربر خرید اینترنتی بیشتری خواهد داشت. برای اطلاع از تمامی شرایط اخذ اینماد می‌توانید با موسسه ثبتی مهرگان به شماره 02144231712 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهره‌مند شوید.

مزایا اخذ نماد الکترونیکی

مزایا اخذ نماد الکترونیکی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایا اینماد

مزایای بسیاری با اخذ اینماد برای صاحبان کسب و کار‌ها فراهم می‌شود. که از جمله مزایا اینماد می‌توان موارد زیر را نام برد.

اعتماد سازی

یکی از مهم‌ترین مزایا اخذ نماد الکترونیکی، همین موضوع اعتماد سازی برای مشتریان می‌باشد. همچنین اینگونه کاربران با در نظر گرفتن این موضوع که نهاد نظارتی بر این کسب و کار نظارت دارد با اطمینان و اعتماد بیشتری خرید اینترنتی را انجام می‌دهند.  به علاوه کاربر می‌داند که در صورت ایجاد مشکل می‌تواند موضوع را از طریق مرکز تجارت الکترونیکی پیگیری نموده و از آن کسب و کار شکایت نماید.
وبسایت‌هایی که نسبت به اخذ اینماد اقدام نموده‌اند متعهد شدند که رضایت کاربر را در تمامی مراحل خرید اینترنتی اخذ نمایند. اعتماد سازی که از مزایا اینماد محسوب می‌شود سبب فروش بیشتر برای صاحبان مشاغل و به دنبال آن سود آوری بیشتری خواهد شد. پس از این نظر بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

اعتماد سازی

مزایا اخذ نماد الکترونیکی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

دریافت درگاه بانکی

از دیگر مزایا اخذ نماد الکترونیکی می‌توان به دریافت درگاه بانکی اشاره نمود. برای اینکه بتوانید درگاه پرداخت بانکی برای کسب و کارتان تهیه کنید باید مجوز اینماد داشته باشید در غیر این صورت امکان پذیر نمی‌باشد. همچنین اگر یک کسب و کار برای دریافت نماد  اعتماد الکترونیکی اقدام ننماید ضرر بزرگی به کار خود وارد کرده و دچار چالش می‌شود.

گارانتی محصولات

خرید اینترنتی اگرچه نسبت به خرید حضوری بسیار آسان‌تر می‌باشد ولی خرید اینترنتی نیز مشکلاتی به همراه دارد. یکی از این مشکلات که کاربران را برای خرید اینترنتی دچار تردید می‌کند موضوع تطابق نداشتن ویژگی‌های واقعی یک محصول و ویژگی‌های ارائه شده در سایت می‌باشد. اینماد سعی نموده است تا این مشکل را برای کاربران برطرف نماید. بحث مرجوعی مطرح می‌شود اگر محصولی به دست مشتری برسد و مشتری از کیفیت و ویژگی محصول رضایت نداشته باشد می‌تواند نسبت به مرجوعی آن اقدام نماید.

گارانتی محصولات

مزایا اخذ نماد الکترونیکی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

همکاری با سایر شرکت‌ها

اگر صاحب یک کسب و کار و سایت به دنبال همکاری با سایر سایت‌ها و پیشرفت بیشتر باشد باید الزاما اینماد را اخذ نماید. زیرا تنها از طریق اینماد همکاری با سایر شرکت‌ها میسر می‌باشد. اداره پست که یکی از شرکت‌های مهم لجستیکی محسوب می‌شود فقط و فقط با سایت‌هایی همکاری می‌کند که مجوز اینماد را داشته باشند.

حفظ اطلاعات شخصی کاربران

یکی دیگر از مزایا اخذ نماد الکترونیکی حفظ اطلاعات شخصی هر کاربر به صورت محرمانه می‌باشد. که حفظ اطلاعات و حریم شخصی همواره از چالش برانگیز ترین مسائل در بستر اینترنت بوده است. اما مرکز توسعه تجارت به مردم این اطمینان را می‌دهد که اگر از سایت‌هایی خرید نمایند که دارای مجوز اینماد باشند تمامی اطلاعات آن‌ها به صورت محرمانه حفظ می‌شود. این مزایا اینماد سبب جلب اعتماد مشتری و در نتیجه خرید بیشتر می‌شود.

حفظ اطلاعات شخصی کاربران

مزایا اخذ نماد الکترونیکی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

افزایش نرخ بازدید از سایت

از دیگر مزایا اخذ نماد الکترونیکی افزایش نرخ بازدید است. با داشتن مجوز اینماد نرخ بازدید از سایت افزایش می‌یابد و به دنبال آن ترافیک نیز بیشتر می‌شود. این مسئله یکی از مسائل مورد اهمیت برای وب‌مسترها می‌باشد. با افزایش بازدید یک سایت رتبه سایت در  نتایج گوگل بالاتر می‌رود  و در نهایت میزان خرید از سایت نیز شیب صعودی پیدا می‌کند.

فروش بیشتر سایت

از دیگر مزایا اخذ نماد الکترونیکی فروش بیشتر و کسب درآمد بهتر می‌باشد. این افزایش سوددهی به دلیل این می‌باشد که خریدار اطمینان دارد که در صورت بروز مشکل در کالا و نارضایتی از کفیت کالا می‌تواند آن را مرجوع نماید. همچنین هرگونه شکایت کاربران از طریق قانونی قابل پیگیری می‌باشد.

فروش بیشتر سایت

مزایا اخذ نماد الکترونیکی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سایر مزایا اینماد

 1- رعایت قوانین را توسط مشتریان هنگام خرید اینترنتی به دنبال دارد.
2- قابلیت بستن قرارداد  با اداره پست و اخذ سیستم تحویل در محل.
3- ایجاد نمودن رقابتی سالم برای کاهش قیمت محصولات و افزایش کیفیت آن‌ها

مزایا اینماد پنج ستاره

مهم‌ترین هدفی که هر شخص برای کسب و کار خود به دنبال آن می‌باشد کسب سود و درآمد بیشتر است. برای اینکه بتوان سود بیشتری جذب کرد باید فروش بالا رود که افزایش فروش هم رابطه مستقیمی با جذب مشتری بیشتر دارد. اما مسئله این است که مشتریان یک سایت چگونه بتوانند نسبت به فعالیت موردنظر اطمینان حاصل کنند؟
یکی از بهترین و مهم‌ترین مزایا اینماد برای صاحبان مشاغل این می‌باشد که اعتماد لازم به مشتریان داده می‌شود و انان با اعتماد بیشتری از شما خرید اینترنتی می‌کنند.  همچنین با داشتن اینماد ویژگی‌هایی به مجموعه شما اضافه خواهد شد که شما را از دیگر وبسایت‌ها متمایز می‌نماید.
با توجه به مطالب ذکر شده می‌توان گفت که مجوز اینماد می‌تواند مشتری سایت شما را افزایش دهد. به دنبال افزایش مشتری شما سود بیشتری کسب خواهید نمود. به همین دلیل است که برای دریافت مجوز اینماد جای هیچ‌گونه شک و تردیدی باقی نمی‌ماند. پس نسبت به دریافت آن اقدام نمایید و رونق بیشتری به کسب و کار خود دهید.

معایب اینماد

از چالش‌هایی که ممکن است صاحبان کسب و کار را درگیر نماید دشواری و پیچیدگی در مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی یا همان اینماد می‌باشد. به ویژه در هنگام درگاه پرداخت این مشکل به چشم می‌خورد. اکنون یک ابزار ضروری برای کسب و کار اینترنتی و استارت‌آپ‌ها داشتن درگاه پرداخت می‌باشد.

معایب اینماد

مزایا اخذ نماد الکترونیکی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

اصلی‌ترین و مهم‌ترین عامل مراجعه کاربران به سایت های نماد دار

1- صاحب امتیاز مشخص است.
2- اطلاعاتی از قبیل ادرس پستی و شماره تلفن و پست الکترونیکی وجود دارد.
3- مدت زمان اعتبار اینماد مشخص است.
4- میزان اعتبار یک سایت به یک ستاره یا دو ستاره بودن اینماد بستگی دارد.
5- نوع کسب و کار مشخص است.
6- گزارش نمودن تخلفات یک سایت
7- تحت نظر بودن سازکان‌های دولتی نیز از مهم‌ترین این موارد است.

سخن پایانی

در این مطلب هرآنچه که لازم بود در رابطه با مجوز اعتماد الکترونیکی  و مزایا اخذ نماد الکترونیکی بدانید برایتان شرح داده شد. که این موارد شامل مزایا اینماد و معایب اینماد می‌باشد که با خواندن این مطالب با آگاهی کامل اقدام به اخذ مجوز اینماد می‌نمایید. در صورت هر گونه ابهام یا سوال در رابطه با مزایا اخذ نماد الکترونیکی می‌توانید با مشاوران موسسه ثبتی مهرگان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس موسسه 02144231712 می‌باشد.