مزایا اخذ کد کارگاهی

مزایا اخذ کد کارگاهی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با مزایا اخذ کد کارگاهی صحبت کنیم. منظور از کد کارگاهی بیمه یک شماره ۱۰ رقمی است است که بعد از دریافت مدارک لازم برای اعطای کد، توسط سازمان تامین اجتماعی در اختیار شخص حقوقی یا همان کارفرما قرار می‌گیرد. هدف از اعطای کد کارگاهی و ردیف پیمان‌های مختلف این است که شخص حقوقی اقدام به بیمه اجباری پرسنل تحت امر خود نماید. بنابراین این یکی از مزایا اخذ کد کارگاهی به شمار می رود. خوب است بدانید که این شخص حقوقی بدون وجود کد کارگاهی بیمه به هیچ وجه نخواهد توانست برای پرسنل خود که به آنها حقوق پرداخت می کند بیمه رد کند.
در ادامه این مقاله علاوه بر اینکه مزایا اخذ کد کارگاهی را به تفصیل شرح خواهیم داد بلکه موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان را به عنوان یکی از مراجع معتبری که می توان با مراجعه به آن به دریافت کد کارگاهی اقدام کردم معرفی خواهیم کرد‌. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02144231712 در تماس باشید تا از مشاوره‌های رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

مزایا اخذ کد کارگاهی

مزایا اخذ کد کارگاهی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایای اخذ کد کارگاهی

یکی از اصلی‌ترین مزایا اخذ کد کارگاهی که مختصراً در قسمت قبل به آن اشاره شد این است که شما با اخذ کد کارگاهی خواهید توانست برای کارکنان خود لیست بیمه را رد کنید. علاوه بر این مسئله شما با اخذ این کد می‌توانید از مزایای بی حد آن برای شرکت خود نهایت استفاده را ببرید. فراموش نکنید که بیمه کردن کارکنان برای بیش از ۹۰ درصد مشاغل امری ضروری است به ویژه برای مشاغلی که بسیار پر خطر است و انجام آنها برای کارکنان و پرسنل آن مجموعه ریسک بالایی است. اینجاست که اهمیت و ضرورت اخذ بیمه پدیدار می شود لازمه و پیش نیاز بیمه کردن پرسنل یک شرکت اخذ کد کارگاهی بیمه است. روند کار بیمه به این صورت است که اگر برای یکی از کارکنان اتفاقی ناگوار در محل کار بیفتد، بیمه خسارات وارد به شخص بیمه شده و همچنین هزینه‌های درمانی وی را تقبل می‌کند. در ادامه به چند مورد از مزایا اخذ کد کارگاهی اشاره خواهیم کرد.

1. بیمه درمانی

مسلماً تمامی شما عزیزان در جریان هزینه‌های سنگین و سرسام‌آور درمان هستید و این را هم می‌دانید که بسیاری از خانواده‌ها توان پرداخت این هزینه‌های سنگین و گزاف را ندارد. این موضوع زمانی حادتر می‌شود که فرد دچار بیماری‌های صعب‌العلاج و پرهزینه باشد. در واقع بیمه درمانی یکی از شاخه‌های پوشش بیمه‌ای است ست که می تواند به طور معمول هزینه‌هایی مانند برخی از هزینه‌های دندانپزشکی، هزینه داروهایی با دستور پزشک تجویز شده‌اند، هزینه‌های مربوط به جراحی و پزشکی را متحمل شود.
بنابراین می‌توان گفت که یکی از مزایای اخذ کد کارگاهی این است که میتوان از طریق بیمه درمانی، بخشی از هزینه‌ها یا حتی تمام آن را که برای بیمه شده پیش می‌آید پرداخت کرد. این بیمه درمانی می‌تواند از تمام جراحات یا بیماری‌ها پشتیبانی کند.

بیمه درمانی

مزایا اخذ کد کارگاهی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

2. بیمه بازنشستگی

یکی از امور ضروری و مطلوب برای تمامی افراد این است که در زمان بازنشستگی خود حداکثر امکانات رفاهی را داشته باشند ضمن اینکه از دغدغه داشتن زندگی ایده‌آل و راحت رها شوند؛ بیمه بازنشستگی به عنوان یکی از مزایا اخذ کد کارگاهی این امکان را برای تان فراهم می کند. در واقع این بیمه برای افرادی که در سنین بالا هستند حمایت های مالی و اقتصادی بسیار قوی را ایجاد میکند. در این دوره از زندگی طبیعتاً توانایی های ذهنی و جسمی هر فردی به تدریج کاهش می‌یابد لذا به تبع آن عملکردهای آن فرد نیز کاهش می یابد.
از طرفی شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ما به گونه ایست که هزینه‌های زندگی سیر صعودی دارد به همین خاطر با افزایش سن فرد هزینه های زندگی و درمانی او به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت. بنابراین شما می‌توانید با اخذ کد کارگاهی از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوید و دوران پیری و کهولت سن خود را بدون هیچ گونه نگرانی و استرسی سپری نمایید.

بیمه بازنشستگی

مزایا اخذ کد کارگاهی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

3. افزایش اعتبار شرکت

یکی‌دیگر از مزایای اخذ کد کارگاهی افزایش اعتبار شرکت است شرکت‌هایی که پرونده اعتباری بسیار قوی دارند می‌توانند از این طریق مزایای بیشماری را به دست آورند. در واقع پرونده اعتبار قوی در شرکت به پروسه کسب شهرت شرکت کمک شایانی خواهد کرد. فرایند کسب شهرت به ویژه برای شرکت‌های تازه تاسیس شده و نوپا و همچنین کسب و کارهای جزئی و کوچک کار بسیار طاقت فرسا و دشواری است. با به شهرت رسیدن شرکت کارآفرینان توانایی این را خواهند داشت که بسیاری از مشکلات را فورا و به یکباره حل کنند. ایجاد پرونده اعتباری از طریق اخذ کد کارگاهی علاوه بر کسب شهرت شرکت، جریان نقدی شرکت، مدیریت ریسک شرکت، انعقاد قرارداد شرکت و فعالیت های تامین بودجه را نیز یاری خواهد داد.

افزایش اعتبار شرکت

مزایا اخذ کد کارگاهی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

4. حق اولاد

افرادی که مشغول به فعالیت در ارگانهای دولتی یا خصوصی هستند ممکن است تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشند این افراد اگر دارای فرزند باشند می‌توانند از حق اولاد و عائله مندی به عنوان یکی دیگر از مزایا اخذ کد کارگاهی بهره مند شوند. در این جای کار ممکن است این سوال در ذهن شما خوانندگان گرامی شکل بگیرد که هدف از پرداخت حق اولاد چیست؟ در واقع هدف این امر افزایش رفاه اجتماعی و کمک بیشتر به افراد شاغل است.
تا قبل از سال ۱۳۹۴ قوانینی وضع شده بود که مبتنی بر پرداخت حق اولاد فقط برای فرزند اول و دوم وجود داشت اما امروزه این مقررات دستخوش تغییراتی شده است و هیچ گونه محدودیتی برای تعداد فرزندان اعمال نشده بنابراین می‌توان گفت که حق اولاد باید برای همه فرزندان پرداخت شود. مبلغ حدودی حق اولاد تقریباً معادل سه برابر حداقل مزد کارگر ساده در ماه برای هر فرزند است. با گذشت هر سال و با افزایش حداقل دستمزد این مبلغ نیز افزایش خواهد یافت.

حق اولاد

مزایا اخذ کد کارگاهی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

5. برخورداری از امتیازات بیمه بیکاری

نمونه دیگری از مزایا اخذ کد کارگاهی برخورداری از امتیازات بیمه بیکاری است‌. کارگران موقت یا فصلی که ساختار اصلی و ماهیت کارشان غیر دائمی است اگر در حین انجام کار اخراج شوند می‌توانند از امتیازات بیمه بیکاری استفاده نمایند. روند دریافت بیمه بیکاری به این صورت است که کارفرما می‌بایست نامه ایران به اداره کار مرکزی استان ارسال کند که در آن دلیل بیکار شدن ناخواسته کارگر را به همراه درج زمان اعلام کند.

برخورداری از امتیازات بیمه بیکاری

مزایا اخذ کد کارگاهی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

امیدواریم مطالبی را که در خصوص مزایا اخذ کد کارگاهی خدمتتان شرح دادیم برایتان مفید و کارآمد واقع شده باشد. فراموش نکنید که مزایای اخذ این کد تنها به موارد گفته شده محدود نمی شود به عنوان مثال مزایای دیگری مانند ارزاق تحویلی، مرخصی و حق ماموریت را نیز دارا می‌باشد.
در پایان یک توصیه هوشمندانه و طلایی برای شما دوستان همیشگی داریم و آن این است که برای اخذ کد کارگاهی و بهره‌مندی از تمامی مزایای آن می‌توانید به موسسه ثبتی مهرگان مراجعه نمایید. علاوه بر آن مشاوران و کارشناسان فروش ما در هر ساعت از شبانه روز پاسخگوی سوالات متداول شما خواهند بود تنها کافیست با شماره تلفن 02144231712 تماس حاصل فرمایید.