مزایا ثبت برند و لوگو

مزایا ثبت برند و لوگو موسسه مهرگان

مزایا ثبت برند و لوگو

از مزایا ثبت برند و لوگو چه می‌دانید؟ چرا باید برند کسسب و کارمان را به ثبت برسانیم؟ در مقاله ثبت برند و لوگو چیست بررسی شد که استفاده از برند و لوگو یک راه مناسب برای ایجاد تفاوت میان محصولات تولید شده توسط شما و سایر محصولات مشابه که توسط رقبا تولیدشده‌اند، می‌باشد. امروزه تجارت در سطوح داخلی و بین‌المللی سرعت چشمگیری داشته است و افراد مختلف به‌تنهایی یا در شراکت با یکدیگر به ایجاد شرکت‌های مختلفی در صنایع گوناگون پرداخته تا بتوانند در فعالیت‌های اقتصادی موجود در بازار فعال باشند.
نام تجاری با املای انگلیسی Brand ریشه در سرزمین های اسکاندیناوی دارد. در زمان های قدیم، نام تجاری یا علامت وسیله ای برای شناسایی صاحبان اصلی حیوانات بود. آنها را با سوزاندن بدن حیوانات یا به اصطلاح سوزاندن علامت خاصی روی پوست آنها ثبت می کردند. امروزه برندها نشانه هایی هستند که برای معرفی کالاها و محصولات از نظر کیفیت و تضمین کیفیت آنها استفاده می شود.
در این زمان، علائم تجاری و برندها اهمیت بیشتری دارند. اگرچه شرکت‌ها می‌توانند برند خود را ثبت نکنند و هیچ الزام قانونی برای ثبت علامت تجاری وجود ندارد، اما با استفاده از مزایا برند و لوگو افراد میتوانند ثبت برند را برای جلوگیری از سوء استفاده دیگران از آن انجام می‌دهند.گاهی اوقات افراد و شرکت‌های مختلف با دانش روز و خلق ایده‌های جدید پا به رقابت گذاشته و برای خود نام و نشان تجاری مخصوص مشخص می‌کنند. در بازارهای گوناگون اقتصادی، افرادی وجود دارند که از اعتبار برندهای دیگر برای محصولات خود استفاده می‌کنند لذا با ثبت برند و لوگو می‌توان از هرگونه سوءاستفاده‌ای جلوگیری کرد.
یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث می‌شود افراد به ثبت برند و لوگوی اختصاصی خود اقدام کنند، برخوردار شدن از مزایای آن‌هاست. در این مطلب از سایت موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان به بررسی مزایا ثبت برند و لوگو پرداخته خواهد شد. تا انتها همراه ما باشید.

مزایا ثبت برند و لوگو

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایای ثبت برند به صورت تیتروار

در این قسمت مزایا برند و لوگو در قالب عناوین توضیح داده شده و سپس به صورت جداگانه بررسی می شود.
مزایای ثبت برند عبارتند از :
۱) مشتریان می توانند بین محصولات مشابه از تولید کنندگان مختلف تمایز قائل شوند.
۲) شرکت ها می توانند محصولات خود را متمایز کنند.
۳) لوگو ابزاری است که به شهرت شما کمک می کند.
۴) اشخاص ثالث برای استفاده از لوگو باید حقوق مالکیت داشته باشند و این یک منبع درآمد مستقیم برای مالک علامت تجاری است.
۵) آنها بخش مهمی از قراردادهای نمایندگی هستند.
۶) نام تجاری مشخصه تعیین کننده شرکت است.
۷) داشتن لوگو بازاریابی را به سریع ترین و آسان ترین راه ممکن تبدیل می کند.
۸) داشتن علامت تجاری هزینه معرفی کالا یا خدمات را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
۹) ثبت علامت تجاری همچنین به شما امکان می دهد برای بسیاری از برنامه های فروش آنلاین واجد شرایط شوید.
۱۰) ثبت در یک کشور می تواند به عنوان مبنایی برای ثبت علامت تجاری شما در کشورهای دیگر استفاده شود.
۱۱) سازمان شما نسبت به باقی سازمان هایی که می خواهند برند مشابهی داشته باشند، اولویت دارد.
۱۲) از دیگر مزایا برند و لوگو تبلیغات کالا یا خدمات را تسهیل می کند و هزینه های مربوطه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

اهمیت ثبت برند و لوگو

افراد و شرکت‌های فعال در کارهای اقتصادی پس‌ از آنکه به تعیین برند و لوگوی اختصاصی خود اقدام کردند لازم است در کمترین زمان ممکن آن را در اداره مالکیت معنوی که مرجع مربوطه برای ثبت برند و لوگو است، به ثبت برسانند. اهمیت و مزایا ثبت برند و لوگو در آن است که هرگونه اجازه به سایر افراد و شرکت‌ها مبنی بر استفاده از برند و لوگوی اختصاصی شما از آن‌ها سلب خواهد شد.
ثبت برند و لوگو مراحلی دارد که در مقاله مربوط به ثبت برند و لوگو چیست؟ به برخی از مراحل آن اشاره شد. اگر قصد دارید برند و لوگوی مختص به خود را به ثبت برسانید، از کارشناسان متخصص موسسه ثبتی مهرگان بهره‌مند شوید. در بخش بعدی به مبحث اصلی یعنی مزایا ثبت برند و لوگو پرداخته خواهد شد.

اهمیت ثبت برند و لوگو

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مهم‌ترین مزایا ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو از مزیت‌های بی‌نظیری برخوردار است که قصد داریم به 7 مورد از مزایای آن اشاره‌کنیم. به‌طورکلی می‌توان مزایای ثبت برند و لوگو را در موارد زیر تشریح کرد:

الف) کسب اعتبار و شهرت

یکی از مهم‌ترین دلایل و مزایا ثبت برند و لوگو، کسب اعتبار و شهرت است. همان‌طور که می‌دانید جمعیت روزبه‌روز در حال گسترش بوده و به‌تبع آن، نیاز افراد در بخش‌های مختلف نیز بیشتر می‌شود. در حال حاضر تولیدکنندگان متعددی در بخش‌های مختلف اقدام به تولید محصولات متنوعی جهت رفع نیازهای گوناگون افراد جامعه می‌کنند.
به‌طورقطع مهم‌ترین سیاست تولیدکنندگان رسیدن به سطحی است که برند و لوگوی آن‌ها در میان رقبا حرف اول را بزند و برای رسیدن به چنین سطحی باید به اعتبار و ارزش برسند تا بتوانند فروش بیشتری داشته باشند. برای رسیدن به این هدف از راه‌های مختلفی استفاده می‌کنند که تمامی آن‌ها به دیده شدن و شناخته شدن برند و لوگوی آن‌ها ختم می‌شود.
در حقیقت برند و لوگوی اختصاصی می‌تواند نقش فعال و مهمی در تمایز ایجاد کردن با سایر محصولات و جذب مصرف‌کننده تأثیر بسزایی داشته باشد. با داشتن برند و لوگوی اختصاصی می‌توان به تبلیغات برای خود اقدام کرده و از این طریق اعتبار و شهرت کسب کنید.

کسب اعتبار و شهرت

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ب) فعالیت‌هایتان، قانونی می‌شوند.

دومین مزیت از مزایا ثبت برند و لوگو، قانونی شدن فعالیت‌های شما است. زمانی که به ثبت برند و لوگو اقدام می‌کنید و مراحل آن را به سرانجام می‌رسانید، عملاً خود را موردحمایت قانون قرار می‌دهید. شاید برایتان سؤال ایجاد شود که منظور از حمایت قانونی در ثبت برند چیست؟
در پاسخ به سؤال فوق باید بگوییم که چنانچه شما برند خود را به ثبت برسانید، قانون از شما در برابر کسانیکه از نام و نشان تجاری مخصوص به شما سوءاستفاده می‌کنند، حمایت خواهد کرد و با برخوردار بودن از این حمایت قانونی می‌توانید تمامی خسارت‌ها را از طرف مقابل دریافت کنید. در حقیقت با ثبت برند و برخوردار بودن از حمایت قانونی، شما با خیال راحت می‌توانید به کارهای تجاری بپردازید.

فعالیت‌هایتان، قانونی می‌شوند

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ج) تمایز و تفاوت ایجاد می‌کنید.

از دیگر مزایا ثبت برند و لوگو، متمایز شدن است. همانطور که بارها به آن اشاره شد، ثبت برند یک عامل مهم برای ایجاد تمایز و تفاوت میان محصولات شما و سایر محصولات مشابه موجود در بازار است. رسیدن به بهترین سطح علاوه بر آنکه باعث کسب درآمد و سود بیشتر می‌شود، می‌تواند نام برند و نشان تجاری آن شرکت را در ذهن‌ها تداعی کند.
به‌طور مثال هرگاه شما نام برند اپل را می‌شنوید یا لوگوی مربوط به شرکت اپل را مشاهده می‌کنید، موارد مختلفی از محصولات آن و کیفیت بی‌نظیرشان از ذهن شما عبور می‌کند. ایجاد تمایز و تفاوت می‌تواند برند و لوگوی شما را به محبوبیت و شهرت برساند و ارزش آن را در بازار بالا ببرد. به یاد داشته باشید که بالا رفتن ارزش برند و لوگو به‌ منزله یک دارایی ارزشمند برای شما محسوب می‌شود چراکه می‌توانید از آن به شکل‌های مختلفی کسب درآمد و سود داشته باشید.

تمایز و تفاوت ایجاد می‌کنید

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

د) هویت

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایا ثبت برند و لوگو، ایجاد هویت در افکار مخاطب است. برخوردار بودن از هویت خاص در ذهن مشتریان باعث می‌شود تا کیفیت محصولات روزبه‌روز بالاتر رود. هرچقدر کیفیت محصولات افزایش یابد، مشتری‌ها در فروشگاه‌های گوناگون تنها به خرید برند شما اقدام خواهند کرد و به مشتری‌های وفادار تبدیل خواهند شد. ایجاد هویت، پرورش خریداران وفادار و مشهور شدن را به همراه خواهد داشت و این چیزی است که هر تولیدکننده‌ای آرزوی آن را دارد.

هویت

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ه) قابلیت دریافت وام و بهره‌مند شدن از تسهیلات بانکی

از دیگر مزایا ثبت برند و لوگو، برخوردار شدن از تسهیلات بانکی است. همانطورکه گفته شد، ثبت برند باعث قانونی شدن فعالیت‌ها خواهد شد و تولیدکنندگان می‌توانند درراستای حمایت‌های قانونی و تلاش‌های مضاعف، جلب اعتماد مصرف‌کنندگان را رقم بزنند.
مطابق با اصول بازرگانی هرچقدر اعتماد به برند بیشتر شود، ارزش آن افزایش خواهد یافت. هرچقدر ارزش یک برند بیشتر شود، اعتبار برند در نزد ادارات و بانک‌ها بیشتر شده و بانک‌ها با اطمینان بیشتری می‌توانند به افراد صاحب برند تسهیلات اعطا کنند.

قابلیت دریافت وام و بهره‌مند شدن از تسهیلات بانکی

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

و) بازاریابی مؤثرتر

همچنین از مزایا ثبت برند و لوگو می‌توان به بازاریابی موثرتر اشاره کرد. در بخش‌های قبلی اشاره شد که هرچقدر برند بیشتر دیده شود، جذب مشتری نیز بیشتر خواهد بود. همانطورکه می‌دانید، یکی از راه‌ها برای شناساندن برند به بازار هدف، استفاده از بازاریابی است. بازاریابی می‌تواند به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم صورت بگیرد.
اکثر افراد با بازاریابی مستقیم آشنایی دارند لذا به بازاریابی غیرمستقیم اشاره خواهیم کرد. بازاریابی غیرمستقیم ارتباط مستقیمی با کیفیت محصولات شما دارد. اگر برند شما بتواند نظر مشتری‌ها را به خود جلب کند و مشتری‌ها از محصولات شما راضی باشند، آنگاه بدون آنکه متوجه شوید، مشتری‌هایتان به تبلیغ برای محصولات شما اقدام خواهند کرد و این یعنی جذب مشتری بیشتر و کسب درآمد بهتر.

بازاریابی مؤثرتر

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ز) ایجاد انگیزه برای تولید محصولات با کیفیت‌تر

برند کارت شناسایی محصولات و خدمات یک شرکت است. پس طبیعتا باید تمام تلاش خود را برای موفقیت و دیده شدن این برند انجام دهید.از بهترین مزایا برند و لوگو این است که با پشتیبانی برند و علامت تجاری است که شرکت شما شناخته شده و زمانی سود می برد که بهترین خدمات و محصولات را ارائه دهد. در این صورت افراد مدام این برند را به یکدیگر معرفی می کنند و بر تعداد مشتریان خود می افزایند.
به عنوان مدیران و صاحبان یک شرکت، وقتی برند خود را ثبت می کنید، باید روی موفقیت برند خود سرمایه گذاری کنید و بهترین محصول را تولید کنید تا بیشترین مشتری را به دست آورید. هرچه محصولات و خدمات شما رقابتی تر باشد، در جذب بیشتر بازار موفق تر خواهید بود. اگر برند شما معروف شود، اما محصولات شما کیفیت خوبی نداشته باشند و انتظارات مشتری را برآورده نکنند، بدون شک جامعه مشتریان خود را از دست خواهید داد.

ایجاد انگیزه برای تولید محصولات با کیفیت‌تر

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ک) دادن حق بهره برداری از برند به دیگران

علامت تجاری قابل انتقال است و این انتقال باید طبق مقررات قانون ثبت اختراع و علائم تجاری ایران به ثبت برسد. بنابراین مجوز استفاده از علامت تجاری ثبت شده به اشخاص و شرکت های ثالث اعطا می شود که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخصی که مالک علامت تجاری است ایجاد کند و یا مبنایی برای انعقاد قرارداد فروش باشد.
برای برند شما سخت است که به نقطه ای برسد که شما شناخته شوید و دیگران بخواهند از برند شما استفاده کنند، اما این دور از دسترس نیست. با استفاده از از مزایا برند و لوگو میتوان با برنامه های منظم و اصولی و مدیریت صحیح برند می توانید برند خود را به چهره و اعتبار لازم برسانید و سپس به افراد و شخصیت هایی که می خواهند محصولات خود را با استفاده از شهرت برند شما به فروش برسانند اجازه دهیدکه تحت مدیریت و کنترل شما این کار را انجام دهند.و در عوض شما از این راه سود زیادی دریافت میکنید.
علاوه بر این، از مزایا برند و لوگو این است که برندهایی که شهرت خوبی به دست آورده اند و توانسته اند از رقبا متمایز شوند، ارزش مالی بیشتری دارند و خریداران زیادی می توانند برند شما را خریداری کنند. بسیاری از شرکت های تجاری حتی چشم خود را به این ارزش معطوف کرده اند که با ثبت برندهای مختلف و اعتبار بخشیدن به آنها، این برندها را به فروش می رسانند و از این راه سود زیادی به دست می آورند. البته نباید فراموش کنیم که معروف کردن برند شما یک مهارت است.

دادن حق بهره برداری از برند به دیگران

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ل) رشد و کسب و کار

لوگوی شما باید به اندازه کافی به یاد ماندنی باشد تا مشتریان بلافاصله آن را به خاطر بسپارند، مزایا برند و لوگو و داشتن نام تجاری مناسب باعث میشود، اگر مشتریان با دیدن لوگوی شما به سمت شما جذب شوند، به یک کارخانه پولساز تبدیل خواهید شد.
لوگو بر توسعه و رشد کسب و کار شما تأثیر می گذارد و تأثیر مستقیمی بر جذب مشتری دارد. از مزایا برند و لوگو این است که به مشتریان این امکان را می دهد که وقتی آن را می بینند احساسات متفاوتی نسبت به شما داشته باشند و راحت تر به شما به عنوان یک متخصص اعتماد کنند.
این باعث افزایش دید شرکت شما می شود و حتی اگر اولین بار است که مشتری می خواهد با شما کار کند، اولین چیزی که متوجه می شود لوگوی شماست.
یک لوگو که به خوبی طراحی شده باشد، مشتریان را به استفاده از محصولات تشویق می کند و با استفاده از مزایا برند و لوگو میتوان اشتیاق آنها را برای استفاده از آن محصول یا خدمات افزایش می دهد ، به خصوص اگر برندی باشد که به تازگی وارد بازار شده است.
اگر لوگوی شما برای مردم جذاب باشد ، به راحتی می توانید برای شرکت خود مخاطب و حتی سرمایه گذار پیدا کنید و شهرت خود را در بین مشتریان هر روز افزایش دهید و لوگو نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط با مشتریان دارد . یک لوگوی خوب باید داستان کسب و کار شما را بازگو کند. برای تسهیل درک مشتری.

م) ایجاد دارائی

اگر برند انتخابی شما بتواند در بازار ارزش و شهرت کسب کند، پس خود برند می تواند یک دارایی ارزشمند در نظر گرفته شود. به طوری که در آینده بتوانید برند خود را بفروشید یا مردم از نام آن در تجارت خود به عنوان نشانه اعتبار استفاده کنند تا برند آنها محبوبیت بیشتری پیدا کند و بتواند درآمد خوبی برای شما ایجاد کند.

ن) اعطای نمایندگی

مزیت بعدی از مزایای ثبت برند و لوگو، اعطای نمایندگی را می‌توان ازجمله مواردی دانست که باعث تشویق افراد به ثبت برند می‌شود و در حقیقت می‌توان آن را یکی از مزایا ثبت برند و لوگو برشمرد. در حقیقت شما با ثبت برند و لوگوی اختصاصی به اشخاص ثالث اجازه استفاده از برند خود از طریق اعطای نمایندگی را می‌دهید. دادن حق امتیاز نام و نشان تجاری به سایر افراد و شرکت‌ها این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به سود بیشتر و اعتبار بیشتر برسید و به شهرت خود بیش‌ازپیش بیفزایید.

اعطای نمایندگی

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

معایب ثبت برند و لوگو

ثبت برند علاوه‌ بر داشتن مزیت‌های مختلف، شامل معایبی هم می‌شود که البته مزیت‌های متعدد آن بر عیب‌های محدود آن، غلبه می‌کنند. به‌طورکلی دو عامل هزینه و زمان را می‌توان جزء معایب ثبت برند و لوگو برشمرد.

الف) هزینه ثبت برند و لوگو

بعضی از افراد فکر می‌کنند که هزینه ثبت برند و لوگو زیاد بوده و به همین دلیل اقدام به ثبت برند و لوگو نمی‌کنند. به این دسته از افراد توصیه می‌شود تا به ثبت برند و لوگو با هر هزینه‌ای اقدام کنند درغیراینصورت شاید مجبور شوند هزینه‌های بیشتری در آینده بپردازند. همان‌طور که بیان شد، عدم ثبت برند و لوگو می‌تواند زمینه‌های سوءاستفاده از برند را برای سایر افراد فراهم نماید.

هزینه ثبت برند و لوگو

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ب) زمان‌بر بودن ثبت برند و لوگو

یکی دیگر از معایب ثبت برند و لوگو، زمان‌بر بودن فرآیندهای مرتبط با ثبت است. برای ثبت برند و لوگو باید مراحل مختلفی طی شود که بعضی از آن‌ها اگر درست اجرا نشوند می‌توانند تأخیر در ثبت را به‌ همراه داشته باشند.

زمان‌بر بودن ثبت برند و لوگو

مزایا ثبت برند و لوگو - موسسه مهرگان - ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی مزایا و معایب ثبت برند و لوگو پرداخته شد. همانطورکه متوجه شدید، مزایا ثبت برند و لوگو بسیار بیشتر از معایب آن است که باعث می‌شود افراد به ثبت برند و لوگو ترغیب شوند. امروزه موسسه‌های مختلفی به مشاوره و ثبت برند و لوگو مشغول هستند که مراجعه به آن‌ها می‌تواند زمان‌بر بودن ثبت برند و لوگو که یکی از معایب ثبت آن‌ها به شمار می‌آید را به حداقل برساند.
موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان با داشتن کادری مجرب و خبره شما را با مزایا ثبت برند و لوگو آشنا می‌کند و آمادگی دارد تا به شما عزیزان درزمینه ثبت برند و لوگو مشاوره دهد. جهت آگاهی یافتن هرچه بیشتر نسبت به مزایا و معایب ثبت برند و لوگو با شماره تلفن 02144231712 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.