مزایا ثبت شرکت

مزایا ثبت شرکت مهرگان

مزایا ثبت شرکت

در این مقاله قصد داریم که شما را با مزایا ثبت شرکت آشنا کنیم، تا با دید بازتری نسبت به این مسئله داشته باشید. خواهیم دید مزایا ثبت شرکت بسیار بیشتر از معایب آن می‌باشد.
شرکت
به اجتماعی از افراد گفته می‌شود که در یک حیطه کاری تجاری، فرهنگی و غیره فعالیت می‌کنند. این اشخاص از تخصص خود برای کسب سود استفاده کرده و سپس سود حاصله را بین خود تقسیم می‌کنند. نکته جالب توجه در مورد شرکت‌ها این است که از زمان ثبت، دارای شخصیت حقوقی شده و تکالیفی بر عهده آن‌ها قرار داده می‌شود.

مزایا ثبت شرکت

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

اهداف ثبت شرکت

قبل از این‌که به سراغ بحث اصلی یعنی مزایا ثبت شرکت برویم، لازم است بدانید که به طور کلی هدف از ثبت کردن شرکت چیست؟ و اصولا چرا نیاز به این کار داریم؟
یکی از مهم‌ترین اهداف و مزایا ثبت شرکت این است که بدون این کار کلیه فعالیت‌های کاری شرکت غیر قانونی تلقی شده و شخصیت حقوقی شکل نمی‌گیرد. این مسئله به خصوص در شرکت‌های تجاری حائز اهمیت است؛ زیرا بدون ثبت قانونی شرکت، انجام فعالیت تجاری و سودآوری برای شرکا با چالش همراه می‌گردد.
به‌عنوان مثال افرادی را در نظر بگیرید که قصد دارند، نسبت به اخذ نمایندگی کمپانی‌های خارجی اقدام کنند. این افراد بدون ثبت شرکت هرگز نمی‌توانند، در زمینه صادرات و واردات فعالیت داشته باشند. این مسئله در مورد فعالیت‌های اقتصادی در داخل کشور نیز صدق می‌کند، پس در کنار همه مزایا ثبت شرکت، این امر جلوه قانونی به کلیه فعالیت‌های سهامدارن شرکت می‌بخشد.
یکی دیگر از دلایل ثبت شرکت این است که از این طریق دولت می‌تواند، بر فعالیت شرکت‌ها نظارت داشته باشد و از جرائمی نظیر پولشویی و غیره جلوگیری کند. بدون ثبت شرکت نهادهای نظارتی عملا قادر نیستند، فعالیت افراد را زیر در نظر گرفته و مانع بروز مفاسد اقتصادی شوند.

اهداف ثبت شرکت

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

مزایای ثبت شرکت

مزایا ثبت شرکت در اینجا مورد بررسی قرار می‌گیرد، تا بتوانید تصمیم بگیرید که در صورت تاسیس شرکت از چه امکاناتی برخوردار می‌شوید. ثبت شرکت مزیت‌های بسیار زیادی دارد که به شرح ذیل است:

الف) قانونی شدن فعالیت‌های شرکت

زمانی که شرکتی تاسیس می‌شود، تمام فعالیت‌های آن وجهه قانونی و رسمی پیدا کرده و مورد تائید همگان قرار می‌گیرد. کلیه امورات شرکت در این حالت مطابق قانون پیش می‌رود و افراد بیشتری تمایل به همکاری با صاحبان شرکت پیدا می‌کنند. این مزیت به نوبه خود موجب کسب سود بیشتر توسط سهامداران می‌گردد.

ب) شرکت در مزایده‌ها و مناقصات

یکی از مزایا ثبت شرکت این است که سهامداران می‌توانند در مزایده ها و مناقصات و حتی در حراج‌های مختلف مشارکت داشته باشند. از این طریق شرکا می‌توانند به سودآوری قابل توجهی برسند و فعالیت اقتصادی خود را رونق دهند.

ج) برخورداری همه اعضا از حقوق قانونی و سود یکسان

با ثبت شرکت همه شرکای آن از حقوق قانونی یکسانی برخوردار می‌شوند. در صورت بروز مشکل بین سهامداران شرکت، حل و فصل مسئله به وجود آمده توسط محاکم قانونی انجام می‌شود. از طرف دیگر همه سهامداران شرکت در سود یا زیان شریک هستند که این امر ریسک کار را تا حد زیادی پائین می‌آورد.

مزایای ثبت شرکت

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

د) برخورداری از تسهیلات بانکی

یکی از بهترین مزایا ثبت شرکت این است که موسسین می‌توانند، از انواع وام‌های بانکی برخوردار شده و کسب و کار خود را توسعه دهند. برخی از امتیازات بانک‌ها فقط در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که فعالیت خود را در قالب شرکت انجام می‌دهند و افراد عادی نمی‌توانند این وام‌ها را بگیرند. مدیران شرکت اغلب به راحتی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. با وجود همه مزایا ثبت شرکت، این مزیت بسیاری را از افراد را نسبت به ثبت شرکت راغب می‌کند.

ه) حل اختلاف مالی بین اعضای شرکت

یکی از بهترین مزایا ثبت شرکت این است که موسسین می‌توانند، از انواع وام‌های بانکی برخوردار شده و کسب و کار خود را توسعه دهند. برخی از امتیازات بانک‌ها فقط در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که فعالیت خود را در قالب شرکت انجام می‌دهند و افراد عادی نمی‌توانند این وام‌ها را بگیرند. مدیران شرکت اغلب به راحتی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. با وجود همه مزایا و معایب ثبت شرکت، این مزیت بسیاری را از افراد را نسبت به ثبت شرکت راغب می‌کند.

حل اختلاف مالی بین اعضای شرکت

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

و) جلب اعتماد ارباب رجوع

هنگامی که شرکتی ثبت می‌گردد، در واقع دارای شخصیت حقوقی می‌شود. این امر موجب جلب اعتماد ارباب رجوع شده و تعداد مراجعین و مشتریان شرکت به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند. در این حالت درصد سود بیشتری نصیب شرکا می‌گردد.
عامل دیگر که در بالابردن میزان اعتماد مشتریان تاثیر دارد، این است که پس از ثبت شرکت، اطلاعاتی نظیر نام و آدرس شرکت، در اختیار افراد قرار می‌گیرد. این فاکتورها باعث ایجاد اطمینان خاطر در افراد شده و آن‌ها را نسبت به فعالیت شرکت خوش‌بین می‌‌کند.

جلب اعتماد ارباب رجوع

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ز) اخذ کارت بازرگانی و مشارکت در واردات و صادرات

برای کسانی که اقدام به تاسیس شرکت می‌کنند، این امکان فراهم می‌شود که نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام کنند. با استفاده از این کارت، سهامداران شرکت در زمینه صادرات و واردات مشغول به فعالیت شده و منفعت بسیاری کسب می‌کنند. در واقع تنها از طریق ثبت شرکت است که می‌توان با کشورهای خارجی مبادلات تجاری برقرار کرد.

ک) اخذ نمایندگی‌های خارجی و داخلی

یکی از امکانات فوق‌العاده‌ای که صاحبان شرکت از آن بهره‌مند می‌شوند، اخذ نمایندگی‌های خارجی و داخلی است. معمولا کمپانی‌های معتبر و بزرگ برای این که دچار مشکل نشوند، نمایندگی خود را راحت‌تر به شرکت‌های ثبت شده اعطا می‌کنند. معمولا زمانی که افراد حقیقی برای اخذ نمایندگی به شرکت‌های بزرگ مراجعه می‌کنند، با جواب منفی از سوی مدیران آن‌ها مواجه می‌شوند.
این مزیت میزان فعالیت‌های تجاری شرکت را گسترش داده و سودآوری مطلوبی برای اعضا به همراه دارد. با توجه به مزایا ثبت شرکت، گرفتن نمایندگی‌ یک کمپانی بزرگ می‌تواند، همه معایب ثبت شرکت را پوشش داده و سود سرشاری را برای سهامداران به ارمغان بیاورد.

اخذ نمایندگی‌های خارجی و داخلی

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

معایب ثبت شرکت

ثبت شرکت در کنار تمام مزایای منحصر به‌فردی که دارد، یک‌سری معایب را نیز داراست. آشنائی با این معایب به شما کمک خواهد کرد که با دید باز و اطلاعات کامل نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید. مهم‌ترین معایب ثبت شرکت عبارتند از:

الف) پرداخت مالیات

شاید بتوان گفت که مهم‌ترین دغدغه صاحبان شرکت پرداخت مالیات است. بخشی از درآمد شرکت باید به پرداخت مالیات اختصاص پیدا کند. نرخ مالیات تعیین شده برای شرکت‌های خصوصی هر سال بالاتر می‌رود و هزینه‌هایی را به مدیران شرکت تحمیل می‌کند. بعد از این‌که شرکت ثبت شد، نماینده قانونی آن باید هر سال به دفاتر مالیاتی پلمپ را تکمیل کرده و در اختیار اداره مالیات قرار دهد.
میزان مالیات متناسب با درآمد و سود شرکت محاسبه می شود. در این بین اگر شرکتی غیر فعال است، باید اظهار نامه‌ای در خصوص عدم فعالیت پر کند و برای معاف شدن از مالیات آن را در اختیار اداره دارایی قرار دهد. اگر در این رابطه احتیاج به راهنمایی دارید، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهرگان ارتباط برقرار کنید، تا پاسخ پرسش‌های خود را به راحتی دریافت نمائید.

پرداخت مالیات

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ب) پرداخت حقوق کارمندان مطابق قوانین اداره کار

مدیران شرکت موظف هستند که حقوق کارمندان را مطابق قانون اداره کار بپردازند و حتی آن‌ها را بیمه نیز کنند. مطابق قوانین اداره کار، کارفرما باید هر ماه حق بیمه کارگران و کارمندان خود را به حساب اداره تامین اجتماعی واریز کند. این مسئله هزینه‌های بسیاری را برای صاحب شرکت به همراه خواهد داشت و باید بودجه‌ای را برای پرداخت حق بیمه پرسنل خود کنار بگذارد.

پرداخت حقوق کارمندان مطابق قوانین اداره کار

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

ج) تهیه سرمایه اولیه برای شرکت

افرادی که قصد تاسیس شرکت دارند، باید با توجه به نوع شرکت حداقل سرمایه لازم را فراهم کنند. ثبت اکثر شرکت‌ها نیازی به هزینه چندانی ندارد، مگر این‌که کسی بخواهد شرکت بزرگی را راه‌اندازی کند که به تبع میزان بودجه بیشتری را باید در نظر بگیرد.

د) تعیین مکان فیزیکی برای شرکت

مدیران شرکت موظفند که برای انجام فعالیت‌های خود یک مکان خاص داشته باشند. مکان مورد نظر باید سند یا اجاره نامه رسمی داشته باشد. این امر به نوبه خود میزان هزینه‌های تحمیل شده به سهامداران را افزایش می‌دهد.

ه) سهامدارن شرکت باید با قوانین تجارت آشنا باشند

افرادی که در قالب شرکت فعالیت می‌کنند، باید از قوانین تجارت اطلاع داشته باشند، تا بعدا با مشکل مواجه نشوند. این امر معمولا افراد تازه‌کار را می‌ترساند؛ زیرا تصور می‌کنند که دستیابی به این قوانین و اطلاعات مشکل است. اگر شما هم با قوانین تجارت آشنا نیستید، اصلا نگران نباشید. کارشناسان موسسه ثبتی مهرگان می‌توانند، شما را در این زمینه راهنمایی کرده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهند.

سهامدارن شرکت باید با قوانین تجارت آشنا باشند

موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

همان طور که در بالا اشاره شد، ثبت شرکت مانند سایر امور حقوقی مزایا و معایب خاص خود را داراست. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، این است که اگر بخواهیم مزایا و معایب ثبت شرکت را با هم مقایسه کنیم، درصد معایب با توجه به مزیت‌های سرشاری که نصیب مدیران شرکت می‌شود، بسیار کمتر است.
موسسه ثبتی مهرگان یکی از مرکز معتبری است که در زمینه ثبت شرکت فعالیت دارد. چنانچه مشغله زیادی دارید و فرصت نمی‌کنید، امور مربوط به ثبت شرکت را انجام دهید، توصیه می‌کنیم که پیگیری کارهای ثبت شرکت خود را به این موسسه بسپارید. کارشناسان این مجموعه در این زمینه تجارب فراوانی داشته و تا به‌حال شرکت‌های بسیاری را با موفقیت به ثبت رسانده‌اند. برای ارتباط با کادر مجرب مهرگان کافیست از طریق سایت اقدام نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.