مزایا رتبه بندی

مزایا رتبه بندی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با مزایا رتبه بندی صحبت کنیم. سازمان نظارت راهبردی ریاست جمهوری و معاونت برنامه‌ریزی، شرکت ها را در پنج گروه مختلف رتبه بندی می کند که عبارتند از طراحی و ساخت ،epc انفورماتیک، انبوه سازی، مشاوره و پیمانکاری. خوب است بدانید که هر یک از این رتبه ها گرید گفته می شود و به پروسه گرفتن آن، اخذ رتبه اطلاق می شود. یکی از مزایا رتبه بندی و هدف از رتبه بندی شرکت ها این است که به شیوه برگزاری مناقصه‌های بزرگ می‌توان سر و سامان بخشید.
در واقع معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی با تعیین رتبه بندی شرکت ها سطح صلاحیت و اعتبار آنها را با یک معیار یکسان می سنجد و اعلام می کند. از طرفی لازمه مشارکت در مناقصه های بزرگ دولتی ارائه گواهی رتبه است. شما می‌توانید برای اخذ رتبه بندی به موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان مراجعه فرمایید یا با شماره تلفن 02144231712 در تماس باشید تا از مزایا رتبه بندی بهره مند شوید.

مزایا رتبه بندی

مزایا رتبه بندی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

فواید رتبه بندی شرکت ها

یکی از موضوعاتی که به شدت برای مدیران شرکت ها بحث برانگیز است گرید یا رتبه بندی آن شرکت است. این مدیران پس از تأسیس شرکت خود در پی اخذ رتبه خواهند بود . چند ده سال است که رتبه بندی در نظام های اقتصادی پیشرفته به کار گرفته می شود و فواید بسیاری را در پی دارد به عنوان مثال چند نمونه از مزایا رتبه بندی توسعه اقتصادی و اجتماعی، بهبود محیط کسب و کار و سالم سازی فضای اقتصادی است.
در تمامی کشورهای پیشرفته نهادهای متخصص و موسساتی که از دولت ها مستقل هستند اقدام به اخذ رتبه بندی کرده اند؛ مردم، دستگاه های خصوصی و عمومی و دولت‌ها از خروجی‌ها و نتایج رتبه بندی برای تشخیص درجه اعتباری و صلاحیت شرکت‌ها و همچنین بنگاه‌های اقتصادی استفاده می‌کنند‌. شما نیز می‌توانید با اخذ رتبه مناسب برای شرکت تان از مزایا رتبه بندی بهره مند شوید که در ادامه فواید آن را بر می‌شماریم:

فواید رتبه بندی شرکت ها

مزایا رتبه بندی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

1- شرکت در مناقصات دولتی

همانطور که میدانید لازمه شرکت در مناقصات دولتی داشتن گواهینامه صلاحیت پیمانکاری است. گرید یا رتبه بندی نوعی معیار صلاحیت گذاری برای تضمین کمیت و کیفیت خدمات پیمانکاران است. لذا می توان گفت که یکی از مزایای رتبه بندی شرکت ها دفاع از حقوق بهره وران و شرکت در مناقصات دولتی است. علاوه بر آن برای شرکت در مناقصات پروژه های عمرانی و همچنین اجرای پروژه های مهندسی رتبه بندی شرکت ها ضرورت دارد. تمامی این عوامل دست به دست هم میدهند تا شرکت ها برای حضور در مناقصات خصوصی یا دولتی نیازمند گواهینامه ای تحت عنوان رتبه یا گرید باشند که می بایست آن را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی دریافت کنند.
نحوه انجام رتبه بندی به این صورت است که سطح علمی، عملکرد و توانایی های شرکت در نظر گرفته می‌شود و متناسب با آن رتبه بندی صورت می گیرد. یکی از اصلی ترین وظایف سازمان برنامه ریزی و مدیریت این است که شرکتهای متقاضی را با توجه به دستورالعمل های موجود خود و آیین نامه ها رتبه بندی کند. به خاطر داشته باشید که رتبه شرکت ها می تواند با گذشت زمان بیشتر یا کمتر شود که این مسئله در گرو عوامل متعددی مانند تعداد نیروی انسانی و سابقه کار آنها، مبالغ قراردادی شرکت و سوابق آن، توانایی مالی متناسب با اظهارنامه مالیاتی شرکت و غیره است. برای بهره مندی از مزایای رتبه بندی می توانید از طریق موسسه حقوقی مهرگان اقدام به اخذ آن نمایید.

شرکت در مناقصات دولتی

مزایا رتبه بندی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

2- شانس همکاری و عقد قرارداد با بخش های دولتی

یکی از لازمه‌های عقد قرارداد با سازمانهای دولتی و همچنین مشارکت با این بخش ها داشتن رتبه بندی مناسب است تا از این طریق شرکت ها بتوانند با مراکز دولتی همکاری نمایند. یکی دیگر از مزایای رتبه بندی این است که اخذ آن توانایی و صلاحیت شرکت شما را نشان می دهد و زمانی اهمیت این موضوع آشکار خواهد شد که شما بخواهید با برخی از سازمانهای معتبر قراردادی را ببندید یا فعالیت مشترکی را داشته باشید.

شانس همکاری و عقد قرارداد با بخش های دولتی

مزایا رتبه بندی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

3- همکاری با شرکت های خارجی

یکی دیگر از بارزترین مزایا رتبه بندی این است که به شرکت مد نظر این امکان را می دهد که فعالیت‌های آن شرکت رونق پیدا کند و توانایی آن برای افرادی که قصد دارند با شما قرارداد ببندند ثابت خواهد شد. در واقع شما با اخذ رتبه بندی شرکت خواهید توانست که نظر و توجه بسیاری از سرمایه گذاران کلان را به سمت و سوی خود جذب کنید و از این طریق تحولی شگفت و عظیم را در کسب و کار و شرکت خود به وجود بیاورید.

همکاری با شرکت های خارجی

مزایا رتبه بندی موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

شما می توانید با دریافت و اخذ رتبه شرکت خود از مزایای بی نظیر آن برخوردار شوید و از این طریق می‌توانید اقدامات لازم را در راستای تدوین استراتژی مناسب برای شرکت خود انجام دهید‌. علاوه بر آن شما با اخذ رتبه بندی توسط موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان به شماره تلفن 02144231712 میتوانید بازخوردهای اقدامات اصلاحی خود را بررسی کنید ضمن اینکه راهکارهای مناسبی را برای بهبود عملکرد شرکت خود در پیش بگیرید.
از سایر مزایا رتبه بندی شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
شناسایی نقاط ضعف و قوت شرکت خود، شناسایی نقاط تهدید در بازار رقابتی امروزه، تعیین اهداف و برنامه ریزی بلند مدت، تعیین و تشخیص رسالت شرکت خود، و… .