مزایا پلمپ دفاتر

مزایا پلمپ دفاتر

در این مقاله درباره مزایا پلمپ دفاتر صحبت خواهیم کرد. کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی موظفند اطلاعات مالی و حسابداری خود را در دفاتر مورد تایید سازمان مالیاتی ثبت و نگهداری نمایند. این دفاتر روزنامه و ادارات دولتی هستند. اما قبل از اینکه چیزی داخل آن نوشته شود باید به تایید سازمان امور مالیاتی رسیده و توسط مرجع ثبت شرکت مهر شود. شاید این سوال به ذهنتان خطور کند که چرا ادارات تعطیل هستند؟ و اگر شرکت این دفاتر را نداشته باشد چه مشکلاتی برای آن شرکت پیش خواهد آمد؟ در این مقاله سعی داریم به سوالات شما در این موارد پاسخ دهیم.
اگر می‌خواهید درباره مزایا پلمپ دفاتر اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید از طریق موسسه ثبتی مهرگان، با استفاده از شماره تماس مشاوره رایگان 02144231712 با کارشناسان مجرب این موسسه در ارتباط باشید.

مزایا پلمپ دفاتر

مزایا پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

اهمیت دریافت دفاتر قانونی پلمپ

دفاتر تجاری به دلیل شفافیت مالیاتی شرکتها بسته هستند. از مزایا پلمپ دفاتر و داشتن دفاتر حسابداری مهر شده عمدتاً این است که شرکتها موظفند بلافاصله پس از ثبت شرکت نسبت به تشکیل و پلمپ دفاتر مالیاتی اقدام کنند. به عبارت دیگر ثبت رویدادهای مالی و حسابداری در هر اداره دیگری طبق نظر سازمان مالیاتی فقط در دفاتر قانونی مهر و موم شده پذیرفته می‌شود.

اهمیت دریافت دفاتر قانونی پلمپ

مزایا پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

جلوگیری از تقلب

پلمپ قانونی دفاتر شرکتی از دیگر مزایا پلمپ دفاتر است که از بسیاری از دستکاری مالی در دفاتر روزنامه، معین، کول و … جلوگیری می‌کند. قانونگذار به دفاتر تجاری اهمیت ویژه ای داده و این دفاتر در بین تجار اعتبار دارند. به منظور جلوگیری از تقلب و واردات برخی از اقلام در تاریخهای بعدی، شرایطی فراهم شد که حتی لامکان شرکت نتواند بعداً شماره ای را به دفاتر خود اضافه کند.
طبق ماده 11 قانون تجارت دفاتر مذکور در ماده 6 به استثنای دفتر کپی قبل از اینکه چیزی در آن ثبت شود باید به امضای نماینده اداره ثبت برسد.
امضای نماینده اداره ثبت در دفتر کپی الزامی نیست ولی مدارک وی باید ضمیمه دستور باشد. حق امضاء در هر صد صفحه منهای دو ریال یا بیشتر مشمول ماده 135 قانون ثبت اسناد می‌باشد. بنابراین روزنامه ها، دفاتر عمومی و دارایی و هر دفتری که وزارت عدليه لازم بداند باید قبل از اینکه چیزی در آن نوشته شود توسط نمایندگان ادارات دولتی ثبت و پمپ شود.

جلوگیری از تقلب

مزایا پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

دلایل الزام قانونی اخذ دفتر روزنامه و دفتر کل

همانطور که گفته شد، کلیه مشاغل، شرکتها و سازمانهای اقتصادی باید دارای مجله، دفتر کل و میز اختصاصی باشند و دلیل اصلی توجه به مزایا پلمپ دفاتر ممکن است موارد زیر باشد:
1- وضعیت هر حساب را از نظر بدهی، اعتبار و مانده حساب نشان می‌دهد.
2- سند رسمی برای کاهش خطاهای حسابداری مربوط به عدم ثبت یا ثبت تراکنش و رویدادهای مالی و بررسی مکرر در صورت لزوم.
3- دفاتر حقوقی روزنامه وکیل کلیه جزئیات رویداد مالی شامل تاریخ و مبلغ معامله، بدهی‌هاو طلبکاران را نشان می‌دهند.
4- سازماندهی اطلاعات مالی بر اساس تاریخ برای دسترسی آسان در آینده.

دلایل الزام قانونی اخذ دفتر روزنامه و دفتر کل

مزایا پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

چرا به دفاتر پلمپ نیاز داریم؟

از دیگر مزایا پلمپ دفاتر این است که به دفاتر پلمپ شده در دو مورد نیازمندیم:
1- انجام امور مالیاتی مانند بررسی اظهارنامه یا دریافت مانده حساب یا کد اقتصادی.
2- اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی
داشتن کارت بازرگانی برای شرکتهایی که کسب و کارشان به صادرات و واردات بستگی دارد بسیار مهم است. به همین دلیل، ضروری است که این شرکتها روی میزهای مهر زنی خود کار کنند.
در حال حاضر بسیاری از شرکتهای کوچک و متوسط ​​دفاتر پلمپ شده خود را ثبت نمی‌کنند و این برای آنها ریسک بزرگی است. گاهی اوقات این منجر به ورشکستگی می‌شود. به خصوص برای سازمان‌هایی که کاملا از این مشکل و مزایا پلمپ دفاتر بی اطلاع هستند و برای این دفاتر سنوات مالی جمع می کنند. همین مشکل پس از چند سال می‌تواند منجر به جریمه های بسیار سنگین شود که می‌تواند شرکت را در معرض خطر ورشکستگی قرار دهد.
بنابراین اگر نمی‌خواهید چنین اتفاق ناخوشایند برای شما و گروهتان رخ دهد، بهتر است کلیه قوانین و مقررات مربوط به ثبت املاک و شرکتها را رعایت کنید که یکی از مهمترین آنها مواردی است که دفاتر آنها پلمپ شده.

چرا به دفاتر پلمپ نیاز داریم؟

مزایا پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

اگر دفاتر خود را پلمپ نکنیم چه می‌شود؟

اولین قدمی که باید برای ساده سازی اداره مالیات کسب و کار خود بردارید، بستن دفاتر قانونی است. چنین سهل انگاری و عدم اطلاع رسانی منجر به جریمه مالیاتی سنگین خواهد شد. البته علاوه بر جریمه، از مزایایی مانند داشتن کارت بازرگانی یا معافیت مالیاتی نیز محروم خواهید شد.
جریمه های عدم دریافت دفاتر مهر و موم شده گاهی باعث ورشکستگی شرکت می‌شود که در این صورت باید مالیات سنگینی بپردازید. در قانون مالیاتهای مستقیم جریمه عدم پلمپ دفاتر مقرر شده است که مودیان مالیاتی در صورت عدم ایجاد دفاتر یا اعلام ترازنامه و حساب سود و زیان خود مکلف به داشتن دفاتر قانونی بر اساس این قانون هستند. برای هر یک از موارد مذکور تا 20 درصد مالیات جریمه خواهد شد. در صورت امتناع آنها 10 درصد جریمه می‌شود.
پلمپ دفاتر طبق قانون و در زمان معین به نفع مؤدی است. زیرا بر اساس معاملات و مبالغ تعیین شده توسط اداره کل امور مالیاتی کشور، درآمد مودیان مشروط به انجام تکالیف و تعهدات طبق قانون حداکثر تا سقف تعیین شده در هر سال از پرداخت مالیات معاف است. به موقع انجام شد.
عواقب عدم مهر دفاتر این است که اگر تاجر یا شرکت نسبت به مهر دفاتر قانونی خود اقدامی ننمایند و یا هر یک از اقدامات مذکور را به موقع و طبق مقررات قانونی انجام ندهند، علاوه بر این کار را نمی‌کند او را معافیت فوق استفاده کنید و همچنین شامل پرداخت مالیات سربار نیز می‌شودکه گاهی اوقات بسیار زیاد است و البته هیچ شخص یا شرکتی نمی‌خواهد مالیات خود را بر سربار محاسبه کند. بنابراین بهتر است حتما این عمل را انجام داده و از مزایا پلمپ دفاتر استفاده کنید.

اگر دفاتر خود را پلمپ نکنیم چه می‌شود؟

مزایا پلمپ دفاتر موسسه مهرگان، مشاوره رایگان: ۰۲۱۴۴۲۳۱۷۱۲

سخن پایانی

هر شرکت پس از ثبت باید به امور مالی و حسابداری خود رسیدگی کند. دفاتر حسابداری که شامل روزنامه و دفتر می‌باشد باید دارای مهر و تایید اداره ثبت شرکتها باشد. طبق قانون، شرکتها موظفند هر سال دفاتر خود را برای ثبت رویدادهای خود پلمپ کنند.
مزایا پلمپ دفاتر این است که برای انجام امور حسابداری خود از اشخاص حقوقی در روزنامه، دفتر مورد تایید شرکتها و سازمان ثبت مالیات استفاده می‌کنیم. حسابهای شرکت طبقه بندی شده و به راحتی قابل تجزیه و تحلیل هستند.
ما در موسسه ثبتی و حقوقی مهرگان شما عزیزان را برای دریافت اطلاعات جامع تر در خصوص مزایا پلمپ دفاتر با ارائه خط تلفن مشاوره رایگان 02144231712 موسسه مهرگان یاری خواهیم کرد.